Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234567...15>>


3
(+4|-1)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 13:42:30
Lew
Zajęcie miejsca w domku powinno być możliwe po dokonaniu wpłaty w wysokości +/- 50-70% całości. A nie, że wszystko teraz zajęte i nie wiadomo czy czekać bo się zwolni czy zarezerwować na wszelki wypadek "drugi wybór". Co roku to samo, nic się Kyubi nie nauczyłeś. Takie drobne rzeczy bardzo irytują.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+3|-2)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 14:19:16
Trickster
Anthro
Dziś się dowiedziałem, że mogłem zarezerwować sobie miejsce tuż po rejestracji. Teraz już nie ma miejsca tam gdzie chciałem być. I tu uwaga.

Spodziewacie się, że ktoś zaklepie sobie miejsce na Futrzakonie, podczas gdy opcja wyboru miejsca nazywa się "wybierz opcję" i jest na samym dole profilu zakopana pod toną innych? Fajnie.

-2
(+0|-2)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 14:42:26
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Obie metody rezerwacji mają swoje wady:

W metodzie z zaklepaniem miejsca bez zaliczki wygrywa ten, kto szybciej klika i ogląda polfursa 24/h na dobę.
W metodzie drugiej wygrywa ten, kto ma konto w tym samym banku, zakładając że liczy się kolejność księgowania (a tylko taka przychodzi mi sensowna do głowy bo data nadania może być różna i organizatorzy mogliby zostać z furą pieniędzy do zwrotu i drugą furą frustratów, którzy nie mogliby zrozumieć, że ich przelew przyszedł później).

Coś za coś. Z dwojga złego wolę pierwszy wariant z dużo wyższa zaliczką.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 11.04.2012 14:49:32
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

2
(+2|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 14:58:15
Klacz huculska
co nie zmienia faktu, ze teraz to nawet pierdnąc nie bede mogla, bo pokoj z 4 futrami. to co ja mialam juz zaraz po uruchomieniu strony robic przelew?? sorry, byly swieta! mialam lepsze zajecie niz czatowanie na miejsce i myslenie o przelewach ;/

3
(+3|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 15:24:31
1. Rezerwacja miejsca z terminem wpłaty zaliczki na 7 dni jest i będzie funkcjonowała w przyszłości.
2. Podniesienie zaliczki z 30 do połowy wartości opcji? Weźmiemy to pod rozwagę, może jest to rozwiązanie, może być też to powód do innych "dram", typu "konwent dla bogatej elyty". Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy - z czego minusy (i tylko minusy) są wykrzykiwane przez niezadowolonych.
3. Weźmiemy pod uwagę potrzebę przygotowania samouczka, który wyjaśni w jaki sposób i gdzie klikać na stronie aby otrzymać to co się pragnie. Jednak zostawmy to na przyszły rok.

Weźcie również pod uwagę, że na niektóre rzeczy my organizatorzy nie mamy wpływu - zawsze staramy się tak zorganizować proces rekrutacji na konwent, aby dogodzić każdemu z Was z osobna. Za te niedociągnięcia jednak, za które jesteśmy my odpowiedzialni, serdecznie przepraszam. Liczę jednak, mając na uwadze poprzednie lata, że wszelkie niedogodności jakie się pojawiły w czasie rekrutacji uda się pogodzić i każdy z Was będzie się dobrze bawić w czasie Futerkonu.

Ze swojej strony uprzejmie proszę o wyrozumiałość, uczymy się na własnych błędach i te które jesteśmy w stanie uniknąć, staramy się uniknąć. Niestety niektórych rzeczy (jak infrastruktura lokalizacji) nie da się przeskoczyć - chcąc utrzymać pewne ramy cenowe. Miejcie również na uwadze cenę udziału w konwencie - a niestety cena idzie w parze z komfortem. W tym miejscu chciałbym jednak zaprosić wszystkich zainteresowanych na prezentację o Futerkonie - na której przedstawię krótką historię opowiadającą, dlaczego i po co. Odpowiem tam też na pytanie, czemu znów Dzierżązna.

Na koniec, chciałbym dodać że wszelkie Wasze problemy związane z udziałem nie są tylko problemami Waszymi - dla nas też jest bardzo ważne byście byli zadowoleni i każdy indywidualny problem jest przez nas przyjmowany indywidualnie. Staramy się pomóc każdemu i w każdej sytuacji - na tyle na ile jesteśmy w stanie.
Żałuję tylko, że głośno jest wtedy gdy jest problem, a cicho... gdy zostaje rozwiązany.
Ostatnio edytowany przez Kyubi dnia 11.04.2012 15:33:58
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

2
(+2|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 15:59:15
Uncia Hortensis
Rabatka
To ja się podliżę i wypowiem się z perspektywy nowej osoby bez brania udziały w poprzednich FKonach.
Strona jest odrobinę chaotycznie ułożona, ale nie sprawiało mi problemu nawigowanie po niej z racji na niewielką ilość materiałów zamieszczonych. Dobrze, że regulamin jest napisany w sposób przystępny i zrozumiały. Zawarte tam jest również to, iż po rejestracji możemy zaklepać kategorię schronu a następnie mamy 7 dni na uiszczenie opłaty, co uprawnia nas do doboru miejsca.
Dezorientujące było jedynie to, iż po wyborze miejsca jesteśmy przekierowani do strony z informacją o należności do zapłacenia i braku danych gdzie i jak tego dokonać. Przydałaby się ramka z informacją nad kosztami, iż dane przyjdą drogą e-mailową.
Bardzo podoba mi się zrobienie forum. Dzięki temu (w teorii, bo nikt z niego nie korzysta) strona jest samowystarczalna organizacyjnie i jeżeli ktoś czegoś nie wie to może się spytać i otrzymać odpowiedź. Dobrą decyzją było dodanie forum do organizowania się po schronach. Brakowało mi wyraźnej listy gdzie kto co ile wolne aby wiedzieć w którym standardzie się dobrać.

I na zakończenie dodam, że przypadło mi do gustu ucharakteryzowanie strony, a ja osobiście problemów nie miałem, więc nie mam na co narzekać.
Myr

-2
(+1|-3)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 16:09:10
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Nie wiem czy ktoś już wspominał - czy mi się wydaje, czy bardzo Oldtownowo do tego podeszli organizatorzy? ;]
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

4
(+8|-4)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 11.04.2012 16:56:29
Lew
Fajny filmik :)

Poza tym, że jak zadzwoniłem na 0-700-FURR-TEC to nikt się nie zgłosił :( Gdzie Ci operatorzy? Poza tym zjadło mi 4zł + VAT... :(

;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 9:29:12
Ingo you make my day. Masz +

:D
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 15:12:48
moon moon
Anthro
Może to nie jest jakieś super ważne ale witryna nie działa poprawnie w Operze Mini, nie można też przejść do strony głównej. To jest wina serwera proxy opery, bo w Operze Mobile wygląda normalnie.


0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 15:53:08
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
Cytat z "Admc": (Link »)
Może to nie jest jakieś super ważne ale witryna nie działa poprawnie w Operze Mini, nie można też przejść do strony głównej. To jest wina serwera proxy opery, bo w Operze Mobile wygląda normalnie.



Wątpię, aby wina leżała w nieprzystosowaniu strony do przeglądarki- regularnie loguję się na stronę F-konu z Opery Mini właśnie i wszystko działa idealnie. Może wersja?c;
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 15:59:02
Uncia Hortensis
Rabatka
Spróbuj po prostu http://www.futerkon.pl/news
Myr

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 16:42:10
moon moon
Anthro
Może masz starą wersję, bo na 7.0 (wydana niedawno) tak się dzieje.

3
(+3|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 18:43:55
Skunks
Anthro
Moim zdaniem przydałaby się jakaś lista, kto w jakim domku jest, byłoby łatwiej do przejrzenia, dokładnie tak jak było rok temu, a nie spoglądanie na forum strony albo przewijanie listy uczestników w górę i w dół

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 19:07:51
Wrocławski Książe
Zwierzę
Przy wyborze domku jest jako taka lista.

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 12.04.2012 19:53:27
Lew
Poprawka - po wpłacie zaliczki jest taka opcja
11
(+11|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 8:32:53
Tak sobieo statnio myślałem nad sposobami poprawy procesu rejestracji uczestników i zajmowania miejsc w domkach.

Uważam że:

- powinna być dostępna dla wszystkich zarejestrowanych czytelna informacja o tym ile jest jakich domków, ile jakich pokoi ile miejsc łącznie ile wolnych itd. itp.
- wybór opcji zakwaterowania powinien być dostepny tylko dla osób, które wpłaciły zaliczkę (chociaż jestem swiadom, że może dojść do sytuacji gdy ktoś wpłaci zaliczkę, nie załapie się na takie miejsce jakie sobie wymarzył i będzie problem bo postanowi zrezygnować z udziału)
- zaliczka powinna być wyższa. Może niekoniecznie aż 50-70% ceny całości ale np. 50zł a nie 30zł
- zajmowanie miejsc powinno się rozpoczynac nie w dniu startu strony a 2-3 tygodnie później tak, aby kazdy bez problemu zdążył się dowiedziec o konwencie, zaznajomić z opcjami zakwaterowania, zorganizowac sobie towarzystwo, fundusze na zaliczkę, zgode rodziców itd.
- do rozważenia jest także opcja "drugiego wyboru". Widzę, że na dzień dzisiejszy nie ma miejsc w wymarzonym przeze mnie domku "5+" ale są w domkach 3-osobowych. Moge więc zaznaczyć to w odpowiednim formularzu i w razie zwolnienia się miejsca w moim "pierwszym wyborze" jestem tam automatycznie przenoszony. Jeśli miejsc zwalniających się jest mniej niż chętnych- decyduje kolejnośc rejestarcji / wpłacenia zaliczki

A tak ogólnie co do strony i jej funkcjonowania to nie widze przeszkód (a widze zalety) aby po rejestracji wyświetlalo się okno z małym tutorialem dotyczącym obsługi strony. Co, gdzie, kiedy, jak. Taka sama informacja powinna także zostac wysłana na maila.
Na pewno oszczedziłoby to odpowiadania po stokroć na pytania typu "a gdzie się wybiera opcje?", "a gdzie jest forum?" "A na jakie konto wpłacić?" itd.

I jeszcze jedna rzecz dot. czytelności strony - wybór zakwaterowania nie powienien nazywac sie "wybór opcji" poniewaz "opcje" to coś dodatkowego- koszulki, wyżywienie, opcja sponsorska. Zakwaterowanie to podstawa.
Niestety nie może też być tak, że opis zakwaterowania jest opisany tylko jako "FURR-TEC". Ja rozumiem klimat, budowanie nastroju itd. ale "FURR-TEC" nic nie znaczy i trzeba 'przeklikać' wszystkie opcje na stronie aby znaleźć info o zakwaterowaniu (albo miec szczęscie / intuicje). To kolejne drobne utrudnienie, zwłaszcza gdy nie ma wspomnianego tutorialu obsługi strony.

No, myslę, że jak na mnie to wyczerpałem roczny limit konstruktywnej krytyki ;)
Ostatnio edytowany przez LV dnia 13.04.2012 11:31:25
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 9:26:56
Uncia Hortensis
Rabatka
Opóźniony wybór miejsc wydaje się być rozsądny, ale wtedy może powstać sytuacja gdzie wszyscy rzucają się równocześnie na upatrzone domki ale po zaksięgowaniu 50zł nie ma już tego czego chcieli. Tak źle i tak niedobrze.
Z FURR-TEC się nie zgodzę po części. Strona jest na tyle mała i zawiera na tyle mało informacji, że można przeklikać.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 10:13:41
Ingo.... Dziękuję. To pierwszy i chyba jedyny głos w tej całej dyskusji tutaj który jest prawdziwie konstruktywny. Twoje wnioski zostaną wpisane do naszej księgi o pięknej nazwie "Futerkon 3.0 - by było lepiej niż jest" :)

I mówię serio. Liczę, że za rok nie będzie tego typu problemów a rozwiązanie nad którym aktualnie pracujemy będzie miało same korzyści. :)

Co do podstrony Furr-Tec która jest "klimatyczna"

http://futerkon.pl/pages/hotelDescription

Tutaj dokładnie są rozpisane domki bez "klimatu"
http://futerkon.pl/pages/prices
Ostatnio edytowany przez Kyubi dnia 13.04.2012 10:27:47
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 18:32:44
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
Absolutnie popieram opcję zmiany wyboru standardu domku, o ile taka nie istnieje. I opcję drugiego wyboru. W sumie to coś, co można chyba wprowadzić nawet teraz C:
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

1
(+1|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 20:11:38
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
też jestem za tym

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 20:27:54
Nie można wprowadzić teraz tej opcji.
1. System na to nie pozwala, trzeba było by wszystkich wymeldować z domków i ponowić rekrutację. A to stworzyło by jeszcze większe zamieszanie.
2. Zmian opcji i standardów domków robię ja na prośbę - o ile taki standard i taka opcja są dostępne. Z pustego i Salomon nie naleje...
3. Za rok nie będzie to potrzebne bowiem nie będzie różnych standardów tylko jeden wspólny dla wszystkich.
Śpieszmy się czytać posty tak szybko znikają.

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 20:33:23
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
czyli wszyscy byśmy musieli po rezygnować z domków i zacząć od początku ?

0
(+1|-1)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 20:43:26
Arachne
Taur
Gdyby to połączyć z
- zajmowanie miejsc powinno się rozpoczynac nie w dniu startu strony a 2-3 tygodnie później tak, aby kazdy bez problemu zdążył się dowiedziec o konwencie, zaznajomić z opcjami zakwaterowania, zorganizowac sobie towarzystwo, fundusze na zaliczkę, zgode rodziców itd.

To reset domków można by zrobić.

0
(+0|-0)
Re: Futerkon 2012 "Zbliża się koniec..."
Wysłano: 13.04.2012 22:54:20
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "DarkV": (Link »)
Gdyby to połączyć z
- zajmowanie miejsc powinno się rozpoczynac nie w dniu startu strony a 2-3 tygodnie później tak, aby kazdy bez problemu zdążył się dowiedziec o konwencie, zaznajomić z opcjami zakwaterowania, zorganizowac sobie towarzystwo, fundusze na zaliczkę, zgode rodziców itd.

To reset domków można by zrobić.


How about no?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234567...15>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane