Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...6789


0
(+1|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 15:58:46
Lew
Pillster - NIGDZIE nie napisałem, że rozwój mózgu zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od genów natomiast nie wykluczam takiego prawdopodobieństwa. Czy wy (ty i toboe i paru innych) musicie zawsze swiat stawiac po dwoch skrajnie kontrastujących stronach barykady? Albo geny albo srodowisko. Na pewno nie to i to, przecież jest tylko białe i czarne, szarego nie ma!

Co do postu o samochodach: acha... czyli dlatego NIE prowadzi się tz. "akcji serwisowych", które usuwają usterki fabryczne?
Poza tym mając do dyspozycji odpowiednią ilośc pojazdów jestes w stanie stwierdzić, że 90% alternatorów zepsuje się przed przejechaniem 300 tyś km. A 90% pasków klinowych nie przeżyje 50 tyś. km. itd. itp.
Posłuzyłes się przykładme dwóch pojazdów co jest nieznaczną statystycznie ilością. Brakuje ci podstawowej wiedzy z zakresu statystyki i eksploatacji pojazdów.


Toboe - tyle tylko, że twoja 'interpretacja' to bardzo nieudolne odwracanie kota ogonem, bez poparcia jakimikolwiek badaniami, autorytetami czy obserwacjami.

Wymysliles sobie co oznaczaja te procenty wiec tak byc musi. To żaden dowód, a ja po [raz kolejny] poproszę o DOWÓD NA TO, ŻE GENY NIE MAJĄ ŻADNEGO WPŁYWU na orientację seksualną.
Bo póki co to od kilku stron tematu tak twierdzisz za to nie jestes w stanie podac nawet najmniejszego 'dowodziku' na potwierdzeni swoich, i chyba tylko swoich, przekonań.

Ja podałem wystarczająco dużo dowodów na to, że na orientację mają wpływ geny lub życie płodowe.
Jak chcesz kontynuowac dyskusję to podaj dowody ze swojej strony. A jak nie to przestań pisać takie głupoty jak dotychczas.


@down

fuma - plus (jak wroce do domu, bo w pracy nie moge dawac ani plusow ani minusow ani ich nie widze)
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 27.04.2012 16:08:28
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 15:59:40
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Toboe": (Link »)
Ingo, nie podważałem wyników badań, tylko interpretowałem i wykazywałem błędy lub niekonsekwentność w Twojej interpretacji.=]

Ja tam błędów w jego interpretacji nie dostrzegłem. Jeżeli u bliźniaków jednojajowych występuje 52% zbieżność, dwujajowych 20%, a rodzeństwa 10%, to widać wyraźnie, iż coś jest na rzeczy. Różnica pomiędzy rodzeństwem a bliźniakami jest całkowicie zrozumiała, bo istnieje pomiędzy nimi dużo większa zażyłość niż pomiędzy rodzeństwem, które różni się nawet tylko o rok.


Cytat z "Pillster": (Link »)
Pogłówkowałem i wyrażę teraz swoja opinie na ten temat, ver. 2.0.

Porównanie samochodu do organizmu. Proszę bardzo:
Jeżeli u 52% właścicieli auta produkowanego na linii produkcyjnej z tej samej partii sprzętu zrywa się linka hamulcowa po pięciu latach eksploatowania, a tylko 10% przy innych modelach tego samego producenta, to jest to wada fabryczna, czy kwestia nieprawidłowego używania hamulców?
Jak widzisz, analogię mogę zrobić we wszystkie strony.


Cytat z "sharpy": (Link »)
Niezależnie, czy dziedziczona czy wykształcona przez różny rozwój, orientacja seksualna jest organiczną cechą każdego osobnika, wykształconą i utrwaloną względnie wcześnie w życiu.
Zdecydowanie nie da się jej zmienić metodami psychologicznymi, tak jak nie da się nimi usunąć krzywo rosnących zębów mądrości, niezależnie czy powodem jest że odziedziczyłeś je po pradziadku czy że dziąsła źle urosły bo mama jadła za mało wapnia podczas ciąży.

Quoted for truth.
Myr

Offline
inż. Toboe
-1
(+1|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 19:18:42
Irbis
Bestia
Fuma, nie ma genetycznie różnicy między bliźniakami DWUJAJOWYMI a rodzeństwem zwykłym. Więc nie mógł z genów wziąć się taki skok %. Jedyna różnica to ta zażyłość, takie samo traktowanie, czyli środowisko w jakim się dorasta, nie zaś geny.
Za to jest różnica genetyczna w rodzeństwie przybranym w stosunku do rodzeństwa naturalnego, gdzie Ingo nie wykazał żadnej różnicy procentowej.

Za wikipedią:
"Bliźnięta dwujajowe: Ponieważ ich materiał genetyczny jest różny, mogą mieć różną płeć, a ich podobieństwo jest takie samo, jak zwykłego rodzeństwa. Znane są też przypadki, że bliźnięta dwujajowe miały różnych ojców. Do tej pory potwierdzono siedem takich przypadków na świecie, w tym jeden w Polsce"
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 27.04.2012 19:20:20
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+1|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 19:25:20
Lew
Cytat:
Jedyna różnica to ta zażyłość, takie samo traktowanie, czyli środowisko w jakim się dorasta, nie zaś geny.


Nie, nie jedyna. Coś się tego tak uczepił? Ile razy można pisać, że kolejną składową jest poziom hormonów podczas życia płodowego? Bliźniaki mają wspólne, rodzeństwo nie. Stąd także może wynikać ta różnica, więc skończ nareszcie pisać, że do wyboru są tylko geny albo środowisko.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 19:52:18
Irbis
Bestia
Nie mam sił... --k
EOT
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 20:02:31
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Toboe": (Link »)
Fuma, nie ma genetycznie różnicy między bliźniakami DWUJAJOWYMI a rodzeństwem zwykłym. Więc nie mógł z genów wziąć się taki skok %.

Wyjaśniłem przecież, że za ten skok odpowiadają inne czynniki niż geny. Orientacja, tak samo jak i ogromna większość naszych cech, to wynik genów oraz czynników zewnętrznych uaktywniających je. Gdyby geny nie miały żadnego wpływu, to bliźnięta jedno i dwu jajowe miałyby w przybliżeniu identyczny procent zgodności jeżeli chodzi o orientację.
Myr

1
(+2|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 21:56:28
Wilk Ogrodowy
Anthro
Może zamiast się żreć, uznajcie, że prawda leży po środku? I geny, i czynniki środowiskowe mają na to wpływ. Koniec, kropka.
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 28.04.2012 0:58:34
Lew
Ja już to dawno napisałem. Ciągnę temat bo się znalazł rodzynek, który wszystko wie lepiej i wyklucza rolę genów.
Ja się tylko pytam - dlaczego? Na jakiej podstawie?
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 28.04.2012 16:48:50
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Mam prośbę do moderatora, jak założyciel wątku - czy można wydzielić dyskusję nad artykułem od tej późniejszej i stworzyć osobny wątek ?
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 28.04.2012 17:03:04
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 28.04.2012 16:51:10
Arachne
Taur
N I E

2
(+2|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 28.04.2012 18:12:36
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=1MLry6Cn_D4

Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...6789


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane