Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



5
(+5|-0)
Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 28.07.2011 17:54:49
Wilk
Anthro
Zauważyłem, że choć wiele osób rysuje i niektórzy nadal się uczą. To niema żadnego konkretnego tematu, odnośnie rysunku. Gdzie można by było się po wymieć np. spostrzeżeniami, poglądami i innymi temu podobnymi sprawami dotyczące rysownictwa i malarstwa. Przyznam, że nie byłem pewien czy to podzielić na np. Sztukę cyfrową i sztukę tradycyjną, ale koniec końców postanowiłem jednak umieścić to w jednym temacie.

Mnie osobiście wiele spraw zastanawia i wiele rzeczy się nasłuchałem. Na przykład na temat Szkiców i szkieletów.
Niektóre osoby z nich skorzystają inne rysują na tak zwanego żywca (zaczynają np. od konturów). Niektórzy twierdzą że to jest potrzebne by dobrze obraz wyszedł, inni zaś że nie jest potrzebne, że starta czasu i utrudnia tworzenie rysunku. Zdania są po prostu podzielone. A jak wy na to patrzcie?
Ja osobiście korzystam z tego. Wpierw rysuje szkielet, na to szybki szkic i później przechodzę do rysowania konturów postaci. To zajmuje często chwile i dużo mi pomaga. Wiec myślę że to jest bardzo przydatne, ale nie jest konieczne w rysunku.
Ostatnio edytowany przez Noxam dnia 28.07.2011 17:55:31

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 0:40:29
żbik
Anthro
mi szkielet mało się przydaje. szkielet to taka podstawa, którą się ma w głowie i tyle. bardziej przydaje się studiowanie układu miesni. szkielet masz schowany pod wielką ilością mięsni, które własnie są istotą postaci.
a pojecie konturu jest amatorskie. chyba, że mówimy o jakimś komiksowym stylu. w rysunku nie masz konturu, bo zadna postać nie jest obrysowana drutem w naturze
"If every porkchop were perfect, we wouldn't have hotdogs"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 0:58:39
Ja od jakiegoś czasu bazgram i powiem tak anatomia, perspektywa, cień światło zawsze się przyda nawet jeśli bawisz się w komiksy itp.

Dobrze że jest net ostatnio dorwałem jakieś 20 GB filmów o tym :]

1
(+1|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 8:53:02
Anthro
Śmiesznie Bluari mówisz że nie obrysowujesz postaci jednak na twojej galerii [ DA ] jest wiele obrysowanych postaci. Szczególnie że przegrzebałam cała galerie XD Myślę że Noxikowi chodziło o to że nadaje postaci kontury przez rysownie. W sensie widziałam jego szkice i są bardzo brudne dlatego musi je poprawić aby się w nich odnaleźć.


Ja mogę dać tylko jedną rade - ANATOMIA! i dużo siedzenia i patrzenia jak biegną mięśnie http://www.posemaniacs.com/
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 10:30:39
Smok Serwisowy
oba sposoby są fajne :D
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 10:46:28
Puffgryf zaczepno-obronny
Ja rysuję tak, że mam syf, kiłę i mogiłę na pracy :P I odnajduję się potem nie w jednej, a w przynajmniej kilkunastu liniach tworzących całość - dlatego linearty odpadają u mnie ( rysunek traci formę).
Co do "szkiców i szkieletów" - często rysuję obrys, gotowy ( spomniane wyżej "na żywca"), a potem dodaję szkielet, kiedy mi coś anatomicznie nie pasuje i na jego podstawie poprawiam.

A i Inu, super stronka. :) nie znałam.

Każdy zasługuje na drugą szansę.
Na trzecią... niekoniecznie.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 11:32:23
Anthro
Cytat z "Blaine":
A i Inu, super stronka. :) nie znałam.


Wiele osób jej nie zna dlatego staram się ją systematycznie podsyłać osobom co rysują XD do ciebie nie miałam ani gg ani Skype więc nie dostałaś XD
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 12:21:01
Anthro
Co do szkiców to ja kocham szkice. Czasami dobry szkic jest, według mnie, lepszy niż najbardziej ulizana praca ;) Lubie dynamizm i tą 'niechlujność' szkicy, która sprawia, że są one ciekawe.

Co do anatomii and all that stuff to jedyne co mnie boli jest fakt, że ludzie w większości na siłę starają się odnajdywać odniesienia do "poprawności", anatomii i rzeczywistości. Kiedy NIE ZAWSZE O TO CHODZI. Oczywiście każdy przypadek trzeba by rozpatrzyć indywidualnie i fakt w części przypadków jakiś rysunek jest po prostu niepoprawny i wymaga pewnej korekty lub ktoś po prostu rage'uje, że "to jest mój styl!!!!!!111oneone", jednak nie należy oceniać każdej pracy tymi samymi kryteriami. Czasami coś może nie być "poprawne" ale ja uznam to za coś dobrego pomimo wad pracy bo widzę ja przede wszystkim jako całość, coś co mnie zainteresowało swoja tematyką, kolorystyką czy nawet sam fakt, że została wykonana rzez osobę mi znaną sprawia, że już mi się podoba czy to z powodu tego że lubię ta osobę lub same jej prace.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 14:10:04
Cóż, głupotą byłoby odnosić się do poprawności w anatomii, jeśli na rzeczy mamy styl kreskówkowo/mangowo/jakiśtam, gdzie modyfikacja części ciała jest głównym aspektem.

Od pięciu lat w szkole artystycznej nauczyciele wpajają nam, że podstawą każdego rysunku (nie tylko postaci) jest konstrukcja. Ktoś kto dopiero uczy się rysować, powinien zawsze od tego zaczynać , bo umożliwia poprawne wyrysowanie proporcji. Doświadczeni artyści nie muszą się tym posługiwać, gdyż wszelkie zasady anatomii, umiejscowienia szczegółów mają wyrobione wieloma godzinami ciężkiej pracy ; )

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 14:19:06
Wilczek
Anthro
Wiele osób mówi "Na początku przerysowuj wszystko". A co jeśli ktoś ma problemy nawet z takim czymś :-Dk
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 21:24:00
Wilk
Anthro
Cytat z "DarkHunter":
Wiele osób mówi "Na początku przerysowuj wszystko". A co jeśli ktoś ma problemy nawet z takim czymś :-Dk


Hmm, ja tam bym proponował zacząć rysować koła kwadraty, graniastosłupy, i dodać później do nich cieniowanie. Później ewentualnie sam rysować coś lub odrysowywać postacie. Zresztą, spostrzegłem że większość książek właśnie tak doradza jeśli chodzi o początki w rysunku i malarstwie. hmm... Właśnie myślicie że odrysowywanie pomaga? Ja znam jedną świetną artystkę która twierdziła że tak właśnie zaczęła. Twierdziła że sporo to jej pomogło. Mnie osobiście pomogło na krótki czas, a później zwaliło mi nie tylko styl a także imię (co głownie było moją winą).

A co do stronki troszku jej przeglądałem, i przy najnowszych szkicach troszku mi pomaga ;). Bankowo dzięki jednej stronce i paru mazą nie zmienię się tak że hiper duper arty będę mazał, ale może co nie co pomorze... tak zwany kolejny krok.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 29.07.2011 22:32:32
żbik
Anthro
Cytat z "Inu":
Śmiesznie Bluari mówisz że nie obrysowujesz postaci


Chodzi mi o taki rysunek jakiego w szkołach uczą. Zawsze mówia żeby nie obrysowywac postaci drutem.
W komiksie wiadomo, że kontur jest. Tylko trzeba go prowadzić bardzo sprawnie. Często wiecej zycia mają szkice lub luźny kontur ołówkiem.

Co do odrysowywania. Chyba kazdy się tak uczył w jakims momencie twórczości. Najwięksi artysci od wieków uczą się w ten sposób. Akademiści na studiach mieli tylko kopiowanie starszych dzieł.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 30.07.2011 9:20:24
Tygrys perski
Anthro
Cytat z "DarkHunter":
Wiele osób mówi "Na początku przerysowuj wszystko". A co jeśli ktoś ma problemy nawet z takim czymś :-Dk

To nie rysuj. Zajmij się muzyką, pisaniem wierszy, czymkolwiek innym, jeśli masz potrzebę ekspresji. Rysowanie nie jest dla każdego.
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 30.07.2011 10:02:30
Kynosfinks
Zmiennokształtny
No to ja jestem nietypowa - jeśli chodzi o przerysowanie czegoś, odwzorowanie czegoś z rzeczywistości, to jestem noga stołowa. Żeby coś stworzyć muszę mieć to częściowo w głowie, dalej posiłkuję się zdjęciami, twórczością innych osób lub reference'ami.

Nara, czepianie się o swego rodzaju poprawność anatomiczną jest jak najbardziej na miejscu. Rysunek nie musi odwzorowywać kubek w kubek rzeczywistości jako takiej ale powinien sprawiać choćby najmniejsze wrażenie realności, tak, by odbiorca choć częściowo uwierzył, że coś takiego mogłoby istnieć naprawdę, żeby wszystko się zgadzało. Zresztą jeśli chce się łamać pewne zasady w czymkolwiek, należy je najpierw dokładnie poznać i wyuczyć.

Nie mając podstaw teoretycznych na samym talencie daleko nikt nie zajedzie. Pewne zasady trzeba po prostu znać. Talent tylko umożliwia ruszenie w danym kierunku, a dalej jest praktyka i nauka.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 30.07.2011 11:08:23
Wilczek
Anthro
Cytat z "Hufnaar":
Cytat z "DarkHunter":
Wiele osób mówi "Na początku przerysowuj wszystko". A co jeśli ktoś ma problemy nawet z takim czymś :-Dk

To nie rysuj. Zajmij się muzyką, pisaniem wierszy, czymkolwiek innym, jeśli masz potrzebę ekspresji. Rysowanie nie jest dla każdego.


Ekspresję to już wystarczająco wyrażam przy kartach. Nie można w końcu wyzywać partnera tymi samymi słowami non-stop.

Płacić za rysunek nie będę. A swój avatar.. fursonę albo cuś trza kiedyś narysować albo cokolwiek.
Jest opcja aby nie rysować... ale narysowac miło by było

1
(+1|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 19.12.2011 0:37:28
Wilk
Anthro
Ktośtam w innym wątku pisał o powerizerach i stroju anthro. Pobieżnie przeglądając youtube znalazłem fajną refkę do rysowania chodzących digitigrade:
http://www.youtube.com/watch?v=ckOcCPKs3sY
Bardzo mi się podoba jak nautralnie i instynktownie ten gość się porusza. Jeśli miałbym narzekać to na przykrótkawe stopy.
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=ckOcCPKs3sY

Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 20.12.2011 12:33:25
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Labirynt Fauna! :lolk:
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 20.12.2011 13:43:47
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Szkoda tylko, że pewnie są niewygodne i mordują kostki. Nie mowiąc już o stabilności.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 20.12.2011 13:53:52
Irbis
Bestia
Przydałoby się coś do możliwości biegu quadruped. Niestety długość ud sprawia, że zbyt łatwo uderzają się kolana z rękami.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 24.11.2012 12:27:23
Hmm... Tak mnie w sumie ciekawiło z techniką digital paintingu. Lepiej na początku wykonać rysunek w odcieniach szarości, i na następnej warstwie w trybie Multiply nakładać kolor ze zmienionymi wartościami nasycenia dla cieni, czy od razu na oczyszczonym szkicu?
Ostatnio edytowany przez Pablo dnia 24.11.2012 12:27:47

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 24.11.2012 13:14:55
Kangur
Anthro
Cytat z "Pablo": (Link »)
Hmm... Tak mnie w sumie ciekawiło z techniką digital paintingu. Lepiej na początku wykonać rysunek w odcieniach szarości, i na następnej warstwie w trybie Multiply nakładać kolor ze zmienionymi wartościami nasycenia dla cieni, czy od razu na oczyszczonym szkicu?


Chyba zalezy od tego jak kto woli.

Mi jest latwiej najpierw zrobic w odcieniach szarosci... tylko ze potem nie umiem juz nalozyc kolorow :(

0
(+0|-0)
Re: Rysunek i malarstwo: Techniki, style i inne aspekty.
Wysłano: 24.11.2012 14:46:41
Wilk
Anthro
Cytat z "Pablo": (Link »)
Hmm... Tak mnie w sumie ciekawiło z techniką digital paintingu. Lepiej na początku wykonać rysunek w odcieniach szarości, i na następnej warstwie w trybie Multiply nakładać kolor ze zmienionymi wartościami nasycenia dla cieni, czy od razu na oczyszczonym szkicu?

To łatwiejsza metoda, pozwala lepiej zauważyć jak nam się układa kontrast, które elementy są wyeksponowane i czy obrazek jest ciekawy dla oka. Takie sztuczki nie są możliwe w malarstwie tradycyjnym, więc postrzegam to jako leciutki hax, ale bardzo kuszący, bo pozwala w krótkim czasie uzyskać znakomite efekty.
Zwykle takie obrazki wyglądają mniej painterly.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane