Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


-2
(+3|-5)
Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 22.06.2013 22:22:23
Uncia Hortensis
Rabatka
Demokracja!

Z mojej strony proponuje 99% anonimowy system głosowania:

Każda osoba chcąca brać udział w konkursie przesyła jedno super-duper zdjęcie. Organizator konkursu (osoba, którą wszyscy zgodnie uznają za bezstronną) przypisze losowo każdemu ze zdjęć kolejny numer.
Następnie paczka z zestawem zdjęć będzie wrzucona na forum. Każdy głosujący pobiera plik, rozpakowuje, patrzy na wszystkie zdjęcia i wysyła prywatną wiadomość do organizatora ze wszystkimi (albo ile ma ochotę?) numerami w kolejności które się podoba najbardziej.


Największy problem będzie w znalezieniu kogoś, kto będzie godną zaufania osobą, która faktycznie to wszystko podliczy (Lwiczka?) ale myślę, że to najsprawiedliwszy system. Zamiast konkursu popularności imienia będzie konkurs wyglądu, bo głosować z pewnością będzie sporo osób, które nawet i naszej sławnej Q-nik nie rozpoznają ;-)k
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 22.06.2013 22:36:12
Miniaturowy smok
Smok
A jak z tego wszystkiego wyłonić zwycięzcę? Zakładając, że jakiś Azor zajmie na 20 listach głosów każde istniejące miejsce to co, wyliczysz średnie miejsce z tego? xD Czy bardziej na zasadzie testu psychologicznego z jakiegoś Bravo (policz ile miałeś "tak", ile "nie" i sprawdź, jaki jesteś jeżeli masz więcej "tak" lub "nie")?

Swoją drogą jeżeli taką burzę wywołał sam sposób przeprowadzenia Wyborów Miss/Mistera, to ciekawa jestem, co się będzie działo, jak już kiedyś zostaną oni wybrani xD

-2
(+2|-4)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 22.06.2013 23:04:43
Uncia Hortensis
Rabatka
Jeżeli będzie 10 kandydatów, to każdy głos będzie listą dziesięciu numerów zdjęć. Zdjęcie na pozycji pierwszej dostaje 10 punktów, na drugiej 9, i tak dalej. Następnie wszystkie zdjęcia sortowane są wedle ilości otrzymanych punktów. Jeżeli rygorystycznie wszyscy będą oddawać głosy robiąc poprawną listę to do zliczenia wystarczy tabelka w excelu i trochę czasu na robienie kopiuj-wklej.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 22.06.2013 23:08:29
Rrrudy lis :3
Zwierzę
Co wy na to żeby połaczyć metode liszka z metoda anonimowej fotki?
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - A.C. Clarke
"Im bardziej zaawansowane technicznie medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane" - S. Lem

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 22.06.2013 23:08:39
Miniaturowy smok
Smok
No to ja jestem za tym, brzmi nawet całkiem konkretnie (chociaż i tak na pewno znajdą się osoby dające punkty "po znajomości", bo nie umieją się bawić) :d
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

2
(+3|-1)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 22.06.2013 23:14:06
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Ułatwię wam sprawę. Nie przewidziałem w tym wszystkim sprawy fkonu i tego że na pewno lepiej będzie dla was świetnie się bawić. Chodzi o to że moja metoda jest długa. Nie będę jej porównywał do waszej. Skoro chcecie to tak załatwić to okej. Chociaż widzę tylko 4 osoby za to z mojej strony pas ;) Chciałem się przydać i zrobić zabawę forumową na większą skalę. Skoro okazało się że nie byłem wystarczająco dobry to trudno wy oceniacie metody i to dla was miała być ta zabawa. Zanim rozpocznie się jakaś niepotrzebna wojna czy podziały ja rezygnuje. Dziękuje za zainteresowanie i ciesze się że moje działanie przyczyniło się chociaż w małym stopniu jako bodziec w kierunku rozpoczęcia zabawy.
Miłej zabawy życzę ;)
Z poważaniem ... rudy padalec :P

-5
(+0|-5)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 22.06.2013 23:26:58
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "aeth": (Link »)
Co wy na to żeby połaczyć metode liszka z metoda anonimowej fotki?


Jeżeli chcemy faktycznych wyborów, prezentacji, szopek. W takim razie nie ma sprawy, tylko kto się tym zajmie?
Ja swoją sugestię tutaj dałem bo moim zdaniem niweluje problem dawania głosów dla "PopuFuter" za sam nick oraz jest możliwie szybką i prostą metodą. Głosy po znajomości zawsze będą, ale jak ma być głosowanie na wygląd to oceniajmy wygląd a nie nick. Sporo osób się zna, ale wydaje mi się, że będzie też sporo głosów od osób, które normalnie nie zabierają wcale głosu na forum i nie będą w stanie nawet rozpoznać osób na zdjęciach bez podpisów.

EDIT: Liszek, ale z czego rezygnujesz? Rzuciłeś śnieżkę na stok. Teraz całość będzie się turlać dalej czy tego chcesz czy nie. Dawno głosowania nie było i coś się wymyśli nawet bez organizacji.
Ostatnio edytowany przez Fuma dnia 22.06.2013 23:29:07
Myr

1
(+1|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 0:33:15
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
metoda anonimowego zdjęcia raczej nie daje rady - prawi każdy zna pyszczki reszty więc nie ma to zbytnio sensu. (mamy przecież nawet temat gdzie wrzuca sie zdjęcia mordek ;-)k )
LEpiej będzie też jak wybory będą jawne. Uniknieemy tym samym butthurtów typu "Jak to on wygrał? Na pewno ten kolo źle policzył głosy albo fałszuje wybory" :lolk:
ALe jak już to:
Można walnąć foty w jakimś temacie do wglądu dla wszystkich ALE podając tylko numery i walnąć jawną ankietę (tak dla ułatwienia osobom, które nie lubią pobierać na dysk twardy masy zdjęć )
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 23.06.2013 0:39:50
FABRICATI DIEM PVNC"

4
(+4|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 0:35:00
byk
Anthro
A jaką metodą wybierzecie metodę głosowania?
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 0:48:50
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
ZRÓBMY ANKIETĘ! \o/

-1
(+1|-2)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 0:55:44
Lateksowy książe
Anthro
To zabawne że najwięcej o zasady konkursu mister/miss tłuką się jakieś forumowe pasztety :B

1
(+1|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 1:02:53
Miniaturowy smok
Smok
Cytat z "Szczurex": (Link »)
To zabawne że najwięcej o zasady konkursu mister/miss tłuką się jakieś forumowe pasztety :B

To działa na tej samej zasadzie, na której nieumiejętność grania zwala się na lagi, słabego kompa, cheaty itd. :lolk:
Chociaż co do pasztetowości to się nie wypowiem, jestem tu świeża i nie widziałam mordek tych osób (poza Liskowicem, ale on jest całkiem, całkiem ;-)k ).

0
(+3|-3)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 2:31:06
Wybory fajności:
Pierwszy temat o liście uczestników
Drugi temat, jak te wybory mają być przeprowadzane
W trzecim pewnie będzie dyskusja n.t. sposobu oceniania i specyfikacja techniczna zdjęć
W czwartym będziecie się kłócić o skład sędziowski

W międzyczasie przewinie się temat o ból dupy. Jakbym się przyglądał przetargowi na budowę autostrady co najmniej. Naprawdę nie dało się tego załatwić jednym, dwoma postami? :rollk:

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 9:16:20
Tygrys perski
Anthro
Zaznaczyłem inne, czyli tak jak w poprzednich edycjach - zdjęcie z jawnym imieniem, po wrzuceniu wszystkich osób ankieta jednorazowego wyboru na danego kandydata. Działało to poprzednio i jeszcze wcześniej, więc naprawdę nie widzę powodu by tej formuły zmieniać (Już w drugiej edycji spadłem z podium, więc nie piszę tego, by zapewnić sobie zwycięstwo :P )
Oczywiście fotka miałaby pokazywać jak najwięcej (w granicach obyczajowości) ciała, więc jako że jest lato, strój kąpielowy byłby najlepszy ;)
Ostatnio edytowany przez Hufnaar dnia 23.06.2013 9:17:23
"chcemy loda..."

5
(+5|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 9:18:26
Kicak
Anthro
Zwykła zabawa forumowa, musiała urosnąć do czegoś takiego? :P
Chłopaaaki...

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 9:25:28
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Pablo": (Link »)
Wybory fajności:
Pierwszy temat o liście uczestników
Drugi temat, jak te wybory mają być przeprowadzane
W trzecim pewnie będzie dyskusja n.t. sposobu oceniania i specyfikacja techniczna zdjęć
W czwartym będziecie się kłócić o skład sędziowski

W międzyczasie przewinie się temat o ból dupy. Jakbym się przyglądał przetargowi na budowę autostrady co najmniej. Naprawdę nie dało się tego załatwić jednym, dwoma postami? :rollk:


Pablo, bo zaczęli się za to zabierać ludzie którzy nie brali udziału i nie organizowali poprzednich dwóch edycji :P
Zachciało im się powymyślać zasady którę są "mądre", zamiast zostawić jak było.

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 10:04:04
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "Izzy": (Link »)
nie widziałam mordek tych osób (poza Liskowicem, ale on jest całkiem, całkiem ;-)k ).

AWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW :-ojjk:

Cytat z "R.R.": (Link »)
Zwykła zabawa forumowa, musiała urosnąć do czegoś takiego? :P
Chłopaaaki...


Też trochę się dziwie. Powiedziałem "trochę" bo robienie z igieł wideł to już swoista norma jak tak patrze i czytam czasami inne działy. I mnie samemu się to też czasami udziela. Ah magia forum.

Cytat z "Vethuleion": (Link »)
ZRÓBMY ANKIETĘ! \o/


Ale najperw zróbmy anietą na temat tego, jak ma ta ankieta wyglądać.


Cytat z "Fuma": (Link »)
Jeżeli będzie 10 kandydatów, to każdy głos będzie listą dziesięciu numerów zdjęć. Zdjęcie na pozycji pierwszej dostaje 10 punktów, na drugiej 9, i tak dalej. Następnie wszystkie zdjęcia sortowane są wedle ilości otrzymanych punktów. Jeżeli rygorystycznie wszyscy będą oddawać głosy robiąc poprawną listę to do zliczenia wystarczy tabelka w excelu i trochę czasu na robienie kopiuj-wklej.


Ja tam jestem za. Do tej pory jest to jedna z najkonkretniejszych propozycji.
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 23.06.2013 10:09:41
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 10:12:59
Uncia Hortensis
Rabatka
EDIT: Uwaga. Ściana tekstu! Jeżeli boli Cię, że ktoś lubi dużo pisać i odpowiadać na wszystkie wypowiedzi wszystkich osób skierowane do niego, to zakończ czytanie na tym zdaniu.

Cytat z "Liskowic": (Link »)
LEpiej będzie też jak wybory będą jawne. Uniknieemy tym samym butthurtów typu "Jak to on wygrał? Na pewno ten kolo źle policzył głosy albo fałszuje wybory" :lolk:

Wtedy będzie butthurt o to, że ktoś kogoś nie lubi bo zagłosował na inną osobę. Ale jak już mówiłem. Znalezienie osoby, którą każdy uzna za bezstronną jest trudne.

Cytat:
Można walnąć foty w jakimś temacie do wglądu dla wszystkich ALE podając tylko numery i walnąć jawną ankietę (tak dla ułatwienia osobom, które nie lubią pobierać na dysk twardy masy zdjęć )
Wiem, że to technikalia, ale... Żeby zobaczyć wszystkie foty w temacie i tak musisz pobrać je na dysk. Jedyna różnica jest taka, że Twoja przeglądarka usunie je po iluś dniach automatycznie.


Cytat z "Szczurex": (Link »)
To zabawne że najwięcej o zasady konkursu mister/miss tłuką się jakieś forumowe pasztety :B

Jeżeli to do mnie, to ja po prostu rzuciłem pomysł. Nie traktuje nowego tematu jako czegoś ogromnego. Jest to równoznaczne z rzuceniem pomysłu w trakcie dyskusji, jeżeli jest be to oczekuje odpowiedzi "pomysł jest be" jeżeli się podoba to analogicznie "dobry pomysł". Ale taka wypowiedź nic mi nie mówi. Czepiasz się, bo się czepiasz, czy czepiasz się, bo pomysł jest zły, czy po prostu wolisz po swojemu ale nie chcesz precyzować?


Cytat z "Hufnaar": (Link »)
Zaznaczyłem inne, czyli tak jak w poprzednich edycjach - zdjęcie z jawnym imieniem, po wrzuceniu wszystkich osób ankieta jednorazowego wyboru na danego kandydata. Działało to poprzednio i jeszcze wcześniej, więc naprawdę nie widzę powodu by tej formuły zmieniać

I zapewne na tym się skończy. Błędnie odniosłem wrażenie po dyskusji w drugim temacie, że fakt, iż wyniki wyborów są już przesądzone jakiejś części osób przeszkadza. Chciałem po prostu zasugerować jak można by zrobić wybory, które nie będą faworyzowały znanych imion.


Cytat z "R.R.": (Link »)
Zwykła zabawa forumowa, musiała urosnąć do czegoś takiego? :P

Do czego urosła? Czy każdy temat, który powoduje więcej niż dwie opinie nagle urasta do rangi ogromnej sprawy? Wyobraź sobie tę sytuację na żywo. W trakcie rozmowy pada hasło wyborów, bo dawno nie było. Ileś osób zgłasza się na chętnych, następnie rozmawiają jak by to zrobić. Kilka minut później sprawa jest ustalona. Na forum jest ta różnica, że każda wypowiedź oddalona jest w czasie od pozostałych o ileś minut lub godzin zamiast sekund, więc naturalnie dłużej się schodzi, ale jakby zliczyć kto ile powie to naprawdę tak samo by się z tego zrobił długi temat.


Cytat z "Szczurex": (Link »)
Pablo, bo zaczęli się za to zabierać ludzie którzy nie brali udziału i nie organizowali poprzednich dwóch edycji :P
Zachciało im się powymyślać zasady którę są "mądre", zamiast zostawić jak było.

Ano przepraszam. Będzie po staremu i tak na pewno. Jak już wyżej podałem, źle zinterpretowałem wypowiedzi w innym temacie i odniosłem wrażenie, że ustalone z góry pierwsze miejsca popularnych imion to coś niedobrego.
Ostatnio edytowany przez Fuma dnia 23.06.2013 10:16:41
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 10:19:56
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
Czepiasz się, bo się czepiasz, czy czepiasz się, bo pomysł jest zły, czy po prostu wolisz po swojemu ale nie chcesz precyzować?


Czepiam się bo kombinujecie a najprościej jak będzie tak jak do tej pory było. :P

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 10:32:15
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Szczurex": (Link »)
Czepiam się bo kombinujecie a najprościej jak będzie tak jak do tej pory było. :P

Jak też wyjaśniłem, myślałem że metoda jak do tej pory jest uważana przez część osób za wadliwą.

Fajnie też by było zrobić losowo wybrane pojedynki. Dwa zdjęcia, które wolimy. I tak dla całej listy kandydatów metoda eliminacji, ale to już za dużo roboty rozpisać taki system. Zawsze najlepiej po staremu :-ojjk:
Myr

3
(+3|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 11:04:04
PERMABAN
Tona postów, a jedyna osoba, która faktycznie chciała podjąć się organizacji właśnie się od tego odsunęła. Albo ktoś coś robi systemem jak kiedyś, prostym i bez spiny, albo wypierdolić oba tematy i zapomnijmy o tej farsie :f

-1
(+0|-1)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 11:09:41
Uncia Hortensis
Rabatka
Jedyna osoba, która chciała organizować multietapowe wybory się odsunęła. Do robienia tego po staremu nie potrzeba nikogo. Wystarczy rzucić temat-ankietę z listą uczestników a następnie wszyscy postują swoje zdjęcia.

Zróbcie konkurs na FKonie i będzie lepiej bo elitarnie :-Dk
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 11:24:46
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Fuma": (Link »)

Zróbcie konkurs na FKonie i będzie lepiej bo elitarnie :-Dk

A co, nie jedziesz i w odbyt kłuje?

-1
(+1|-2)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 11:25:55
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Jezu, trzba było aż temat zakładać? Wrzucamy fotki, głosujemy w ankiecie i wszyscy są szczęsliwi. Nie wychodzi ci bycie fajnym, im bardziej próbujesz tym gorzej dla ciebie.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory Polfursa - Jaką wolimy formę?
Wysłano: 23.06.2013 11:27:59
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "Vethuleion": (Link »)
Cytat z "Fuma": (Link »)

Zróbcie konkurs na FKonie i będzie lepiej bo elitarnie :-Dk

A co, nie jedziesz i w odbyt kłuje?


Możecie na fkonie zrobić wybory miss i mistera ;) W realu na pewno nie pojawiłyby się jakieś głupie dyskusje na temat formy itd. Myślałem od samego początku że to tylko zabawa a tu popatrz. Pojawiła się dyskusja i żale ;) Jeszcze trochę i ludzie zaczną się ciąć XD
Uważam że bardzo łatwo w realu jest olać czyiś wkład i wyrzucić swój własny pomysł, który eliminuje własny wkład i poświęcenie tak by konkurs toczył się sam i by inni przejęli obowiązki organizatora ;)

Cytat z "Ryan": (Link »)
Jezu, trzba było aż temat zakładać? Wrzucamy fotki, głosujemy w ankiecie i wszyscy są szczęsliwi. Nie wychodzi ci bycie fajnym, im bardziej próbujesz tym gorzej dla ciebie.


To chyba jedyna droga jak widać. Najprawdopodobniej po wszystkim będzie tak że będzie drama o to że ktoś jest na szarym końcu ;)
Trochę żałuje że odkopałem tamten temat
Ostatnio edytowany przez Liszek dnia 23.06.2013 11:29:36
Z poważaniem ... rudy padalec :P

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane