Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...56789>>


0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 24.04.2012 20:15:10
Lew
Cytat:
Badania przeprowadzone w USA, Kanadzie i Nowej Zelandii mówią, że jest 70-80% szans na to, żeby dziecko zaadoptowane przez homoseksualistów rozwinęło te same skłonności.


Pfff... "jest 70-80% szans" .. proszę.. A jakieś badania? Wyniki? Czy tylko niczym nie poparte hipotezy?

W USA od kiedy homoseksualizm został uznany za normalny, rozpadło się wiele małżeństw osób homoseksualnych. Wiele z tych małżeństw miało dzieci i po rozwodzie wielu homoseksualistom przyznano prawo do opieki nad dzieckiem. Często pod jednym dachem z "drugim tatusiem" albo z "drugą mamusią".
Odsetek homo wśród tych dzieci? 3-5% . Czyli w normie. Dalsza część badania dotyczyła postrzegania tych dzieci przez rówieśników w szkole. Także nie udowodniono żadnych odchyleń od normy.
Wiem, że USA to nie Polska, ale ich przykład pokazuje, że można.


Niestety nie mogę tego poprzeć źródłem gdyż pochodzi to z materiałów wykładowcy z SWPS, w które miałem wgląd ale nic więcej.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 24.04.2012 21:59:39
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Ingo": (Link »)


W USA od kiedy homoseksualizm został uznany za normalny, rozpadło się wiele małżeństw osób homoseksualnych.

Wait, what?

0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 24.04.2012 22:03:07
Lew
O kurde, zbytni skrót myślowey.
Już wyjaśniam:

Małżeństw, w których mąż lub żona byli homoseksualistami ale weszło w heteroseksualny związek małżeński ze względu na presję społeczną i spłodzili dzieci.

faux-pas
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Offline
inż. Toboe
-3
(+0|-3)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 25.04.2012 22:25:03
Irbis
Bestia
Cytat:
Często pod jednym dachem z "drugim tatusiem" albo z "drugą mamusią".
Odsetek homo wśród tych dzieci? 3-5% . Czyli w normie.


Cytat:
Bo ci, ukrywając się, wchodzą w przymusu w związki małżeńskie i płodzą dzieci, które często same później wykazują skłonności homoseksualne.



Wytłumacz mi to, bo od doby nie potrafię zrozumieć tej Twojej "logiki". Jeden homoseksualny rodzic->dziecko często homoseksualne.
Dwoje homoseksualnych opiekunów -> dziecko rzadko homoseksualne.
Tylko proszę, nie truj mi, że homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie... -.-
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 25.04.2012 22:25:54
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 7:46:10
Lew
Dobra, odwrócimy kota ogonem-
Udowodnij mi, ze homoseksualizm w ŻADNYM stopniu nie zależy od genów i jest warunkowany TYLKO środowiskowo.

Co do zacytowanej rozbieznosci- różne badania, moze inna metologia, inny wiek badanych, nie wiem. Pisze co czytałem/slyszalem. Przeciez tego nie wymyślam.

Dorzuce parę słów na potwierdzenie mojej teorii o wpływie genetyki na oreintację:

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne : "Istnieją poważne niedawno odkryte dowody sugerujące, iż biologia – w tym genetyczne lub wrodzone czynniki hormonalne – odgrywają istotną rolę w seksualności człowieka"

Dalej, za wikipedią, :
"Badania bliźniąt wykazały, że u bliźniąt jednojajowych zgodność występowania tej samej orientacji homoseksualnej wynosiła 52%. W tym samym badaniu zgodność orientacji homoseksualnej wynosiła u bliźniąt dwujajowych 22%, u braci nie będących bliźniakami 9,2 a 11% u braci przybranych"

Czyli jeżeli ejden z braci jednojajowych (takie samo DNA i zycie płodowe) jest gejem to w ponad połowie przypadków drugi też będzie.
U bliźniąt dwujajowych (podobne DNA i takie samo życie płodowe) jest to szansa jak 1 / 5
W przypadku braci (inne DNA, inne życie płodowe) jest to tylko około 10%.

Wnioski oczywiście można różne wysnuwać, ja jednak uważam że może to swiadczyć o istnieniu jakiejś zalezności genów i/lub czynników w fazie życia płodowego, które mają wpływ na orientacje.

Dalej:

"Badacze porównali chromosomy 456 osób z 146 rodzin, w których dwóch lub więcej braci było gejami. Odnaleziono kilka fragmentów DNA, które u części homoseksualnego rodzeństwa były identyczne. U ponad 60% braci wykryto takie same obszary DNA na trzech chromosomach 7., 8. i 10"
[ http://mypage.iu.edu/~bmu...i_etal_2005.pdf Brian S. Mustanski1, Michael G. DuPree1, Caroline M. Nievergelt, Sven Bocklandt1, Nicholas J. Schork and Dean H. Hamer "A genomewide scan of male sexual orientation]

"In the new study, scientists analyzed DNA from pairs of brothers, both of whom were gay, in nearly three dozen families with a history of homosexuality on the mother's side. Focusing on the female X chromosome that men inherit from their mother (they also get a male Y from their father), the researchers found that two-thirds of the gay siblings shared a distinctive pattern along a segment of their X chromosome. Scientists say the possibility is remote that this genetic pattern would appear by chance.

The findings, which were published in the journal Nature Genetics, suggest that at least one gene on the X chromosome--and possibly more--influences whether a man becomes homosexual. The same does not appear to hold true for women."

http://www.time.com/time/...-133393,00.html


5 minut szukania w internecie.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 26.04.2012 10:23:26
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

2
(+2|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 11:10:59
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ja nie mam dowodu ale mam poszlakę- ano taką że genetyczne podłoże homoseksualizmu to pogląd wygodny, bo zawsze lepiej mieć za sobą naturę niż jej nie mieć. Wytłumaczenie, że wszystko rozbija sie o wychowanie, jest nie do przyjęcia bo jest za proste (albo zbyt skomplikowane) i wprowadza efekt losowości a kto by chciał myśleć o sobie jak o przypadku? Wszak jesteśmy wyjątkowi i mamy przeznaczenie itp bla bla bla... Bardziej budujące i spektakularne jest wyjaśnienie, że albo bóg tak chciał albo że tak było zapisane w gwiazdach niż dlatego że ojciec pracował od rana do wieczora i nie poświęcił nam wystarczająco dużo uwagi.

Swiadkowie jehowy tłumaczą wiarę też genetycznie. Co więcej w ich przekonaniu, brak "genu wiary" swiadczy o biologicznym zacofaniu. Taka dygresja żeby pokazać, że jak chcemy to potrafimy (wmówić sobie wszystko). Taką samą magią operujemy, myśląc o miłości. To przecież coś magicznego i międzygalaktycznego a nie związek chemiczny który ma nas skłonić do prokreacji i ochrony potomstwa, nie? Kolejna dygresja ;)
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 26.04.2012 11:13:05
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

2
(+2|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 11:28:33
Lew
Pogląd, żek olor moich włosów jest genetyczny tez jestwygodny. I co z tego? To znaczy, że nieprawdziwy?
Nie rozumiem twojego rozumowania.

Nie ma jednej przyczyny homoseksualizmu i twierdzenie, że jest powodowany tylko przez czynniki środowiskowe jest tak samo niedorzeczne jak twierdzenie, że jest stricte genetyczny. Nie twierdzę, że wpływ środowiska jest nieistotny, wręcz przeciwnie - uważam że jest bardzo znaczący ale nie wykluczam, tak jak jaśnie oświecony Toboe, wpływu genetyki, na który to wpływ wskazuje wiele badań i obserwacji.

A kto nie myśli o sobie jak o przypadku jest po prostu głupi. Albo pyszny.

A co do ojców niepoświęcających uwagi - gdzieś spotkałem się z badaniem, które wskazywało na istnienie zależności między kontaktami ojciec-syn a rozwijaniem sie homoseksualizmu u tego drugiego. Teoretycznie wychodziło na to, że dzieci (synowie), którzy mieli mało kontaktu z ojcem stawali się gejami. Nikt jednak nie wpadł na to, że ojciec może celowo unikać kontaktu z synem i nie wykazywać zaangażowania bo tak naprawdę jest ukrytym gejem i sprawy rodzinne zostały mu narzucone przez środowisko. Naturalnym wydaje mi się w takim wypadku chorobliwe zaangażowanie w pracę lub inne sposoby 'uciekania od rodziny' a homoseksualizm syna może być w takim wypadku tłumaczony predyspozycjami genetycznymi a nie tylko wpływem środowiskowym.

Ot dygresja pokazująca jak bardzo różnie można interpretować wyniki jednego badania (a co dopiero porównywac wyniki róznych badań).
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+3|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 11:36:59
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Może być tak że jakiś czynnik wrodzony działa pośrednio i synergicznie z czynnikami zewnętrznymi. Tak jak to że rodzimy sie biali, powoduje że nasza skóra jest bardziej wrażliwa na spektrum UV niż u czarnych. Jednak twierdzenie ze jesteśmy genetycznie bardziej skłonni do raka skóry jest mylące, bo to nie jest takie hop-siup i bezpośrednie. Nie wierzę jednak żeby homoseksualna orientacja była już pewna i zaklepana od kołyski ;) Hetero też nie, a najlepszy przykład masz TU. Rózni ludzie od A do Z a jednak po czasie zaczynają się pedalić mimo że nie przyszło im to do głowy wcześniej :D
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

-4
(+0|-4)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 13:07:47
Wilczek
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Pogląd, żek olor moich włosów jest genetyczny tez jestwygodny. I co z tego? To znaczy, że nieprawdziwy?
Nie rozumiem twojego rozumowania.

Nie ma jednej przyczyny homoseksualizmu i twierdzenie, że jest powodowany tylko przez czynniki środowiskowe jest tak samo niedorzeczne jak twierdzenie, że jest stricte genetyczny. Nie twierdzę, że wpływ środowiska jest nieistotny, wręcz przeciwnie - uważam że jest bardzo znaczący ale nie wykluczam, tak jak jaśnie oświecony Toboe, wpływu genetyki, na który to wpływ wskazuje wiele badań i obserwacji.

A kto nie myśli o sobie jak o przypadku jest po prostu głupi. Albo pyszny.

A co do ojców niepoświęcających uwagi - gdzieś spotkałem się z badaniem, które wskazywało na istnienie zależności między kontaktami ojciec-syn a rozwijaniem sie homoseksualizmu u tego drugiego. Teoretycznie wychodziło na to, że dzieci (synowie), którzy mieli mało kontaktu z ojcem stawali się gejami. Nikt jednak nie wpadł na to, że ojciec może celowo unikać kontaktu z synem i nie wykazywać zaangażowania bo tak naprawdę jest ukrytym gejem i sprawy rodzinne zostały mu narzucone przez środowisko. Naturalnym wydaje mi się w takim wypadku chorobliwe zaangażowanie w pracę lub inne sposoby 'uciekania od rodziny' a homoseksualizm syna może być w takim wypadku tłumaczony predyspozycjami genetycznymi a nie tylko wpływem środowiskowym.

Ot dygresja pokazująca jak bardzo różnie można interpretować wyniki jednego badania (a co dopiero porównywac wyniki róznych badań).


Jeżeli byłoby to podłoże genetyczne to także u zwierząt musiałoby to występować. A występuje to na tyle rzadko, że jeżeli coś takiego zaistnieje to w mediach są te zwierzęta :P
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

3
(+3|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 13:37:51
Lew
Że co? Słucham?

"Odnotowano je [zachowania homoseksualne] do tej pory u ponad 1500 żyjących na wolności gatunków, a zjawisko to dobrze udokumentowano u ponad pięciuset z nich"

"W opiniach niektórych badaczy zwierząt, np. wśród żyraf czy bizonów zachowania homoseksualne są częstsze od heteroseksualnych"

"Prawie jedna czwarta potomstwa łabędzi czarnych wychowywana jest przez pary jednopłciowe"

"Studia sugerują 75% wszystkich seksualnych zachowań wśród szympansów tego gatunku [Bonobo] stanowią kontakty homoseksualne"

(wszystkei cytaty z wikipedi, w ktorej też sa podane dokładniejsze źrodła: http://pl.wikipedia.org/w...a_zwierz%C4%85t )

itd. itp.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 26.04.2012 13:38:23
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

4
(+4|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 14:11:37
Smok
Anthro
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Jeżeli byłoby to podłoże genetyczne to także u zwierząt musiałoby to występować. A występuje to na tyle rzadko, że jeżeli coś takiego zaistnieje to w mediach są te zwierzęta :P


No to żeś teraz przyjebał jak łysy grzywą o kant kuli. Proponuję się doedukować
http://www.youtube.com/watch?v=LFeXwKnCUNI
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=LFeXwKnCUNI


2
(+2|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 16:24:49
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
1. Miałem wychowanie do życia w rodzinie, takie tam, nudne.
2. Dlaczego nudne?
Wychowanie seksualne w podstawówce? BITCH PLEASE. Ja o tym, jak powstaje życie, wiedziałem już w zerówce.
Jednych wychowała ulia, innych szkoła, a mi rodzice nie umieli odpowiadać, więc dawali książki <3


0
(+2|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 26.04.2012 17:00:30
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "OlaHughson": (Link »)
Wychowanie seksualne w podstawówce? BITCH PLEASE. Ja o tym, jak powstaje życie, wiedziałem już w zerówce.

Prosze cię, suko. Ja miałem tłumaczone w pierwszym tygodniu po narodzinach.


Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Nie wierzę jednak żeby homoseksualna orientacja była już pewna i zaklepana od kołyski ;) Hetero też nie, a najlepszy przykład masz TU. Rózni ludzie od A do Z a jednak po czasie zaczynają się pedalić mimo że nie przyszło im to do głowy wcześniej :D

Jak dla mnie, istnieje osobno orientacja seksualna i osobno sam seks. To, że duży procent osób tu "zaczyna się pedalić" nie oznacza zmiany orientacji.
Myr

Offline
inż. Toboe
-2
(+0|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 13:50:26
Irbis
Bestia
Cytat z "Ingo": (Link »)
Dobra, odwrócimy kota ogonem-
Udowodnij mi, ze homoseksualizm w ŻADNYM stopniu nie zależy od genów i jest warunkowany TYLKO środowiskowo.


Sam mi te dowody dostarczyłeś:
Cytat z "Ingo": (Link »)
"Badania bliźniąt wykazały, że u bliźniąt jednojajowych zgodność występowania tej samej orientacji homoseksualnej wynosiła 52%. W tym samym badaniu zgodność orientacji homoseksualnej wynosiła u bliźniąt dwujajowych 22%, u braci nie będących bliźniakami 9,2 a 11% u braci przybranych"

Czyli jeżeli ejden z braci jednojajowych (takie samo DNA i zycie płodowe) jest gejem to w ponad połowie przypadków drugi też będzie.
U bliźniąt dwujajowych (podobne DNA i takie samo życie płodowe) jest to szansa jak 1 / 5
W przypadku braci (inne DNA, inne życie płodowe) jest to tylko około 10%.

Wnioski oczywiście można różne wysnuwać, ja jednak uważam że może to swiadczyć o istnieniu jakiejś zalezności genów i/lub czynników w fazie życia płodowego, które mają wpływ na orientacje.

DNA bliźniąt dwujajowych nie różni się od DNA zwykłego rodzeństwa - dwie różne komórki jajowe, dwa różne plemniki. Jednak u bliźniąt dwujajowych podałeś 22%, a u rodzeństwa niecałe 10%.
Za to rodzeństwo przybrane różni się od zwykłego rodzeństwa pod względem genetycznym, natomiast procentowo podałeś podobne wartości, a przy przybranym rodzeństwie nieco więcej nawet.
Wszystkie te wartości są większe niż zwykłe statystyki dla mniejszości seksualnych.
Jedyna różnica między rodzeństwem, a bliźniakami dwujajowymi to taka, że przy bliźniakach jest ta sama data urodzenia. Jako że nie jest mi znany żaden horoskop mogący przewidzieć orientację seksualną na podstawie dnia i godziny urodzenia, należy szukać innego czynnika. Jak wiadomo, jest głęboko zakorzeniony zwyczaj, by rodzeństwo traktować tak samo. Zwyczaj ten nasila się przy bliźniakach nawet poprzez kupowanie tych samych ubrań, zabawek itp. Przy bliźniakach dwujajowych szansa na tą samą płeć jest mniej więcej 50%. Tłumaczy to różnicę w Twoich wartościach między bliźniętami jedno i dwujajowymi, bo ciężko jest traktować całkiem tak samo dzieci różnej płci nawet wtedy, gdy są bliźniakami. Tłumaczy to też ponad dwukrotny wzrost prawdopodobieństwa u bliźniąt dwujajowych wobec zwykłego rodzeństwa.

Zajmijmy się teraz pytaniem, dlaczego nie ma różnicy przy przybranym rodzeństwie a zwykłym rodzeństwie? Jeśli geny miałyby kluczowy wpływ, powinna być tu taka sama różnica jak w przypadku jednojajowego rodzeństwa a "różnojajowego" rodzeństwa (które waha się miedzy 10% a 22% zależnie od czynników środowiskowych). Jest jednak takie samo jak w przypadku zwykłego rodzeństwa. Znowu podobne środowisko i traktowanie. W przypadku przyrodniego, rodzice mogą się nieco bardziej starać o równe traktowanie obojga.

Dlaczego rodzeństwo więc ma 5-cio, a nawet 40-krotnie większą szansę na inne zorientowanie? Środowisko w jakim żyje. Obecność jednego homoseksualisty w domu, obcowanie z nim na co dzień, pociąga za sobą zmianę orientacji drugiego. Im większe zbliżenie rodzeństwa do siebie i podobne traktowanie, tym większa szansa na takie samo zorientowanie seksualne.

Podsumowując: DNA nie ma, lub ma marginalne znaczenie dla orientacji seksualnej. Podobne traktowanie, a takie same różnice w DNA potrafi powiększyć szanse z niecałych 10% do 22%, a przy różnicach DNA i podobnym traktowaniu nie ma różnic w % szansach na kilku homoseksualistów w jednej rodzinie. Do tego podobne środowisko potrafi z 1-2% (statystycznie homoseksualistów) zwiększyć szansę na homoseksualizm do 10% i więcej, szczególnie, gdy ma się już jakiegoś w rodzinie w tym samym pokoleniu.
Cytat z "Ingo": (Link »)

Dalej:

"Badacze porównali chromosomy 456 osób z 146 rodzin, w których dwóch lub więcej braci było gejami. Odnaleziono kilka fragmentów DNA, które u części homoseksualnego rodzeństwa były identyczne. U ponad 60% braci wykryto takie same obszary DNA na trzech chromosomach 7., 8. i 10"
[ http://mypage.iu.edu/~bmu...i_etal_2005.pdf Brian S. Mustanski1, Michael G. DuPree1, Caroline M. Nievergelt, Sven Bocklandt1, Nicholas J. Schork and Dean H. Hamer "A genomewide scan of male sexual orientation]

Czytałeś o paradoksie dni urodzin? Ludzkie DNA jest niesamowicie długim ("po "rozpakowaniu" z chromosomów, cząsteczka ludzkiego DNA miałaby około 180 centymetrów") kodem czwórkowym. Znalezienie paru takich samych fragmentów genów wśród 146 rodzin, a mowa tu tylko o 60% zgodności, jest statystycznie możliwa wszędzie. Na tej samej zasadzie mógłbym udowodnić gen polskości... Pomijamy już fakt, że mamy w 95-99% te same geny co małpy.=]

Cytat z "Ingo": (Link »)
"In the new study, scientists analyzed DNA from pairs of brothers, both of whom were gay, in nearly three dozen families with a history of homosexuality on the mother's side. Focusing on the female X chromosome that men inherit from their mother (they also get a male Y from their father), the researchers found that two-thirds of the gay siblings shared a distinctive pattern along a segment of their X chromosome. Scientists say the possibility is remote that this genetic pattern would appear by chance.

The findings, which were published in the journal Nature Genetics, suggest that at least one gene on the X chromosome--and possibly more--influences whether a man becomes homosexual. The same does not appear to hold true for women."

http://www.time.com/time/...ml
Teraz to już padłem. Nobla dla tego, kto odkrył, że homoseksualizm jest sprzężony z płcią. :lolk: I do tego wyniki niezwiązane z poprzednimi wspólnymi fragmentami kodów, bo to chromosom 23. :rollk:
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 27.04.2012 13:59:35
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

-1
(+1|-2)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 13:51:57
Wilk Ogrodowy
Anthro
komentarz ver. 1.02
Ostatnio edytowany przez Pillster dnia 27.04.2012 14:25:24
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:04:47
Irbis
Bestia
A ktoś Ci każe? :-)k
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+1|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:08:37
Lew
Chciało ale tylko po to aby zobaczyć jakie niepoparte niczym brednie tym razem wymysli ten oszołom.

Zupełnie zignorował kwestię zycia płodowego, za to dodaje niczym niepoparte hipotezy (które oczywiście są faktami bo ON tak sądzi) o równym traktowaniu rodzeństwa jako wpływie na orientację.
Do tego całkowity brak zrozumienia wyników róznych cytowanych badań.
Łapy opadają.

Odechciewa mi się dalszej polemiki bo nie mam zamiaru tego samego tłumaczyć po raz kolejny. toboe i tak wie lepiej, chociaz poza własnymi hipotezami nie jest w stanie podać niczego co by je popierało.

To już nawet Macierewicz i jego zespół parlamentarny są wiarygodniejsi w swoich idiotycznych teoriach i zarzutach.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 27.04.2012 14:10:33
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-3
(+0|-3)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:09:47
Wilk Ogrodowy
Anthro
voila

ta dyskusja się powoli robi trochę zbyt rozwlekła, krócej piszcie, będzie bardziej dynamicznie

Ingo mnie ubiegł
Ostatnio edytowany przez Pillster dnia 27.04.2012 14:25:54
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

Offline
inż. Toboe
0
(+1|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:23:13
Irbis
Bestia
Ingo, po prostu śmieszy mnie Twoja pseudlogika zakładająca, że u rodzeństwa dwujajowego jest "podobne DNA", a bracia mają "różne DNA" i tłumaczenie tym różnic w procentach. Chciałeś dowodu na brak związku z DNA, dostałeś to, co chciałeś.

Pillster, zerwałeś się jak filip z konopi ze swoim komentarzem, który ani nic nie wnosił, ani nie był miły dla kogoś, komu chciało się to pisać. >]
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+1|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:28:43
Wilk Ogrodowy
Anthro
Teraz na poważnie.

Nie sadzę, aby genetyka miała jakikolwiek związek z orientacją. Na mój rozum bardziej chodzi o różny rozwój jakichś obszarów mózgu. Nie powiem jakich, bo nie wiem, ale coś musi za orientacje odpowiadać. Ale mózg, nie chromosomy.
Ostatnio edytowany przez Pillster dnia 27.04.2012 14:30:21
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

-4
(+0|-4)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:38:58
Lew
A budowa mózgu sie bierze skąd? Wróżka mózgowa przylatuje w nocy i projektuje wielkość poszczegolnych płatów?

Poza tym nikogo nie obchodzi to co sądzisz tylko to jak jest naprawde, co mowic konkretne badania konkretnych naukowców.

Toboe- nie napisales NIC co by w jakikolwiek sposób podważało wyniki badań do których sie odnosiłem. Znowu tylko i wylacznie spamujesz tym co ci sie wydaje i jak ty uważasz.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+2|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:44:20
Wilk Ogrodowy
Anthro
Rozwój mózgu nie zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od samego kodu genetycznego. Różne wypadki losowe i wpływy środowiska, przebyte choroby zmieniają jego strukturę- na podstawie samego DNA nie przewidzisz, jak się dany umysł rozwinie, choćby nie wiem co.

I tutaj nie potrzebuje pomocy naukowców, bo chyba nikt nie wątpi, ze tak jest.
Ostatnio edytowany przez Pillster dnia 27.04.2012 14:49:40
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

3
(+3|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 14:49:45
Wilk
Zwierzę
Niezależnie, czy dziedziczona czy wykształcona przez różny rozwój, orientacja seksualna jest organiczną cechą każdego osobnika, wykształconą i utrwaloną względnie wcześnie w życiu.
Zdecydowanie nie da się jej zmienić metodami psychologicznymi, tak jak nie da się nimi usunąć krzywo rosnących zębów mądrości, niezależnie czy powodem jest że odziedziczyłeś je po pradziadku czy że dziąsła źle urosły bo mama jadła za mało wapnia podczas ciąży.
--sf.

1
(+2|-1)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 15:19:12
Wilk Ogrodowy
Anthro
Pogłówkowałem i wyrażę teraz swoja opinie na ten temat, ver. 2.0.

Posłużę się przykładem.
Wyobraźmy sobie, ze nasz znajomy kupił samochód. Kiedy przejechał 126874 km, nastąpiła awaria. My kupujemy samochód z tej samej fabryk, znamy wypadek przyjaciela, mamy info na temat producenta, wiemy z czego jest samochód i znamy średnia ścieralność materiałów. Ale na jakiej podstawie możemy stwierdzić, że to, co kupiliśmy, przejedzie bez usterki 126784 km? Nie możemy. A to dlatego, ze na podstawie znajomości parametrów startowych nie ustalimy, w jakich dokładnie warunkach będzie pracował samochód.

I chociażby dlatego próby ustalenia orientacji na podstawie początkowych informacji o kodzie genetycznym, to wróżenie z fusów.
Ostatnio edytowany przez Pillster dnia 27.04.2012 15:25:49
Jutro jest po to, by było gdzie odkładać

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Tęczowy knebel? Znany naukowiec oskarżony
Wysłano: 27.04.2012 15:23:22
Irbis
Bestia
Ingo, nie podważałem wyników badań, tylko interpretowałem i wykazywałem błędy lub niekonsekwentność w Twojej interpretacji.=]
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...56789>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane