Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



Offline
inż. Toboe
-4
(+1|-5)
Humor i jego poczucie
Wysłano: 19.06.2013 12:16:36
Irbis
Bestia
Każdy ma swój humor, swoje ulubione kawały, skecze, książki humorystyczne, komedie filmowe i kabarety. Jednych coś śmieszy, gdy innych to samo żenuje. Doszło do tego, że humor jest dzielony i określany. Mamy podział na tematykę, czyli polityczny, o blondynkach, podział na skojarzenia z miejscem jego występowania, czego przykładem jest humor monthy pythona, pratchettowski czy też świata wg Kiepskich, (zwariowanego świata) Malkolma, Bundych. Jedni wolą komedie romantyczne, kolejni tragikomedie. Jest humor czarny, angielski, góralski, muzyczny, matematyczny, rubaszny. Zabawna bywa ironia, nie tylko losu, a także potrafi bawić codzienność.

Jaki jest Twój humor? Co Was bawi, jakie kabarety i ich skecze najchętniej oglądacie, jakie filmy komediowe polecacie? Jakie kawały są te naj? Jak określasz swój (ulubiony) humor? Jak często śmiejesz się, gdy inni zachowują powagę czy też uważasz coś za zabawne gdy inni nie dostrzegają humoreski.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+5|-5)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 19.06.2013 12:21:50
Jeleń
Anthro
Aww, ktoś powiedział Ci, że nie jesteś zabawny i musiałeś założyć nowy temat ? :-ojjk:

Nieważne jaki jest humor. Żart przede wszystkim powinien być błyskotliwy i śmieszny. Moim ulubionym rodzajem humoru jest zdecydowanie humor czarny i angielski. Ironicznie trafiło się, że "Humor i jego poczucie" wylądował w "Poważnych rozmowach" ;)
Ostatnio edytowany przez Shallow dnia 20.06.2013 10:57:04
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

Offline
inż. Toboe
0
(+1|-1)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 19.06.2013 12:41:06
Irbis
Bestia
Tak, musiałem. =P Do tego mając w pamięci jeden fragment z "mgnienia ekranu" Pratchetta po prostu nie mogłem nie założyć tego tematu. =]
Właśnie taka spostrzegawczość jest często kluczem do wywołania uśmiechu, zwykle wystarcza obejrzenie sytuacji z innej strony.

Nawet grając w jakieś gry jedni rzucają ♥♥♥♥♥♥♥ gdy inni w identycznych sytuacjach śmieją się w najlepsze.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

8
(+10|-2)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 19.06.2013 18:16:18
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=jVfkYZmXHAg

"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 19.06.2013 21:42:05
Miniaturowy smok
Smok
Hue, hue, po roku udało mi się zalogować na swoje konto, może pozostanę tu sobie na dłużej.

Moje poczucie humoru często jest odbierane przez ludzi jako chamskie i dopiero przy bliższym mnie poznaniu ludzie zmieniają o mnie zdanie. Bawi mnie czarny humor, rasistowskie, szowinistyczne, religijne, podtekstowe kawały i ogólnie tego typu sprawy.
Jednak wolę jakieś zabawne sytuacje w życiu albo w internecie niż jakieś kabarety, za którymi swoją drogą nie przepadam (za dużo tego mój ojciec ogląda, do zrzygania).
Lubię też absurd i rzeczy, które u wielu osób uchodzą za "gimbusiarskie". Cóż, chyba jestem taką przestarzałą gimbuską xD.
Zdarza mi się też żartować w sytuacjach bardzo napiętych (jakieś problemy w pracy czy na studiach), żeby rozluźnić napiętą atmosferę. Niektórzy mnie za to lubią, inni najchętniej zatkaliby mi pysk własną pięścią w takiej sytuacji, wszystkim nie dogodzisz.
A śmieję się bardzo często. Czasem mam wrażenie, że częściej niż którykolwiek mój znajomy :<. Za mało poważna chyba jestem.
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

0
(+0|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 11:02:38
Smok
Anthro
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=0eRhWT4fYmk

Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

3
(+3|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 11:40:38
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
http://www.youtube.com/watch?v=eXQMdwlY5qE

Uwielbiam kabaret "ani mru mru". Mój lokalny patriotyzm nie ma tu nic do rzeczy. Pokochałem ich zanim się dowiedziałem, że to ludzie z Lublina. Mimo, że obaj nazywają się Wójcik, nie są braćmi jak idzie pomyśleć w pierwszej kolejności. Uwielbiam pewien absurd w humorze, coś tak nierealnego, że aż śmieszy. Kocham dobre stare brytyjskie seriale (Czarna Żmija -polecam gorąco, Allo Allo, Co ludzie powiedzą - jedyny serial o starych ludziach, który mnie rozwala na kawałki tym bardziej, że mamy w rodzinie taką Hiacyntę :lolk: ).
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=eXQMdwlY5qE

FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+2|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 12:40:52
Anthro
Cała seria Black Adder (Czarna żmija) oraz Monty Python oczywiście :-)k

Lubie też twory Git Produkcji (dawnego ZF Skurcz) - absurdalne do granic.

2
(+2|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 12:54:38
Smok
Anthro
Cytat z "Coerse": (Link »)
Lubie też twory Git Produkcji (dawnego ZF Skurcz) - absurdalne do granic.


To nie ci, co zrobili "Bułgarski Pościk" i grali w zespole on nazwie "El Dupa"?
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

1
(+1|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 12:57:08
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
ci sami :)
Wsiekłe Pięści Węża RULEZ
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 15:02:22
River Thresher
Nie zapominajcie o kapitanie bombie tępe ♥♥♥♥♥!
(Ostatnio niestety coś przycichł. :cAle na wzór powstała jakaś nowa seria "kosmiczne lektury" ;) czy jakoś tak)
"I am not economically viable."

0
(+0|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 15:53:35
Miniaturowy smok
Smok
Cytat z "Griven": (Link »)
Nie zapominajcie o kapitanie bombie tępe ♥♥♥♥♥!
(Ostatnio niestety coś przycichł. :cAle na wzór powstała jakaś nowa seria "kosmiczne lektury" ;) czy jakoś tak)

Kapitan Bomba musi być! Jak się uczę do sesji, to on jest moim stałym kompanem nauki xD. Zdarzało mi się nawet z koleżanką na nudnym wykładzie oglądać Święto Dupy (jeden z lepszych odcinków swoją drogą) :lolk:

0
(+0|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 16:38:44
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Kutapokalipsa też dobra była :-Dk
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 16:49:26
Anthro
Cytat z "Griven": (Link »)
Nie zapominajcie o kapitanie bombie tępe ♥♥♥♥♥!
(Ostatnio niestety coś przycichł. :cAle na wzór powstała jakaś nowa seria "kosmiczne lektury" ;) czy jakoś tak)

Kosmiczne Lektury i Blok Ekipa.

Kutapokalipsa była dobra ale imo Zemsta Faraona lepsza ;)

2
(+3|-1)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 19:12:35
Smoko Kicia
Anthro
I po co komu błyskotliwy humor skoro można mieć chaos, bezsens i abstrakcję !
http://www.youtube.com/watch?v=lNm0FyTBjIU
Bardzo proszę o to jakże wspaniały przykład najlepszego moim wcale nie tak skromnym zdaniem komizmu...
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=lNm0FyTBjIU


2
(+2|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 23:00:25
Rattus
Zmiennokształtny
mnie śmieszą rzeczy durne, głupie, bezsensowne, randomowe, czyli taki humor który powszechnie jest uważany za dziwny, niezrozumiały
przykładami mogą byc humor z 4chana (ale bez przesady, nie śmieszą mnie rzeczy obrażające kościół, lub ludzi ktorzy nie zasłużyli na wyśmiewanie) niektóre strony na fb, niektóre memy, ale przede wszystkim dziwne filmy na yt, np. youtube poop'y, moje ulubione to te z legend of zelda, jestem fanem Kinga Harkiniana <3

0
(+0|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 21.06.2013 23:13:17
Smoko Kicia
Anthro
Cytat z "Francis": (Link »)
mnie śmieszą rzeczy durne, głupie, bezsensowne, randomowe, czyli taki humor który powszechnie jest uważany za dziwny, niezrozumiały
przykładami mogą byc humor z 4chana (ale bez przesady, nie śmieszą mnie rzeczy obrażające kościół, lub ludzi ktorzy nie zasłużyli na wyśmiewanie) niektóre strony na fb, niektóre memy, ale przede wszystkim dziwne filmy na yt, np. youtube poop'y, moje ulubione to te z legend of zelda, jestem fanem Kinga Harkiniana <3

Dokładnie ! Youtube poopy to arcydzieło (MAH BOI) a randomowość dodaje im uroku oraz jest zwyczajnie czymś niespotykanym. Oglądając takie filmy wiesz ,że coś na pewno Cię zadziwi... i zwykle rozbawi.
Ostatnio edytowany przez Trigger dnia 21.06.2013 23:13:49

1
(+1|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 8.07.2013 20:08:21
Jeleń
Anthro
Ogólnie mam zryte poczucie humoru, najbardziej śmieszą mnie dowcipy z działu "bez sensu" itp.
Pojawiam się i znikam

2
(+2|-0)
Re: Humor i jego poczucie
Wysłano: 8.07.2013 23:39:21
Panserbiorne
Zwierzę
To ja mam stricte czarny humor... no i śmieszą mnie żarty rasistowskie, ogólnie o mniejszościach czy religijne. Ogólnie uważam za zabawne wszelakie satyry, które poprzez wyśmianie wad zmuszają nas do refleksji nad nami samymi.
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane