Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 14:43:38
Kot
Anthro
Cześć

. Mam pytanko - jakie znacie postacie fursony? Lisy, króliki, kojoty, rysie, psy, koty, smoki, wilki... Coś jeszcze znacie? Nie chcę się powtarzać, a widziałem mało obrazków, na których byłyby inne, niż te, zwierzęta.

Potrzebuję ich, by nieco urozmaicić moją książkę. Co prawda, bohaterów będzie tylko czterech, ale chciałbym stworzyć zróżnicowane "tło"

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 14:54:39
Pytanie jest dziwne. Gatunek może być jakikolwiek, jaki sobie wymyślisz, mogą być krzyżówki, może być cokolwiek. Ogranicza cię twoja wyobraźnia.

Lista popularnych gatunków na PFie:

http://www.polfurs.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=127939#forumpost127939

0
(+0|-0)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 15:01:14
Kot
Anthro
No, i o to chodzi, o najbardziej popularne. Nie chciałbym napisać czegoś, gdzie postacie, nawet zupełnie bez znaczenia, nie mogłyby żyć w uniwersum Furry.

Gdy pisze, staram się o realizm - nawet, jeśli otoczenie jest nierealne. Wiem, jak to brzmi, ale w poprzedniej powieści przygodowo-ezoterycznej dbałem nawet o nazwy ulic czy autentyczne menu restauracji, na autentycznych opisach folklorystycznych potworów i bestii kończąc.

Dlatego spytałem o postacie, jakie może mieć fursona, by trafić w "gust" zainteresowanych Futrzaków. I dziękuję za pomoc. :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 15:16:51
Trickster
Anthro
Psst. Polecam otworzyć Atlas Zwierząt na dowolnej stronie. :-ojjk:

0
(+0|-0)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 15:20:53
Kot
Anthro
:-Dk Też tak można.

5
(+5|-0)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 15:40:25
Arachne
Taur
Daj wilki i smoki a pokryjesz 80% fandomu. :-Dk

7
(+7|-0)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 18:10:38
Uncia Hortensis
Rabatka
A gdzie lisy? Lisy kryją i są kryte przez 80% fandomu.
Myr

-1
(+1|-2)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 19:07:26
Tygrys perski
Anthro
są jeszcze mydelniczko-kaktusy. Z domieszką nietoperza.
"chcemy loda..."

3
(+3|-0)
Re: Fursony.
Wysłano: 7.02.2013 19:33:09
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Reinkarnacyjny_Kot": (Link »)
Nie chciałbym napisać czegoś, gdzie postacie, nawet zupełnie bez znaczenia, nie mogłyby żyć w uniwersum Furry.


Nie ma ujednoliconego uniwersum furry. Tak samo jak nie ma żadnej definicji furry, z którą 100% fandomu się zgadza (jak dotąd najbliższe idałowi jest "furry jest tym, co uważasz za furry").
Tak więc skoro musisz wygenerować świat od podstaw, to również dobór postaci zależy totalnie od ciebie. W tym kontekście zupełnie nie rozumiem zdania powyżej.
No chyba, że pytasz, co się najbardziej sprzeda spodoba :-ojjk:

BTW, osobiście lubię system zastosowany w Blacksadzie, a wcześniej przez Ezopa- konkretnym gatunkom przypisane są konkretne cechy charakteru. Ba, nawet w rzeczywistości widać pewne prawidłowości wśród obecnych na forum gatunków ;)

Cytat z "Reinkarnacyjny_Kot": (Link »)
Gdy pisze, staram się o realizm - nawet, jeśli otoczenie jest nierealne.


Futrzaki są nierealne w wielu podstawowych kwestiach, na przykład po co wilkowi sweter?
Realistycznie futrzaste są "Wodnikowe wzgórze" czy "Felidae", ale z tego co widzę celujesz w kierunku anthro, stąd... porzuć wszelką nadzieję, realizmu nie będzie.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane