Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


-1
(+0|-1)
Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 26.02.2013 23:30:20
Puma (cougar,пума,Kuguar)
Anthro
Jak w temacie zbieram na laptopa, ale jak każdy wie na rynku aż roi się od tego typu sprzętu. Szukam takiego, który będzie szybki, wytrzyma moc dzisiejszych gier typu BF 3 bez zacinania się, no i oczywiście żeby miał normalną cenę, żebym nie wywalił się z krzesła. Jakich wy używacie albo jakie możecie polecić ?? Za wszelkie porady dziękuje :-)k
Ostatnio edytowany przez Silent dnia 26.02.2013 23:30:54
No i odkąd pamiętam cały czas idę przez życie
Własnym tempem, własną drogą, wersy notując w zeszycie
Nie jestem na szczycie wiesz? nie jestem na dnie
Jestem tam gdzie chciałem być na swoim miejscu (dokładnie)

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 26.02.2013 23:33:43
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Kup laptopa. Do gier.

Jaki budżet?

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 26.02.2013 23:37:24
Szeregowy Spizgalski
Tak.
To celuj w marki typu Acer albo Samsung. Dają możliwie najlepszy osprzęt za te samą cenę, oszczędzając na matrycy, obudowie i detalach. Nie ma sensu wywalać kasy na Sony Vaio, Toshibę i niektóre Asusy, bo są zwyczajnie nieoptymalne jakby przeliczyć ptk 3D Mark na cenę :) No i ponawiam zapytanie kuca: jaki budżet?
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 26.02.2013 23:38:16
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

-2
(+0|-2)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 26.02.2013 23:37:35
Puma (cougar,пума,Kuguar)
Anthro
Budżet do max 3000 zł
No i odkąd pamiętam cały czas idę przez życie
Własnym tempem, własną drogą, wersy notując w zeszycie
Nie jestem na szczycie wiesz? nie jestem na dnie
Jestem tam gdzie chciałem być na swoim miejscu (dokładnie)

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 26.02.2013 23:40:56
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
niektóre Asusy, bo są zwyczajnie nieoptymalne jakby przeliczyć ptk 3D Mark na cenę :)

Mi bardziej od punktów w 3D Marku zależało na bardzo małej wadze i obudowie magnezowej mojego Asusa ;3

5
(+5|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 26.02.2013 23:47:49
Arachne
Taur
Silent, jak 3000 to za 2000 kup sobie porządnego stacjonarnego do gier a za pozostały tysiąc coś małego do internetu.

-1
(+0|-1)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 26.02.2013 23:49:35
Wilk
Anthro
Może Ci być ciężko w tej cenie znaleźć notebooka, który będzie sobie radził bez problemów z dzisiejszymi grami. Na szybko, to coś takiego: http://www.komputronik.pl...VJ_SX020H.html. Wcale niezła konfiguracja, na pewno mniej więcej wkoło takich podzespołów musiałbyś się zakręcić. Ale musiałbyś powiedzieć coś więcej - jaka wielkość matrycy, czy klawiatura numeryczna, itd.

1
(+1|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 0:15:22
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Kuc": (Link »)
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
niektóre Asusy, bo są zwyczajnie nieoptymalne jakby przeliczyć ptk 3D Mark na cenę :)

Mi bardziej od punktów w 3D Marku zależało na bardzo małej wadze i obudowie magnezowej mojego Asusa ;3



Mała waga i fancy-case nie da ci fps-ów w grach ;)

@MFarley: Pieprzysz głupoty. Mój laptop ma 3 lata i każda gra na nim śmiga (niekoniecznie na super-mega-ultra-longdick-high). Jedynym wyjątkiem jest Crysis 3, ale to wina braku shader model 5 a nie wydajności. Specyfikacja: Intel® Core™ 2 Duo T6500 2,10 GHz, 3gb RAM, Radeon HD4650. W tej chwili ten lapek jest wart max. 800zł. Pomyśl ile można dostać za 3 koła. Na lapku za 3 koła pojdzie każda dzisiejsza gierka. Każda. KA-ŻDA*


*chyba że kupi coś fajncy-lookin z małymi osiągami, tak jak sony vaio :p
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 27.02.2013 0:19:43
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 0:17:26
Tinker Pony
Zmiennokształtny
xbox daje mi fpsy w grach*

*jeśłi raz na rok odpalę mass effect, nie mam czasu na pierdoły :lolk:

Mój fancy-case ma core i5 2x2,5, 8gb ram i gf 610m :P Mi wystarcza.
Ostatnio edytowany przez Kuc dnia 27.02.2013 0:26:43

1
(+2|-1)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 0:21:53
Szeregowy Spizgalski
Tak.
I jeszcze jedno: Komputronik ma zawyżone ceny. Wie o tym każdy, kto choć minimalnie interesuje sie rynkiem. Tak więc porady w stylu "za 3k nie pograsz, kup se coś w komputroniku" można sobie schować w buty.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 0:29:17
Smokowate
Anthro
Konsola? Do gier? Tak, ale do jakiejś Forzy czy Fify, żaden pecetowiec nie przesiądzie się na pada :3

Opcja desktop + netbook jest dosyć rozsądna, o ile posiadasz teraz stacjonarkę do transplantacji. Za 600zł można czasem złapać fajne eeePC które w zupełności wystarcza do neta i nie próbuje złamać kręgosłupa przy dłuższym noszeniu.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 0:33:47
Wilk
Anthro
Podałem model, nie sklep. Konfiguracja jest na stronie, więc może być przydatna. Co do Komputronika, to wiem, pracuję w branży. Są jednym z naszych dystrybutorów, więc widzę jakie mają przebicie. Najgorsze, że ludzie tam zarabiają grosze.

Ok, przesadziłem, że nie znajdzie. Natomiast jeśli już kupuje, to warto, żeby był jak najlepszy. Przynajmniej tak myślę. Luz.

Vaio to beznadziejna inwestycja. Chyba, że się chce ładnie z nim wyglądać.

4
(+4|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 1:10:58
Smok Serwisowy
ja z trekiem rok temu kupiliśmy sobie po Asusie N73s, jeśli dobrze pamiętam kosztował 3200.
http://en.akihabaranews.c...to-school-buddy

pewnie z racji tego że minął rok jest na rynku coś mocniejszego ale okazało się, że ma jedne z najlepszych laptopowych głośników na rynku (pociągnęły nawet gdakonowy melanż z braku kolumn) 17" monitor - więc to kawał maszyny raczej adresowany do ludzi którzy potrzebują przenośnego KOMPUTERA a nie "fancy lookin" odtwarzacza do YT w pociągu.
ja używam go na codzień do grafiki, photoshop, 3d max, maya - wszystko śmiga, matryca bardzo porządna z kilkoma trybami kolorów (maluje więc widać, że zazwyczaj trzymają się kupy), jak mi mało to podłączam do niego macowy monitor (zaznaczam, że działa ze względu na nietypowe przejściówki)... a na złość wszystkim złotoustym kaznodziejom mówiącym, że laptopy nie są do grania Crysis 3 odpalił pare dni temu na very high i nawet nie chce się zacinać :I
używam - polecam - pozdrawiam

a opinie skreślających z góry całe marki zazwyczaj głoszą ludzie, którzy kupili jakiś trefny model kompa sugerując się wynikami benchmarka a nie użytkowników.
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 27.02.2013 1:38:34
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

1
(+1|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 11:12:22
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Laptop do gier brzmi juz idiotycznie.

Laptopy nie sa do gier a jak chcesz takiego to kup sobie alienware za kilka tysiecy :D

Do gier sa komputery stacjonarne, gdzie grasz na pozadnym ekranie, z dobrym naglosnieniem a piec buczy jak testujesz crysisa 3 na pelnych detalach : >

Chyba najlepszego posta walnął DarkV. Kup stacjonarke i jakiegos netbooka - za jakies 2K zlozysz juz "cos" do grania i bedziesz mial w miare sprzet na jakis czas, jak kupisz laptopa to za dwa lata nie odpalisz na nim juz nic :/
Ostatnio edytowany przez LesterHusky dnia 27.02.2013 11:18:15

0
(+1|-1)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 11:59:11
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Twoje poglądy są przeterminowane. Kiedyś można było powiedzieć ze lapek nie jest do grania, tak samo jak to że konsola ma lepszą grafikę niż pc. Dziś oba poglądy to bzdura.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+1|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 12:11:30
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Twoje poglądy są przeterminowane. Kiedyś można było powiedzieć ze lapek nie jest do grania, tak samo jak to że konsola ma lepszą grafikę niż pc. Dziś oba poglądy to bzdura.


Dobrze, sprostowanie:

Nie kupuje sie laptopa z myślą o graniu. Dalej laptopy są daleko w polu w porownaniu do stacjonarnych. Po coś piece maja milion wentylaorow i dwuslotowe karty graficzne, tego sie nie da upchnac w laptopie ponizej 3000zl ktory bylby jeszcze ladny. Trzyletni laptop nie uciagnie juz nic sensownego a stacjonarka juz tak, wystarczy ze wymienisz jakis element w niej.

A co do konsol to moze masz racje, ale to dlatego ze ostatnia konsola wyszla piec lat temu a pecety ciagle sie rozwijaja.
Ostatnio edytowany przez LesterHusky dnia 27.02.2013 12:19:24

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 12:58:38
Puma (cougar,пума,Kuguar)
Anthro
Tylko wiesz, mi nie zbyt chce się targać wielkie pudło, jak mogę wziąć lapka. Odpali mi np. Skyrima i wtedy będę szczęśliwy. Ja nie wymagam od niego nie wiadomo czego, chce żeby mi odpalił gry bez ścin i zwiech. Muzykę i internet też będę używał, żeby nie zakładać z góry "tylko do gier"
No i odkąd pamiętam cały czas idę przez życie
Własnym tempem, własną drogą, wersy notując w zeszycie
Nie jestem na szczycie wiesz? nie jestem na dnie
Jestem tam gdzie chciałem być na swoim miejscu (dokładnie)

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 13:42:51
Kemono Kitsune
Inna forma
Lenovo Y580 59-349192 cena okolo 3k zl intel i5 i gf gtx660m. Nie wiem czy cos lepszego w tej cenie jest, ale tez nie spodziewaj sie nadzwyczajnej jakosci wykonania. Taki budzetowy potwor po taniosci.

1
(+1|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 13:48:21
PERMABAN
Hehe, laptop do gier. Jak chcesz coś przenośnego, to sobie kup nintendo ds, albo ps vita. Do "muzyki i internetu" możesz używać nawet telefonu.

@up: ja mam y580 i nie mam z nim najmniejszych problemów (do gier go nie używam, ale wiedźmin 2 działa (choć mój lap ma trochę lepsze bebechy)), tak samo jakość wykonania imo jest dobra, dużo lepsza od mojego poprzedniego hp paviliona dv9700, który po ledwo 3 latach się połamał przy zawiasach. O spalonej grafice nie wspomnę :P
Ostatnio edytowany przez Ara dnia 27.02.2013 13:56:35

2
(+2|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 14:09:50
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Lester, mój laptop ma 3 lata. Właśnie kończę na nim Dead Space 3. Na high. 3 lata temu byl wart 2400. U mad?


Wszystko zależy co chcesz kupić i ile pieniędzy chcesz wydać. Jeśli chcesz sobie zrobić potwora ze sli/quad i 4 rdzeniami i milionem ramu, to oczywiście stacjonarka. Ale laptop nie jest takim złym czy głupim pomysłem. Jak już rzekłem- za 3k można dziś kupić lapka na którym pojdzie wszystko. Może bez cudów ale pojdzie płynnie i tyle, end of story. Desktopa można rozbudowywać, ale pojawia się problem innego rodzaju. Np. bottlenecki oraz wprowadzane chyba na siłe wciąż nowe rodzaje gniazd cpu. Miałem w licku kompa za 5 kafli. Po z latach sie tak zestarzał, że nie mogłem nawet kupić lepszej karty bo procesor za słaby a procka wymienić nie mogłem bo nagle z socketa 939 zrobiło się AM2. Więc drogi desktop do grania jest inicjatywą równie krótkożywotną jak laptop.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+1|-1)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 15:03:21
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Lester, mój laptop ma 3 lata. Właśnie kończę na nim Dead Space 3. Na high. 3 lata temu byl wart 2400. U mad?


Um, not mad, w zasadzie bardzo mi z tego powodu wszystko jedno, co wiecej bardzo sie ciesze ze masz fajnego laptopa.

Szkoda ze zamiast od razu powiedziec co ma kupic zmarnowales posta zeby sie powymądrzać ze wiesz lepiej niz ja :)
Ostatnio edytowany przez LesterHusky dnia 27.02.2013 15:08:24

2
(+3|-1)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 15:17:52
Szeregowy Spizgalski
Tak.
It's all about discussion. Skoro kolega pyta co ma kupić a wyjeżdzają mu "znawcy" z tezami, że laptop nie jest do gier, to wypadało by się wtrącić bo jeszcze uwierzy.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

-1
(+1|-2)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 15:25:36
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
It's all about discussion. Skoro kolega pyta co ma kupić a wyjeżdzają mu "znawcy" z tezami, że laptop nie jest do gier, to wypadało by się wtrącić bo jeszcze uwierzy.


It's all about discussion, moim zdaniem laptopy nie sa do grania i tyle.

Na takim za 3k skyrim napewno pojdzie, jesli chcesz zeby to byl twoj glowny komputer Silent to pamietaj zeby mial porzadny dysk twardy, czasem lepiej troche dolozyc i miec te kilka GB zapasu.
Ostatnio edytowany przez LesterHusky dnia 27.02.2013 15:27:13

-4
(+3|-7)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 27.02.2013 15:29:23
Szeregowy Spizgalski
Tak.
A moim zdaniem kurczaki nie są do jedzenia :P A chodnik nie jest do chodzenia. Tyle samo w tym sensu.

@edit: minusujcie, szybko xD To taki polfursowy zamiennik argumentu.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 27.02.2013 18:48:24
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Jakiego lapka wybrać ?
Wysłano: 11.03.2013 11:33:34
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Twoje poglądy są przeterminowane. Kiedyś można było powiedzieć ze lapek nie jest do grania, tak samo jak to że konsola ma lepszą grafikę niż pc. Dziś oba poglądy to bzdura.


Time for some hatefuel:

http://www.ppe.pl/news-21183-_PS4_potezniejsze_od_wiekszosci_PC_przez_lata_.html
Cookie Time!

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane