Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...4567


6
(+6|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 14:52:51
Puffgryf zaczepno-obronny
Dobrze, że nie mamy instytucji ala Allah Akbar bo mielibyśmy tu kilka osób ze świętą misją :lolk:

Każdy zasługuje na drugą szansę.
Na trzecią... niekoniecznie.

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 14:59:35
anthrocat
Anthro
Wystarczyłoby na futrzakonie dać niektórym po prawdziwym pistolecie i by już było rozrywkowo.

0
(+6|-6)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 15:20:13
Hiena
Zwierzę
Przepraszam ja bardzo, ale co wy się tak sracie z tą wszechtolerancją. Tolerancja jest teraz równie wyświechtanym i służącym do wycierania pyska słowem, jak ekologia. Toleruj to, toleruj tamto. Bo co, w imię czego? Dla umartwiania się?

DLACZEGO
mam tolerować coś, co uważam za durne i śmieszne? Będę lepszym człowiekiem? Jak ten święty, co siedział na kupie gnoju? xD

Tolerować i szanować każą się ci, których nie można znieść w naturalny sposób. Ja nie każę się wszystkim szanować i tolerować, bo mi na tym kompletnie nie zależy. Na cholerę mi opinia ogółu? Jak ktoś mi podprogowo próbuje wcisnąć, że MOIM OBOWIĄZKIEM jest go szanować, chociaż prywatnie uważam go za kretyna wierzącego w jakąś postać siedzącą na chmurze i słuchającą, jak się modli, a odwracającą swój boski wzrok, jak marszczy freda, to ja mam na to tylko jedną odpowiedź - how about WYPIERDALAJ mi z tym. Do innego pokoju minimum.

3
(+5|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 15:26:04
Jeleń
Anthro
Cytat z "Leniwiec": (Link »)
Wystarczyłoby na futrzakonie dać niektórym po prawdziwym pistolecie i by już było rozrywkowo.


Spoiler: Albo siekere.
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

0
(+2|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 15:31:35
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
O_ o ja chcę AK ! Bo dupa musi boleć jak trafię !

Więc wielcy panowie kontynuują rozmowę ekheeem. Widzisz, jest pewna różnica w starym i nowym testamencie. Właściwie to kilka. Zmienił się sposób patrzenia na boga. Zmieniły się osoby przekazujące tzw słowo boże no i proste że źle oczytana może być niezrozumiana. Owszem nie wycofuje się z tego że biblia jest jednym z największych przykładów manipulacji jednak pozostaje pewno ale... nie cała biblia. Nie cały Stary testament i nie nowy.
Słyszałeś kiedyś o ewangelii Judasza ? W sumie dziwne to trochę że w sumie mieliśmy 13-tu apostołów ( aha sry Judasz nie był apostołem podobno tylko sam się dopiął do Jezusa och well ) No ale to nie dziwne że bóg obdarzył ich wszystkich duchem świętym a my mamy jedynie 4 czytania ? Cóż odpowiedź jest prosta. Tak samo jak można sobie zrobić krzywdę niewłaściwie używając łyżki to tak samo można doprowadzić do katastrofy źle używając biblii ... Myślę że to tyle z mojej strony. Nie mam cię zamiaru do niczego przekonywać DarkV ale poczytaj sobie np o Hiobie i powiedz czy bóg rzeczywiście jest taki zły ?
Morał jest prosty. Jeżeli chcesz rozpocząć dyskusje na temat to chociaż miej o nim minimalne pojęcie ;)

Dobra bo czytam to po raz drugi i myślę że brakuje tutaj wyjaśnienia czym jest to " złe używanie biblii" A no np określenie które księgi są dopuszczane a które nie. Dziękuje, to wszystko ;)


Cytat z "Zawa": (Link »)
Przepraszam ja bardzo, ale co wy się tak sracie z tą wszechtolerancją. Tolerancja jest teraz równie wyświechtanym i służącym do wycierania pyska słowem, jak ekologia. Toleruj to, toleruj tamto. Bo co, w imię czego? Dla umartwiania się?

DLACZEGO
mam tolerować coś, co uważam za durne i śmieszne? Będę lepszym człowiekiem? Jak ten święty, co siedział na kupie gnoju? xD

Tolerować i szanować każą się ci, których nie można znieść w naturalny sposób. Ja nie każę się wszystkim szanować i tolerować, bo mi na tym kompletnie nie zależy. Na cholerę mi opinia ogółu? Jak ktoś mi podprogowo próbuje wcisnąć, że MOIM OBOWIĄZKIEM jest go szanować, chociaż prywatnie uważam go za kretyna wierzącego w jakąś postać siedzącą na chmurze i słuchającą, jak się modli, a odwracającą swój boski wzrok, jak marszczy freda, to ja mam na to tylko jedną odpowiedź - how about WYPIERDALAJ mi z tym. Do innego pokoju minimum.



Nosz ♥♥♥♥ ... po prostu obróć się na pięcie jak ci ktoś nie pasi. Kiedy mi ktoś nie pasuje to z nim nie gadam. Jeżeli twoje pojęcie tolerancji sprowadza się do włażenia każdemu w dupę to może haw about "OGARNIJ SIĘ" ?
Tolerancja o której ja pisałem jest następująca. Jeżeli ktoś żyje sobie własnym życiem. Jest Gejem Czy Lesbijką to dlaczego hetero ma ich dyskryminować ? Nikt mu nie każe przecież włazić do łóżka kumasz ?
Ostatnio edytowany przez Liszek dnia 13.04.2013 15:40:47
Z poważaniem ... rudy padalec :P

7
(+8|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 15:46:29
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Zawa": (Link »)
Przepraszam ja bardzo, ale co wy się tak sracie z tą wszechtolerancją. Tolerancja jest teraz równie wyświechtanym i służącym do wycierania pyska słowem, jak ekologia. Toleruj to, toleruj tamto. Bo co, w imię czego? Dla umartwiania się?

Nie musisz tolerować, zawsze możesz mieć jeszcze wyjebane :D

Cytat z "Zawa": (Link »)


DLACZEGO
mam tolerować coś, co uważam za durne i śmieszne? Będę lepszym człowiekiem? Jak ten święty, co siedział na kupie gnoju? xD

Durne i śmieszne były akcje z kolesiem z durszlakiem na głowie i jakoś na niego nie wjeżdżałaś tylko klaskałaś i śmiałaś się tak mocno że rączki Ci popuchły i zajady porobiły XD

Cytat z "Zawa": (Link »)

Tolerować i szanować każą się ci, których nie można znieść w naturalny sposób. Ja nie każę się wszystkim szanować i tolerować, bo mi na tym kompletnie nie zależy. Na cholerę mi opinia ogółu? Jak ktoś mi podprogowo próbuje wcisnąć, że MOIM OBOWIĄZKIEM jest go szanować, chociaż prywatnie uważam go za kretyna wierzącego w jakąś postać siedzącą na chmurze i słuchającą, jak się modli, a odwracającą swój boski wzrok, jak marszczy freda, to ja mam na to tylko jedną odpowiedź - how about WYPIERDALAJ mi z tym. Do innego pokoju minimum.

już już bo sie zapowietrzysz :D

Cytat z "Liszek": (Link »)

Tolerancja o której ja pisałem jest następująca. Jeżeli ktoś żyje sobie własnym życiem. Jest Gejem Czy Lesbijką to dlaczego hetero ma ich dyskryminować ? Nikt mu nie każe przecież włazić do łóżka kumasz ?

Liszku, tu nie chodzi o to, żeby na coś nie zwracać uwagi, tu właśnie rozchodzi się o to aby udowodnić komuś, że ma się stuprocentową, niepodważalną rację. ;)
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 13.04.2013 15:49:58

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 15:53:59
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Vethuleion": (Link »)

Liszku, tu nie chodzi o to, żeby na coś nie zwracać uwagi, tu właśnie rozchodzi się o to aby udowodnić komuś, że ma się stuprocentową, niepodważalną rację. ;)


<:
Z poważaniem ... rudy padalec :P

-1
(+0|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 15:55:48
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Liszek": (Link »)


Cytat z "Zawa": (Link »)
Przepraszam ja bardzo, ale co wy się tak sracie z tą wszechtolerancją. Tolerancja jest teraz równie wyświechtanym i służącym do wycierania pyska słowem, jak ekologia. Toleruj to, toleruj tamto. Bo co, w imię czego? Dla umartwiania się?

DLACZEGO
mam tolerować coś, co uważam za durne i śmieszne? Będę lepszym człowiekiem? Jak ten święty, co siedział na kupie gnoju? xD

Tolerować i szanować każą się ci, których nie można znieść w naturalny sposób. Ja nie każę się wszystkim szanować i tolerować, bo mi na tym kompletnie nie zależy. Na cholerę mi opinia ogółu? Jak ktoś mi podprogowo próbuje wcisnąć, że MOIM OBOWIĄZKIEM jest go szanować, chociaż prywatnie uważam go za kretyna wierzącego w jakąś postać siedzącą na chmurze i słuchającą, jak się modli, a odwracającą swój boski wzrok, jak marszczy freda, to ja mam na to tylko jedną odpowiedź - how about WYPIERDALAJ mi z tym. Do innego pokoju minimum.



Nosz ♥♥♥♥ ... po prostu obróć się na pięcie jak ci ktoś nie pasi. Kiedy mi ktoś nie pasuje to z nim nie gadam. Jeżeli twoje pojęcie tolerancji sprowadza się do włażenia każdemu w dupę to może haw about "OGARNIJ SIĘ" ?
Tolerancja o której ja pisałem jest następująca. Jeżeli ktoś żyje sobie własnym życiem. Jest Gejem Czy Lesbijką to dlaczego hetero ma ich dyskryminować ? Nikt mu nie każe przecież włazić do łóżka kumasz ?


No, man, no. Ja nie mowię o sytuacji typu "obróć się na pięcie". Oczywiście tak mogę zrobić i tak należy robić (jeśli nie jesteś na swoim terenie). Mówię raczej o sytuacji, którą zobrazuję tak: siedzisz w autobusie koło śmierdzącego żula. Możesz go tolerować i siedzieć dalej, albowiem żul ma prawo ♥♥♥♥♥, a ty się umartwiasz i jesteś dobrym, szanującym człowiekiem. Mówię wprost - jeśli coś uważam za debilne, to nie ma żadnego racjonalnego powodu, bym musiała to znosić w mojej obecności w imię jakich ponaciąganych zasad tolerancji i szacunku.

btw genialnie dodałeś do tematu kościoła homoseksualistów, "kumasz" ♥♥♥♥♥♥♥♥ xD


Cytat z "Vethuleion": (Link »)
Durne i śmieszne były akcje z kolesiem z durszlakiem na głowie i jakoś na niego nie wjeżdżałaś tylko klaskałaś i śmiałaś się tak mocno że rączki Ci popuchły i zajady porobiły XD


oh u so mean! :C
Ostatnio edytowany przez Zawa dnia 13.04.2013 16:01:09

1
(+1|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 16:15:04
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Zawa": (Link »)
którą zobrazuję tak: siedzisz w autobusie koło śmierdzącego żula. Możesz go tolerować i siedzieć dalej, albowiem żul ma prawo ♥♥♥♥♥, a ty się umartwiasz i jesteś dobrym, szanującym człowiekiem.

Trzeba było nie siadać obok żula O_o

Jeśli zaczniesz ubliżać żulowi że śmierdzi, że jest lumpem i brudasem, to czy to coś zmieni ? Myślisz, że nagle wstanie, powie "Tak! To prawda! Zaraz idę sie umyć, znajdę pracę, rodzinę i będę porządnym obywatelem!" To jest właśnie ta wszechobecna wolność, ty możesz głośno krzyczeć co CI sie nie podoba, ale czy wysiłek i zapał w to włożony przyniesie oczekiwany efekt czy może wręcz odwrotnie? ;)
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 13.04.2013 16:15:53

-1
(+1|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 16:23:29
Hiena
Zwierzę
Jadę sobie, a żul się dosiada. Nie ubliżałabym żulowi, bo byłby zamroczony, ale chciałabym mieć tyle siły, by móc go wynieść za szmaty.

Natomiast po katolach jeżdżę na prawo i lewo, cuz it's fun :D Po prostu mnie to bawi, to cholernie zapalny temat. Nie interesuje mnie to, czy to coś "da", nie mam żadnego zapału dla zbawiania świata.

Anonim
2
(+5|-3)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 17:56:55
Cytat z "Zawa": (Link »)
Jadę sobie, a żul się dosiada. Nie ubliżałabym żulowi, bo byłby zamroczony, ale chciałabym mieć tyle siły, by móc go wynieść za szmaty.

Ciekawe jak byś się czuła gdyby jakiemuś idiocie nagle ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, że ty mu się nie podobasz i by ci spuścił ♥♥♥♥♥♥♥♥ ot tak bo "nie będzie się umartwiać". Nie podobasz mu się i tyle, to cie ♥♥♥♥♥♥.
Na tym właśnie polega cała tolerancja. Gdyby się ludzie do niej nie stosowali to byśmy mieli wszechobecny chaos. Jak się ktoś nie stosuje to psuje całej reszcie zabawę więc coś czuję, że potrzebujesz tego solidnego ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ by zrozumieć, że inni nie chcą się bawić z taką osobą jak ty w tej samej piaskownicy.

Cytat:
Natomiast po katolach jeżdżę na prawo i lewo, cuz it's fun :D Po prostu mnie to bawi, to cholernie zapalny temat. Nie interesuje mnie to, czy to coś "da", nie mam żadnego zapału dla zbawiania świata

♥♥♥♥♥♥♥ hobby.
Ostatnio edytowany przez TomEdo dnia 13.04.2013 17:57:59

-4
(+4|-8)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 18:56:00
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Każda rozmowa o religii jest tak samo bezwartościowa :D I idzie wg tego samego schematu: subiektywne wall of teksty, riposty po przeczytaniu połowy bo więcej sie nie chce, obrażanie, "mam prawo mieć swoje zdanie", "uwazasz że masz monopol na racje?!?!?!!?", "nie macie kompetencji by się wypowiadac".


btw, minusiki tego nie zmienią, bando przedszkolaków ;p
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 13.04.2013 19:46:18
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 20:22:06
Owczarek australijski
Anthro
No tak, ogólnie to te 11 kart możnaby streścić w 1... :) Nie denerwujcie się już tak bo Wam żyłka pęknie.

5
(+6|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 20:39:44
Anthro
Załącznik:
jpg  528353_544186908980719_858339505_n.jpg (38.57 KB; 370x960 px)
1395_5169a67037f70.jpg 370x960 px
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

Anonim
4
(+5|-1)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 13.04.2013 20:40:41
Myślę, że być może te 100 zł pokuty ładnie wpisuje się, oczywiście z zachowaniem odpowiedniej skali, w litanię przewinień kościoła, którą wygłasza tak płomiennie Richard Dawkins;)
Jest naprawdę wiele lepszych sposób na ulokowanie swoich 100 zł, tak żeby komuś rzeczywiście pomóc.

http://www.youtube.com/watch?v=NlCJBxEAVT4

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...4567


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane