Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Black Mesa
Wysłano: 17.09.2012 20:40:03
Tygrys sumatrzański
Anthro
Co futrzaki sądzą o całkowitym remake'u oryginalnego Half-Life 1 na Source (z 2007 roku)? Tak, to jest całkowicie darmowe, żeby nikt nie pytał.

Jak dla mnie, fana tej serii, gra jest genialna. Zawiera ogrom smaczków, wszystko jest pięknie odwzorowane, wszelkie zmiany są jak na razie na dobre. Grafika stoi naprawdę na wysokim poziomie. Spoiler: Fragment na początku z flarami był bardzo klimatyczny i dość fajnie rozwinął tą część. Czuję jakbym dostał naprawdę smaczny kąsek przed HL3. Nie zdziwię się jak twórcy moda zostaną zaproszeni do Valve.
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 17.09.2012 20:40:42

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 17.09.2012 20:59:56
Stary, dobry HL z podrasowaną grafą i paroma małymi zmianami. Tyle że nie ma fragmentu XEN... Ale mają go zrobić od nowa bo ludzie uważali że jest zbyt "słaby".

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 17.09.2012 21:34:36
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Na poczatek plusy:

-Największy plus czyli fajny redesign leveli z głową, z pomyślunkiem i pewną wizją jak to ma wyglądać żeby było fajnie
-Urozmaicanie tego, co pozostało w hl1 zbyt niedopracowane, uzasadnienie tego co było bez sensu, dodatkowe miejsca na lokacjach
-Świetna interpretacja stacji HP i HEV Charger
-Ładna grafika ogólnie
-Niektóre bronie dużo fajniejsze od oryginału, np. alien shooter, kusza, rakietnica, miny na ścianę, tau canon (zajebisty!)
-No i oczywiście to, że to HL
-Nowe, niekanoniczne dialogi pasujące do całości

Minusy (będzie ich więcej, ale wypadkowa ocena jest i tak dużo na plusie, minusy są konstruktywniejsze niż plusy)
-Niektóre bronie palne słabe, albo modelowo, albo, co mnie najbardziej boli, dźwiękowo.

0. Bardzo słaby łom, Gordon nim nie macha tylko raczej robi poke poke poke...
1. Glock za cichy, nie rusza sie przy bieganiu, nic nie waży
2. Shotgun nie ma pierdolnięcia, bardzo słaby dźwięk
3. Jeszcze gorzej, SMG ma idiotyczny dźwięk i wniczym nie przepomina pistoletu maszynowego, granaty z granatnika SMG lecą nierealistycznie i bez sensu :P
4. Granatami sie do dupy rzuca, ich fizyka jest zupełnie skopana
5. Kuszą i rakietnicą trzeba sie mocno wychylić zza rogu, szczególnie rakietnicą bo inaczej zabijemy sie strzelając w colission boxa terenu albo ściany
6. Rakietnica słabsza w porównaniu do oryginału
7. Model rewolweru słabszy niż w Hl2, można było go wykorzystać, jedynie dla powiewu nowości zmienić animację i dźwięk

-Zołnierze celują zbyt dobrze i mają zbyt krótki czas reakcji, to samo z helikopterem i wieżyczkami. Ich uzbrojenie powinno zadawać więcej dmg a gorzej trafiać
-Wiele fajnych dźwięków nie ma lub zostały podmienione, radio chatter żołnierzy zmienił się w zwykły głos i niekiedy lekko bezsensowny np. mowienie do siebie samego "do it" (schizofrenicy jacyś?), niepotrzebny był znaczny redesign zombiaków, zombiaki bez nóg poruszają sie za szybko w porównaniu do animacji rąk
-Gra niekiedy jest zbyt arkadowa, animacje za szybkie, tempo za duże
-Brak iron sights dla wszystkich broni. W hl1 nie było wcale, więc skoro dali rewolwerowi, to już sie zrobiło niezgodne z kanonem więc można było konsekwentnie dać taki widok innym broniom

Jak sobie coś jeszcze przypomne to dam znać. Ocena końcowa: 8.5/10
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 17.09.2012 21:35:46
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 17.09.2012 22:35:51
-----
Nadal można dość max do Lambda core?

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 17.09.2012 22:40:39
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Dunno, jestem jeszcze na Forget About Freeman :p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 0:04:25
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Sciagnalem, jeszcze nie gralem bo mam sesje, ale wiaze duze nadzieje z ta gra (nadzieje ze bedzie zajebista).

To moze zabrzmiec idiotycznie ale hl1 przeszedlem 13 razy, wlasnie gram 14'sty i jestem w Xen.

Dla mnie hl1 to majstersztyk, ciekawe czy black mesa bedzie mnie tak samo bawilo jak oryginal

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 0:43:03
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Troche inny gameplay ale frajda jak za dawnych lat.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 7:32:39
Tygrys perski
Anthro
Mnie najbardziej cieszy, że ni trzymali się sztywno starych map, tylko dołożyli coś od siebie, dzięki czemu mimo, że znam oryginał na pamięć (nawet rozkład przeciwników!) to teraz mam miłe zaskoczki co jakiś czas. Do tego część "zagadek" logicznych zostało ciekawie podmienionych, jak na przykład Spoiler: ucieczka przez tamę, w jedynce to odkręcanie kurka POD WODĄ było tak bardzo bez sensu... . Dźwięki mi zupełnie nie przeszkadzają, dla mnie nawet smg brzmi bardziej soczyście niż w oryginale ( a granatnik działa jak w COD4 :P ), dialogi naukowców są bardzo klimatyczne. Jedyne, co mi przeszkadza, to granaty, kiedyś łatwiej było nimi rzucać do Spoiler: dziur snajperów na powierzchni . Gragicznie bez zastrzeżeń w zasadzie, trochę dziwne animacje kompanów biegających za tobą są.

Ode mnie 9/10. Punkcik odjęty za granaty i jeden poważny błąd graficzny Spoiler: przy tamie, udało mi się znaleźć dość spory płat gdzie nie było w ogóle tekstury i mogłem zajrzeć przez resztę świata :P

Tak wyglądałby Half-Life, gdyby Valve wydał go oficjalnie w dzisiejszych czasach. Teraz czekam jeszcze na dokończenie gry, deathmatch :> oraz wszystkie dodatki zrobione z taką samą dbałością o szczegóły, dzięki czemu osoby urodzone po 1990 będą mogły bez zgrzytania zębów poznać jedną z najlepszych serii fps.
Ostatnio edytowany przez Hufnaar dnia 18.09.2012 7:35:25
"chcemy loda..."

0
(+1|-1)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 8:55:51
Tygrys sumatrzański
Anthro
Wypraszam sobie, jestem z 1995 i grałem we wszystkie klasyki od Quake czy Dooma zaczynając w miarę na bierząco :p
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

-1
(+0|-1)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 10:20:13
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-1
(+1|-2)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 12:18:51
Wilk
Zwierzę
Mam pytanie: czy dalej jest problem nisko zawieszonego nieba, o które rozbijają się granaty z granatnika podwieszanego, jeśli chcesz zabunkrowanego przeciwnika trafić stromotorowo?

edit:
Download. Grzecznie wybieram mirror w europie.
Pojawia się licznik odliczający w dół od 25. Czekam. Przekierowuje.
"Site under maintenance"
Wstecz. Nie, nie działa, zniknęła strona mirrorów. Dobra, z powrotem od głównej.
Wybieram drugi mirror w europie.
Pojawia się licznik odliczający w dół od 25. Czekam. Przekierowuje.
You will be redirected in 30 seconds
Przekierowuje. Klik Download
Contacting the download server.
Please wait 10 seconds.
Czekam. Licznik dolicza do 0.
Your download will start in 20 seconds.

No ♥♥♥♥♥. 15 lat temu klikało się "Download" i pojawiał się requesterek gdzie nagrać plik. Postęp, ♥♥♥♥♥.
ps. 50kb/s. Pozostały czas 17h.
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 18.09.2012 13:03:03
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 13:06:32
Szczuras
Anthro
Cytat z "sharpy": (Link »)
Mam pytanie: czy dalej jest problem nisko zawieszonego nieba, o które rozbijają się granaty z granatnika podwieszanego, jeśli chcesz zabunkrowanego przeciwnika trafić stromotorowo?

edit:
Download. Grzecznie wybieram mirror w europie.
Pojawia się licznik odliczający w dół od 25. Czekam. Przekierowuje.
"Site under maintenance"
Wstecz. Nie, nie działa, zniknęła strona mirrorów. Dobra, z powrotem od głównej.
Wybieram drugi mirror w europie.
Pojawia się licznik odliczający w dół od 25. Czekam. Przekierowuje.
You will be redirected in 30 seconds
Przekierowuje. Klik Download
Contacting the download server.
Please wait 10 seconds.
Czekam. Licznik dolicza do 0.
Your download will start in 20 seconds.

No ♥♥♥♥♥. 15 lat temu klikało się "Download" i pojawiał się requesterek gdzie nagrać plik. Postęp, ♥♥♥♥♥.
ps. 50kb/s. Pozostały czas 17h.


Teraz każdy chce upchać reklamy po stronach i nici z 1click downloadu.

1
(+1|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 13:34:44
Tygrys sumatrzański
Anthro
Lepiej pobierać poprzez torrent, pozwala często na pobieranie z maksymalną prędkością i nie jest ograniczony mocą serwera.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 13:46:11
Smok
Zmiennokształtny
Raz pobrałem z europejskiego mirrora. Plik uszkodzony, nie do wypakowania.
Świetnie.

Jako fan uniwersum Half Life, nie mogę się doczekać aż zagram w tę grę. A póki co...ściąganie.

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 13:51:58
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Z torrenta ssajcie :)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 14:31:26
Downloading~~ Doo dee doom~~
Zostawiłem by mi się ściągało w domu. Jak wrócę powinno na mnie czekać, radosne i chętne do wspólnej zabawy:D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 15:33:34
Na Pirata i będzie w chwilę :P
Ostatnio edytowany przez Soren dnia 18.09.2012 15:33:55

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 16:00:41
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Gamershell ma opcję ze ściągnięciem czegoś jako torrent. Najprostsze najszybsze rozwiązanie ;]
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 16:04:35
Tygrys perski
Anthro
Piracka zatoka twoim przyjacielem.
"chcemy loda..."

1
(+1|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 16:08:35
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "sharpy": (Link »)
Mam pytanie: czy dalej jest problem nisko zawieszonego nieba, o które rozbijają się granaty z granatnika podwieszanego, jeśli chcesz zabunkrowanego przeciwnika trafić stromotorowo?

edit:
Download. Grzecznie wybieram mirror w europie.
Pojawia się licznik odliczający w dół od 25. Czekam. Przekierowuje.
"Site under maintenance"
Wstecz. Nie, nie działa, zniknęła strona mirrorów. Dobra, z powrotem od głównej.
Wybieram drugi mirror w europie.
Pojawia się licznik odliczający w dół od 25. Czekam. Przekierowuje.
You will be redirected in 30 seconds
Przekierowuje. Klik Download
Contacting the download server.
Please wait 10 seconds.
Czekam. Licznik dolicza do 0.
Your download will start in 20 seconds.

No ♥♥♥♥♥. 15 lat temu klikało się "Download" i pojawiał się requesterek gdzie nagrać plik. Postęp, ♥♥♥♥♥.
ps. 50kb/s. Pozostały czas 17h.


Problemy lat 90. Część 1 - zanim powstały torrenty.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 17:06:49
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ok potwierdzam: BM jest tylko do wejścia w portal do Xen :(
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 17:51:07
Tygrys sumatrzański
Anthro
Co jest napisane w FAQ o grze :rollk: Ale będzie niedługo wraz z multiplayerem :-Dk
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 18.09.2012 17:52:20

0
(+0|-0)
Re: Black Mesa
Wysłano: 18.09.2012 18:13:22
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Nobody reads FAQ's and EULA's
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane