Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 12:28:00
Wilk
Zwierzę
Jako że niedługo kończy mi się umowa w T-Mobile, a support dla mojego G1 niestety ustał nawet nieoficjalny, chciałem rozpytać o aktualny rynek smartfonów.

Moje wymagania:
- Android
- Rootowalny
- sensowna cena
- Klawiatura qwerty mile widziana

I żeby był na tyle nowy żeby mi parę lat posłużył a nie żeby wsparcie wygasło za rok czy dwa.

Polećcie jakiś.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 13:36:56
Lew
Nie jestem ekspertem ale w listopadzie kupowałem nowy abonament z telefonem i w bardzo rozsądnej cenie dostałem (póki co) bardzo przyjemny, niezawodny i szybki Samsung Galaxy Ace 2.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 15:38:56
Smokowate
Anthro
Radzę popatrzeć co jest wspierane przez najnowsze wersje Cyanogena, to chyba będzie najlepszy wyznacznik ;) U nas niestety z qwerty nic na androidzie 'nowego' praktycznie nie dostaniesz.

-1
(+0|-1)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 15:55:43
Człowiek
Myślę, że mogę polecić xperie neo v lub xperie j. Sam używam tego pierwszego i jestem z niego zadowolony, jeszcze mnie nie zawiódł, a xperia j pod względem technicznym jest troszkę lepsza, lecz zauważyłem, że z nie wiadomych przyczyn trochę laguje mu menu. Myślę że są warte swoją cenę.

1
(+1|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 16:06:21
moon moon
Anthro
Jeśli z QWERTY to mogę polecić Sony Ericsson Xperia Mini Pro (sk17i)
http://www.gsmarena.com/s...ni_pro-3713.php

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 16:52:24
Wilk Polarny
Anthro
Ja dokładnie rok temu przesiadałem się z G1 i miałem podobne wymagania do Ciebie.
Kupiłem używaną Motorole Milestone za 450 zł, aktualnie chodzi po około 300 zł na Allegro. Nie jest to najnowszy telefon, nowe wersje Androida już do niego nie wychodzą (z oficjalnych ja mam 2.2.1, w sumie nie wiem czy jest nowsza, Cyanogeny są nowsze). To nie telefon z górnej półki, ale bardzo porządnie wykonany. Obudowa bardzo wytrzymała, w większości metalowa, klawiatura wygodna, mocowanie ekranu pewne. Czasem zamula, nie wszystkie apki na nim działają, ale przesiadka z G1 to dla mnie był spory przeskok technologiczny. Nie bawiłem się z systemem, ale wiem, że nie ma problemów z rootem.
Można by też spróbować nowszą Milestone 2 - jest trudnodostępna, na Allegro za około 600 zł.
W podobnej cenie (500-600) jest HTC Desire Z. Telefon ze znacznie lepszymi parametrami procka, grafiki i ekranu, niestety raczej nieszczególnie wykonanym zawiasem ekran-klawiatura. Jeśli nie będzie miał ekstremalnych przeżyć to powinno być spoko, jednak ja zaufania do niego bym nie miał :P
Odradzam Samsunga Galaxy 551, ma słabsze parametry od Motorolii i kiepski ekran. SE Xperia Pro Mini jest naprawdę MINI. Na tym ekranie przeglądanie neta to musi być katorga, nie wspominając o innych ważnych funkcjach telefonu jak gierki i filmy :P

Z klawiaturą QWERTY niestety słaby wybór... :/

1
(+1|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 21:22:08
fapacz
Też polecam sony ericssona xperie mini pro (sk17i). Jest rootowalny, android 4.0, posiada klawiaturę qwerty. Osobiście dałem za niego 250zł w mixie w playu.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 23:07:43
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
HAHA! Milestone'a to ja używam, i albo dostałem felerny model, albo ty masz inny telefon.

Odpadły mi guziki od klawiatury, która najpierw od przegrzewającego sie modułu 3G napuchła do granic, rozpychając obudowę. Ekran faktycznie, okay. Hmm, co jeszcze. Przez przegrzewanie się bateria też odmówiła mi współpracy. Po 3 latach używania telefon nie nadaje się do niczego innego niż do wyrzucenia go w cholerę. Mam wrzuconego Cyanogena na niego najnowszego dostępnego dla Milestone'a, razem ze swapperem i bóg wie czym jeszcze. Muli niemiłosiernie, nawet nie wyobrażam sobie odpalania jakiejkolwiek apki na nim. Służy mi obecnie do komunikacji SMSowotelefonicznej, czasami odebrania poczty, przez wifi. Odradzam. Jeśli już coś chcesz, to właśnie HTCka Desire Z. Z qwerciakiem nie znajdziesz nic sensownego.
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 11.03.2013 23:56:43
Szczur.
Anthro
Zgodze się z Ingo, Samsung Galaxy Ace 2 służy mi od grudnia, i nie mogę na niego złego słowa powiedzieć, sensowny telefonik

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 12.03.2013 0:00:46
Lateksowy książe
Anthro
Ja godnie polecam Samsunga Galaxy S2. Fakt, może nie ma qwerty fizycznej, ale ma na tyle duży ekran by się na ekranowej dobrze pisało. Poza tym nie wyobrażam sobie pisania bez użycia automatycznego uzupełniania tekstu (jakbym miał sięgać od fizycznej do ekranu). Wydajnościowo jest OK, bateria całkiem niezła, ekran świetnej jakości.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 12.03.2013 1:54:06
Smokowate
Anthro
Szczurex, po to jest qwerty aby nie użerać się z autouzupełnianiem i autokorektą... Niestety, czasy rozsuwanych HTC minęły bezpowrotnie, chociaż w szafie nadal zalegają Wizard i Raphael :C

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 12.03.2013 9:20:59
Wilk
Zwierzę
A jakie opinie chodzą o Galaxy S III mini?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 13.03.2013 21:07:31
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "sharpy": (Link »)
A jakie opinie chodzą o Galaxy S III mini?


Widac troche romow, ale nie wiadomo czy sa one custom.

Sam posiadam Motorole Defy. Fajny telefonik z nieoficjalnym ale w pelni dzilajacym 4.1.2 bez zadnych swapow czy cos. Klawiatura ekranowa jest rownie wygodna co ta sprzetowa. Jezeli chcesz miec wsparcie polecam jakiegokolwiek Nexusa :)

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 13.03.2013 21:25:15
Anthro
Ewentualnie Samsung Galaxy PRO
Ostatnio edytowany przez inhibitor dnia 13.03.2013 21:28:45

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 14.03.2013 0:27:00
Kotowate
Anthro
Mam Xperię mini pro, w której szybka zbiła mi się po 3 tygodniach, telefon wypadł mi z ręki przy wkładaniu do kieszeni :-(k

Poza tym feralnym wypadkiem, telefon jest super. Cudnie zrobiona klawiatura i rozdzielczość wystarczająca do zabawy z ssh. Polecam :-)k

1
(+1|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 15.03.2013 19:59:58
Wilk
Zwierzę
I skończyło się na Xperii Mini Pro, używka trochę już zjechana ale w pełni sprawna za 160zł. A w ramach umowy wziąĸłem LG L5 (E610) za 99zł, który zamierzam sprzedać za 350 albo i lepiej.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 15.03.2013 21:09:10
Kotowate
Anthro
Uważaj tylko żeby ci nie upadła ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 15.03.2013 21:27:09
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "sharpy": (Link »)
I skończyło się na Xperii Mini Pro, używka trochę już zjechana ale w pełni sprawna za 160zł. A w ramach umowy wziąĸłem LG L5 (E610) za 99zł, który zamierzam sprzedać za 350 albo i lepiej.


Tylko chyba bez wsparcia, ale bardzo sensowny wybor jak na taka cene :)
Ostatnio edytowany przez Darkne dnia 15.03.2013 21:27:56

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 15.03.2013 22:14:03
Jaguar
Człowiek
Cytat z "Azumi": (Link »)
Uważaj tylko żeby ci nie upadła ;-)k

ojtam... wczoraj moja xperia x8 spadła z 1m prosto do wiadra z wodą XD
teraz jeszcze tylko zacieków pod wyświetlaczem się jakoś pozbyć :/

-1
(+0|-1)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 16.03.2013 10:45:33
Shiba Inu
Anthro
LG Swift L5... Dorwałem go ostatnio. I uważam, że to cudo. Mógłby być szybszy, no ale to raczej kwestia komponętów. Dla szybszego fonika to pewnie musiałbym wybrać L7 czy L9 :p Jednakże zadowolony z niego jestem niesamowicie. Może najpierw go przetestuj nim sprzedasz?

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 16.03.2013 13:22:13
Mykita
Zmiennokształtny
Też mam LG Swift L5. Całkiem dobrze się sprawuje.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 17.03.2013 10:31:28
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
L5 ma w porównaniu ze starszym rodzeństwem (L7 i L9) znacznie gorszy ekran. Aczkolwiek miałem okazję go poużywac i faktycznie, nie jest to koszmarnie zły model.
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 19.03.2013 18:43:49
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "sharpy": (Link »)
Jako że niedługo kończy mi się umowa w T-Mobile, a support dla mojego G1 niestety ustał nawet nieoficjalny, chciałem rozpytać o aktualny rynek smartfonów.

Moje wymagania:
- Android
- Rootowalny
- sensowna cena
- Klawiatura qwerty mile widziana

I żeby był na tyle nowy żeby mi parę lat posłużył a nie żeby wsparcie wygasło za rok czy dwa.

Polećcie jakiś.

Ja mam Galasy SII i daje radę ale cena nie wiem czy cię zadowoli
Ewentualnie Galaxu GT-S6500
Spokojnie można zacząć na nim z androidem

No i chyba jeszcze nie widziałem smartfona którego nie da się zrotować
Z poważaniem ... rudy padalec :P

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 19.03.2013 19:24:45
Cytat z "Liszek": (Link »)
No i chyba jeszcze nie widziałem smartfona którego nie da się zrotować


Mało widziałeś :P
Prawda jest taka, że jak producent dobrze zabezpieczy, to i ruskie nie przełamią.
Ostatnio edytowany przez Pablo dnia 19.03.2013 19:52:28

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 19.03.2013 19:55:02
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Pablo": (Link »)
Cytat z "Liszek": (Link »)
No i chyba jeszcze nie widziałem smartfona którego nie da się zrotować


Mało widziałeś :P

Wymień kilka. Poza tym ja myślę że rotowanie telefonu to jak zrobienie cegiełki do budowy muru. Nie wiem Sharpy czemu uparłeś się tak na tego roota ;)
Ostatnio edytowany przez Liszek dnia 19.03.2013 19:56:34
Z poważaniem ... rudy padalec :P

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane