Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234567>>


1
(+1|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:28:39
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Czyli uważasz w skrócie, ze ludzie wierzący są z definicji najgorsi???

Gdzie coś takiego napisałem?
Przekopiuje ponownie:
Osoba, która świadomie głosi kłamstwa jako prawdy i wykrzywia światopogląd wielu pokoleniom może nie jest najgorszą na Ziemi, ale zdecydowanie jest w czołówce.

Cytat:
To, że ty osobiście uważasz to za kłamstwo nie znaczy, że ludzie, którzy poświęcili parę lat na studiowanie tego muszą uznawać to za kłamstwo.

Owszem, nie muszą. Lecz wobec ogromnej ilości dowodów od ludzi, którzy poświęcili parę lat na studiowanie biblii śmiem twierdzić, iż większość osób faktycznie studiujących biblię i przekazy religijne oraz historie nie wierzą w kościół (i najczęściej w boga).

Cytat:
Hipokryta... Sam mówi, że ludzie którzy mówią w co należy wierzyć są "najgorsi", a sam karze nam nie wierzyć...

Cóż. Może i faktycznie wyszło na to jakbym coś rozkazywał. Nie namawiam do braku wiary, lecz nie ma dowodów przemawiających za boskim pochodzeniem biblii ale jest bardzo dużo dowodów za tym, że biblia jest zbiorem mitów i podań ludowych.

Cytat:
Sam napisałeś świadomie... Więc osoby wierzące nie głoszą kłamstwa, ponieważ w to wierzą ( prawie wszyscy księża)

Tak. Świadomie.
Jeżeli ktoś poświęcił czas na przeanalizowanie biblii (a najlepiej w najstarszej wersji jaka jest) to po prostu nie ma możliwości aby dalej mógł szczerze wierzyć, iż całość od deski do deski jest słowem bożym jakie należy wyznawać i głosić.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:30:38
Wilczek
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)



Co do samej pokuty - dawanie pokuty przez księdza uważam za mało szczere. Osoba taka zapłaci te pieniądze albo odmówi zdrowaśki i uważa, że jest zbawiona. Imo z punktu widzenia wiary dużo bardziej wartościowe jest szczery żal za grzechy niż taki 'odpuścik'..


Z punktu widzenia religii żal za grzechy ma także większą siłę niż pokuta. A sama pokuta w teorii też nie daje samego zbawienia, ponieważ i tak w przyszłości w czyśćcu trzeba będzie wycierpieć swoje :)

Jak to wygląda z indywidualną spowiedzią? Kościół nie żyje samą Biblią, bo nie może. Jednak są to teksty sprzed wielu wielu lat, które maja być filarem religii, a nie wyznaczać dokładne zasady. Słuszne, nie słuszne... Nie ma na to chyba poprawnej odpowiedzi :)
0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:35:40
Cytat z "Fuma": (Link »)


Tak. Świadomie.
Jeżeli ktoś poświęcił czas na przeanalizowanie biblii (a najlepiej w najstarszej wersji jaka jest) to po prostu nie ma możliwości aby dalej mógł szczerze wierzyć, iż całość od deski do deski jest słowem bożym jakie należy wyznawać i głosić.


A jednak jest taka możliwość i musisz się z tym pogodzić, że ludzie mają swój własny rozum i nie postrzegają tak samo świata jak ty.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:42:44
Wilk
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
To dosyć zabawne. Ja jako niewierzący - a przynajmniej niewierzący w rozumieniu chrześcijańskim - rozumiem, że ktoś może wierzyć. Ba, szanuję to bardzo mocno o ile osoba taka ma swój mózg i nie łyka wszystkiego co związane z kościołem jako nieomylne objawienie.

Trzeba być mocno ograniczonym by nie akceptować faktu, że ktoś może na prawdę uważać, że jego wiara jest prawdziwa i w pełni wierzy w to co robi np. będąc księdzem. Owszem, księży bez powołania jest pewnie tyle samo co tych którzy je mają.

Nie mniej, według mnie wiara nie jest tożsama z kościołem.


Co do samej pokuty - dawanie pokuty przez księdza uważam za mało szczere. Osoba taka zapłaci te pieniądze albo odmówi zdrowaśki i uważa, że jest zbawiona. Imo z punktu widzenia wiary dużo bardziej wartościowe jest szczery żal za grzechy niż taki 'odpuścik'. Nie jestem również przekonany do słuszności spowiedzi indywidualnej bo nie ma ona żadnej podstawy w Piśmie Świętym - jest wymysłem dosyć późnym z punktu widzenia historii kościoła.


I chwała Ci za to. Choćby dlatego, że ostatnio obserwuję taką tendencję... dla części z Was pewnie nie będę miał racji - w końcu jesteśmy rozrzuceni po całej Polsce, niektórzy nawet za granicą - przebywamy więc w różnych środowiskach, niekiedy bardzo się od siebie różniących. W każdym razie ja w swoim, wśród moich rówieśników zauważam dość smutną tendencję - ateiści powoli mają większy problem z wierzącymi, niż wierzący z ateistami. Nieraz spotykam się wręcz z agresją, może nie skierowaną bezpośrednio do mnie, bo nie daję się raczej wciągać w takie flame'y internetowe, ale jednak to jak ludzie pod różnymi pretekstami potrafią się w necie opluwać... to jest po prostu masakra. Niestety Polfurs tu nie jest wyjątkiem.

Co do pokuty... Tak jak powiedziałeś - nie ma podstaw w biblii dla tego sakramentu, to wymysł człowieka, jest filarem religii, nie filarem wiary. Kościół katolicki od dawna stosuje taką retorykę strachu przed grzechem, szatanem, że musimy dążyć do doskonałości, by osiągnąć zbawienie. To teoria poroniona, bo przecież jednocześnie cały czas trąbią o tym, zwłaszcza w Wielkanoc, że Chrystus umarł na krzyżu, żeby zbawić ludzkość i zmartwychwstał po trzech dniach. To jest fundament wiary chrześcijańskiej. Skoro już to zrobił dwa tysiące lat temu, to znaczy nic innego, jak to, że ludzkość już została zbawiona. Przecież to On poniósł karę za te grzechy, po co jeszcze pokuta? To jest obłęd, że taka masa ludzi uczęszcza do spowiedzi, wyznaje grzechy (o których On i tak wie), przeprasza i błaga o przebaczenie i zbawienie (a przecież On już przebaczył i zbawił). Wyważają otwarte drzwi.

1
(+1|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:43:02
Arachne
Taur
Czyli uważasz w skrócie, ze ludzie wierzący są z definicji najgorsi???
Nie przeinaczaj, proszę, moich słów. Nie napisałem "wierzący", napisałem "księża". IMHO to ten sam rodzaj ścierwa co marketoidzi wciskający ludzom rzeczy których nie potrzebują za wielokrotność wartości.

Jeśli ktoś święcie wierzy ignorując sprzeczności i dokonując niebywałej gimnastyki umysłowej aby pogodzić swoją wiarę z rzeczywistością to jest z definicji ignorantem. Ale to nie ich wina. Takich ich stworzył bóg. Powołuję się tutaj na księgę rodzaju (rozdziały 2 i 3) wg której bóg nie tylko stworzył człowieka który nie potrafił odróżnić dobrego od złego ale wręcz ich okłamał mówiąc, że "niechybnie umrą".

W tym kontekście trochę inaczej wygląda postać szatana (węża) który nie tylko powiedział im prawdę o tym, że nie umrą ale dał im wiedzę. Może to właśnie mieli na myśli ci co nazwali go Lucyferem - niosącym światło. Niósł on oświecenie.

No to teraz wyglądam jak jedzący niemowle satanista... A pogrzebię się jeszcze bardziej.... Katecheta prowadzący u mnie w szkole zajęcia religii twierdził, że szatan też umie cytować biblię. No ja się nie dziwię. Biblia to najlepsza anty-teistyczna książka jaką kiedykolwiek wydano. Nic dziwnego, że kościół przez jakiś czas zabraniał posiadania przekładów biblii pod karą śmierci.

5
(+6|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:46:37
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "DarkV": (Link »)
ścierwa.



DarkV imo powinno się zamknąć temat bo z kimś o takich krzywdzących i bezpodstawnych poglądach nie ma po co dyskutować. Coś tam usłyszałeś, coś tam poczytałeś i teraz pieprzysz na prawdę ostre farmazony...
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 11.04.2013 18:48:19
Załącznik:
jpg  japierdole.jpg (28.27 KB; 311x394 px)
389_5166e8c4922e7.jpg 311x394 px
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:50:36
Wilczek
Anthro
Cytat z "DarkV": (Link »)
Czyli uważasz w skrócie, ze ludzie wierzący są z definicji najgorsi???
Nie przeinaczaj, proszę, moich słów. Nie napisałem "wierzący", napisałem "księża". IMHO to ten sam rodzaj ścierwa co marketoidzi wciskający ludzom rzeczy których nie potrzebują za wielokrotność wartości.

Jeśli ktoś święcie wierzy ignorując sprzeczności i dokonując niebywałej gimnastyki umysłowej aby pogodzić swoją wiarę z rzeczywistością to jest z definicji ignorantem. Ale to nie ich wina. Takich ich stworzył bóg. Powołuję się tutaj na księgę rodzaju (rozdziały 2 i 3) wg której bóg nie tylko stworzył człowieka który nie potrafił odróżnić dobrego od złego ale wręcz ich okłamał mówiąc, że "niechybnie umrą".

W tym kontekście trochę inaczej wygląda postać szatana (węża) który nie tylko powiedział im prawdę o tym, że nie umrą ale dał im wiedzę. Może to właśnie mieli na myśli ci co nazwali go Lucyferem - niosącym światło. Niósł on oświecenie.

No to teraz wyglądam jak jedzący niemowle satanista... A pogrzebię się jeszcze bardziej.... Katecheta prowadzący u mnie w szkole zajęcia religii twierdził, że szatan też umie cytować biblię. No ja się nie dziwię. Biblia to najlepsza anty-teistyczna książka jaką kiedykolwiek wydano. Nic dziwnego, że kościół przez jakiś czas zabraniał posiadania przekładów biblii pod karą śmierci.


Małe sprostowanie Lucyfer niosący swiatło dlatego, ze niósł kiedyś światło przed Bogiem :-Pk

A czy tobie księża wciskają coś na siłę?? Jeśli porównujesz księży do takich ludzi to zapewne masz jakiś uraz z dzieciństwa. Jakiś ksiądz cię skrzywdził? Naprawdę przykro mi. Ale nie zauważyłem, aby księża wychodzili z plebanii i na siłe ciągneli ludzi do Kościoła. Ktoś nie potrzebuje Kościoła? Proste... Nie chodzi do Kościoła. Tyle w tym temacie. Nikt na siłę Ciebie tam nie ciągnie.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+0|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 18:58:34
Arachne
Taur
Nie, nie skrzywdził mnie. A przynajmniej nic sobie takiego nie przypominam. Ale nie prawdą jest, aby nigdzie nie wychodzili. http://pl.wikipedia.org/w..._Ko%C5%9Bcielny
Wychodzą i biorą kasę. A nawet jak nie wychodzą to wyciągają łapy. Jak wierzący chcą się w to bawić to niech sami płacą. Dlaczego państwo ma się do tego dokładać.

Ryan, nie wtrącaj się w żywiołową dyskusję. Jak ci przeszkadza to co piszemy to zamknij oczy i idź do kościoła się za mnie modlić.

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 19:00:19
Owczarek australijski
Anthro
Sprawa jest prosta. Jeżeli ktoś chce być osobą niewierzącą w Boga(mi to osobiście pasuje, wystarcza mi wiara w moje własne siły oraz innych) to nikt go na siłę nie nawróci. Jestem osobą tolerancyjną, więc dopóki nikt nie próbuje mi czegoś wmówić, może sobie wierzyć w co mu się podoba. Nie wspieram Kośioła od 8 lat? Podjąłem decyzję świadomie i jej się trzymam. A to, że nie podoba mi się jak niektórzy wykorzystują swoją pozycję, jest sprawą, na którą raczej nie mam wpływu w szerszym pojęciu. Biblię traktuję jako książkę, która ze względu na zmiany polityczne/historyczne/gospodarcze itd., jest poprostu książką (niesamowicie zawiłą i niejasną jako całość)...

3
(+3|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 19:01:21
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
A jednak jest taka możliwość i musisz się z tym pogodzić, że ludzie mają swój własny rozum i nie postrzegają tak samo świata jak ty.

Jeżeli ktoś uparcie mówi, że Księżyc jest z sera to jego sprawa. Jeżeli natomiast astronom (albo i nawet nauczyciel fizyki) twierdzi, że Księżyc jest z sera i głosi to jako prawdę, przekonując dzieci nadużywając swojej autorytatywnej pozycji... Wtedy mamy do czynienia albo z kimś, kto bardzo uparcie wierzy wbrew wszelkim przeciwnościom losu, albo ze zwykłym oszustem.

Nie mam nic przeciwko osobom, które wierzą, że Księżyc jest z sera. Nauczyciele natomiast, którzy propagują taki pogląd wśród młodych i naiwnych umysłów natomiast to osoby postępujące karygodnie.
2
(+3|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 19:06:16
Cytat z "MFarley": (Link »)
W każdym razie ja w swoim, wśród moich rówieśników zauważam dość smutną tendencję - ateiści powoli mają większy problem z wierzącymi, niż wierzący z ateistami. Nieraz spotykam się wręcz z agresją, może nie skierowaną bezpośrednio do mnie, bo nie daję się raczej wciągać w takie flame'y internetowe, ale jednak to jak ludzie pod różnymi pretekstami potrafią się w necie opluwać... to jest po prostu masakra. Niestety Polfurs tu nie jest wyjątkiem.


Homo sapiens ma głęboko zakorzenioną potrzebę wiary. Ateizm też może być wiarą. Wiarą w to, że inni nie mają racji. Obecni "ateiści" to najczęściej osoby, które całą swoją motywację wiary w boga przekierowały w agresję wobec jakiejkolwiek wzmianki o nim. Stąd też chcąc obalić religię stworzyli anty-religię, która w gruncie rzeczy tak samo irytuje wszystkich co zwykłe religie próbujące na siłę narzucać swoje poglądy innym bez pytania.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 19:10:29
Arachne
Taur
Fuma,



:-Dk
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 11.04.2013 19:14:15

9
(+10|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 19:19:08
anthrocat
Anthro
Z przykrością stwierdzam że Dark ma wiele racji, mając dostęp do danych kilku parafii i znając kilku księży od "niesłużbowej" strony mogę powiedzieć tylko tyle że na samym dole hierarchii czasami jeszcze się trafi normalny człowiek, lecz im wyżej tym gorsza pijawka, najważniejsze dla biskupa jest odprowadzanie podatku od dusz, reszta go nie interesuje czy ksiądz dyma pół wiochy czy głaszcze ministrantów, póki nie ma smrodu medialnego to jest ok, no chyba że zalega z podatkiem to się szybko wymienia takiego proboszcza.

9
(+11|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 20:08:21
Hiena
Zwierzę
Religie żerują na ludzkim tchórzostwie. Na strachu przed umieraniem, na przerażającym uczuciu, że jak mama i tata umrą, to nie będą już niczym więcej, jak kupą śmierdzącej tkanki. Na egoizmie, że oto jestem! Jestem i będę! Na braku sił, by brać odpowiedzialność za to, kim się jest i co się robi. Człowiek tak ma, że jak coś mu umyka, to musi sobie szybko dorobić wytłumaczenie, bo by spuchł.

Do nastego roku życia byłam jakoś tam wierząca, a potem mi przeszło i to uczucie przechodzenia było niesamowicie wyzwalające, jak orgazm. Gdy sobie uświadomisz, że nic nie musisz, że nic się nie wydarzy, że jesteś wolny wolnością totalną, a życie jest proste i surowe.

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 11.04.2013 21:19:30
Anthro
Cytat z "MFarley": (Link »)

Kto jak kto - rodzice nie, zresztą oni sami od dłuższego czasu mają wątpliwości. Niestety mam wyjątkową nieprzyjemność mieszkać również z dziadkami. Najgorszy jest dziadek. Nie potrafi przetworzyć faktu, że przestałem chodzić do kościoła, a nie przestałem wierzyć. Więc do "antychrysta" i "ateisty" pod swoim adresem jestem już przyzwyczajony.


Babcia od strony ojca by chyba zawału dostała jakby się dowiedziała. Rzadko ją odwiedzam, więc utrzymuje ją w błogiej nieświadomości. Niech chociaż ma tyle spokoju na stare lata. Umarło jej dwóch synów i jest już tak załamana, że wolę przytakiwać jak się pyta czy byłam w kościele.

Cytat z "Zawa": (Link »)
Religie żerują na ludzkim tchórzostwie. Na strachu przed umieraniem, na przerażającym uczuciu, że jak mama i tata umrą, to nie będą już niczym więcej, jak kupą śmierdzącej tkanki. Na egoizmie, że oto jestem! Jestem i będę! Na braku sił, by brać odpowiedzialność za to, kim się jest i co się robi. Człowiek tak ma, że jak coś mu umyka, to musi sobie szybko dorobić wytłumaczenie, bo by spuchł.

Do nastego roku życia byłam jakoś tam wierząca, a potem mi przeszło i to uczucie przechodzenia było niesamowicie wyzwalające, jak orgazm. Gdy sobie uświadomisz, że nic nie musisz, że nic się nie wydarzy, że jesteś wolny wolnością totalną, a życie jest proste i surowe.


Oprawie sobie to w ramkę z srebra.

5
(+5|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 0:07:34
Anthro
Cytat z "Zawa": (Link »)
Religie żerują na ludzkim tchórzostwie

To nie religie żerują. Bazowo religie też nie uczą niczego złego, to ludzie przekręcają jak przykładowo ma to miejsce w Islamie.

Cytat z "Zawa": (Link »)
[...]a potem mi przeszło i to uczucie przechodzenia było niesamowicie wyzwalające, jak orgazm. Gdy sobie uświadomisz, że nic nie musisz, że nic się nie wydarzy, że jesteś wolny wolnością totalną [...]

Very good point ;)
Religia nie ma znaczenia, jest uzależniona od tego gdzie się urodzisz. W jakich czasach, na jakim kontynencie, w którym kraju, w jakiej rodzinie. Nie masz nad tym kontroli => religia nie ma znaczenia.
Nie ma też znaczenia dlatego iż różne nauki (chociażby Buddy lub Jezusa) sprowadzają się do jednego: zanim cokolwiek zrobisz zapytaj 'Co miłość by zrobiła?' to jest najprostsza zasada, według mnie. Reszta to już w większości wymysł innych ludzi.

5
(+5|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 7:48:24
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Coerse": (Link »)
Bazowo religie też nie uczą niczego złego, to ludzie przekręcają jak przykładowo ma to miejsce w Islamie.

KPŁ20:
9 Ktokolwiek złorzeczy ojcu albo matce, będzie ukarany śmiercią: złorzeczył ojcu lub matce, ściągnął śmierć na siebie1. 10 2 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. 11 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z żoną swojego ojca, odsłania nagość ojca: będą ukarani śmiercią oboje, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 12 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z synową, będzie razem z nią ukarany śmiercią: popełnili sromotę, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 14 Jeżeli kto bierze za żonę kobietę i jej matkę, dopuszcza się rozpusty: on i ona będą spaleni w ogniu, aby nie było rozpusty wśród was. 15 Ktokolwiek obcuje cieleśnie ze zwierzęciem wylewając nasienie, będzie ukarany śmiercią. Zwierzę także zabijecie. 16 Jeśli kobieta zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby z nim się złączyć, zabijesz i kobietę, i zwierzę. Oboje będą ukarani śmiercią, sami śmierć na siebie ściągnęli. 17 Jeżeli kto weźmie swoją siostrę, córkę swojego ojca albo swojej matki i będzie oglądał jej nagość, a ona będzie oglądać jego nagość, jest to czyn haniebny, oboje będą zgładzeni w obecności synów ich ludu. Ten, kto odsłonił nagość swojej siostry, zaciągnie winę.

IZ14:21 Przygotujcie rzeź dla jego synów
z powodu niegodziwości ich ojca.
Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo,
niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi!

Ciężko mi przekręcić dosłowny cytat z biblii nawołujący do zabijania grzeszników lub dzieci złych ludzi.

Cytat:
Religia nie ma znaczenia, jest uzależniona od tego gdzie się urodzisz. W jakich czasach, na jakim kontynencie, w którym kraju, w jakiej rodzinie. Nie masz nad tym kontroli => religia nie ma znaczenia.

Trochę inne wnioski mi się nasuwają. Jeżeli urodzisz się w patologicznej rodzinie gdzie pijani rodzice Cie biją jak nie ukradniesz im ze sklepu więcej alkoholu to nie masz nad tym kontroli => nie ma znaczenia bo jak dorośniesz możesz sam podejmować decyzje czy chcesz kraść czy nie?
Nie doceniasz jak duży wpływ na późniejszą psychikę ma to co wpajane jest nam jako dziecku. Dziecko nie ma żadnych metod obrony przed wmawianiem im rzeczy przez rodziców lub inne osoby o wysokim autorytecie. To właśnie jest złem, bo jak już dorośniesz i "przejrzysz na oczy" i tak będziesz już w pewnym stopniu zmieniony.
Nie masz nad tym kontroli ale z pewnością ma to znaczenie i nie jest czystym świecącym dobrem.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 9:26:57
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
[...]Ciężko mi przekręcić dosłowny cytat z biblii nawołujący do zabijania grzeszników lub dzieci złych ludzi.

Cytat z "Coerse": (Link »)
Reszta to już w większości wymysł innych ludzi.


Cytat z "Fuma": (Link »)
[...]To właśnie jest złem, bo jak już dorośniesz i "przejrzysz na oczy" i tak będziesz już w pewnym stopniu zmieniony.
Nie masz nad tym kontroli ale z pewnością ma to znaczenie[...]

Mi chodzi o myślenie w stylu 'Żyje według nauki Chrystusa/Gautamy Buddhy/Adi Shankary ect, będę wporzo, a inni nie'. Dla mnie są one o tym samym, innymi słowami.

Ty Fuma poruszyłeś coś innego. I masz rację że każdy jest wynikiem tego co go wcześniej spotkało. Ciekawe pytanie jakie może teraz paść to czy jesteś w stanie wskazać decyzję którą podjąłeś bez wglądu w doświadczenia? Co z tego wynika?

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 10:30:18
Wilczek
Anthro
Fuma zdajesz sobie sprawe ze cytujesz stary testament, ktorego nie nalezy brac jako nakazy??? Bo religia opiera sie na Nowym Testamencie?? Takie cytowanie i komentowanie jest bezsensu...
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 10:40:09
Arachne
Taur
Fuma zdajesz sobie sprawe ze cytujesz stary testament, ktorego nie nalezy brac jako nakazy???
Ewangelia Mateusza 5
"17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni."


Nie ma też znaczenia dlatego iż różne nauki (chociażby Buddy lub Jezusa) sprowadzają się do jednego: zanim cokolwiek zrobisz zapytaj 'Co miłość by zrobiła?'
Ewangelia Mateusza 10
"34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy."

Apokalipsa św. Jana 19
"11 Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy. 12 Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego. 13 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga. 14 A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach - wszyscy odziani w biały, czysty bisior. 15 A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga. 16 A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW."

2
(+2|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 10:41:49
Anthro
DarkHunter i tu się mylisz Biblia jest jako całość a nie jako wybrany stary testament czy nowy testament. Owszem starego teraz się nie bierze pod uwagę bo jest niewygodny. Te metody działały w średniowieczu. Kościół bierze to co jest teraz wygodne czyli nowy testament. A z starym udaje że już nie ważny. Hmmmmm czyli odrzucającą trochę swojej religii bo jest niewygodna?
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

-1
(+0|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 11:02:21
Wilczek
Anthro
Nie odrzucaja. Jest po prostu uznawane jako historia izraela plus przeslanki o mesjaszu itd. Nowy testament nawiazuje do starego wiec nie czytajac starego nie zrozumie sie nowego. Swiat sie zmienia i prawo plus status kobiety sie zmienia itd. Bylaby to chyba glupota wypelniac to co jest w Starym. Stary uwaza sie za wypelniony, czyli jakby rozdzial zamkniety.

DarkV wyrywanie z kontekstu nie jest dobra rzecza. Przeczytaj sobie wieksza calosc.

No i co niby ukazuje pierwszy fragment??? Prawo w Izraelu zbytnio sie nie zmienia. Chociaz nie znam sie na tym, ale jak sie slyszy to co sie dzieje to wydaje sie, ze tam nic sie nie zmieni.

A apokalipsa jest jaka jest. Nie ma to byc cos milego.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 11:10:25
Arachne
Taur
List św. Jakuba 2
10 Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie.

A teraz zagadka. Jak brzmi drugie przykazanie? Tak z pamięci? Odpowiedź poniżej:
Księga Wyjścia 20
2 "Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
Spoiler: 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

2
(+2|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 11:18:33
Anthro
Dziwne że każdy wierzący którego znam wliczając w to księży ( a mam z nimi dużą styczność ) zawsze się burzą jak się mówi o starym testamencie. Zazwyczaj lecą słowa - To rozdział zamknięty, Nie powinnaś tego czytać, To już nie jest aktualne itp.

Tak jak by nie mogli powiedzieć. Słuchaj Bóg był ♥♥♥♥♥♥ i bawił się ludźmi jak zabawkami
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

0
(+2|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 11:24:27
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Tak odnośnie DarkV... Cóż, zabawne jest to, że osoby, które poszukują tolerancji wśród innych (w kontekście tego forum) same ostro hejtują innych za ich poglądy... To jest dopiero hipokryzja, którą tak zarzuca się Kościołowi :P

A tak poza tym, to mówi się, że to chrześcijanie są tacy źli, tacy agresywni wobec innych... Cóż ta dyskusja pokazuje, że jest zgoła inaczej :P

Cytat z "Fuma": (Link »)


Ciężko mi przekręcić dosłowny cytat z biblii nawołujący do zabijania grzeszników lub dzieci złych ludzi.



To były cytaty ze Starego Testamentu. STAREGO. Testament w kontekście chrześcijanstwa oznacza Przymierze. Jest STARE przymierze i NOWE przymierze. Jak łatwo się domyślić, stare jest już troszkę nieaktualne ;) Stary Testament jest po to w Biblii, żeby pokazać historię relacji Boga i ludzi.
Ostatnio edytowany przez Dziama dnia 12.04.2013 11:28:04

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234567>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane