Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12


0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 19.03.2013 21:20:47
Wilk
Zwierzę
Roota potrzebuję głównie dla wifi tether, regularnie używam fona jako routera wifi->GPRS do netbooka. Overclocking też się przydaje choć rzadziej.

A zrootować pewnie można i każdego fona ale niektóre rootujesz przez zainstalowanie i odpalenie odpowiedniego APK, w innych bez lutownicy się nie uda. G1 na ten przykład wymagał najpierw zrobienia odpowiedniej "karty serwisowej SD" którą dopuszczał do downgrade firmware do wersji która miała exploity, które można było użyć do rootowania. Xperia X10 mini pro ma zupełnie osobno roota, osiągalnego prostym exploitem wgrywalnym przez adb, a zupełnie osobno odbezpieczanie bootloadera pozwalające na zmianę kernela, osiągalne dużo bardziej złożonym exploitem.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 19.03.2013 21:25:34
Miś Polarny
Anthro
W mojej Xperii Arc S można "oficjalnie" odblokować bootloadera. Haczyk? Jak podasz IMEI na stronie (aby dostać klucz odblokowywujący) a nie używając generatora to... tracisz gwarancję.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 19.03.2013 21:30:25
Arachne
Taur
Roota potrzebuję głównie dla wifi tether, regularnie używam fona jako routera wifi->GPRS do netbooka.

To to jeszcze nie jest w defaulcie? Jakiś powód ku temu żeby to blokować?

edit: Dzięki Kuc. Już prawie straciłem wiarę w wytwórców tych telefonów.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 19.03.2013 21:32:28

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 19.03.2013 21:31:00
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "sharpy": (Link »)
Roota potrzebuję głównie dla wifi tether, regularnie używam fona jako routera wifi->GPRS do netbooka.

Przecież to jest standardowo dostępne w Ustawienia > Komunikacja.

-3
(+0|-3)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 20.03.2013 1:20:24
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Pablo": (Link »)
Mało widziałeś :P
Prawda jest taka, że jak producent dobrze zabezpieczy, to i ruskie nie przełamią.


No to czekamy na modele xD

Bo 99.9% da sie zrotowac? A ruskie lamia wszystkio? Najlepszy przyklad moja defy z CM10? Jak Pablo nie wiesz czegos to po co sie wypowiadasz? Sharpy kupil super model w niskiej cenie :)

Zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie zazdroscil, albo bedzie sral zarem :/

1
(+1|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 20.03.2013 2:55:07
Cytat z "Darkne": (Link »)


No to czekamy na modele xD

Bo 99.9% da sie zrotowac? A ruskie lamia wszystkio? Najlepszy przyklad moja defy z CM10? Jak Pablo nie wiesz czegos to po co sie wypowiadasz? Sharpy kupil super model w niskiej cenie :)

Zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie zazdroscil, albo bedzie sral zarem :/



Prawda jest taka, że dopóki producent nie odblokuje boot loadera, to czeka cię droga przez mękę, o ile w ogóle będzie to możliwe (chociaż z tego co wiem, producenci z czasem sami poodblokowywali je). Z tego co pamiętam Verizon namiętnie je blokuje, choć i na Europe zdarzały się tak zablokowane Motorole i LG Optimusy.

Poza tym sam napisałeś, że 0.01 wciąż nie da się złamać :D

Poza tym nie zazdroszczę - smartfony darowałem sobie dawno temu, a jak już to kupowałbym Windowsa Mobile.
A co do stwierdzenia, że ruskie łamią wszystko - może i tak, ale zobacz w jakim czasie złamali PS3 :P
Ostatnio edytowany przez Pablo dnia 20.03.2013 3:12:42

-4
(+1|-5)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 23.03.2013 21:41:54
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Pablo": (Link »)
Prawda jest taka, że dopóki producent nie odblokuje boot loadera, to czeka cię droga przez mękę, o ile w ogóle będzie to możliwe (chociaż z tego co wiem, producenci z czasem sami poodblokowywali je). Z tego co pamiętam Verizon namiętnie je blokuje, choć i na Europe zdarzały się tak zablokowane Motorole i LG Optimusy.

Poza tym sam napisałeś, że 0.01 wciąż nie da się złamać :D

Poza tym nie zazdroszczę - smartfony darowałem sobie dawno temu, a jak już to kupowałbym Windowsa Mobile.
A co do stwierdzenia, że ruskie łamią wszystko - może i tak, ale zobacz w jakim czasie złamali PS3 :P


WM upada zgodnie z tym co widac, bo Nokia zabila ten system :)

Zablokowany bootloader i ruscy :P Pablo zyj w niewiedzy i placz ze ktos Ci LG nie zrootowal xD

Moto Defy i Quarx to najlepszy przyklad :) Jest Root, jest 4.1.2 pelne i sa placzki ktorzy nie moga przezyc ze ich fan Pablo nie ma racji xD

Prawda jest taka ze kazdego androida sie da zrootowac :) Niektore modele maja to po miesiacu lub dwa, ale metoda zawsze sie znajdzie :) Mozna byc debilem ktory w to niem wierzy, ale po co ^^ (Dzieki za minusy, ossobiscie za to co wiem mozecie mi possac xD)

3
(+3|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 24.03.2013 0:26:39
anthrocat
Anthro
Cytat z "Darkne": (Link »)
Cytat z "Pablo": (Link »)
Prawda jest taka, że dopóki producent nie odblokuje boot loadera, to czeka cię droga przez mękę, o ile w ogóle będzie to możliwe (chociaż z tego co wiem, producenci z czasem sami poodblokowywali je). Z tego co pamiętam Verizon namiętnie je blokuje, choć i na Europe zdarzały się tak zablokowane Motorole i LG Optimusy.

Poza tym sam napisałeś, że 0.01 wciąż nie da się złamać :D

Poza tym nie zazdroszczę - smartfony darowałem sobie dawno temu, a jak już to kupowałbym Windowsa Mobile.
A co do stwierdzenia, że ruskie łamią wszystko - może i tak, ale zobacz w jakim czasie złamali PS3 :P


WM upada zgodnie z tym co widac, bo Nokia zabila ten system :)

Zablokowany bootloader i ruscy :P Pablo zyj w niewiedzy i placz ze ktos Ci LG nie zrootowal xD

Moto Defy i Quarx to najlepszy przyklad :) Jest Root, jest 4.1.2 pelne i sa placzki ktorzy nie moga przezyc ze ich fan Pablo nie ma racji xD

Prawda jest taka ze kazdego androida sie da zrootowac :) Niektore modele maja to po miesiacu lub dwa, ale metoda zawsze sie znajdzie :) Mozna byc debilem ktory w to niem wierzy, ale po co ^^ (Dzieki za minusy, ossobiscie za to co wiem mozecie mi possac xD)


Wystarczy bootloader umieścić w promie zawartym w procku i nawet rusek nie pomoże, nie każdą rzecz idzie złamać niezależnie od nakładów.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 24.03.2013 18:35:28
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Leniwiec": (Link »)
Wystarczy bootloader umieścić w promie zawartym w procku i nawet rusek nie pomoże, nie każdą rzecz idzie złamać niezależnie od nakładów.


A ile urzadzen ma takie zabezpieczenie? Predzej mozna znalezc uklad ktory sprawdza czy telefon byl kiedykolwiek rootowany, aby zniesc gwarancje urzadzenia :)

BTW rozmawiamy o Androidzie :>

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 24.03.2013 22:08:48
Arachne
Taur
Zdaje się, że któreś stare samsungi miały efuse który brickował telefon po zrootowaniu.

Ale nie pamiętam już szczegółów, to dawno było jak o tym czytałem.


Pamięć być ulotna. http://www.engadget.com/2...rsy-says-efuse/
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 24.03.2013 22:12:22

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 24.03.2013 23:09:38
Smokowate
Anthro
Darkne - Xperia Neo V od Orange, zablokowany bootloader/fastboot, z tego co pamiętam w 'nowych' płytach głównych niemożliwy do rozblokowania nawet przez 'skrzynkę'...

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 27.03.2013 4:32:03
Wilk
Zwierzę
Są spece co flash przy pomocy szlifierki diamentowej i mikroskopu elektronowego czytają... ale to się musi opłacać, raczej amator - fan telefonii takich tricków nie robi.

8 godzin dziś rootowałem xperię mini pro

Najpierw downgrade do wersji rootowalnej, oczywiście wszystkie linki do takich staroci powygasały a poza tym "root wszystkich urządzeń serii..." tylko oczywiście z wyjątkami dla każdego i o tych wyjątkach to się zapomina wspomnieć (np. wszędzie do bootloadera wchodzi się trzymając "back" a w moim modelu trzyma się "volume down" o czym cisza, ale tysiąc innych rozwiązań na telefon niewchodzący do bootloadera, łącznie z przeflashowaniem bootloadera - w trybie bootloadera oczywiście, i zmianami w systemie operacyjnym, do którego nawet wejść się nie da...)

Potem wreszcie jakiś zakręcony root, odblokowanie bootloadera dzięki łasce producenta a potem... jak sobie odblokowałeś to sobie nie upgradujesz. Upgrade dostępne tylko dla nieodblokowanych. Serwis, którego użyłem do downgrade niestety roota by mi nadpisał, a więc pozostaje szukanie systemu i kernela w wersji w której wszystko działa - a na stronie, gdzie są kernele, żeby się developerzy nie żarli wszelkie rankingi zabronione a więc szukaj pośród 60 modów takiego, gdzie nie ma "Not working: Data transfer" albo "Bugs: GSM phone doesn't work" czy "Crashes on network settings page".

Ale jest, znalazłem wyłącznie okrojony z firmowego śmiecia i zrootowany, i mam :-D
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 4.04.2013 2:42:28
Kemono Kitsune
Inna forma
Cytat z "Soho": (Link »)
Darkne - Xperia Neo V od Orange, zablokowany bootloader/fastboot, z tego co pamiętam w 'nowych' płytach głównych niemożliwy do rozblokowania nawet przez 'skrzynkę'...


Tak tak tak, szkoda ze SE obecne sony dawalo mozliwosc odblokowania telefonu z utrata gwarancji :) Jezeli komus nie chce sie szukac lub uwaza ze nie jest to mozliwe to nie moja sprawa. Ale klamiesz i szczerze mowiac bardziej zabezpieczona jest DEFY+ niz ten SE NV xD

Zawsze sie znajdzie jakis sposob :) Mozesz mi podac numer softu a wtedy powiem czy da sie rootowac, ale pewnie tak :>

Wiesz sharpy Root to zerwanie gwarancji jakby nie patrzec :)
W sumie kloce sie o gowno ktore nie istnieje :) Motorola uniewazniala gwarancje, SE pozwalalo uniewaznic samemu gwarancje, HTC prawdopodbnie tez :)

Ale w sumie na bol dupy mam 3.0.8 eksperymentalne na motce ^^ Jezeli Quarxowi sie uda bedzie pelne 4.2.2.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 4.04.2013 5:04:02
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Darkne": (Link »)

Tak tak tak, szkoda ze SE obecne sony dawalo mozliwosc odblokowania telefonu z utrata gwarancji :)


Komu dawało, temu dawało.

*#*#7378423#*#*
I sprawdzasz w pierwszym podmenu Rooting Status - Bootloader unlock Status.

Yes oznacza, że da się odblokować (z utratą gwarancji i kluczy DRM), No - telefon jest nieodblokowywalny. Dwa modele tej samej serii ale sprzedawane w dwóch róznych sieciach mogły się tym różnić...

A w kwestii Roota - już się przydał. Apka My Little Pony - bez dobrych 5000 kryształków przejść tego nie idzie. Żeby tyle zebrać trzeba by albo grać (grindować) przez kilkanaście lat albo wydać ok. 150zł... albo na zrootowanym telefonie wyedytować savefile - rezyduje na partycji, do której bez roota się nie dobijesz.
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 4.04.2013 5:10:54
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 17.07.2013 15:58:18
Wilk
Anthro
Sharpy, polecasz ten telefon? Zastanawiam się nad smatfonem a sądze że cieżko byłoby mi sie rozstac z fizyczną klawiaturą. Słyszałem równiez że to jeden z ostatnich przyzwoitych telefonów z qwerty.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

1
(+1|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 17.07.2013 20:56:13
Kotowate
Anthro
Narevar, jeśli planujesz kupić na wolnym rynku (nie w salonie) to ten telefon jest super opcją. Jeden z 2 modeli na rynku z w miarę przyzwoitymi bebechami, qwerty i wygodnym ekranem.
http://allegro.pl/nowy-so...3365313393.html

Sharpy - kożystałeś z xdadevelopers? ja używając ich tutków i plików bez problemu zrobiłem roota na swoim mini pro
Ostatnio edytowany przez Azumi dnia 17.07.2013 21:00:04

0
(+0|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 17.07.2013 22:48:20
Wilk
Anthro
Cytat z "Azumi": (Link »)
Narevar, jeśli planujesz kupić na wolnym rynku (nie w salonie) to ten telefon jest super opcją. Jeden z 2 modeli na rynku z w miarę przyzwoitymi bebechami, qwerty i wygodnym ekranem.
http://allegro.pl/nowy-so...93.html

W salonach już go nie ma niestety. Skoro polecasz to razie kupię sobie jakiegos używanego, dzięki za odpowiedź.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

1
(+1|-0)
Re: Jakiego smartfona kupić?
Wysłano: 18.07.2013 0:14:36
Wilk
Zwierzę
Nerevar: Niezły jest. Nie jest demonem szybkości, najcięższe apki się wykrzaczają ale ma wszystko co trzeba. Klawiatura mogłaby być lepsza (do uzyskania numerków trzeba trzymać "alt") i ekran jak wilgotny to działa do niczego, ale to chyba akurat standardzik. Ogólnie mogę polecić - oczywiście do zrootowania bo oryginalnie naprane nieusuwalnego szajsu...

Azumi: 90% to była właśnie ta strona. To oni mają tę chorą zasadę "żadnych rankingów" przez co systemy z bugami typu "moduł GSM nie działa" są wymieszane ze sprawnymi.
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane