Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234


0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 31.03.2016 19:52:52
Anthro
Brzmi ciekawie, przeczytam zaraz po "Związanych Duszach". Prosiłbym jednak następnym razem o podanie pierwszej części, oszczędzisz mi jakiś 15 sekund ;p
No chyba że książki są niepowiązane, to przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 25.03.2017 0:20:03
Smok
Zmiennokształtny
Wybacz mi, Leonardzie - Matthew Quick

Własne dyrdymały na temat książki!

książka o wrażliwym, ciekawym człowieku patrzącym zupełnie inaczej na świat, który postanawia się zabić w swoje 18. urodziny, napisana w 1 osobie, przez co świetnie się ja czyta, a najlepsze z wszystkiego są przypisy autorstwa samego bohatera, co tylko jeszcze przybliża nas do niego

A teraz opis książki, który widnieje na pierwszej lepszej stronie.

Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem... Pif-paf!
Ostatnio edytowany przez StaryDobrySmok dnia 25.03.2017 0:20:28
Załącznik:
jpg  312699-352x500.jpg (52.41 KB; 352x500 px)
3910_58d5a985ec3e2.jpg 352x500 px

0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 25.03.2017 23:24:16
Wilk
Zmiennokształtny
Gawriił Trojepolski, Biały Bim Czarne Ucho - "Przepiękna, wzruszająca opowieść o niezwykłej sile psiej wierności. Samotny starszy pan, Iwan Iwanowicz, postanawia zaopiekować się zabawnym szczeniakiem o specyficznym umaszczeniu. Biały piesek z czarnym uchem wyrasta na uroczego i mądrego psa, który za swojego pana gotów jest oddać życie. Sielanka kończy się w chwili, kiedy Iwan trafia do szpitala - odnawia się jego wojenna kontuzja. Bimem opiekuje się sąsiadka, jednak pies nie jest w stanie żyć bez swojego ukochanego pana. Zrozpaczony, podejmuje desperacką próbę odnalezienia właściciela. "

Dość 'młodzieżowa' książka, jednak naprawdę warta uwagi. :-ojjk:
Ostatnio edytowany przez Shi dnia 25.03.2017 23:24:41

0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 27.03.2017 23:53:09
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
dopiero teraz mogłem się za to wziąć :) Dobry kryminał, wciągająca fabuła, dobrze napisani bohaterowie. Nawet "lewackie zaginanie rzeczywistości", które jak na szwedzką powieść występuje niezwykle rzadko, nie było w stanie obrzydzić mi tej lektury :)

Nie będę jakoś się szczególnie rozpisywał, ani też wklejał opisu z tyłu okładki bo nie o to tu chodzi. Jeżeli lubicie kryminały, tajemnicę i niecodziennych bohaterów - jest to książka dla was :)

FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 29.03.2017 1:00:22
Snow Leopold
Anthro
Olga Drenda - Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji
(Karakter, 2016)



Powstało już wiele książek opisujących życie codzienne czy popkulturę PRL-u, np. w latach 60. czy 70. Natomiast mało jest dzieł opisujących zdarzenia dziejące się na etapie przejścia z okresu komunistycznego w kapitalistyczny, między drugą połową lat 80. a 90. XX wieku. Duchologia jest jedną z pierwszych książek opisujących kulturę i styl życia okresu transformacji. Olga Drenda w kolejnych rozdziałach opisuje styl mieszkania Polaków, ich gust muzyczny (jeden z rozdziałów opowiada o disco polo, zwanym w tamtym czasie "muzyką chodnikową"), wczesne reklamy telewizyjne (autorka opisuje m.in. legendarną, niezamierzenie psychodeliczną reklamę Prusakolepu), a także mody i zjawiska zapożyczone z zachodu, takie jak yoga i wschodnie sztuki medytacji lub bioenergoterapia (Kaszpirowski!). Bardzo ciekawa kapsuła czasu dla ludzi, którzy wychowali się w późnych latach 80. lub latach 90., albo po prostu takich, którzy chcą poznać klimaty i ogólne trendy tamtego okresu w historii Polski.

Filip Springer - Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast
(Karakter, 2016)



Reporter i fotograf Filip Springer zbiera w tej ksiażce potrety dawnych stolic województw, jeszcze z czasów PRL, kiedy to istniało 49 województw (od 1975 do 1998). W tym okresie ówczesne miasta wojewódzkie często urastały do rangi arcyważnych ośrodków z racji bycia stolicami nowych jednostek administracyjnych. Po roku 1999 wiele z tych miast straciło na znaczeniu, znajdując się często na uboczu. Springer w kolejnych rozdziałach opisuje kolejne miasta, a także przyczyny ich upadku (a niekiedy także rozkwitu): utrata znaczenia, zamknięcie najważniejszego ośrodka przemysłu w mieście lub zwiększenie bezrobocia. Czasami okazuje się, że przyczyną biedy danego regionu jest podejście reszty Polski do danej okolicy - w jednym z rozdziałów autor opisuje przypadek start-upu z Suwałk, o którym nie chciano słyszeć w Warszawie (kiedy usłyszeli, że to Suwałki), a który został gorąco przyjęty w Stanach Zjednoczonych (bo co to za różnica, jakieś Suwałki czy jakaś Warszawa?). Za pomocą tej książki Springer nieco odsłania nam coś o nas samych i o naszych głupawych kompleksach. Ale też i o możliwościach.
Ostatnio edytowany przez Shellac dnia 29.03.2017 1:08:32
Stoimy sobie na ratuszu i czekamy na tramwaj c'nie? I widzimy, że nasze mordy stoją, no to witamy się jowialnie, no bo ♥♥♥♥♥, nasze ziomeczki, mordy, fizys te same i ♥♥♥♥, drzemy się jak ludzie pierwotni, bo radość ze spotkania mordy to żywioł, któremu ulec nie sposób. Nic by nam w tej komunii radości nie przeszkadzało, gdyby nie jakiś smutas, ból istnienia i niewiele ponadto, klepie w ten swój telefon, pewnie, że mu nie pasuje nasze być może nieco nad wyraz uzewnętrzniane nasze ukontentowanie. ♥♥♥♥♥♥.

0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 29.03.2017 3:00:16
gryf
PERMABAN
Cytat z "Shellac": (Link »)
Olga Drenda

Urodzona w roku 1984, tak więc z "popkultury PRL" to może pamiętać głównie bazgranie na zajęciach z plastyki i klaskanie na rytmice w przedszkolu.
Kurcze, muszę przeczytać tę książkę, chyba będzie niezła beka :D
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

1
(+1|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 29.05.2017 19:25:44
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Jeśli ktoś lubi dziwną literaturę, to mogę polecić:
"Tajemna historia Moskwy" Ekaterina Sedia
"John ginie na końcu" David Wong (jest też film)
"Zbuki" Natasza Socha (wspaniałe przedstawienie trzypoziomowego świata. Można czytać jak fantasy, jako lekką przenośnię i ukazanie ludzkich wad oraz historię przedstawioną w świecie rzeczywistym, ale cała napisana metaforą)
Ostrzegam tylko, że dosyć trudno zdobyć. Nie chcę pisać więcej, nie zdradzając o nich zbyt wiele (mam tendencję do spojlerowania).
Ostatnio edytowany przez Anifel dnia 29.05.2017 19:26:36

0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 25.06.2017 21:12:00
Hiena
Anthro
Coś dla fanów literatury sensacyjnej, czyli Mróz Marcina Ciszewskiego.

Książka opowiada o policjancie Jakubie Tyszkiewiczu i jego zespole powołanym do rozwiązania sprawy dziwnego zgonu meteorologa, który bardzo szybko rozwija się w grubą aferę polityczną. Ksążka ma 409 stron i jest straszne wciągająca (jeśli ktoś lubi szybką akcję i szemrane interesy polityków),
poza tym sceneriia jest na plus, bo ile jest książek których akcja rozgrywa się podczas zimy tysiąclecia kiedy temperatury sięgają -60°C. Całość skończyłem w trzy dni i teraz planuję zacząć czytać ,, Upał " .

0
(+0|-0)
Re: Poleć Książkę
Wysłano: 26.06.2017 15:56:50
Smok
Zmiennokształtny
Jako jeden z nielicznych mogę polecić twórczość Guy N. Smith ! Wszyscy w kółko by tylko gadali jak bardzo kiepsko wychodzi mu pisanie horrorów, a mnie się podobają ! Są na swój sposób dziwne i klimatyczne :-ojjk: poniżej dodaje opis jednej z kilku.

Miał w lufie ostatni nabój, a błotnista bestia była prawie na jego wysokości. Dwadzieścia jardów, nie więcej. Łatwy strzał prosto w łeb. Bolało go ramię, ale jeszcze raz przyłożył do niego kolbę i wystrzelił. Gęsta chmura prochowego dymu wypełniła pokój i zawisła nad wiejską uliczką. Błotna Bestia niewzruszona szła dalej.
Ostatnio edytowany przez StaryDobrySmok dnia 26.06.2017 15:59:56
Załącznik:
jpg  352x500.jpg (74.28 KB; 313x500 px)
3910_595110df8349d.jpg 313x500 px

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane