Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234>>


3
(+3|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 15:51:54
Szeregowy Spizgalski
Tak.
PO da sie podsumowac podobnie, jakby podliczyc wszystkie afery, nieudolnosci, brak realizacji obietnic i okrasić bulem i nadziejią. Sęk w tym że krytyka PO nie może byc zastępczą obroną PiSu.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 6.10.2011 16:06:36
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

2
(+2|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 17:48:33
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Wolfheart":
PO da sie podsumowac podobnie, jakby podliczyc wszystkie afery, nieudolnosci, brak realizacji obietnic i okrasić bulem i nadziejią. Sęk w tym że krytyka PO nie może byc zastępczą obroną PiSu.


Nie do końca. Pomijając całą wywrotką niespełnionych obietnic to PO w sumie nie ma wielkich afer (poza tymi które próbuje się z braku laku kreować na wielkie jak np. ta z Drzewieckim). Mogę się przyczepić do mało zdecydowanych działań na rzecz redukcji administracji i biurokracji czy do zwiekszania obciążej finansowych na obywateli zamiast cięć i reorganizacji wydatków to generalnie przyczepić się do czego nie mam. Poza "bulem nadziejią" też wpadek większych prezydent obecny nie ma.

Generalnie PO u mnie traci przede wszystkim za koalicję z PSL których uważam za największych złodziei 2 i 3 RP i brakiem jaj do niektórych reform. Poza tym, tak jak pisałem to imo najlepszy rząd od czasu Belki, który za dużo się nie narządził.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 6.10.2011 17:49:32
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 17:52:59
Kangur
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
^czyli wszystko co z telewizji i gazety Gówno Prawda.


Pytanie skąd w takim razie brać informacje :P

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 17:57:20
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Ryan":
PO w sumie nie ma wielkich afer

Afera hazardowa.
Cytat:
Poza "bulem nadziejią" też wpadek większych prezydent obecny nie ma.

Ryan, istnieją całe spisy jego wpadek. Nie mowie że inni nie mają i nie mowie tez ze mają one jakiś merytoryczny, decydujący wpływ na to co robi i na nasze zycie ale ma i to dużo za dużo. Troszkę wstyd. Czemu my nie możemy mieć prezydenta z klasą? Lech elektryk bez studiów, Kwaśniewski post-komunista, Lech Kaczyński to już nawet nie wspomnę no i Bronek. I zaden, wyobraź sobie, nawet nie mowi po angielsku. Ale to taka luźna dygresja, czekamy na wybory parlamentarne.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+1|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 17:59:14
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Afera Hazardowa - typ lobbował za korzystnymi dla siebie rozwiązaniami prawnymi.

To jakby przyrównywać Holokaust do obrony koniecznej.

Po drugiej stronie mamy sprawę z Blidą i aferę Gruntową, nadużywanie władzy przez CBA. Jak dla mnie inny kaliber.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 6.10.2011 18:07:22
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+1|-1)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 18:03:40
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Polityczny lobbying to największe ścierwo tego świata, to rak społeczeństwa który go toczy i obżera ze wszystkiego co wartosciowe, który sprawia, że rozwijamy się duzo wolniej i gorzej niż byśmy mogli. Grupa zawszonych bogatych decydentów kierujących krajem za koperty. Wszystkich ich powinni powiesić na głownej alei w Warszawie. Przepraszam za radykalny post :P
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 6.10.2011 18:04:07
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 18:20:20
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Czyli gdybym lobbował za zmniejszeniem biurokracji (np. zniesienie zbędnych numerów ewidencyjnych) to byłbym ścierwem? :>
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 18:23:14
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Nie, ale inni często jakoś nie podzielają twojego zainteresowania dobrem społecznym ; )
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 18:34:26
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Wolfheart":
Nie, ale inni często jakoś nie podzielają twojego zainteresowania dobrem społecznym ; )


Dla mnie po prostu lobbing to naturalne następstwo demokracji i reprezentowania różnych poglądów i interesów. Nie podoba mi się tylko jak nie jest jawny.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

6
(+6|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 18:40:49
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
^czyli wszystko co z telewizji i gazety Gówno Prawda.

A wzrosty gospodarcze to akurat nie zasługa partii, tylko wielu składowych.
Odnośnie długu, przez 4 lata PO jeszcze bardziej się pogłębił, a kto pamięta, głośna sprawa o zadłużeniu była też za czasów Buzka.


Polecam się zapoznać z statystykami GUSu i Eurostatu o zadłużeniu wszystkich Państw UE oraz o deficytach budżetowych i ich zmianach na przestrzeni ostatnich lat. Z tego co stwierdziłeś wynikałoby że całą Europą bez wyjątku rządzą idioci i debile. Powiem więcej, niekorzystne zmiany w długu publicznym Polski na tle innych, zachodnich krajów Europy są mniejsze i to wyraźnie mniejsze. A PKB zarówno realne jak i to szacowane kwartalnie co jakiś czas korzystniejsze dla Polski, niż w innych kraja UE (akurat prognostyką i estymacją PKB zajmuje się dyrektor Instytutu Ekonomicznego NBP, się składa że wykłada na mojej alma mater i informacje mam, od specjalisty - nie polityka, z pierwszej ręki).
Mam prostszą teorię. Wciąż, jest kryzys, druga fala dosięga rynku walutowego oraz sektora publicznego, w efekcie rośnie zadłużenie państw, które posiadały już wcześniej zobowiązania (a generalnie nie ma praktycznie na świecie państwa, które by długo nie posiadało, takiego czy innego).
Fajnie się mówi o rzeczach, o których nie ma się bladego pojęcia, nie?

Add poniżej:

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. prof. Pipień wykłada m.in. Ekonometrię (jak trafisz, to będziesz miał ubaw ;))
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 6.10.2011 20:02:23
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 6.10.2011 19:49:04
Kot: a co to za alma mater? Pytam, bo może się okazać, że to i moja uczelnia :-)k

Add powyżej:
a to jednak nie ta sama uczelnia, ale fajnie, że nie jestem tu jedynym ekonomistą :-)k z tej strony SGH
Ostatnio edytowany przez Tymo dnia 6.10.2011 20:13:19

0
(+1|-1)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 7.10.2011 8:00:06
Uncia Hortensis
Rabatka
Czyli nie podoba ci się jawne namawianie polityków aby zrobili coś w interesie firmy, ale jeżeli dana firma zapłaci komuś pod stołem miliard złotych za poparcie ustawy, która udupi połowę polski, to nie widzisz
w tym nic złego. Czego oczy nie widzą temu duszy nie żal? Wtf man.
Ups.


Ja tam zgadzam się z Vethuleionem. Faktycznych rządów nie poznasz z telewizji ani z nikąd poza własną skórą lub bezpośrednim kontaktem z osobami dotkniętymi. Afery to tylko coś, co lubi telewizja bo łapie uwagę. Podwyższenie wieku emerytalnego jest mało chwytliwe i jakoś nie da się o tym pierdzieć przez trzy tygodnie, ale za to jak ktoś pójdzie do biedronki.... Paanie. Materiał na cały tydzień do dziesięciu programów :rollk:

A na koniec, w wypowiedzi Wolfhearta o ścierwie świata, powiedziałbym to o giełdzie papierów wartościowych.
Ostatnio edytowany przez Fuma dnia 7.10.2011 8:38:50
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 7.10.2011 8:22:37
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Fuma":
Czyli nie podoba ci się jawne namawianie polityków aby zrobili coś w interesie firmy, ale jeżeli dana firma zapłaci komuś pod stołem miliard złotych za poparcie ustawy, która udupi połowę polski, to nie widzisz w tym nic złego. Czego oczy nie widzą temu duszy nie żal? Wtf man.


Co ty bredzisz o.O
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 7.10.2011 8:37:37
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Ryan":
Co ty bredzisz o.O

Śpię i mylą mnie podwójne przeczenia.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 7.10.2011 8:40:34
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Ryan":
Cytat z "Wolfheart":
Nie, ale inni często jakoś nie podzielają twojego zainteresowania dobrem społecznym ; )


Dla mnie po prostu lobbing to naturalne następstwo demokracji i reprezentowania różnych poglądów i interesów. Nie podoba mi się tylko jak nie jest jawny.


Lobbing to naturalne następstwo demokracji tak jak AIDS jest naturalnym następstwem seksu. Chora demokracja pozwala na lobbing, czyli psucie prawa dla prywatnych interesów, z pominięciem procesu demokratycznego.

Gdyby jawny lobbing wiązał się z możliwością legalnego spuszczenia lobbyście takiego ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ żeby do końca życia ze szpitala nie wyszedł to wtedy jego jawność czyniłaby różnicę. Na razie lobbysta to ładny eufemizm na gościa dającego takie łapówki, żeby nie dało się tego podciągnąć pod paragraf. Podczas gdy obywatele muszą zebrać ileśset tysięcy podpisów pod projektem ustawy, która zwykle zostanie odrzucona albo komisje tak ją przekręcą że z oryginału tylko tytuł zostanie, to korporacje podsyłają etatowego lobbystę, żeby im zrobił dobrze w parlamencie, patrzył na ręce co się z projektem dzieje, posmarował gdzie należy, może cichcem podrzucił parę linijek "poprawki redakcyjnej", która zapewni korporacji prawo do kradzieży w obliczu prawa.
--sf.

-1
(+2|-3)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 7.10.2011 9:40:54
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Wolfheart":
Sęk w tym że krytyka PO nie może byc zastępczą obroną PiSu.

Ale na odwrót już może.

Cytat z "Ryan":

Po drugiej stronie mamy sprawę z Blidą i aferę Gruntową, nadużywanie władzy przez CBA. Jak dla mnie inny kaliber.

Gdyby nie była winna to by nie pierdolnęła sobie w łeb. EOT
A Kalisz podchodzi coraz bardziej do Kaczyńskiego, co chwila jeżdżąc na Blidzie coraz daaaaalej i daaaaaalej : P

Cytat z "Kot":

Mam prostszą teorię. Wciąż, jest kryzys, druga fala dosięga rynku walutowego oraz sektora publicznego, w efekcie rośnie zadłużenie państw, które posiadały już wcześniej zobowiązania (a generalnie nie ma praktycznie na świecie państwa, które by długo nie posiadało, takiego czy innego).


Tak jest, tylko co jakiś czas sie komuś to przypomina i jest wielki krzyk w telewizji. Później sprawa przycicha i już wszyscy pamiętają tylko "Hymn Polski Kaczyńskiego" ;)
Cytat z "Kot":

Fajnie się mówi o rzeczach, o których nie ma się bladego pojęcia, nie?

Większe niż Ci sie wydaje :>




Cytat z "Kot":
Z tego co stwierdziłeś wynikałoby że całą Europą bez wyjątku rządzą idioci i debile.

Nie, NA SZCZĘŚCIE. Twierdzę, że gospodarka nie zależy gównie od poczynań polityków których widzimy w telewizji.
Krótko: Nie będzie tak, że jeśli wybierzemy PO to nagle na drugi dzień ceny żywności wzrosną dwa razy, a jak PiS to wrócą wyprawy krzyżowe. Nie, tak nie będzie. (wiem, skrajne przypadki ale dobrze oddaja myślenie co poniektórych : P )
Przepychanki polityczne będą trwały nadal a my szare robaczki możemy się tylko temu przyglądać i robić swoje.

Na tym kończę to puste pierdolenie w bęben bo gadać sobie możemy, a co zrobią "gadające głowy" z telewizji to sam Bóg raczy wiedzieć :rollk:
2
(+2|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 7.10.2011 9:46:50
A odnośnie tematu. Myśle, że bedzie tak jak jest teraz. PiS wygrał raz z tego względu, że większość ludzi nie poszła na wybory. Za drugim razem PO wygrało bo poszli Ci co głosowali przeciwko PiS.

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 9.10.2011 22:21:30
Angora Turecka
Anthro
No to mam nadzieję że kija w mrowisko nie wkładam, ale... jak wrażenia ;)?

Oczywiście była już kiedyś sytuacja, że niespodziewanie wygrany stawał się przegranym, nie mniej 6-10% wg. różnych szacunków to powyżej błędu statystycznego (i to dwukrotnie).
Moje jedyne przemyślenia, jeśli wynik PO i PSL się zmniejszy to będzie jeszcze ciekawiej niż jest teraz. Jak nie, to będzie powtórka z rozrywki i 4 lata starej-nowej koalicji.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 9.10.2011 22:28:32
Tylko się obawiam, że nawet jeśli obecnie podawane wyniki się potwierdzą, to koalicja PO + PSL będzie za mała i nie będzie stanowić większości. A, że PO nie chce słyszeć o koalicji z Palikotem, to jestem ciekaw, jak się dalej potoczą losy.

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 10.10.2011 7:45:50
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Podobno Partia Poparcia Palikota na 3cim miejscu we wstępnych sondażach, dobry wynik imo :)

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 10.10.2011 11:25:13
jestę kapibarę
Ale ostatecznie poniżej 10% jednak. Chociaż i tak przeskoczył wszystko co mógł.

Ale w moim okręgu karta do głosowania do senatu to była jakaś kpina.
Miałem wybór: PO, PIS, PPP, KNP, PSL, PJN.
WHAT.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 10.10.2011 11:26:35

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 10.10.2011 11:30:31
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
U mnie było lepiej. Na tyle, że skreśliłem kartę ;)

Tylko 4 osoby do wyboru (Romaszewski, Borowski i jakieś dwa noname). Komitety po prostu nie wystawiły kandydatów we wszystkich okręgach (a przypominam, że obowiązuje nowa ordynacja i jednomandatowe okręgi wyborcze do senatu).
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-1
(+0|-1)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 10.10.2011 11:32:44
jestę kapibarę

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 10.10.2011 11:35:04
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Król Julian zasiada obecnie w Radzie Warszawy xD

Do senatu za młody jest :>
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory parlamentalne 2011 - Ankieta
Wysłano: 10.10.2011 11:40:18
Futrzasty Esteta
Anthro
Fajnie się sprawdza takie głosy od razu na kupę nie ważne nawet nie trzeba się kłócić xD.

Swoją drogą siedziałem w okręgu wyborczym w którym duża większość to starsi ludzie a PO miało i tak tylko jeden głos mniej niż PIS czyli jednak i starzy ludzie nie są aż tak głupi :).
Podniosło mnie to troszkę na duchu :D.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane