Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456789>>


-1
(+0|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 16:35:37
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Mira": (Link »)
A nawet, gdyby się zdarzyło, to żeby w życiu nie przyszło mu do głowy mówić mi o tym, ani się obnosić w jakimkolwiek sensie, bo dla mnie byłoby to "hańbą", że dzieciaka źle wychowałam mimo, że się starałam.


A gdyby urodziło się uczulone na glukozę, to udusiłabyś poduszką i spróbowała ponownie, bo to wstyd mieć wadliwe dzieci :-Dk

Cytat z "Akume": (Link »)
Tak więc to tylko ludzkie społeczeństwo wypracowało sobie taką postawę, że to jest złe i koniec (nota bene dopiero stosunkowo niedawno - ledwie około 2000 lat temu) bo tak mówi religia. Przypomnę też, że w starożytnej Grecji czy też Rzymie (o innych miejscach nie wspomnę) homoseksualizm był nie tylko normalnością ale nawet w pewien sposób postrzegany jako coś pozytywnego.


Blef taki sam jak ten Mira. Podaj źródła, książki, opracowania, przekazy, które świadczą na korzyść Twojej anegdotki, bo wedle moich źródeł w starożytnej Grecji zoofilia była na porządku dziennym i wszystkie białogłowe dawały się losowemu inwentarzowi, bo tak w mitach było, więc prawda.
Myr

-1
(+0|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 16:35:41
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Akume, a przeczytałeś artykuł, który tu wrzuciłam? Bo tam jest jednak parę argumentów na bezpodstawność wykreślenia homoseksualizmu z rejestru chorób
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 16:59:45
Koń
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)

Cytat z "Akume": (Link »)
Tak więc to tylko ludzkie społeczeństwo wypracowało sobie taką postawę, że to jest złe i koniec (nota bene dopiero stosunkowo niedawno - ledwie około 2000 lat temu) bo tak mówi religia. Przypomnę też, że w starożytnej Grecji czy też Rzymie (o innych miejscach nie wspomnę) homoseksualizm był nie tylko normalnością ale nawet w pewien sposób postrzegany jako coś pozytywnego.


Blef taki sam jak ten Mira. Podaj źródła, książki, opracowania, przekazy, które świadczą na korzyść Twojej anegdotki, bo wedle moich źródeł w starożytnej Grecji zoofilia była na porządku dziennym i wszystkie białogłowe dawały się losowemu inwentarzowi, bo tak w mitach było, więc prawda.

http://pl.wikipedia.org/w...ulturowy#Grecja
http://www.religionfacts....ient_greeks.htm

Cytat:
"The noble lover of beauty engages in love wherever he sees excellence and splendid natural endowment without regard for any difference in physiological detail." - Plutarch, Dialogue on Love, 146.

Wystarczyło wbić hasło w Google i już masz całą gamę. To są tylko pierwsze wyniki dla zapytań po polsku i po angielsku
Akume Hoku

3
(+3|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:07:16
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z ""Dlaczego homoseksualizm został wykreślony z listy chorób psychicznych?"":
Wcześniejsze badania Robins'a i Saghira wykazują, iż lesbijki częściej popadają w alkoholizm niż kobiety heteroseksualne (6), a homoseksualiści znacząco częściej podejmują próby samobójcze niż mężczyźni heteroseksualni (7).

No ciekawe dlaczego xD

Pewnie ich mamy chciały wychować ich tak, żeby wstydu przed wąsatym sąsiadem spod dziewiątki nie było xD

Ja jeszcze zrozumiem starsze pokolenie, ale jak widzę podobne postawy prezentowane przez młodych (!) futrzaków (!!), to mi łapy opadają.

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:18:00
Koń
Anthro
Cytat z "Kuc": (Link »)
Cytat z ""Dlaczego homoseksualizm został wykreślony z listy chorób psychicznych?"":
Wcześniejsze badania Robins'a i Saghira wykazują, iż lesbijki częściej popadają w alkoholizm niż kobiety heteroseksualne (6), a homoseksualiści znacząco częściej podejmują próby samobójcze niż mężczyźni heteroseksualni (7).

No ciekawe dlaczego xD

Pewnie ich mamy chciały wychować ich tak, żeby wstydu przed wąsatym sąsiadem spod dziewiątki nie było xD

Ja jeszcze zrozumiem starsze pokolenie, ale jak widzę podobne postawy prezentowane przez młodych (!) futrzaków (!!), to mi łapy opadają.

Podziwiam, że w ogóle nie przestałeś czytać tego bełkotu po zdaniu:
"W rezultacie badanie zostało przeprowadzone na starannie wyselekcjonowanej grupie 30 homoseksualistów i 30 heteroseksualistów, o których było z góry wiadomo, że nie będą się różnić – skoro odrzucono tych z objawami psychopatologii."

To, że nie posiadają objawów psychopatologii nie oznacza braku różnic. To raz a dwa - takie podejście eliminuje z badania czynniki zewnętrzne dzięki czemu można analizować obiekt badania bez dodatkowych "szumów".

A co do twojego ostatniego zdania - nic dodać, nic ująć. Na szczęście podejście takie jak prezentuje Mira jest dość rzadkie poza polską sceną "futrzastą" - a to akurat mówię z własnego doświadczenia.
Akume Hoku

Offline
inż. Toboe
-1
(+1|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:18:50
Irbis
Bestia
Cytat z "Ingo": (Link »)
NIE DA SIĘ zmienić tego ile jakich hormonów otrzymało dziecko podczas życia płodowego(1), ani genów(2), ani reakcji chemicznych w jego mózgu(3).

"Leczenie" homoseksualistów to brednie. Czesto bardzo szkodliwe.

ad 1. Racja
ad 2. Co mają geny do homoseksualizmu? Homoseksualizm jest dziedziczny? :-?k
ad 3. Fałsz. Da się zmienić reakcje chemiczne w mózgu.

To, czy homoseksualizm jest chorobą, czy nie, jest kwestią czysto umowną tak samo jak... jak dla was to, czy religia jest sektą, czy nie.
Jedni będą bronić homoseksualności jak czegoś świętego, inni nie będą widzieli różnicy między nią a chorobami takimi jak alzheimer czy zaburzenie zachowania osób dorosłych (konkretniej zaburzenie preferencji seksualnych, do których zalicza się BDSM i pedofilię; lub zaburzenia psychologiczne i zaburzenia zachowania związane z rozwojem i orientacją seksualną, do których z kolei zaliczają się zaburzenia dojrzewania seksualnego).
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 23.04.2012 17:29:41
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

Anonim
1
(+2|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:37:11
W sumie ciekawe, co Mira tutaj robi... I czy jest z domu Terlikowska... Tak po drodze mimo tego, ze obserwuje Fronde, to jednak nie wciskam dwoch homoseksualizmow w cenie jednego tam. Kazdy ma prawo do realizowania sie dowolnie i wymagany jest szacunek do innych... Tzw homofobia raczej nie sprzyja szacunkowi. I mam nadzieje, ze nikt nie bedzie wtentegowywac sie do tego, jak realizuje swoje zycie intymne, co niestety robi KK i tacy fanatycy jak Terlikowski wlasnie...

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:37:59
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Mechanizm działania genów jest bardziej skomplikowany niż krzyżówki kolorów świnek morskich z liceum. Istnieją mechanizmy zwane regulacją ekspresji genów które mogą powodować to, że w reakcji na czynniki zewnętrzne część genów będzie aktywowana, inne wygłuszane (bakterie potrafią aktywować u siebie geny kodujące tylko takie białka, które są potrzebne do przyswajania substancji spożywczych aktualnie dostępnych w otoczeniu; nie zużywają energii na syntezę wszystkiego ze swojego dna).

Może to dziwnie zabrzmieć, ale homoseksualizm faktycznie może być dziedziczny :P

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:41:57
Lew
Wskazują na to także obserwacje różnych społeczeństw.
Czym homoseksualizm bardziej tępiony tym więcej homoseksualistów. Dlaczego? Bo ci, ukrywając się, wchodzą w przymusu w związki małżeńskie i płodzą dzieci, które często same później wykazują skłonności homoseksualne.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-6
(+0|-6)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:42:36
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Ależ dlatego, że nie przeczytałeś, nie wiesz, że odrzucono bodaj 14 gejów i 7 lesbijek, które były po leczeniu psychiatrycznym - dlatego też mowa o selekcji homoseksualistów (heteroseksualnych ludzi takim kryteriom nie poddano) i dlatego było z góry wiadomo, że ci homo, których badano nie będą mieli znaczących odchyleń.
-6
(+0|-6)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:44:09
Były badania na jednojajowych bliźniętach dowodzące tego, że homoseksualizm nie jest kwestią genów :P
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

-2
(+2|-4)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:45:46
Lew
Ja pierdole. Idź już sobie tępa istoto.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Offline
inż. Toboe
1
(+3|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:48:40
Irbis
Bestia
Cytat z "Ingo": (Link »)
Ja pierdole. Idź już sobie tępa istoto.
...rzekł, po czym wyszedł. :lolk:
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

2
(+2|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 17:59:36
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Ingo - To jest forum, mogę się wypowiadać zgodnie ze swoimi poglądami, dopóki nikogo oczywiście nie obrażam - nie wydaje mi się, żebym to robiła, więc nie wiem dlaczego miałabym robić to, co mi zalecasz - chyba, że zniesiono wolność słowa, a o tym nic mi nie wiadomo
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 18:03:22
Koń
Anthro
Cytat z "Mira": (Link »)
Ależ dlatego, że nie przeczytałeś, nie wiesz, że odrzucono bodaj 14 gejów i 7 lesbijek, które były po leczeniu psychiatrycznym - dlatego też mowa o selekcji homoseksualistów (heteroseksualnych ludzi takim kryteriom nie poddano) i dlatego było z góry wiadomo, że ci homo, których badano nie będą mieli znaczących odchyleń.

Mira, błagam. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Powtórzę cytat:
"W rezultacie badanie zostało przeprowadzone na starannie wyselekcjonowanej grupie 30 homoseksualistów i 30 heteroseksualistów, o których było z góry wiadomo, że nie będą się różnić – skoro odrzucono tych z objawami psychopatologii."

Cytat wyraźnie mówi, że obie grupy były selekcjonowane. Z łaski swojej podaj też ilość osób heteroseksualnych które zostały odrzucone jeśli w ogóle ktokolwiek podał takie liczby... a jeśli nie podał to zastanów się dlaczego. Na moment zdejmij klapki które założyła ci tak zwana "cywilizacja" (ta sama która skazuje kobiety na obcięcie nosa za to, że odważyły się odezwać bez pozwolenia męża) i pomyśl sama bez tego czym karmi cię ludzkie społeczeństwo - jeśli jesteś do tego zdolna.
Akume Hoku

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 18:24:43
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
Akume - raz jeszcze mówię - jeśli bardzo chcesz liczb to przeczytaj artykuł, w którym wyraźnie pisze, że odrzucono tylko osoby homoseksualne ("starannie wyselekcjonowana grupa homoseksualistów i heteroseksualistów" najpewniej jest tu określona niefortunnie na zasadzie wyselekcjonowani jedni, a drudzy niewyselekcjonowani. Nie podkreślono tego, acz dalsza część artykułu uściśla to.)

I nie obrażaj mnie, proszę, mówiąc, że nie jestem zdolna myśleć, drogi Akume. Moje przekonania są staroświeckie i jest mi z tym bardzo dobrze, co nie znaczy, że jestem głupsza od losowej osoby. + akurat na podstawie dyskusji na jeden temat raczej średnio da się określić osobę jako mądrą bądź nie tylko dlatego, że jej poglądy nie pokrywają się z powszechnie uznanymi przez jakąś grupę społeczną.

A ja po prostu promuję normalność, bo uwielbiam swój kraj taki, jakim jest i nie widzi mi się zrobienie z Polski drugiej Szwecji jak to niestety się zanosi, jeśli zbytnio pofolgować pewnym grupom społecznym.
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

3
(+3|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 18:40:13
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Mira": (Link »)
[...]na biologii nie uczęszczałam na zajęcia związane z rozmnażaniem. Nazwijcie mnie cnotką niewydymką, ale po prostu miałam paskudne odruchy kiedy facetka puszczała filmy na ten temat i kiedy o tym słuchałam, więc zaraz trzeba mnie było odsyłać do pielęgniarki.

Homoseksualizm homoseksualizmem, ale wpadło mi w oko takie zdanie i to to już na pewno normalne nie jest i da się to leczyć :3

2
(+2|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 18:43:45
Arachne
Taur
To ja dam artykuł w drugą stronę, też stronniczy i też ze źródłami.

http://www.homopedia.pl/w...homoseksualizmu

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 18:46:46
Wilczek
Anthro
Cytat z "DarkV": (Link »)
A ja bym się chętnie dowiedział co na ten temat mają do powiedzenia sami wychowankowie domów dziecka. Może nie najmłodsi ale np tacy 14+.

/edit:
Albo jeszcze dalej. 18+. Zarówno tacy którzy byli i tacy którzy nigdy nie byli zaadoptowani. Pytanie można by skonstruować tak:

"Czy gdybyś miał możliwość wpływu na siebie w dzieciństwie czy zdecydował byś się na to, aby być zaadoptowany przez parę homoseksualną wiedząc, że może się to spotkać z szykanami ze strony rówieśników?"


Chcesz wiedzieć? Mogę się spytać. Co tydzień mam kontakt z wychowankami domu dziecka. Mogę się spytać jak cię to nurtuje :P

W sprawie dzieci to faktycznie z tobą Mira się zgodzę. No i chyba tylko w tym. Wybić domowymi sposobami nie jesteś wstanie dziecku orientacji. Jeżeli od małego będziesz powtarzać, że nie wiadomo co byś zrobiła jakbyś się dowiedziała o tym, to dziecko na pewno będzie przed tobą to ukrywać. U mnie istnieje taka sytuacja i nikt z otoczenia niczego nie wie o mnie. Jeżeli by ktoś coś próbował zrobić mi bez mojej zgody po prostu bym wziął potrzebne rzeczy i uciekł. Wierz mi.. Nie jest to komfortowe dla dziecka. Są rzeczy na które nie masz wpływu i należy się z tym pogodzić.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 18:47:33
Szare A Fu Fu
Smokełke
Droga Miro, czytam Twoje posty i zastanawiam sie co napisac. Zaczne od tego co napisalas w ostatnim poscie:

"Moje przekonania sa staroswieckie i dobrze mi z tym" - jesli nie przyjmujesz aktualnych faktow, to trudno tutaj mowic o madrej i obiektywnej opinii. Jesli podczas dyskusji usytuowujesz sie z gory po jednej ze stron, nie patrzac na podmiot dyskusji z roznych perspektyw, to trudno tutaj mowic o madrym rozwazaniu.

"A ja po prostu promuje normalnosc" - mowisz, ze nikogo nie obrazasz, a ta wypowiedz wybitnie podkresla co naprawde sadzisz...

No...ale juz dalej mi sie nie chce komentowac Twoich wywodow, bo pisze z komorki i jest to malo wygodne :P

Ciekawym przykladem na tolerancje i szacunek w stosunku do odmiennej orientacji jest to, jak podchodzili do tego indianie(nie pamietam tylko czy to bylo ogolnie przyjete wsrod rdzennych Ameryki Polnocnej, czy tylko jakies okreslone plemiona). Tych co sa bardziej zainteresowani tym tematem, zapraszam do www.google.pl.
Ostatnio edytowany przez Draco dnia 23.04.2012 18:53:59

-5
(+0|-5)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 19:01:06
Kuciak najprawdziwszy!
Zmiennokształtny
"Domowych sposobów" nie rozumiem jako tłuczenia czy czegoś takiego, to swoją drogą. Mnie wychowano w bardzo trafny sposób, bo i dostało mi się swego czasu i rozmawiano ze mną bardzo dużo, jak i zresztą z resztą rodzeństwa. Da się po prostu zrobić tak, żeby dzieciak nie wyrósł na homoseksualistę, jeśli odpowiednio podejść i jeśli mieć bardzo dużo kontaktu z dzieciakiem. Nie przyjmuję wręcz do wiadomości, że nie ma na to wpływu wychowanie i naprawdę jeśli zdarzyłoby się, że pewnego dnia chłopiec przychodzi i oznajmia "nie interesują mnie dziewczynki", albo dziewczynka to samo o chłopcach to byłaby to dla mnie poważna porażka wychowawcza. W pewnym sensie pewnie byłoby to moją winą, dlatego tym bardziej bolałoby, gdyby tak się stało.
Staroświeckie i dobrze z tym dlatego, że zamierzam swoje dzieciaki potencjalne wychować w sposób najlepszy ze znanych mi - a więc taki, jaki rodzice zapewnili mi i moim braciom i siostrom. Jest to tak zwany "klasyczny" model rodziny wielodzietnej i dla mnie jest on jak najbardziej normalny - choć wiadomo - dla wariata to jego postrzeganie świata będzie normalne, etc :p
Drzemie we mnie bestia.
Obawiam się, że to leniwiec...

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 19:06:42
Wilczek
Anthro
Cytat z "Mira": (Link »)
"Domowych sposobów" nie rozumiem jako tłuczenia czy czegoś takiego, to swoją drogą. Mnie wychowano w bardzo trafny sposób, bo i dostało mi się swego czasu i rozmawiano ze mną bardzo dużo, jak i zresztą z resztą rodzeństwa. Da się po prostu zrobić tak, żeby dzieciak nie wyrósł na homoseksualistę, jeśli odpowiednio podejść i jeśli mieć bardzo dużo kontaktu z dzieciakiem. Nie przyjmuję wręcz do wiadomości, że nie ma na to wpływu wychowanie i naprawdę jeśli zdarzyłoby się, że pewnego dnia chłopiec przychodzi i oznajmia "nie interesują mnie dziewczynki", albo dziewczynka to samo o chłopcach to byłaby to dla mnie poważna porażka wychowawcza. W pewnym sensie pewnie byłoby to moją winą, dlatego tym bardziej bolałoby, gdyby tak się stało.
Staroświeckie i dobrze z tym dlatego, że zamierzam swoje dzieciaki potencjalne wychować w sposób najlepszy ze znanych mi - a więc taki, jaki rodzice zapewnili mi i moim braciom i siostrom. Jest to tak zwany "klasyczny" model rodziny wielodzietnej i dla mnie jest on jak najbardziej normalny - choć wiadomo - dla wariata to jego postrzeganie świata będzie normalne, etc :p


A jeśliby przyszło i powiedziało ze woli także chłopców? a nie tylko chłopców :P?
Oj zdzwiłabyś sie ile razy tematy o homoseksualistach padają u mnie w domu. Powiem więcej nawet wierzący jestem. Jeżeli w domu biliby mnie za takie rzeczy, lub coś innego to wiedz że ja na złość jeszcze bardziej w strone ku facetom bym szedł. Rozmowa też nic nie da. Przemoc też nic, więc nie wiem co byś chciała zrobić. Chyba że nie interesuje cię ze dziecko by cie znienawidziło.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

8
(+8|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 19:08:04
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Mira": (Link »)
Mnie wychowywano w rodzinie, gdzie słowa nie było można usłyszeć o seksualności, bo było to tabu niejako

Cytat z "Mira": (Link »)
Mnie wychowano w bardzo trafny sposób, bo i dostało mi się swego czasu i rozmawiano ze mną bardzo dużo, jak i zresztą z resztą rodzeństwa.


Nierozmawianie z dzieckiem absolutnie o seksie i porządny katolicki ♥♥♥♥♥♥♥♥ na pewno ustrzeże go przed byciem gejem.
Ostatnio edytowany przez Kuc dnia 23.04.2012 19:11:01

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 19:11:34
Wilk Ogrodowy
Anthro
Jakie "ustrzeże"? Czy homoseksualizm to jakaś pułapka, lub błąd życiowy?
Ostatnio edytowany przez Pillster dnia 23.04.2012 19:12:08
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

6
(+6|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 23.04.2012 19:12:58
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Przecież to wynaturzenie i upośledzenie, powinni za to przyznawać renty i grupy inwalidzkie xD
Pobierałbym.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456789>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane