Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234...9>>


-1
(+5|-6)
Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 19.04.2012 22:39:26
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
ARTYKUŁ Z 'RZECZPOSPOLITEJ' - http://www.rp.pl/artykul/862962.html

Prof. Aleksandrowi Nalaskowskiemu grozi więzienie za publicystyczną wypowiedź o gejach

W starciu subiektywnych opinii z polityczną poprawnością coraz częściej arbitrem są sądy powszechne. Ledwo sąd cywilny nakazał byłemu ministrowi edukacji prof. Ryszardowi Legutce przeprosić dwoje licealistów żądających usunięcia krzyży ze szkoły za nazwanie ich "rozwydrzonymi smarkaczami", a już głośno o kolejnym naukowcu, który ma stanąć przed sądem za niesłuszne poglądy. I to przed sądem karnym.

Do sądu w Warszawie trafił prywatny akt oskarżenia o przestępstwo zniesławienia (za które według słynnego art. 212 k. k. grozi do dwóch lat więzienia) przeciwko prof. Aleksandrowi Nalaskowskiemu, członkowi PAN, dziekanowi Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Naukowca oskarżył Przemysław Szczepłowski, toruński prawnik i – jak o sobie mówi – ujawniony gej, związany z organizacją Pracownia Różnorodności. W 2011 r., gdy Sejm dyskutował o ustawie o pieczy zastępczej, Nalaskowski wypowiedział się we "Frondzie" na temat prowadzenia domów dziecka przez homoseksualistów. "Rodzice homoseksualni (...) nie są w stanie przekazać dziecku w procesie wychowania właściwego wymiaru życia seksualnego – stwierdził. – Ten wymiar będzie zawsze wymiarem spaczonym, chorym. Tak jak homoseksualizm jest chory, choć Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że nie jest".

Środowisko gejów i lesbijek uznało tę wypowiedź za homofobiczną i nieprawdziwą w świetle m.in. ustaleń WHO. – Prof. Nalaskowski publicznie dezawuuje nas jako znany naukowiec występujący z pozycji autorytetu – wskazuje Szczepłowski. – Kłamstwo oświęcimskie jest karane, podobnie wypowiedzi antysemickie – ich ofiar broni policja i prokuratura. My musimy bronić się sami.

Zanim sprawa trafiła do sądu, toruńscy homoseksualiści napuszczali na naukowca jego pracodawców. – Pisaliśmy do uczelni, bo mamy prawo oczekiwać, iż się do stwierdzeń swojego naukowca odniosą.

– To była wypowiedź publicystyczna, nie obraziłem żadnego homoseksualisty, tylko zabrałem głos w ważnej dyskusji – wskazuje prof. Nalaskowski. – A skończyło się nagonką, według schematu: wywierać presję, zmusić do przeprosin, a jak nie – to sąd.

Terminu pierwszej rozprawy jeszcze nie wyznaczono. Nalaskowski nie zamierza przepraszać. A co ze stanowiskiem WHO? – Nie znam żadnego przepisu, który by zobowiązywał jakiegokolwiek profesora do przestrzegania postulatów WHO. – mówi. – To organizacja polityczna, która przyjmuje swoje ustalenia w głosowaniu. A prawd naukowych nie ustala się w głosowaniu.

Rzeczpospolita
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 20.04.2012 16:14:59
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 19.04.2012 22:43:42
Wilk Ogrodowy
Anthro
Mało problemów w tym schorowanym kraju...
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

0
(+1|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 19.04.2012 23:00:22
Koń
Anthro
Ano mało... o swoje dobre imię też trzeba walczyć
Z jednej strony mam ochotę powiedzieć "rany, znowu kolejna awantura o nic" a z drugiej wkurzają mnie tacy goście jak w/w "profesor". Czy nie moglibyśmy wszyscy się wzajemnie szanować i akceptować? W końcu to co nie czyni krzywdy żadnej innej żywej istocie nie jest złe...
Akume Hoku

3
(+5|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 19.04.2012 23:05:52
Wolf
Anthro
@Up

Są ludzie i parapety..
“We’re all animals.” The general stated slowly. “Most don’t learn that until they are on the battlefield." - Gen. Nidaja STEAM <-- Link naprawiony...

7
(+9|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 19.04.2012 23:24:25
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Nie żyjemy w kraju w którym na piedestale jest prawicowa opcja polityczna. Inna mentalność, inne wartości. To że jest profesorem w żaden sposób go nie ratuje. Nawet mi mama opowiada od czasu do czasu, że nawet profesorowie na uczelni na której wykłada, bywają prostakami, bez ludzkich odruchów, odchamieni, skąpi. Człowiek ten użył określenia pogardliwego wobec gejów i nie udawajmy że tak nie jest. Bo retoryka typu "pedał nie jest obraźliwe, pedał to część roweru" pasuje do populistycznej pogadanki a nie do zdroworozsądkowej dyskusji. Obraził, poniesie konsekwencje. Nikt mu nie zabrania trzymać swojego umysłu zamkniętego w szafie, gdzie geje są pedofilami z AIDS. Ale w życiu publicznym nie każdą wolną myśl można wypowiadać, właśnie ze względu na tzw. "poprawność polityczną" która ma swoje wady i zalety, ale w zamierzeniu ma za zadanie nie dopuszczać do rynsztokowego poziomu dyskusji. Dokładnie ta ama zasada obowiązywała w Pisowskiej RP, ale wtedy jakoś cię to nie trapiło. I męczy mnie to że po raz kolejny trzeba takim jak ty tłumaczyć, że nie ma to nic wspólnego z kneblem, który jest frazesem do wycierania sobie gęby przy każdej okazji. Kwa kwa kwa, a karawana jedzie dalej. Jak jestes tym zgorszony to emigruj na Węgry. Tam za taką wypowiedź dostaje sie oklaski. Nie każdy jednak chce w takim gównie żyć.

Edit: LV, jak moderujesz kmać to tak żeby post dalej miał sens..
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 20.04.2012 9:52:11
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

9
(+9|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 19.04.2012 23:30:35
Lew
Skończy się jak zawsze w tych sprawach - umorzeniem postępowania. Pan Nalaskowski wyrażał opinię o ogóle homoseksualistów, więc nikogo nie zniesławił.

Tak samo jak mówiąc "politycy to banda złodziei" nie obraża się żadnego z nich ad persona i nawet gdyby cię któryś pozwał to przegra w sądzie.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 19.04.2012 23:32:04
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-1
(+0|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 19.04.2012 23:50:40
Lateksowy książe
Anthro
Fajnie opisane jacy to geje źli bo robią nagonkę jak sie ich obraża.
*facepalm*

Also:
Cytat:
*cytuj polaczkowy ból dupy*(...)Rzeczpospolita

1
(+2|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 0:32:26
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Eh, eh, nie wypowiem się, bo mnie tutaj zjecie wszyscy zaraz. Ja tylko dzięki furry się nauczyłam jako-tako tolerować homoseksualizm acz dziecka bym nie dała parce, która niejako nie jest zgodna ze "starym" modelem rodziny. Minusujcie sobie ile chcecie. Kwestia dla mnie różnicy między "gejem", a pedałem jednak jest dość istotna, i póki homoseksualna osoba się nie wychyla, nie biega po paradach równości i nie ubiega o dzieci to jest ok. Ale widać "źle mnie rodzice wychowali", bo pewnych rzeczy i tak bym nie potrafiła przyjąć do wiadomości.
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 0:36:44
Wilk Ogrodowy
Anthro
Gej, to człowiek płci męskiej który odczuwa pociąg do innych mężczyzn

Pedał, to człowiek o innych, niż powszechnie akceptowane, upodobaniach seksualnych

tym to się różni
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

-1
(+0|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 0:50:27
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Mówię raczej o tym, że dla mnie gej, a więc mówimy tu o nazywaniu osoby w sposób neutralny, to osoba, która nie robi sama z siebie kogoś, kogo możnaby postrzegać negatywnie... Bo żeby czuć coś do drugiej osoby, nie trzeba pokazywać tego reszcie świata...
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 0:54:03
Wilk Ogrodowy
Anthro
Tu masz rację. Nie z wszystkim trzeba się obnosić, jak przekupa na targu.
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

13
(+13|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 1:08:24
Lew
Z seksualnością to akurat najbardziej obnoszą sie hetero.
Brzydzi mnie to wszechobecne epatowanie seksem. Od filmów i ksiazek do reklam i portali rozrywkowych.
I te parki lizące sie w miejscach publicznych.
Wstretne. Wstretne.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 1:17:45
Wilk Ogrodowy
Anthro
Kolejne trafne spostrzeżenie. Już czasem nie mam siły, widząc erotykę, wyzierającą ze wszystkich możliwych kątów.
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

1
(+2|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 1:38:00
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Ależ jestem podobnego zdania - kulturalnie za rączkę sobie niech chodzi kto chce, ale cokolwiek innego to powinno być choć otoczką intymności opatrzone i w przypadku homo i hetero. Dlatego ani tego ani tego nie powinno być widać na ulicy w jakiejkolwiek formie poza tą kulturalną, nie odrzucającą kogokolwiek. Co nie zmienia faktu, że wyłażący na ulice na tęczowo usmarowani fagasi są już zupełnym przegięciem. Podobnie jak wychowanie seksualne w podstawówkach wedle mojego skromnego zdania i opozycyjne do siebie, a tak powszechne poglądy na zasadzie "nie wolno bić dzieci jak zrobią coś złego, ale można je zabijać w ramach aborcji" :p
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

0
(+1|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 1:44:13
Wilk Ogrodowy
Anthro
Nom, najpierw uczą dzieci, jak się pieprzyć, a potem dziwią się, ze są patologie typu matka-nastolatka. Co za hipokryzja.
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

5
(+6|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 2:35:51
Wilk
Anthro
Cytat z "Pillster": (Link »)
Nom, najpierw uczą dzieci, jak się pieprzyć, a potem dziwią się, ze są patologie typu matka-nastolatka. Co za hipokryzja.

:rollk:
Matki-nastolatki biorą się z braku edukacji seksualnej.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

2
(+2|-0)
Re: Tczowy knebel? Znany naukowiec oskar˙ony
Wysłano: 20.04.2012 6:38:29
Wilczek
Anthro
Nie pamietam abym uczeszczal na zajecia dotyczace seksu. W Polsce ich nie ma i nie bedzie, to samo z etyka.

Profesor poruszyl bardzo wazna sprawe, szkoda ze nie ubral tego w troszke inne slowa.

Chociaz znajac zycie znalezli by sie i tacy, ktorzy byliby urazeni nie slowami, a trescia -.-
Ostatnio edytowany przez DarkHunter dnia 20.04.2012 6:39:15
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 8:05:36
Lateksowy książe
Anthro
http://www.fronda.pl/opin...ie_reprodukowal

Praktycznie powiedział że geje są spaczeni i chorzy, a domy dziecka przez nich prowadzone widzi jako fabryki homoseksualistów. *facepalm*

Pisał o chorobach, nienormalności itd. nie podając ani jednego argumentu dlaczego jest tak, dlaczego jest to złe.
Artykuł i wypowiedź gówno warte tak naprawdę, nie mają żadnego poziomu merytorycznego :rollk:
Są jedynie chorobliwymi obawami zaściankowego polaczka.

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 8:06:35
Tygrys perski
Anthro
To nie wiem, gdzie chodziłeś do szkoły, skoro nawet w mojej wsi w 3 klasie podstawówki mieliśmy jako nieobowiązkowy przedmiot "Przygotowanie do życia w rodzinie", gdzie czytaliśmy o kutasach :P
"chcemy loda..."

Offline
inż. Toboe
-1
(+0|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 8:08:13
Irbis
Bestia
Cytat z "WilkołakNerevar": (Link »)
Cytat z "Pillster": (Link »)
Nom, najpierw uczą dzieci, jak się pieprzyć, a potem dziwią się, ze są patologie typu matka-nastolatka. Co za hipokryzja.

:rollk:
Matki-nastolatki biorą się z braku edukacji seksualnej.

nie tyle brak edukacji co jakość edukacji może wplynac na człowieka. Jest różnica między pieprz się z kim chcesz byleby z gumką lub tabletką (którą biedna nastolatka zapomniała zażyć) a poczekaj z seksem aż dorosniesz, bo niektóre rzeczy dostrzega się dopiero w pewnym wieku i z własnego doświadczenia co 2 lata siebie sprzed 2 lat mozna nazwać idiotą ("jaki glupi wtedy byłem").

Podobają mi się wypowiedzi Miry. Ma podobne podejście do mojego w roznych sprawach oraz tak samo definiuje slowa gej i pedał.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

2
(+2|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 8:20:59
Uncia Hortensis
Rabatka
Seks w mediach jest dlatego, że przykuwa uwagę ludzi. Najwięcej odbiorców mediów zostało wychowanych w społeczeństwie, które moralność swoją bierze z kościoła, a ten piętnuje i tępi każde najmniejsze wzmianki nagości i niedajboże przyjemności cielesnych. A jak wiadomo, to co zakazane jest ciekawsze. Za matki-nastolatki i inne problemy odpowiedzialny jest kościół oraz rodzice, którzy są przesiąknięci jego uprzedzeniami.

Ale wracając do tematu, nie rozumiem adopcji przez pary homoseksualne. Dla dziecka chyba wypada chcieć jak najlepiej? Oczywiście, w naturalnych przypadkach rodzice częściej lub nie stają się nimi z przypadku, ale adopcja to świadomy wybór. Takie dziecko będzie w szkole zawsze uważane za gorsze, będzie musiało pomijać temat rodziców albo kłamać. A jeżeli jest szansa, że tak samo jak rodzina zastępcza, dziecko będzie homoseksualne? Czy na prawdę odpowiedzialny rodzic chciałby, żeby jego dziecko zawsze miało pod górkę?

Na marginesie, nie rozumiem też jak ludzie z wadami genetycznymi i o dużym ryzyku dziecka z różnego rodzaju schorzeniami pomimo wszystko mają dzieci, którym w ten sposób robią krzywdę, ale to tylko ja i moje nieżyciowe postawy.
Myr

Offline
inż. Toboe
-1
(+0|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 9:28:07
Irbis
Bestia
Cytat z "Fuma": (Link »)
Seks w mediach jest dlatego, że przykuwa uwagę ludzi. Najwięcej odbiorców mediów zostało wychowanych w społeczeństwie, które moralność swoją bierze z kościoła, a ten piętnuje i tępi każde najmniejsze wzmianki nagości i niedajboże przyjemności cielesnych. A jak wiadomo, to co zakazane jest ciekawsze. Za matki-nastolatki i inne problemy odpowiedzialny jest kościół oraz rodzice, którzy są przesiąknięci jego uprzedzeniami.
Zakazanie czekolady skutkowaloby masowym problemem otyłości, a legalizacja marichuany pozwoli pozbyć się problemu młodocianych ćpunów. Nie ma to jak trolla logika. =]

Ale wracając do problemu: faktycznie myśli się o gejach a nie pyta o zdanie dziecka, które miałoby być adoptowane (wszak głosu i zdania swego nie ma jeszcze). Rodzice potrafią usłyszeć, że wychowywane w normalnej rodzinie dziecko ich wydziedzicza, a co dopiero takie, które przez opiekunów ma problemy? Adopcja przez gejów byłaby czymś potwornym dla dziecka jak i dla adoptujących na dłuższą metę.
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 20.04.2012 9:32:28
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

-1
(+0|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 9:53:56
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Pillster": (Link »)
Kolejne trafne spostrzeżenie. Już czasem nie mam siły, widząc erotykę, wyzierającą ze wszystkich możliwych kątów.


Pillster, to była z jego strony chyba ciężka ironia ;)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

2
(+4|-2)
Re: Tczowy knebel? Znany naukowiec oskar˙ony
Wysłano: 20.04.2012 10:12:30
Diesen Liebe, der Welt!
Anthro
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Nie pamietam abym uczeszczal na zajecia dotyczace seksu. W Polsce ich nie ma i nie bedzie, to samo z etyka.

Profesor poruszyl bardzo wazna sprawe, szkoda ze nie ubral tego w troszke inne slowa.

Chociaz znajac zycie znalezli by sie i tacy, ktorzy byliby urazeni nie slowami, a trescia -.-



Akurat etyka jest, choć mało gdzie. Osobiście jestem dumną byłą uczestniczką takowych zajęć... Choć akurat nasz pan profesor to przykład szalonego filozofa i w efekcie przez 3 lata chodziłam na wykłady z filozofii, zamiast etykę;) Niewątpliwie jednak powinno się ją wprowadzić, w tej czy innej postaci, jako przedmiot trochę poważniejszy i trochę bardziej obowiązkowy niż "2 godziny tygodniowo w co dziesiątej szkole i to nieobowiązkowy". Co do tzw Wychowania do życia w rodzinie... Szkoda gadać. Jeśli jest, to w tym samym wymiarze co etyka, tyle, że te dwie godziny na rok, nie na tydzień --k


Takich zaś "panów profesorów" jak autor cytowanej wypowiedzi powinno się posyłać na roboty, po uprzedniej próbie podjęcia terapii wstrząsowej, bo najwyraźniej to z nim jest tu coś nie w porządku, nie z homoseksualistami... Po uprzednim wepchnięciu mu w tyłek jego dyplomów naukowych, rzecz jasna.


PS. Już dobrych parę lat temu badania psychologów ostatecznie ustaliły, że płeć rodziców nie ma wpływu na przystosowanie dziecka do życia. I na pewno nie większy na wychowanie, niż dorastanie w rozbitej rodzinie.
The kindest heart made me believe
The world as I wish it to be :*


Important message~

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 20.04.2012 10:24:04
Arachne
Taur
W liceum też miałem etykę do wyboru. I tak wybrałem religię. Mieliśmy na tyle luźnego księdza, że pozwalał nam się uczyć na fizykę na swoich zajęciach. I jeszcze opowiadał sprośne kawały. :P

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234...9>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane