Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


3
(+3|-0)
Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 11:08:42
Smok Serwisowy
temat poświęcony patelniom metalowym, żeliwnym, aluminiowym, ceramicznym, teflonowym i innym. można się tu nimi pochwalić, poradzić jak o nie dbać. może znacie jakieś pyszne dania do przygotowania TYLKO na samej patelni. możecie też napisać ile cm ma wasza patelnia

Ogólnie w temacie patelni jestem dość początkujący - słyszałem, że patelnie teflonowe należy przed pierwszym użyciem nasmarować tłuszczem aby teflon go nieco wchłonął i wtedy mniejsię przypala. czy w przypadku ceramicznych jest podobnie? podobno należy je też myć tylko wodą, bez chemii.

znalazłem super gorące zdjęcie ze swoją patelnią w akcji
Ostatnio edytowany przez Edi dnia 22.04.2013 11:44:35
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 11:20:14
Jaguar
Człowiek
Co do patelni ,jestem w posiadaniu teflonowych i stalowych. Na stalowych praktycznie nic nie udaje mi się zrobić bez przypalenia (może do frytek się nada, bo tak to wszystko przywiera). Słyszałem dodatkowo że ceramiczne są bardziej podatne na różnice temperatur (nie myć zimną wodą po pieczeniu...)

2
(+2|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 11:21:02
PERMABAN
Ja swoją ceramiczną czasem przetrę z płynem do naczyń, ale to tylko wtedy, kiedy robię coś konkretnego i się usyfi, jak np. po rybie panierowanej, po mało brudzących/śmierdzących potrawach używam tylko wody, bo bardzo przyjemnie się ją myje :3
O nacieraniu tłuszczem pierwsze słyszę, ale nie wydaje mi się by ceramiczną tak trzeba było, bo ona z zasady jest beztłuszczowa i jak się smaży, to używa minimalnej ilości :P

Moja ma 24cm bodajże, nie pogardziłabym taką 28, ale to może kiedyś, na razie planuję jakąś małą, aby móc robić jajecznicę i inne drobne rzeczy. Bardzo lubię swoją czerwoną patelenkę (notabene chyba identyczna jak na zdjęciu Edka xd), bo jest ładna i przydatna i miło się myje, nie przywiera nic, choć zauważyłam, że rozprowadza lepiej temperaturę i muszę dawać mniejszy ogień niż przy takim teflonie.

Swoją po smażeniu zalewam ciepłą wodą z kranu - nic się nie dzieje, a temperatura patelni trochę spada, także po chwili zmieniam na letnią wodę i mogę już myć gary i mieć patelenkę na kolejne potrawy.
Ostatnio edytowany przez Ara dnia 22.04.2013 11:24:23

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 11:33:00
Lew
Teflonowe patelnie należy przed pierwszym użyciem umyć dokładnie gdyż pokryte są jakimś technicznym smarem konserwujacym.
Osobiscie używam i polecam patelnie z Ikei. Naprawdę dobre i nic się nie przypala. A do steków mam ciężką, zeliwną, rowkowaną patelnię na której wszystko sie przypala :)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

2
(+3|-1)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 11:59:35
Smok Serwisowy
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=57afEWn-QDg

I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 14:16:53
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Fakt, wbrew pozorom patelnie z Ikei są bardzo przyjemne w użytkowaniu i nic się złego z nimi nie dzieje przez długi długi czas. Co do mycia patelni teflonowej, słyszałem to samo. Natomiast jeśli chodzi o ceramiczną, to są to patelnie stricte bez lub małotłuszczowe. Możnaby w końcu taką nabyć. ;) Urokiem stalowych patelni jest chyba właśnie przypalanie. Gdzie zdarty do połysku środek, przypalone na amen brzegi i dookoła, a nawet zewnętrzna strona patelni. Tak zapamiętałem "babcine" patelnie xD
Cookie Time!

1
(+1|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 16:07:33
Vulpes Vulpes
Anthro
Ja mam dwie patelnie ceramiczne 24 i 28 bodajże - służą już pewno ponad 3 lata i bardzo wolno się niszczą (ale staram się nie operować na niech metalowymi sztućcami), byłbym w stanie nawet stwierdzić, że są niezniszczalne, w ramach rozsądku oczywiście :P.

Co do starych patelni z przypalonymi brzegami i często dnem (przynajmniej w moim przypadku) to warstwa ta z tego co pamiętam była niezbędna do prawidłowego działania patelni - po jej usunięciu patelnię równie dobrze można było wywalić do śmieci bo się wszystko paliło na węgiel :D

1
(+1|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 18:32:38
Wilk
Anthro
Niech będą potępieni Ci, którzy używają metalowych sztućców przy korzystaniu z patelni! :-ok Drewniane przedłużają im życie!

Ja używam tego wspaniałego wynalazku głównie do grzanek i kotletów. Co jak co, ale grzanki z opiekaczy i tosterów się zupełnie nie umywają do tych z zrobionych na ulubionej patelence :milosck:

Co do kotletów, naleśników, omletów... Wybaczcie faworyci rondelów. Dzisiaj nie zjecie obiadu :-)k

5
(+5|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 19:45:09
Wilk
Anthro
Teflon sreflon. Ta patelnia jest w domu odkąd tylko pamiętam :-)k
Mamy też zestaw Tefal Ingenio, ale niestety domownicy są raczej nireformowalni i największy garnek z zestawu jest już prawie zrujnowany.
Załącznik:
jpg  patelnia.jpg (30.75 KB; 640x480 px)
425_5175770e11025.jpg 640x480 px
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 20:57:21
River Thresher
2 teflonowe i jedna żeliwna.
Jutro postaram się zrobić fotki. ;)
"I am not economically viable."

1
(+1|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 22.04.2013 23:31:11
Wilk
Zwierzę
Zawsze były w rodzinie patelnie emaliowane, chromowane, żeliwne i inne takie. Matka na teflonowe narzekała że teflon odłaził i nigdy nie kupowała. Aż wreszcie kupiłem sobie, za całe 12zł, cienką jak blaszka ale z powłoką nieprzywierającą i serio chciałem matkę opieprzyć... Od roku mi wiernie służy i już pominę że placki ziemniaczane da się robić sensownie bo nie przywierają, ale jak się to łatwo myje!
--sf.

2
(+3|-1)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 23.04.2013 0:04:34
Hiena
Zwierzę
Z moją patelnią wszystko w porządku.

1
(+1|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 23.04.2013 19:05:39
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
a może patelka?
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

6
(+8|-2)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 23.04.2013 19:41:18
Hiena
Zwierzę

1
(+1|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 23.04.2013 19:58:51
Wilk
Anthro
To patelnia ma też taką funkcję? :-Dk

14
(+14|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 23.04.2013 20:05:34
Hiena
Zwierzę
Cytat z "MadMazur": (Link »)
To patelnia ma też taką funkcję? :-Dk



0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 9:14:09
Szare A Fu Fu
Smokełke
Cytat z "Zawa": (Link »)


Wiedziałem xD po prostu wiedziałem xD tylko czekałem, aż to zapostujesz xD

Oosbiście mam kilka patelni żeliwnych i 2 poteflonowe ;P moim marzeniem jest ceramiczna patelka <3 dobra ceramiczna patelka <3
Ostatnio edytowany przez Draco dnia 24.04.2013 9:16:11

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 12:19:14
Lew
Cytat z "sharpy": (Link »)
wreszcie kupiłem sobie, za całe 12zł, cienką jak blaszka ale z powłoką (...)


Dobra patelnia musi mieć grube dno. Lepszy, bardziej stopniowy transfer ciepła, lepsza stabilność, długo pozostają równe / płaskie, da się na nich usmażyć jajecznicę jak pan bóg przykazał - rozgrzać masło, wbić jajka, od razu zdjąć z ognia, zamieszać i gotowa.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+2|-1)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 14:23:02
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Nie ma czegoś takiego jak patelnia teflonowa :P Może być najwyżej patelnia stalowa/żeliwna/tytanowa/aluminiowa pokryta teflonem
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 14:24:11
Jaguar
Człowiek
@Ryan ojtam ojtam ;)

6
(+6|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 14:42:00
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ryan, twój avatar strasznie przypomina avka Arneya z czasów gdy tu pisywal ;p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 15:10:46
Kangur
Anthro
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Ryan, twój avatar strasznie przypomina avka Arneya z czasów gdy tu pisywal ;p


:X

3
(+3|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 16:41:36
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Ryan, twój avatar strasznie przypomina avka Arneya z czasów gdy tu pisywal ;p


Tylko, że on go zapierdolił, a ja dostałem ^^
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 19:12:05
Panthera pardus
Anthro
osobiście mam 3 teflonowe od tefala, jestem bardzo zadowolona.
ale moi hitem jest i tak coś wielce niepraktycznego,co i tak kocham:
http://www.homeandcook.co...der_600x600.jpg
kupiłam w tesco jakiś czas temu... ale nie umie na niej usmażyć jajka, zaraz się wszystko ogólnie rozpryskuje i cała kuchenka usyfiona.
ktoś ma jakiś kontakt z patelniami miedzianymi? Wiem jedynie, że przepięknie by się prezentowały w mojej kuchni, ale jak z ich użytkowaniem?


2
(+2|-0)
Re: Twoja Patelnia
Wysłano: 24.04.2013 22:13:31
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
No to trochę się udzielę w temacie...
Moja mama od czasu ślubu nie zakupiła żadnej patelni więc od 30 lat mamy to:
https://fbcdn-sphotos-h-a...642ef64d72bc3a4
https://fbcdn-sphotos-h-a...a2d9297122e0079
https://fbcdn-sphotos-h-a...bf33831b7f8cb65

Ale ostatnio był zakupowy szał i nabyłyśmy w cudzie niemieckiego szopingu - Lidlu taki skarbek:
https://fbcdn-sphotos-h-a...27aa0c1c861e8d9

To uczucie kiedy jedzenie nie staje się jednością z patelnią :D
Anything that is beautiful people want to break.

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane