Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   4 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...10111213141516...47>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 30.11.2012 18:57:42
Cytat z "Ara": (Link »)
Ja mam po polsku, bo bardzo lubię ten ♥♥♥♥♥♥♥ dubbing xD

Karma po polsku jest świetna xD.

Serwer US nie ma opcji gry po polsku. Szkoda, bo czasami mam ochotę sobie włączyć z samej ciekawości jak mówi dany czempion.

4
(+6|-2)
Re: League of Legends
Wysłano: 30.11.2012 19:47:10
Trickster
Anthro
Wypowiem się, gdyż siedzę w temacie dubbingu i wiem o nim trochę. (mój wymarzony przyszły zawód-hobby :P)

Odwalcie się, za przeproszeniem, od polskiego dubbingu League of Legends. Z wyjątkiem kilku naprawdę kalekich i poronionych przypadków (np. Varus, Mordekaiser) większość głosów jest dobrana i wykonana fantastycznie i na poziomie. Większość wynajętych "głosów" to profesjonalni aktorzy, którzy od wielu lat pojawiają się w bajkach dla dzieciaków. Przykłady? Mirosław Wieprzewski jako Ziggs, znany chyba najbardziej z roli pokemona Meowth, pupilka zespołu R czy Gargamela ze Smurfów. Jax jako Zbigniew Konopka. Annie jako Joanna Węgrzynowska-Cybińska, nazwisko nic wam nie mówi, a jednak słyszeliście ją w Dexterze pod postacią ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ wszystkich siostry Dee-Dee. Leszek Zduń, jako Mistrz Yi, znany z wielu głosów w TV, takich jak Chase Young (Xiaolin: Showdown, Flapjack, czy Billy z Mrocznych Przygód Biliego i Mandy). Perfekcyjnie wykonani Viktor czy Kassadin, których głosów niestety nie potrafię rozpoznać ze słuchu ze względu na zbytnią deformację.

Dubbing jest na bardzo wysokim poziomie. Co innego można powiedzieć o tzw. lokalizacji, którą zajmują się zupełnie inni ludzie. (czyt. tymi literówkami typu Nowy Skórkę, oraz tłumaczeniem TEKSTU, a nie podkładaniem głosu) i to ich powinniście opieprzać, a nie bogu ducha winnych aktorów, którzy często nie mają nawet wglądu w to do czego głos podkładają i robią to "na czuja" dlatego kilka głosów jest naprawdę kiepsko zrobionych. Tak samo zupełnie innych ludzi należy opieprzać o tłumaczenia tego co czytają aktorzy i co trafia do gry (nie mają na to wpływu), najbardziej rażącym przykładem będzie tu przetłumaczenie tekstu Singeda "Mix, mix, swirl, mix", na "Tasuj, tasuj, przełóż, tasuj.".

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 30.11.2012 20:42:46
Smoko-nietoperz
Anthro
Polecam strone http://dubscore.pl/Games/Details/201 - tutaj jest lista osob co ktore dubbingowaly, ale niepelna (podejrzewalem ze jacys aktorzy moga sie powtarzac w dubbingu ale nie sadzilem ze az tyle)
A kto umarł, ten nie żyje.

1
(+1|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 30.11.2012 21:38:09
Wilk arktyczny
Zmiennokształtny
Cytat z "Rave": (Link »)

(...)Dubbing jest na bardzo wysokim poziomie. Co innego można powiedzieć o tzw. lokalizacji(...)

Fakt, ale przyznasz, że takie 'pierdy' jak np Caitlyn 'Boom! Strzał w głowę."(Boom Headshot!) potrafią w ułamku sekundy zniszczyć cały nastrój i wczuwanie się w grę, prawda? Rozumiem, że inne zespoły są za to odpowiedzialne, ale jednak. Osoba czytająca mogłaby wyczuć, że coś jest nie tak. I, już do samego dubbingu, taki Jarvan IV przy użyciu ulti krzyczy "DEMACIA", w angielskiej wersji jest to tak zagrane, że słychać wręcz z jakim wysiłkiem on to robi, ten okrzyk jest wręcz doskonale odegrany. W polskim dubbingu niestety nie czuć tej siły. Poza tym, przynajmniej według mnie, killstreaki brzmią pierdyliard razy lepiej po angielsku, polskie "Pięć trupów!" nie umywa się do epicko-monumentalnego "PEN-TA-KILL!" Ale to jest tylko moja opinia, każdy może mieć własną. :-)k

Anonim
1
(+1|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 30.11.2012 23:11:28
Cóż... zgodzę się, że wina w większej części leży po stronie tych co zbyt dosłownie tłumaczą teksty, przez co wychodzą nieraz śmieszne kwiatki. Co do jakości dubbingu... prawdę mówiąc tutaj często kłaniają się różnice kulturowe. Po prostu w różnych krajach głosy często dobierane są całkowicie inaczej - łatwo można to zauważyć po filmach Disney'a. Raz siadłem sobie i słuchałem jak jedna postać miała pierdylion różnych głosów. Który głos komu lepiej pasuje? Prawdę mówiąc często jest tak, że pasuje na głos, który pierwszy usłyszymy, co w większości przypadków oznacza język angielski.

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 1.12.2012 0:06:30
Kemono Kitsune
Inna forma
Czemu ezreal i cybernetyczny ezreal maja inny dubbing? :P Przy okazji pan podkladajacy pod wszystkie postaci wraz z pulsefire ezrealem dosc mocno obniza poziom :)

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 1.12.2012 8:33:13
Uncia Hortensis
Rabatka
Jak juz wspomnialem, za pasowanie wszystkiego do siebie odpowiadac powinien QA team, gdzie powinni zatrudniac osoby biegle w obu jezykach, kulturach oraz samej grze.
Ale po co? To kosztuje :-Pk
Myr

3
(+3|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 3.12.2012 22:02:44
Smoko-nietoperz
Anthro
:D
Załącznik:
jpg  407875399_66.jpg (179.19 KB; 1200x1187 px)
1664_50bd136b4663e.jpg 1200x1187 px

-1
(+0|-1)
Re: League of Legends
Wysłano: 3.12.2012 22:40:55
Kangur
Anthro
Cytat z "Darkne": (Link »)
Czemu ezreal i cybernetyczny ezreal maja inny dubbing?


Bo Pulsefire Ez jest epic super duper skinem za jakies 3k RP :B

Cytat z "Fuma": (Link »)
Jak juz wspomnialem, za pasowanie wszystkiego do siebie odpowiadac powinien QA team, gdzie powinni zatrudniac osoby biegle w obu jezykach, kulturach oraz samej grze.
Ale po co? To kosztuje :-Pk


Za moooich daaawnych czasow ich to obchodziło. A teraz zamiast np. pozwolić na przeklęty transfer NA>EU na który czekam chyba już 2 lata, to zajmują się pierdołowatymi skinami :/. No cóż, zachłysnęli się kasą.

1
(+2|-1)
Re: League of Legends
Wysłano: 3.12.2012 23:02:15
PERMABAN
Rave, wow, no popatrz, ja też trochę siedzę w temacie dubbingu (moderowałam forum dubbingujące chińskie bajki, nawet sama brałam udział w projektach!), a i tak dla mnie polski dubbing jest ♥♥♥♥♥♥♥. Że są tam "znane" postacie tego nie zmienia. I co teraz? :(

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 9:04:39
Smoko-nietoperz
Anthro
Wlasnie sie zalogowalem i zassalo mi patch:
http://eune.leagueoflegends.com/node/8876
Strony z masteries zostaly usuniete :/
Sklep moim zdaniem jest mniej przejrzysty (chociaz ladniejszy z wygladu) od tamtego, ogolnie grafika jest ladniejsza. Trzeba sie uczyc od poczatku itemow itp :/
I co najwazniejsze (dla mnie jako nie potrafiacego za bardzo lasthitowac), mniej kasy jest z minionow za to wiecej z biernego pozyskiwania :D
A kto umarł, ten nie żyje.

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 10:37:28
Lis.
Chciałem dobrze.
No cóż...
Przy lasthitowaniu 100% minionów po godzinie gry dostajesz 200 golda mniej niż do tej pory. Gamechanging. Shocking. Faktycznie, nie opłaci się lasthitować.

Edit:
memegenerator.net/instance/31060695
Ostatnio edytowany przez Pasterz dnia 5.12.2012 11:21:24

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 11:24:52
Kicak
Anthro
Omg... co oni zrobili z tą grą ... ;/
Ten sklep teraz wygląda tragicznie.. ._.

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 12:16:13
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Zrzędzenie. Mnie się osobiście bardzo podoba, to kwestia przyzwyczajenia.
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 12:19:30
Kicak
Anthro
A tam przyzwyczajenia, wtopili nieco z tym :P

1
(+1|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 12:20:16
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Może podaj argument, dlaczego wtopili, wtedy możemy podyskutować. ;]
Cookie Time!

-3
(+0|-3)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 12:22:30
Kicak
Anthro
Nie słuchali sprzeciwów i zrobili po swojemu, co ostraszyło wielu graczy i odstraszać będzie. Zepsuło wygodę użytkowania gry, są bugi umiejętności, grafiki i innych rzeczy.
Założę się, że będą to namiętnie poprawiać :P
Do mnie ta zmiana nie trafia i według mnie była zbędna. Powinni zająć się czymś pożyteczniejszym :-)k

Ale to już jak kto woli :-Dk

5
(+6|-1)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 12:26:05
Puffgryf zaczepno-obronny
Imo, sklep się poprawił - mam spis po boku, łatwiej się szuka, jest w końcu wyszukiwarka po nazwie, a drzewka są przejrzyste.

Zawsze jak coś nowego przychodzi to pierwszy tydzień jest jęczenie, potem się wszyscy przyzwyczajają, a za rok jak zmienią znów to będzie to samo. :l

Każdy zasługuje na drugą szansę.
Na trzecią... niekoniecznie.

1
(+1|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 12:26:50
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Odstraszyło wielu graczy? Kolejki na serwer sięgały 5 tysięcy osób i 20 minut oczekiwania. Wygoda użytkowania gry? Nie wiem. Ulubione przedmioty znasz po nazwie, jest wyszukiwarka. Wpisujesz, jest.

Bugi usuwają na bieżąco, hotfixy i tym podobne.

Dużo elementów interfejsu jest świetnych. Na przykład wskaźnik poziomu danej umiejętności, którego nie było. To jest bardzo na plus.
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 12:27:55
Kicak
Anthro
Wiesz, też nie każda zmiana jest zła, ale z drugiej strony nie każda działa na korzyść.
Pożyjemy, zobaczymy. Wiadomo, że grę tworzą gracze..

0
(+1|-1)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 13:24:22
Lis.
Chciałem dobrze.
A ja myślałem, że gracze to w grę grają, a nie ją tworzą. Osobiście nie widziałem, żeby gracze (nie mówię o pojedynczych wyjątkach) pisali sobie itemy, czy tworzyli interfejs sklepu.
Wg mnie nowy sklep daje dużo większą funkcjonalność - pozwala wyszukiwać przedmioty a także szukać tych, których potrzebujesz przez wielokrotne zaznaczanie atrybutów, które chcesz kupić (wcześniej można było wybrać jeden, teraz możesz sobie odfiltrować że chcesz itemy, które mają tylko AP i Mana Regen, bo tak).
... nie wspominając o tym, że można samemu definiować sobie przedmioty rekomendowane.
Choć ja byłem jedną z osób, która nie klikała na przedmioty po lewej - klikałem sobie na rekomendowane a potem wybierałem to z czego się dane rzeczy składają.

No ale cóż. Czasem może faktycznie lepiej zostawać w tym, co było xP Ostatnio skaleczyłem się krojąc sobie salceson. Może lepiej było nie wymyślać noża... T.T

1
(+1|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 13:34:51
Kicak
Anthro
nie chodziło mi o tworzenie gry od strony technicznej, a bardziej o społecznościowy aspekt. Bez graczy nie byłoby gry. To chyba logiczne :-)k


Kwestia też tego, że nie każdy musi skakać z radości, bo coś zmienili w grze. Jesteśmy ludźmi i możemy wyrażać swoje zdanie (za co ja zostalam zminusowana, a jakże! \m/).

W każdym razie, to jest miejsce do komentowania Lola, to każdy to robi, inni tak, drudzy inaczej :-Pk

Mi się zmiany nie podobają i o :-Dk

3
(+3|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 13:47:30
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Zmiany szykują się na prawdę fajne.
Chociażby sam motyw itemu dla supporta, któy umożliwi stawianie 4 wardów jak niegdyś latarnia. Inna fajną rzeczą jest złoto za trafienie wrogiego bohatera jeżeli wybierzemy taką umiejętność no i dużo więcej fajnych rzeczy. nareszcie będzie więcej przedmiotów, które można użyć.
Miodzio jak dla mnie =^-^=
Z poważaniem ... rudy padalec :P

4
(+4|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 14:00:32
Lis.
Chciałem dobrze.
Spoko, mnie też ktoś zminusował. No cóż, niech się dzieci plusikami bawią zamiast dyskutować, o! :)

2
(+2|-0)
Re: League of Legends
Wysłano: 5.12.2012 14:02:20
Kicak
Anthro
Widzisz, widzisz! :<

Dam Ci plusika, o

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...10111213141516...47>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane