Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 17.04.2013 20:53:13
moon moon
Anthro
Hej futrzaki.

Ostatnio rozglądam się na nowym telefonem i rozważam sprowadzenie go z zagranicy. Niestety sklep internetowy znajduje się poza UE. Jak obecnie wygląda sytuacja z cłem i vatem? Jeśli okaże się że celnicy każą mi zapłacić 23% VAT + 2% cła to już nie będzie tak wesoło i taniej będzie kupić jakiś telefon w Polsce. Zaznaczam że ten model nie jest dostępny w UE a tym bardziej w Polsce więc nie konkuruje cenowo z polskimi sklepami.

Mam nadzieję że ktoś na forum ma doświadczenie w tej sprawie i się wypowie.

2
(+2|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 17.04.2013 21:24:51
gronkowiec
Anthro
Jeżeli kupujesz towar za ponad 50 Euro spoza Unii, trzeba się liczyć z naliczeniem cła, VATu i opłat manipulacyjnych. Można kombinować wysyłką jako "Gift" czy "Free sample" lub z zaniżoną wartością, ale to ryzyk firyk. Na poczcie otwieranych jest jakoś ponad połowa przesyłek, więc masz loterię. W przypadku zakupu urządzeń tj. telefony, laptopy dochodzi jeszcze kwestia tego, że może nam on nie działać w Polsce z uwagi na różnice w przydzielonych częstotliwości.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 17.04.2013 21:40:27
moon moon
Anthro
Jeśli już to wybrałbym wysyłkę kurierem (prawdopodobnie DHL) a za towar zapłacił kartą płatniczą przez PayPal. Co w tym przypadku? Dawanie pieniędzy za cło kurierowi byłoby dość śmieszne.

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 17.04.2013 22:37:28
Wilk
Anthro
Hm Amazon z tego co wiem pokrywa część opłat - czy na kindla kupionego na polski adres zostanie naliczone cło?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

2
(+2|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 18.04.2013 0:19:37
Smokowate
Anthro
Kurier czy nie, i tak idzie przez urząd celny. Tam albo trzepną cłem i vatem, albo samym vatem. Albo w ogóle jak masz szczęście. Mi na paczkę z Hong Kongu, serwa, gyro, baterie, ładowarka, całość koło 100$, trzepnęli tylko vat. Najpierw list z Urzędu Celnego że mam sprecyzować zawartość paczki i przesłać na adres fakturę oraz kopię przelewu (podany również mail), po wysłaniu na maila wysłali tylko informację że paczka będzie płatna przy odbiorze na kwotę podatku...
Co prawda był to 'Regular Mail', ale znajomy DHLem brał rzeczy i identycznie, tylko że była ona szybciej u niego, no i kurier pobierał opłatę.
Ostatnio edytowany przez Soho dnia 18.04.2013 0:20:34

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 18.04.2013 10:06:22
moon moon
Anthro
Co jeżeli telefon byłby kupiony "na firmę", czy można wtedy starać się o zwrot podatku?

2
(+2|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 18.04.2013 10:42:08
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Nie przysługuje ci zwrot vat za towar zza granicy.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+1|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 19.04.2013 0:07:18
gronkowiec
Anthro
Firmy kurierskie tj. np FedEx mają swój własny oddział celny, gdzie naliczają należne cła i podatki. Śmieszne czy nie, taka paczka przychodzi ze Stanów dosłownie na 3 dzień, a należności celne płacisz bezpośrednio u kuriera (w taki sposób zamawiałem ze Stanów puzon).

WilkołakNerevar: Amazon ma oddział w Wielkiej Brytanii. Zamawiając Kindla z amazon.co.uk nie zapłacisz cła ani vatu za żaden towar, a i wysyłka jest dużo niższa (jeżeli nie darmowa) niż ze Stanów.
| |
Podpis zastępczy v2.04

1
(+1|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 19.04.2013 0:11:56
Lew
Albo można poczekać aż Amazon otworzy oddział w Polsce. Doszły mnie słuchy, że może być pod Wrocławiem
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 19.04.2013 0:13:54
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+1|-1)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 19.04.2013 12:05:15
moon moon
Anthro
Szkoda tylko że na Amazonie nie ma tego telefonu, który chciałem kupić. Obecnie można go sprowadzić wyłącznie z Chin (możecie się śmiać ale i tak większość z was ma telefony wyprodukowane w Chinach).

1
(+1|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 20.04.2013 0:05:22
Wilk
Anthro
Cytat z "gravedigger": (Link »)

WilkołakNerevar: Amazon ma oddział w Wielkiej Brytanii. Zamawiając Kindla z amazon.co.uk nie zapłacisz cła ani vatu za żaden towar, a i wysyłka jest dużo niższa (jeżeli nie darmowa) niż ze Stanów.

Z żalem dementuję:
Cytat:
Kindle, 6" E Ink Display, Wi-Fi, Black cannot be shipped to the selected address. To shop for a Kindle device available to ship to you, please visit the product page on Amazon.com (intl.)

:-(k
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

1
(+1|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 20.04.2013 7:04:33
Tygrys perski
Anthro
Czy tylko mnie interesuje, jaki to model telefonu? :P
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 20.04.2013 11:29:54

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 21.04.2013 18:51:22
Uncia Hortensis
Rabatka
Nie jest sprzedawany z racji na brak kampanii reklamowej marki, czy po prostu bo to jakiś ukradziony design made in china?
Myr

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 21.04.2013 18:57:27
moon moon
Anthro
Nie jest sprzedawany, bo rynek docelowy wg producenta to wyłącznie Chiny. Z tego co wiem telefon raczej nie łamie patentów dotyczących designu. Producentem telefonu jest firma założona przez ludzi stojących za modyfikacją MIUI na Androida, czyli chińczycy.

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 21.04.2013 18:57:54
Niedźwiedź brunatny
Zwierzę
Możliwe że design ale równie dobrze mogą to być jakieś normy ekologiczne, ekonomiczne lub coś takiego. W końcu po przeliczeniu cena wychodzi 1000 zł jak gdzieś sprawdzałem a za takie parametry to wręcz podejrzane.
Give me Liberty or give me Death!

0
(+0|-0)
Re: Kupno towaru w zagranicznym sklepie internetowym spoza UE - cło i vat
Wysłano: 21.04.2013 19:06:46
moon moon
Anthro
Nie 1000 zł tylko 1300 zł, wielu ludzi kupiło te telefony i sobie chwalą. Po prostu marża jest bardzo niska.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane