Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234567>>


0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 21:44:15
Arachne
Taur
Veth:
Ale nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Mam zatem nadzieję, że ty potrafisz i pomożesz mi coś zinterpretować:

Cytat:
9 kwietnia 2010 roku[5] weszło w życie motu proprio papieża Benedykta XVI Omnium in mentem[6], które m.in. usunęło z Kodeksu prawa kanonicznego wzmianki o formalnym akcie wystąpienia z Kościoła. W rezultacie nie można już dłużej formalnie wystąpić z Kościoła katolickiego[7] – Kościół całkowicie wycofał się z przywiązywania prawnego znaczenia do pojęcia „formalny akt wystąpienia z Kościoła”[8]. Oznacza to także – z punktu widzenia prawa kanonicznego – odzyskanie pełnej mocy kanonu 11[9][10], mówiącego o tym, że ustawom kościelnym podlegają wszyscy ochrzczeni w Kościele katolickim.

Źródło
Omnium in mentem


Cytat z "USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych":
Art. 4.
Przepisów ustawy nie stosuje się, jeżeli umowa międzynarodowa, której stroną jest
Rzeczpospolita Polska, stanowi inaczej.

http://isip.sejm.gov.pl/D...=WDU19971330883


Cytat z "Konkordat":
Artykuł 1
Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół Katolicki są - każde w swojej dziedzinie - niezależne i autonomiczna oraz zobowiązują się do do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

http://isip.sejm.gov.pl/D...=WDU19980510318


Czy dobrze rozumiem, że nie mam możliwości wystąpienia z kościoła ani usunięcia z niego swoich danych? Czy może to nad-interpretuje?

rafper:
Albo odwalił numer jak biskupi ze Starym Testamentem, pomija to co niewygodne.
Ja czy on? Jak mi wskażesz o co chodzi to postaram się ustosunkować.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 12.04.2013 21:46:03

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:08:32
Cytat z "Ryan": (Link »)
Dodatkowo, szczególnie w mniejszych miejscowościach niechodzenie na religię oznacza ostracyzm ze strony rówieśników.


Jestem z małej miejscowości. Nie śmialiśmy się z kumpla który nie chodził na religię bo był innej wiary, ale przyznaję, że może gdzieś ma miejsce taki proceder.

E, ateiści. Serio po kiego grzyba wypowiadacie się w ogóle w tym wątku? To tak jakbym ja nagle zaczął pisać w wątku o MLP. Jak mnie coś nie interesuje to nie będę się wypowiadał, szczególnie, że posty co poniektórych wyglądają jak płakanie wielce skrzywdzonych przez religijną instytucję, którzy teraz mają na nią wielkiego focha, mimo iż w praktyce włos im z głowy nie spadł.

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:10:53
Arachne
Taur
E, ateiści. Serio po kiego grzyba wypowiadacie się w ogóle w tym wątku?

Pierwszy post:
Szczerze to wydarzenie jeszcze bardziej mnie zniechęciło do kościoła [Katolickiego]
Czy jest sens się w to bawić ??

Właśnie dyskutujemy nad sensem.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:13:40
Cytat z "wofik": (Link »)
Witam ponownie

Wracając do jednych z pierwszych postów nic nie kradłem :)

Dziś po pracy podjechałem do sąsiedniej parafii, gdzie zostałem przyjęty przez bardzo miłego starszego księdza. Wyjaśniłem mu moją sytuację, nie ukrywał zdziwienia... W trakcie rozmowy ksiądz powiedział że wpłata na konto jakiejkolwiek organizacji nie może być pokutą. Zaskoczył mnie stwierdzeniem że zdarzają się księża z "Przerostem ambicji...". Jeśli chcę mogę ponownie przyjść do spowiedzi omówić obecną sytuację i przyjąć prawdziwą pokutę...

A tak w międzyczasie pomyślałem że 100 zł to nie majątek, ale nie wpłacę jej na siostry zakonne a na Rodzinny Dom Dziecka w Mroczkowie...
wydaje mi się że dzieciom bardziej się przyda...


Pozdrawiam

Autora chyba przestało to już interesować. CHYBA! <dramatyczna muzyka>

1
(+2|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:35:37
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "DarkV": (Link »)

Mam zatem nadzieję, że ty potrafisz i pomożesz mi coś zinterpretować:

Nie, bo nie obchodzi mnie twoja mała, jednoosobowa wojna przeciwko Kościołowi i religiom całego świata.

0
(+1|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:47:45
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Cytat z "DarkV": (Link »)

Jego sumienie leży mi na sumieniu.


Z moim sumieniem wszystko w porządku, ale dziękuję za troskę. To raczej o swoje powinieneś się martwić.


Cytat z "DarkV": (Link »)
Korporacja "Kościół Katolicki" wyciąga swoje macki nie tylko po pieniądze swoich wiernych ale i po pieniądze innowierców przez swój szczególny status prawny. I powiedzcie mi jeszcze dlaczego w ogóle istnieje w prawie pojęcie obrazy uczuć religijnych? I kiedy będę mógł karać za to innych?


Jak widać osoba niechodząca do kościoła zna się lepiej i wie lepiej od osoby chodzącej :P Przecież bajki opowiadane w internecie czy przy piwie są bardziej wiarygodne niż zobaczenie samemu :P Chodzę do kościoła od urodzenia i hm... jeśli przez całe moje życie kościół "wyciągnął" ode mnie 100zł to bym się zdziwił. Nikt ode mnie niczego nie chce. CHodzę do kościoła czasami częściej niż raz w tygodniu, czasami rzadziej i na tacę rzucam 1zł kiedy mam konkretnie 1zł w portfelu i wiem, że nie jest mi potrzebne (do zamożnych nie należę). Nawet gdybym rzucał co tydzien 1zł to chyba nie jest wiele, ale lepiej krzyczeć, że kościół to złodzieje, bo chodzi o pieniądze i nawet grosz jest warty walki za wszelką cenę :P Nikt w kościele nigdy nie chciał moich pieniędzy, wszelkie datki są dobrowolne i to Twoja sprawa co robisz z pieniędzmi, nie księdza, czy ateisty. Gdybym chciał, żeby ktoś chronił moje fundusze, to bym sobie wynajął nadwornego Żyda, nie wojującego ateistę :P

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:52:49
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Spróbuj dobrowolnie kogoś za darmo pochować, ochrzcić albo wziąć ślub ;)
"Wie Pan, co łaska, wszyscy dają X" :lolk:

-1
(+1|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:54:09
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Każda usługa jest płatna. Jedyna różnica taka, że tu nie masz cennika. Spróbuj sobie za darmo wziąć ze sklepu kilo kiełbasy :P

Myślisz, że na świeckim cmentarzu i w krematorium bez ceremonii z księdzem nie wezmą od Ciebie kasy? Nie płacisz to się wypchaj :P
Ostatnio edytowany przez Dziama dnia 12.04.2013 22:57:08

1
(+1|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:56:21
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Dziama": (Link »)
Nikt w kościele nigdy nie chciał moich pieniędzy, wszelkie datki są dobrowolne i to Twoja sprawa co robisz z pieniędzmi, nie księdza

To w końcu chcą, czy nie chcą?

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:58:23
Arachne
Taur
jeśli przez całe moje życie kościół "wyciągnął" ode mnie 100zł to bym się zdziwił.
Oj... chyba z samych "co łaska" dla księdza chodzącego po kolędzie by się więcej zebrało. W wieli parafiach ksiądz nie chce udzielić ślubu lub pochować ciała na cmentarzu jeśli wierny nie wykupi usługi za kilkaset złotych.

Ale niech będzie, że w tej kwestii nie mam dużo do gadania. Kto chce ten zapłaci. Bardziej boli mnie inna kwestia...

Wydatki z budżetu państwa na Fundusz Kościelny w złotych:
1990 – 2 000 000
1991 – 4 656 000
1992 – 7 800 000
1993 – 9 360 000
1994 – 11 000 000
1995 – 15 000 000
1996 – 22 100 000
1997 – 25 400 000
1998 – 28 579 000
1999 – 36 778 000
2000 – 67 834 000
2001 – 132 280 000
2002 – 75 719 000
2003 – 78 333 000
2004 – 78 333 000
2008 – 97 908 000
2009 – 95 929 000
2010 – 86 336 000
2011 - 89 000 000
2012 - 94 374 000
2013 - 94 374 000
Source: http://pl.wikipedia.org/w...ny#Finansowanie

1
(+1|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 22:58:55
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Za usługę. Nie za chodzenie do kościoła i wiarę. I nikogo nie okradają. Dajesz jak sam napisałeś, co łaska. Możesz dać 10zł, możesz dać 100. Każdy wg własnej kieszeni. To nie jest wyjudzanie, korupcja czy niewiadomo co, tylko zapłata za poświadczoną usługę.
-2
(+0|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 23:02:21
Cytat z "DarkV": (Link »)

Wydatki z budżetu państwa na Fundusz Kościelny w złotych:

2011 - 89 000 000
2012 - 94 374 000
2013 - 94 374 000
Source: http://pl.wikipedia.org/w...sowanie


DarkV, od kiedy Ty taki patriota i oddany Ojczyźnie, że się o fundusze państwowe martwisz :P Szczerze, mi nic do tego, na coś muszą roztrwonić pieniądze podatników. Mnie interesuje to w co wierzę, nie polityka. I podejrzewam, że z większością osób wierzących tak jest. A tak swoją drogą, muszę Cię uspokoić, że nie musisz drżeć tak o polskie finanse, bo ten fundusz chcą zlikwidować ;)

A tak poza tym, wolę, żeby oddawali moje pieniądze na Kościół, niż inne, często bzdurne organizacje, na trollskie partie polityczne, na kolejne wizyty w Peru, pomniki katyńskie, albo, co gorsza, na inne rzeczy, o których nie wspomnę, bo się zaraz kolejna dyskusja zrodzi :P
Ostatnio edytowany przez Dziama dnia 12.04.2013 23:06:53

3
(+4|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 23:26:28
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Dziama": (Link »)
na coś muszą roztrwonić pieniądze podatników. Mnie interesuje to w co wierzę, nie polityka.




Btw. To uwierz we mnie. Chętnie roztrwonię twoje pieniądze :P
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 12.04.2013 23:28:20
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+1|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 23:31:15
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Niewątpię xD Bez obrazy, ale wolę, żeby to robił ktoś kompetentny xD

I na takie rzeczy jak wiara trzeba sobie zasłużyć :P
Ostatnio edytowany przez Dziama dnia 12.04.2013 23:35:02

5
(+6|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 23:39:54
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Dziama": (Link »)
I na takie rzeczy jak wiara trzeba sobie zasłużyć :P


Wróżka zębuszka to chociaż piątaka zostawi, a bóg to czym sobie zasłużył?

-1
(+1|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 23:44:28
Lis rudzielec
Zmiennokształtny
Zawa dobre trollstwo :P O dogmatach wiary nie będę tutaj dyskutował, to taka dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Jedni wierzą, drudzy nie, nie ma nad czym tutaj się rozwodzić. Idę sobie, bo już nudna ta dyskusja, było ciekawie, ale skończyły się wam w miarę logiczne i sensowne argumenty, więc dobranoc ;P
Ostatnio edytowany przez Dziama dnia 12.04.2013 23:46:40

3
(+7|-4)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 12.04.2013 23:51:38
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Chryste Nazaretański, dlaczego w tym temacie wypowiadają się najmniej kompetentni ? Dlaczego najwięcej psioczą ateiści, różnej maści "bojownicy o prawdę " i inni tacy?

Napiszę krótko i na temat, tak jak mnie na studiach prawniczych uczyli :

WYNOCHA !

W temacie typowo "kościelnym" wypowiadają się osoby, które Kościół od wewnątrz oglądały lata temu, albo wcale nie oglądały. Jakie WY macie kompetencje, żeby się wypowiadać ? ŻADNE. ABSOLUTNIE ŻADNE. Mam dosyć wypowiedzi w stylu "Nie znam się, to się wypowiem". Rzygać mi się chce, jak czytam takie wypociny.

Życie i studia prawnicze, nauczyły mnie jednego - nie znasz się, nie wypowiadaj się. A na polfursie zdaje się być dominującą tendencja odwrotna. Żal nad żalami. Banda pacanów bez doświadczenia życiowego poucza innych. TO JEST SKANDAL. Żeby pisać o życiu i religii trzeba czegoś więcej niż skończonych 18 lat. Trzeba DOŚWIADCZYĆ życia i pisać o swoich DOŚWIADCZENIACH z perspektywy lat, a nie paru dni.

Tyle ode mnie. Pozostańcie w pokoju.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

2
(+4|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 0:03:29
Arachne
Taur
Jeszcze zbiorcza odpowiedź wszystkim hejterom...

Veth:
DarkV wszyscy to wiemy, nie wskórasz nic powtarzając te same frazesy po raz tysięczny.

Ryan:
DarkV imo powinno się zamknąć temat bo z kimś o takich krzywdzących i bezpodstawnych poglądach nie ma po co dyskutować.
Aż tak trudno ci po prostu zaakceptować że ktoś wierzy? Tak trudno ci nie wojować z czyimś sumieniem? To jego wiara i wara ci od tego.

Veth:
Weź już skończ bo zaczynasz pierdolić kocopoły, a najlepiej daj sobie blokadę na ten wątek tak jak mi daliście na kucyki.

♥♥♥♥♥♥
E, ateiści. Serio po kiego grzyba wypowiadacie się w ogóle w tym wątku?

Sam Jezus w Ewangelii Łukasza 5 mówi:
7 Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Takoż i ja czynię wiernych na niewiarę nawracając. Większa jest bowiem radość z jednej owieczki która się zgubiła, a odnalazła, niż z całego stada baranów ślepo za dogmatami podążającymi.

3
(+4|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 0:05:37
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "DarkV": (Link »)
Jeszcze zbiorcza odpowiedź wszystkim hejterom...

Nie hejterom panie wspaniały ale osobom które wytykają ci hipokryzję, chcesz żyć tak jak CI sie podoba ale innych gnoisz za to jak żyją tylko dlatego, że TOBIE sie coś nie podoba.
Przestał byś się zachowywać jak kloc betonu chociaż z uwagi na stanowisko jakie zajmujesz na tym forum.


Cytat z "DarkV": (Link »)
Takoż i ja czynię wiernych na niewiarę nawracając.


Na forum internetowym :lolk:
Try in real life, bro.
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 13.04.2013 0:27:35

-2
(+5|-7)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 0:09:02
Hiena
Zwierzę
Ah, sofistyka! xD Byty wyimaginowane, zajączki wielkanocne.
Ktoś tam powiedział, że nie można udowodnić, że boga nie ma. To patrzcie na to:

Uwaga, zaczynam *chwila dramatycznej ciszy*

Boże, jeśliś jest, ukaż się!!


...



...



...

No jakoś się nie ukazał. Spróbuję znowu jutro, może się uda.



Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
WYNOCHA !



0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 0:12:38
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Zawa": (Link »)

Ktoś tam powiedział, że nie można udowodnić, że boga nie ma. patrzcie na to:

Uwaga, zaczynam *chwila dramatycznej ciszy*

Boże, jeśliś jest, ukaż się!!


...



...



...

No jakoś się nie ukazał. Spróbuję znowu jutro, może się uda.

Zrobiłem tak samo, tylko ja chciałem walizkę wypełnioną 200 zł banknotami :)
Nie zadziałało :(

10
(+11|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 0:28:28
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Uwielbiam jak Marvin wjeżdża na forum na maciorze i wymachując kijaszkiem wykrzykuje że nie mamy kompetencji do wypowiadania się*, po czym równie szybko wyjeżdża zostawiając za sobą kupkę słomy i rózowy dymek**

*bo padają tezy z jakimi się nie zgadza
**zajmuje pozycje na górce i obserwuje, żeby w razie pyskowania wkroczyć
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 0:32:46
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
^plusik, bo sobie wyobraziłem XD

Offline
inż. Toboe
1
(+4|-3)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 0:38:09
Irbis
Bestia
You are doing it wrong.
Cytat:
(Mk 8,11-13) Nadeszli faryzeusze i zaczęli rozprawiać z Nim, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu. I zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.

Cytat:
(Łk 4,12) Lecz Jezus mu odparł: "Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego".
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

2
(+2|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 1:31:56
Arachne
Taur
Cytat z "Toboe": (Link »)
You are doing it wrong.
Cytat:
(Mk 8,11-13) Nadeszli faryzeusze i zaczęli rozprawiać z Nim, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu. I zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.

Wyobraziłem to sobie... http://i.imgur.com/m7WjufL.png

Cytat z "Toboe": (Link »)
Cytat:
(Łk 4,12) Lecz Jezus mu odparł: "Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego".

To nie mój bóg tylko ich. Czy chodzisz na pielgrzymki bogini Ixchel w obawie przed tym, że rozgniewana może spowodować powódź?

edit:
Swoją drogą bardzo wygodna klauzula.
1. Bóg ma zawsze rację.
2. Jeśli bóg nie ma racji patrz punkt 1.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 13.04.2013 1:56:14

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234567>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane