Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234>>


-17
(+1|-18)
Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:21:07
Arachne
Taur
Zawa napisała na shoutboksie:

Zawa: Przydałaby się usługa "wyślij sms o treści...", żeby móc otrzymać zawartość spłukanego shouta. Raz, ciekawscy byliby zaspokojeni, dwa, kasa na serwer

W sumie można by coś takiego zrobić, z tym, że zanim ruszę machinę prawno-podatkową wypadałoby zbadać grunt.

Zanim dojdziemy do tego "ile" przeanalizujmy najpierw "za co". Jakie usługi chcieli byście widzieć w ramach pakietu "premium"?

Na wstępie proponuję:
  • Ikonka przy avatarze.
  • Menu z wyborem koloru nicka.
  • Możliwość czytania shoutboksa po czyszczeniu i usuniętych z niego linijek.
  • Dostęp read-only do kosza na usunięte wątki.
  • Powiadomienia z pełną treścią dodanego posta oraz o edycjach postów (co się zmieniło).
  • Lista wszystkich edycji posta (kto i kiedy posta edytował zamiast "edytowano 15 razy").

Przywileje były by aktywne przez miesiąc.

Jeśli macie jakieś inne dodatkowe propozycje albo stwierdzicie, że to zbyt duża ingerencja w prawo do cichego wygaśnięcia dramy to napiszcie w tym wątku.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 10.04.2012 18:25:43

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:33:12
Szare A Fu Fu
Smokełke
Sadze, ze dramowicze byli by zachwyceni ;) nie jest to zbyt dobry pomysl z tymi edycjami i shoutem. Chociaz mozna by zrobic dwa miesiace testowe.

Powiadomienia o nowych postach, why not ;)
Zdefiniowany kolor nicka dla VIP'ow, ok.
System dodawania tematow do ulubionych, zeby nie musiec ich odkopywac.
Mam pytanie, czy duzym problemem bylo by stworzenie M-POLFURS? Dla tych mobilnych vipowiczow, co by im sie wygodniej czytalo forum ;)

Ciekaw jestem, co wymysla inni. Bede obserwowal ten temat z zainteresowaniem :3

0
(+1|-1)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:34:51
Ja tam jestem za tym, żeby takie ficzery jak znaczki przy awatarze czy inny kolor nicków były na aukcji na futerkonie.

2
(+2|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:37:43
PERMABAN
Możliwość usuwania własnych postów, nie tylko edytowania.
Jeszcze mi coś wpadło - sprawdzanie kto zaplusikował/zminusikował moje posty. Albo tylko zaplusował, żeby nie nakręcać machiny nienawiści na minusujących.
Ostatnio edytowany przez Ara dnia 10.04.2012 18:38:45

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:39:12
Arachne
Taur
czy duzym problemem bylo by stworzenie M-POLFURS? Dla tych mobilnych vipowiczow

Na chwilę obecną tak. Wiele nieprzespanych nocy. A jak się uda to raczej nie dla vipów ale dostępne by było ogólnie. Ale to temat na inną dyskusję.

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:42:49
JEZUS MARIA
Człowiek
A zarobione pieniądze na co by poszły?

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:43:05
Arachne
Taur
Jeszcze mi coś wpadło - sprawdzanie kto zaplusikował/zminusikował moje posty. Albo tylko zaplusował, żeby nie nakręcać machiny nienawiści na minusujących.

Plusy mogą być. Z zastrzeżeniem, że widoczne były by jedynie głosy oddane po dacie ogłoszenia wprowadzenia kont premium. Tak aby głosy pozostały tajne zgodnie z z tym co zapowiadałem jak wprowadzałem karmę.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 10.04.2012 18:45:23
-1
(+0|-1)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:47:10
Cytat z "Wojnx": (Link »)
A zarobione pieniądze na co by poszły?


Zależy, ile by tego było. Chciałbym mieć certyfikat ssl na *.polfurs.org. :)

1
(+1|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:47:53
Taur
Cytat z "Wojnx": (Link »)
A zarobione pieniądze na co by poszły?

Na utrzymanie całości. Na razie jest to pasożyt na prywatnych finansach.
Jedno słowo - wiele dysków.

-7
(+1|-8)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 18:59:49
JEZUS MARIA
Człowiek
Moim zdaniem zarobione pieniądze powinny zostać przeznaczone na jakieś ogólne Polskie spotkanie futrzaków.

EDIT: Nie, to jednak był głupi pomysł... :-/k
Ostatnio edytowany przez Wojnx dnia 10.04.2012 20:11:30

1
(+2|-1)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 19:08:37
Wilk
Anthro
Może możliwość zdobywania acziwmentów?
* Napisz posta, ktory dostanie 10 plusów.
* Zostań najbardziej aktywnym użytkownikiem tygodnia.
* W przeciagu tygodnia napisz conajmniej 5 postów, ze średnią karmą +2
Etc.

No i czapki jak w Team Fortress.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

1
(+2|-1)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 19:53:00
Lew
Pomysł Nerevara - genialny !

Pomysł na "użytkowników premium" - bardzo dramogenny - LUBIĘ TO ! :D
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-1
(+2|-3)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 19:53:35
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Wojnx": (Link »)
Moim zdaniem zarobione pieniądze powinny zostać przeznaczone na jakieś ogólne Polskie spotkanie futrzaków.


Moim zdaniem pieniądze powinny iść na wakacyjny wyjazd dla Lwiczki i DarkV.

Jestem przeciwny pokazywaniu autora plusów. Da to jedynie pretekst do fochów i niesnasków.

Dostęp do usuniętych postów i shoutów mógłby być objęty klauzurą "odniesienia zarówno publiczne jak i prywatne do usuniętych wypowiedzi zobaczonych dzięki usłudze PieniądzoPrzywracacz(TM) mogą być powodem do anulowania konta Premium w danym miesiącu". I oczywiście drugi raz można zapłacić aby odzyskać dostęp po tym jak zostanie on odebrany za podtrzymywanie usuniętej dramy.

Nie wiem natomiast jak to od strony prawnej wygląda z podatkami od takiej działalności?
Myr

1
(+1|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 19:58:13
gronkowiec
Anthro
Wszystko to co już DarkV zaproponował - jestem za. Z "skutkami prawnymi" bym się nie przejmował. Dochody z takiej działalności na pewno nie przekroczyłyby żadnych limitów związanych z prawem podatkowym (byłoby to jak sprzedaż na allegro).
| |
Podpis zastępczy v2.04

Anonim
2
(+3|-1)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 19:59:22
Ten temat to jest na poważnie, czy to jakieś prima aprilis bis?

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 20:31:30
Smok
Zmiennokształtny
Ciekawe czy wejdą płatności sms'owe.

Ale chciałbym dokładnie wiedzieć na co pójdą moje pieniądze. Na utrzymanie serwera, wakacje, bułkę i kefir dla admina ?

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 20:34:51
Felis catus (czyli kot)
Smok
Hm, pomysł chyba dobry, aczkolwiek lepiej żeby "profity" nie były zbyt duże, żeby nie rozgraniczyć użytkowników na płacących i niepłacących. Poprzednie pomysły są ok, ale raczej tylko takie. Dostępność jakieś części forum uznałbym już za przesadę.
I, jeśli dobrze pamiętam, to trzeba się umówić z operatorem komórkowym. I połowa kosztu smsa idzie do nich. Jeśli się orientuję.
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 21:03:09
Arachne
Taur
Cytat z "Fuma": (Link »)
Nie wiem natomiast jak to od strony prawnej wygląda z podatkami od takiej działalności?

Dz.U. 2004 Nr 173 poz. 1807 - Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych

Art 2.
Działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, han-
dlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż,
a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

Także podciągnę to pod działalność którą już prowadzę.

Cytat z "gravedigger": (Link »)
Wszystko to co już DarkV zaproponował - jestem za. Z "skutkami prawnymi" bym się nie przejmował. Dochody z takiej działalności na pewno nie przekroczyłyby żadnych limitów związanych z prawem podatkowym (byłoby to jak sprzedaż na allegro).

Od sprzedaży na allegro też trzeba odprowadzać podatek. Kwotą zwolnioną z podatku jest coś koło 3000zł / rok całkowitego dochodu.

Cytat z "Jester": (Link »)
Ciekawe czy wejdą płatności sms'owe.

Jest to bardzo prawdopodobne. Aczkolwiek prowizje od tego są na tyle duże, że może się to okazać nieopłacalne (chociaż jak nigdzie nie dzwonisz, i nie masz co zrobić z pieniędzmi na koncie tak jak ja to wszystko jedno...).

Cytat z "Jester": (Link »)
Ale chciałbym dokładnie wiedzieć na co pójdą moje pieniądze. Na utrzymanie serwera, wakacje, bułkę i kefir dla admina ?

A czy to istotne? Utrzymanie polfursa i wszystkiego około-polfursowego przekracza 300zł/m-c (na oko oszacowane). Wątpię, że pokryję całość z tych płatności. Chodzi o minimalizację kosztów, a nie chcę dodawać reklam bo wiem, że na tym nie zarobię a tylko serwis będzie brzydki.

Anonim
0
(+1|-1)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 21:06:19
Cytat z "DarkV": (Link »)
Utrzymanie polfursa i wszystkiego około-polfursowego przekracza 300zł/m-c

:-ok
Kto to właściwie teraz płaci?
Chyba się komuś należy daily plusik... co najmniej.

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 21:12:52
Arachne
Taur
Cytat z "Aracnan": (Link »)
żeby nie rozgraniczyć użytkowników na płacących i niepłacących. [...] Dostępność jakieś części forum uznałbym już za przesadę.


Też jestem takiego zdania. Dlatego w ramach kont premium nie chcę dawać dostępu (do pisania) do niczego, do czego nie mieli by mieć dostępu zwykli użytkownicy. Chodzi jedynie o dodatkowe funkcje które nie są istotne dla funkcjonowania serwisu.

1
(+1|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 21:28:41
Hiena
Zwierzę
*żyd mode on*Za podsunięcie pomysłu 1 macha zysków z miesiąca dla Zawy na pająki :D *żyd mode off*

Idea jest bardzo ciekawa i dramogenna. Podgląd plusujących/minusujących - żyła złota. I like.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 21:33:51
Założę się, że ratio plusów i minusów uległoby gwałtownej zmianie. To akurat byłoby dobre.

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 21:37:44
Lew
Cytat z "Tymo": (Link »)

:-ok
Kto to właściwie teraz płaci?
Chyba się komuś należy daily plusik... co najmniej.


Jakbyś spędził w fandomie nieco dłużej niż 2 tygodnie zanim ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ do Holandii ( :P )to byś wiedział, że DarkV i Lwica + anonimowi darczyńcy [o ile jestem dobrze poinformowany].

Uważam, że wręcz niemoralne jest oczekiwanie, że Polfurs, będący serwisem na wysokim poziomie, jest i zawsze będzie w pełni darmowy dla wszystkich. Wszystkich poza Lwicą i DarkV'em oczywiście.


DarkV - na 3 tyś. rocznie bym nie liczył na twoim miejscu, więc o podatki się nie martw. Tak jak Grave pisał.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 10.04.2012 21:38:11
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 21:41:08
Arachne
Taur
DarkV - na 3 tyś. rocznie bym nie liczył na twoim miejscu, więc o podatki się nie martw. Tak jak Grave pisał.

Nie jestem bezrobotnym. Wielokrotnie przekraczam tą kwotę.

0
(+0|-0)
Re: Konta premium?
Wysłano: 10.04.2012 22:08:27
Tygrys sumatrzański
Anthro
Co do achivów, można wprowadzić podobny system jak na https://forum.kag2d.com/ , bardzo mi się podoba. Tak samo jak na tamtym forum, prywatne podpisy i takie drobne rzeczy byłyby dobre :-)k
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane