Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 10:52:43
Arachne
Taur
Ankieta za sugestią z wątku powitania: http://www.polfurs.org/mo...forumpost129385

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 11:17:04
Lew
Graficy komputerowi podchodzą pod informatyków? (nie żeby mnie to dotyczyło, ot z ciekawości pytam)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 11:46:55
Klacz huculska
chcialam dac , ze jestem pracownikiem gastronomii jako żona, ale nie bede psuc ankiety : P

-1
(+0|-1)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 12:03:12
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ten podział jest moją ideą :P Zrodził się na ircu.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

-1
(+0|-1)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 12:05:06
Smok Serwisowy
hm. dobre pytanie, zaintrygowało mnie i postanowiłem sprawdzić definicję informatyki na wiki.

Cytat:
Informatyka – dziedzina nauk przyrodniczych, ścisłych oraz techniki zajmująca się przetwarzaniem informacji, w tym również technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informację. Pierwotnie część matematyki, rozwinęła się do odrębnej dziedziny – pozostaje jednak nadal w ścisłym związku z matematyką, która dostarcza informatyce podstaw teoretycznych.


teoretycznie można uznać grafikę za "przetwarzanie informacji wizualnej".
Jednak w takim kontekście informatykiem jest praktycznie każdy kto przetwarza jakieś informacje - spedytor, księgowy, bankier, kasjerka w markecie przetwarzająca dane o tym ile towaruów zeszło z półek i ile pieniędzy za nie wpłynęło. Dla tego wydaje mi się, że potocznie raczej "informatyka" rozumie się jako osobę zajmującą się "wytwarzaniem systemów przetwarzania informacji" oraz zarządzaniem nimi (administrator sieci np już pewnie byłby informatykiem) a nie użytkowników tych systemów.
wydaje mi się, że pod grafików - informatyków podchodzą ludzie którzy zajmują się programowaniem np shaderów w 3d albo skrypty w mel'u (ale to też bardziej narzędzia niż "efekt". nie wiem jak z ludźmi zajmującymi się demo sceną - ale zdaje się że tam kluczowa jest raczej kompresja kodu... nie wiem w sumie nigdy nie rozumiałem tej fazy po co robić coś co wygląda jak grafika sprzed 2 epok tylko po to żeby "się samo liczyło" jeśli można zrobić to srylion razy szybciej, prościej i ładniej na gotowych narzędziach do animacji a potem "odtwarzać"
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 30.01.2012 12:07:04
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 12:12:49
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Specyficzny ale informatyk ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

2
(+2|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 12:48:52
jestę kapibarę
Cytat z "Edi":
teoretycznie można uznać grafikę za "przetwarzanie informacji wizualnej".
Jednak w takim kontekście informatykiem jest praktycznie każdy kto przetwarza jakieś informacje - spedytor, księgowy, bankier, kasjerka w markecie przetwarzająca dane o tym ile towaruów zeszło z półek i ile pieniędzy za nie wpłynęło.


Do tej pory jasne i wiem gdzie się zakwalifikować

Cytat:
wydaje mi się, że pod grafików - informatyków podchodzą ludzie którzy zajmują się programowaniem np shaderów w 3d albo skrypty w mel'u (ale to też bardziej narzędzia niż "efekt". nie wiem jak z ludźmi zajmującymi się demo sceną - ale zdaje się że tam kluczowa jest raczej kompresja kodu... nie wiem w sumie nigdy nie rozumiałem tej fazy po co robić coś co wygląda jak grafika sprzed 2 epok tylko po to żeby "się samo liczyło" jeśli można zrobić to srylion razy szybciej, prościej i ładniej na gotowych narzędziach do animacji a potem "odtwarzać"


Wydaje mi się że umiejętności grafików nie przetwarzających informację można porównać do kucharzy - gotują obrazy z zupy pikseli za pomocą różnych przyrządów. Znaczy, robisz w gastronomii graficznej, dopóki nie oskryptowywujesz swoich dzieł, bo wtedy to już gastronomia informatyczna.

1
(+1|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 12:56:19
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Informatyka
1. «nauka o tworzeniu i wykorzystywaniu systemów komputerowych»

W tym znaczeniu grafika nie jest informatyką. Ja projektuje architektury systemów, (fizycznie i logicznie) wykorzystanie aplikacji i systemów w konkretnych miejscach.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 13:24:11
gronkowiec
Anthro
Chyba jednak w gastro tak wiele osób nie pracuje, a jeżeli to nie chcą się przyznać ;P Ja się nie wstydzę, że ponad dwa lata w Macu robiłem, a teraz kelnerem jestem. Na czas studiów to idealny rodzaj pracy.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 15:30:40
Lew
Idealny to akurat nie, bo idealnie to jest pracować w swojej branży i zdobywać doświadczenie.

Ale można śmiało powiedzieć, że "drugi najlepszy" :)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 17:01:14
gronkowiec
Anthro
Niewiele jest zawodów, które można połączyć z dziennymi studiami, aby pracować "w branży" i zdobywać doświadczenie. Niestety elektronika do nich nie należy (nie licząc łapania pojedynczych zleceń, które i tak na boku robiłem). Niestety większość zawodów wiąże się z pracą pn-pt od 8-16.00.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 17:03:16
Lew
Niestety prawda to. Też cierpię z tego powodu.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 17:16:56
Lew
Zmiennokształtny
Informatyk, a właściwie przyszły informatyk - uczeń ;)
Avatar by Marjani.

1
(+1|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 17:20:53
Smok Serwisowy
fajnie by było podzielić jeszcze "żadne" na pracujących i niepracujących :D
może się okaże, że połowa pracujących ludzi na forum to informatycy :P
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 30.01.2012 17:22:13
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

1
(+1|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 19:56:15
irbis
niepozorny
Z rozpędu zaznaczyłem informatyk :-/k
Informatycy to bardziej tacy smutni (przeważnie) panowie w biurach, urzędach sprawiający że drukarki drukują, i "internet jest".
Są jeszcze programiści, wdrożeniowcy/serwisanci, czy tacy np. sysadmini.
Osobiście jestem programistą, sprawiam że miliony dzwonków dzwoni, i tyleż smsów dochodzi (chociaż żadnej z Informatyk na które uczęszczałem jeszcze nie ukończyłem (a ekonometrii to już wcale :lolk: )).

Grafik komputerowy to nie informatyk, tylko grafik używający nowoczesnych narzędzi. W poprzedniej firmie pracowałem z chłopakiem po ASP, który był grafikiem webowym (a hobbistycznie dorabiał malując tradycyjnie ^_^ ). W każdym razie od zwykłego użytkownika komputera odróżniał się tylko znajomością photoshopa. Gdyby grafików traktować jako informatyków, to tak samo trzeba by mierzyć np. wszelkich inżynierów używających narzędzi CADowskich.

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 20:20:39
Angora Turecka
Anthro
Hm. W sumie z wykształcenia jestem ekonomistą (na dyplomie "nauk ekonomicznych"). Z kierunku informatykiem / ekonometrystą. A z wykonywanego zawodu analitykiem finansowym / księgowym :P Ale na pewno nie pracuje w gastronomii :D
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 20:28:51
pleśń
Zmiennokształtny
wykształcenie pomaturalne śmieciowe - jakaś bzdurna szkółka informatyczna, i jakiś tam pociąg do komputerów mam, ale nie robię nic, żeby to rozwijać. pracuję... jak by to określić - szeroko pojęta praca biurowa w domu przed komputerem, wprowadzanie danych.
0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 20:30:05
a gastronomię w domu uprawiam robiąc chłopakowi obiadki. w sumie to bardzo lubię gotować, piec ciasteczka, pieczenie itp.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 21:00:21
Ja obecnie zarabiam w gastronomii ;P

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 22:07:22
pleśń
Zmiennokształtny
ale gastronomia jest git, mój kumpel robi pizze, zarabia sporo kasy, jak straci jedną pracę to w ciągu tygodnia od kopa pracuje w innej pizzerii. w przyszlości otworzy własną pizzerię.

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 30.01.2012 22:14:17
Irbis
Bestia
Ciekawe, kiedy wyjdzie wersja dla odważnych, gdzie każdy będzie pisał kim jest. ^^'
Aaa... to jest ten temat...
Programista od siedmiu boleści.=]
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 31.01.2012 2:40:00
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Przyszła mejbi-tu-bi-pani-robotyk, podciągnęłam pod informatykę więc ;)
Ostatnio edytowany przez Miramin dnia 31.01.2012 4:40:45
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

-1
(+0|-1)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 31.01.2012 9:58:00
Tygrys perski
Anthro
W sumie mam tytuł technika - kelnera, ale pracuję w empiku na dziale multimedia - prawie jak informatyk XD
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 31.01.2012 17:30:12
Ja zaś jestem z jednej strony (dyplom licencjata) to specjalista nauk ekonomicznych i społecznych... zaś drugi dyplom (magister) to w skrócie... dyplomowany dziennikarz wydziału dziennikarstwa i nauk społecznych... więc ni jak... ani gastronomia ani informatyk. Z zawodu zaś jestem menedżerem projektów związanych z konferencjami... i innymi projektami różnymi nie tylko eventowymi... choć w firmie związanej jakoś z IT... :)
Ostatnio edytowany przez Kyubi dnia 31.01.2012 17:30:43
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

1
(+1|-0)
Re: Jesteś informatykiem czy pracownikiem gastronomii? - Ankieta
Wysłano: 31.01.2012 18:19:29
jestę kapibarę
Czyli przygotowujesz eventy i konferencje, mieszając je z dostępnych składników i doprawiając do smaku uczestników. Gastronomia ;P

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane