Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123>>


-11
(+0|-11)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 19:13:01
Anthro
Cytat:
Cytat z "Darkne": (Link »;)
Idac dalej, po co w ogole zakladac taki temat? Jezeli ktos bedzie chcial pomocy to nie zglosi sie do innego futrzaka tylko bezposrednio uderzy do psychologa lub psychiatry


Albo zachlasta rodziców siekierą.


Siekiera nie jest trendy - lepsza piła spalinowa.

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 19:57:37
Lew
Cytat z "Fuma": (Link »)
I tak skierowanie trzeba dostać od lekarza rodzinnego w przychodni :-Pk


Mnie się udało wejść z ulicy i zostać przyjętym przez psychiatrę następnego dnia :-Pk

Swoją droga jakby ktoś źle się z sobą czuł, miał jakieś problemy (lub tak podejrzewał) to polecam najpierw pójść do psychiatry. Często kieruje do dobrego psychologa, który ma doświadczenie w podobnych przypadkach (gorzej jeśli łączy ich tylko niepisany układ o podsyłaniu sobie klientów...tak, ja tak trafiłem)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 20:16:14
Lis polarny
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Cytat z "Fuma": (Link »)
I tak skierowanie trzeba dostać od lekarza rodzinnego w przychodni :-Pk


Mnie się udało wejść z ulicy i zostać przyjętym przez psychiatrę następnego dnia :-Pk



Bo do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie :-Pk

a co do chodzenia najpierw do psychiatry po to by wysłał do psychologa jest bezsensowne bo zapycha tylko kolejkę bardziej potrzebującym a różnica jest głównie w tym że tylko psychiatra może leki wypisać w przeciwieństwie do psychologa
Ostatnio edytowany przez Fox. dnia 22.01.2013 20:17:37

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 20:17:39
Lis
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
I tak skierowanie trzeba dostać od lekarza rodzinnego w przychodni :-Pk

Do psychiatry, czy psychologa nie trzeba mieć skierowania, tak samo jak np. do ginekologa.
Poza tym jak chcesz iść do psychiatry to co może zrobić lekarz rodzinny?
Osłuchać?
Sinus, cosinus, daj Boże trzy minus.

3
(+4|-1)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 20:33:26
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Tak sobie myślę i myślę i wymyśliłem ze to jest :

Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

-5
(+1|-6)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 21:32:38
Kot
Anthro
Where are you now?
Are you proud of the life you wasted?
Wearing the crown of illusion you created
You'll never know what it feels like to shine
You're the master in your own mind
But a slave to all
You are a dark star

9
(+9|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 23:27:37
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Ok podsumowujac: Nie masz żadnego dyplomu z dziedziny psychologii a tym bardziej psychiatrii, więc gówno możesz pomóc komukolwiek, chyba, że proste "nie martw się" wystarczy a w wielu kwestiach nie wystarczy. Zalatuje mi tutaj bardziej próbą wyciągania od ludzi soczystych ploteczek, bo pewnie liczysz na to, że ktoś zgłosi się do ciebie z problemem sercowym albo że rodzice go nie rozumieją albo jakieś inne upokarzające fakty z życia. Troche takie Rakshowanie.
Inna sprawa, że kucyki są jeszcze większymi ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ społecznymi niż co poniektórzy użytkownicy futrzaki.org im wystarczy że ktoś ich zaakceptuje i problemy znikają, nic dziwnego, jak w nikt z klasy nie utrzymuje z takim delikwentem kontaktu, to szuka towarzystwa w necie, więc nie jest to jakiś wielki wyczyn, że komuś takiemu "pomogłeś"

Kiedyś widziałem sytuację jak ktoś żalił się Lesterowi, że starzy chcą go wyrzucić z domu, że nic nie ma i w ogole bida jak sto ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, Lester stwierdził tak "Nie skończyłeś studiów, nie masz pracy, nie zarabiasz, ludzie w twoim wieku mają pozakłądane rodziny, nic dziwnego, że jesteś kulą u nogi dla rodziców." Koleś się ogarnął, wyjechał i znalazł pracę. Ale Lester jest osobą znającą życie która podejmuje się wyzwań i nie boi pracy, patrzy z pewnej perspektywy i rozważnie ocenia sytuację, wątpię żebyś ty był kimś takim, szczególnie jak przesiadujesz na forach dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ kucyków.

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 23:32:30
Szeregowy Spizgalski
Tak.
pst, on juz zbanowany ;p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 22.01.2013 23:34:15
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Tak napisałem dla potomnych.

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 23.01.2013 2:10:06
Lew
Ale w sumie.... za co ? :-?k
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 23.01.2013 2:10:24
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 23.01.2013 5:55:30
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Za bycie Dwaggym i posiadania już 5 permów.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 23.01.2013 9:10:45
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
nie wiem co kieruje takimi ludźmi, pchają się w jedno miejsce w internecie pomimo wszyscy wiedzą kim są, chyba, że zebranie dwóch, trzech osób które dadzą się nabrać jest tego warte O-o

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 23.01.2013 10:39:12
Kot
Anthro
No cóż, każdy ma jakiś cel w życiu, widocznie to jest jego.
Where are you now?
Are you proud of the life you wasted?
Wearing the crown of illusion you created
You'll never know what it feels like to shine
You're the master in your own mind
But a slave to all
You are a dark star

1
(+1|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 23.01.2013 13:51:46
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Vethuleion": (Link »)
chyba, że zebranie dwóch, trzech osób które dadzą się nabrać jest tego warte O-o

Wystarczy, że spam trafi do jednego naiwnego aby opłaciło się wysłać setki tysięcy kolejnych wiadomości.
Myr

-1
(+1|-2)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 23.01.2013 20:49:41
Nie zakładałbym od razu, że brak dyplomu psychologia/psychiatry dyskredytuje kogoś do roli charytatywnego pomocnika. Wielu ludzi borykających się z naprawdę poważnymi problemami niekoniecznie od razu pójdzie po pomoc do specjalisty - bo brakuje im odwagi, boją się reakcji innych ludzi, etc. Czasami taka przypadkowa osoba, wyrażająca zwykłą chęć podniesienia na duchu może wiele zdziałać, chociażby namówić na zwrócenie się do psychologa. A w przypadku mniej poważnych trosk, to wystarczy szczera rozmowa z takim pomocnikiem, aby dana osoba uświadomiła sobie pewne fakty i choć spróbowała rozwiązać swój problem.
Oczywiście ważne jest to, żeby nasz pomocnik miał od początku do końca dobre zamiary. Z tym bywa różnie, jednak ten świat rządzi się dziwnymi zasadami, dlatego negatywna energia może niekiedy wywołać pozytywną reakcję ; )

1
(+1|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 12:35:21
Wilczek
Anthro
Cytat z "Vellot": (Link »)
Nie zakładałbym od razu, że brak dyplomu psychologia/psychiatry dyskredytuje kogoś do roli charytatywnego pomocnika. Wielu ludzi borykających się z naprawdę poważnymi problemami niekoniecznie od razu pójdzie po pomoc do specjalisty - bo brakuje im odwagi, boją się reakcji innych ludzi, etc. Czasami taka przypadkowa osoba, wyrażająca zwykłą chęć podniesienia na duchu może wiele zdziałać, chociażby namówić na zwrócenie się do psychologa. A w przypadku mniej poważnych trosk, to wystarczy szczera rozmowa z takim pomocnikiem, aby dana osoba uświadomiła sobie pewne fakty i choć spróbowała rozwiązać swój problem.
Oczywiście ważne jest to, żeby nasz pomocnik miał od początku do końca dobre zamiary. Z tym bywa różnie, jednak ten świat rządzi się dziwnymi zasadami, dlatego negatywna energia może niekiedy wywołać pozytywną reakcję ; )



Ble bke ble ble... Wlasnie wymieniles definicje przyjaciela, a nie zupelnie obcej osoby...
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-8
(+0|-8)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 13:08:00
Felis catus (czyli kot)
Smok
I psychiatra i psycholog to jedne z największych skur...kowańczych zawodów świata. Na pewno nie otrzymasz od nich pomocy.

O co właściwie chodzi z Dwaggym? Za co on sobie zasłużył na 5 banów?

P.S. A może ta "Straz Harmonii" to po prostu Harmonium? (rpgowcy zrozumieją...)
Ostatnio edytowany przez Aracnan dnia 24.01.2013 13:08:39
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

1
(+1|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 14:29:48
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Aracnan": (Link »)
I psychiatra i psycholog to jedne z największych skur...kowańczych zawodów świata. Na pewno nie otrzymasz od nich pomocy.


To chyba najgłupszy post stycznia. Owszem, zdarzają się słabi psychologowie, ba jest ich sporo ale takiej idiotycznej generalizacji to nie słyszałem chyba nigdy.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 24.01.2013 14:31:06
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 14:54:45
Kot
Anthro
No nie, entuzjastą tych dwóch zawodów może nie jestem, ale nie można tak generalizować. W każdym zawodzie trafić można na "partaczy" lub osoby, które rozminęły się totalnie z powołaniem, ale jak potrzebowałem pomocy, to faktycznie mi pomogli.
Where are you now?
Are you proud of the life you wasted?
Wearing the crown of illusion you created
You'll never know what it feels like to shine
You're the master in your own mind
But a slave to all
You are a dark star

0
(+0|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 15:01:54
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Ryan": (Link »)
Cytat z "Aracnan": (Link »)
I psychiatra i psycholog to jedne z największych skur...kowańczych zawodów świata. Na pewno nie otrzymasz od nich pomocy.


To chyba najgłupszy post stycznia. Owszem, zdarzają się słabi psychologowie, ba jest ich sporo ale takiej idiotycznej generalizacji to nie słyszałem chyba nigdy.


I tak i nie... Jak zakladasz ze nie otrzymasz i stawiasz ich po negatywnej stronie to raczej wiadome. Jezeli do psychiatry/psychologa idzie sie z nastawieniem nie pomoga, po co w ogole z nimi rozmawiac, czy oni maja jakies pojecie to gratulacje :)

Trzeba komus dac pomoc a nie myslec ze ta osoba bedzie sie "dobijala" do nas za wszelka cene -.-

-5
(+0|-5)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 15:20:22
Felis catus (czyli kot)
Smok
Cytat z "Ryan": (Link »)
Cytat z "Aracnan": (Link »)
I psychiatra i psycholog to jedne z największych skur...kowańczych zawodów świata. Na pewno nie otrzymasz od nich pomocy.


To chyba najgłupszy post stycznia. Owszem, zdarzają się słabi psychologowie, ba jest ich sporo ale takiej idiotycznej generalizacji to nie słyszałem chyba nigdy.


Tak więc mości Ryan w Piotrkowie i Łodzi nie ma dobrych psychologów. Ani ani.
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

4
(+4|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 15:24:16
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Aracnan": (Link »)

Tak więc mości Ryan w Piotrkowie i Łodzi nie ma dobrych psychologów. Ani ani.


No tak, bo byłeś u wszystkich. Panie idź pan i wstydu oszczędź. Swoje osobiste przeżycia schowaj dla siebie bo możesz komuś wyrządzić wielką krzywdę - jak debile przekonujący do homeopatii chorych na raka. Mogłeś napisać, że twoje doświadczenia z psychologiami skończyły się kiepsko bo nie znalazłeś właściwego i przekaz byłby prawdziwy. A tak zrobiłeś z siebie dzieciucha wkurzonego na świat.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-1
(+0|-1)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 15:40:18
Felis catus (czyli kot)
Smok
Więc - Moje doświadczenia z psychologami skończyły się kiepsko. Lepiej? ;) I tak, zdaję sobie sprawę że jestem uprzedzony.
Zabijanie jest ostatnią metodą przetrwania. Używaj jej oszczędnie, ale bez strachu.
Kto zamawiał gotyckiego, psychopatycznego okultystę-truciciela?
http://i1.kwejk.pl/site_m...jpeg?1358336895

3
(+3|-0)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 15:45:16
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Darkne": (Link »)
Jak zakladasz ze nie otrzymasz i stawiasz ich po negatywnej stronie to raczej wiadome. Jezeli do psychiatry/psychologa idzie sie z nastawieniem nie pomoga, po co w ogole z nimi rozmawiac, czy oni maja jakies pojecie to gratulacje :)

Yhm... W takim wypadku jak ma otrzymać pomoc ktoś z depresją, apatią, niechęcią do świata czy lękiem przed ludźmi? Czy może powinien od razu sobie strzelić w łeb? Jakbyś wierzył, że istnieje pomoc i da się ją otrzymać to często nie miałbyś w ogóle po co iść do lekarza.

Ryan, w sumie nie odebrałem wypowiedzi Aracnana inaczej jak "moim zdaniem wszyscy to szuje" bo logiczne jest, że tak negatywnie nacechowana wypowiedź jest kierowana personalnymi pobudkami a nie odzwierciedla obiektywnej rzeczywistości.
Myr

0
(+1|-1)
Re: POMOC futrzakom w potrzebie.
Wysłano: 24.01.2013 15:50:46
Lis
Anthro
Cytat z "Aracnan": (Link »)
I psychiatra i psycholog to jedne z największych skur...kowańczych zawodów świata. Na pewno nie otrzymasz od nich pomocy.

Po części rozumiem, ale nie zgadzam się z twoją opinią. Jeśli ktokolwiek poszedł kiedyś do psychiatry/psychologa i w wyniku tego poczuł się lepiej to nie możesz powiedzieć że nie pomógł mu. Z drugiej strony, moim zdaniem psychiatria to taka dziwna nauka, która za zaburzenie uznaje to co nie występuje u większości osób.
Kiedyś za chorobę psychiczną uznawane były inne niż hetero orientacje seksualne. Rok temu dowiedziałem się że ja również zostałem uznany za chorego psychicznie (http://wiadomosci.onet.pl/nauka/who-uznalo-wegetarianizm-za-chorobe-psychiczna,1,5076408,wiadomosc.html). Moim zdaniem każdy ma prawo do postrzegania świata na swój sposób, a psychiatria to nauka, która powinna zajmować się wyłącznie ludźmi groźnymi dla otoczenia i tymi, którzy czują się ze sobą źle, mają depresje, czy coś. Poza tym psychiatria sama w sobie pozwala na pewne nadużycia i represjonowanie osób o odmiennych poglądach społecznych.
Sinus, cosinus, daj Boże trzy minus.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane