Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...567891011...25>>


3
(+3|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 9:16:04
Smok
Zmiennokształtny
Cytat z "wilk378": (Link »)
Po co komentujesz mój wpis dziecko ?

Cytat z "wilk378": (Link »)
(...)że są to osoby wierzące w katolickie bzdury po za tym nie prowokuj i nie komentuj moich opinii...ja za takie coś dostałem bana

Serio? Dostałeś bana za komentowanie czyjejś opinii na forum? Czy za obrażanie użytkownika i zachowywanie się jak ostatni burak?
Cytat z "Riciak": (Link »)
a poza tym jestes Wielkim Złym Zbuntowanym i Alternatywnym Wilczkiem.

Wrzuć sobie to w podpis.

Podoba mi się Halloween jako tradycja w USA. Fajnie wyglądają te wszystkie imprezy oraz weseli i poprzebierani ludzie. W Polsce się to nie przyjmie, bo mamy własne tradycje i inną kulturę. Dlatego ignoruję i nie rozdaję cukierków ;)

Wkurza mnie telefoniczny system rejestracji do przychodni studenckiej. "Wszystkie linie są zajęte", wesoła muzyczka i czekanie...nawet gdy dzwonię 3 raz w przeciągu godziny. A pieniądze z konta uciekają...

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 9:56:07
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
U nas też był z tym ból. Tyle gorszego, że nawet jak SAM przyjdziesz do nich się zarejestrować to nawet wtedy mają problem z zapisaniem :P a to już ból kompletny. Takie burdele organizacyjne potrafią doprowadzać do czarnej rozpaczy to prawda :P
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 11:21:50
Kangur
Anthro
Cytat z "rafper": (Link »)
Widzisz Solaxe, bardziej mi chodziło o to że te święta przynależą do pewnych kultur i regionów, haloween chociażby z kultury celtyckiej, są jak to każde święto, na cześć czegoś lub kogoś. Po co obchodzić cudze święta, kiedy my już mamy odpowiednik niechrześcijańskiego święta zmarłych (lub o duszkach jak kto woli). Dziady
Po co sprowadzać święta z zagranicy skoro już mam odpowiednik? Robić puste komercyjne święto?
Osobiście nie darzę sympatią hallowen, ale gdyby ktoś zaprosiłby mnie na dziady to bym zapewne poleciał świętować jak głupi, pomimo iż niekatolickie święto. Czy naprawdę doszło u nas już do takiej degeneracji kulturowej że musimy obchodzić święta z zagranicy, zamiast obchodzić nasze święta rodzimowiercze i kultywować tradycje?


1. Wiele naszych super tradycyjnych swiat pochodzi z spoza Polski (Wigilia wcisnela sie w poganskie swieto, nasza kochana choinka to poganski i niemiecki wynalazek itd.)

2. Nie wiem w czym przeszkadza obchodzenie jednoczesnie obu swiat, ja nie mam problemu :P

Wszystkich Swietych super tradycja, lazenie caly dzien w tloku w mrozny dzien, wk**wianie sie na ludzi, hieny cmentarne wszedzie. "O wez ta swieczke postaw tam, o popatrz a Halinka to jakas nowa wiazanke kupila, wez to wywal"

Wilk, twoje prywatne wiadomosci usunalem, nie bede czytac wiazanki przeklenstw :)


Zeby nie bylo:

Wkurzaja mnie sprzedawcy ktorzy denerwuja sie ze zbyt czesto u nich kupuje (!)
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 4.11.2014 11:25:22

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 11:46:44
Puffgryf zaczepno-obronny
Cytat z "Solaxe": (Link »)


Wkurzaja mnie sprzedawcy ktorzy denerwuja sie ze zbyt czesto u nich kupuje (!)


what :v
ale jak to? Przychodzisz do sklepu 14 razy dziennie po jedną rzecz?

Każdy zasługuje na drugą szansę.
Na trzecią... niekoniecznie.

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 11:57:54
Szare A Fu Fu
Smokełke
Kupujesz 5 bułek, jednorazowo biorąc tylko jedną :P?

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 13:39:26
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Podejrzewam płatności kartą lub grubymi nominałami :P

-5
(+0|-5)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 14:31:01
Lampart
Zwierzę
PERMABAN
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Cytat z "rafper": (Link »)
Widzisz Solaxe, bardziej mi chodziło o to że te święta przynależą do pewnych kultur i regionów, haloween chociażby z kultury celtyckiej, są jak to każde święto, na cześć czegoś lub kogoś. Po co obchodzić cudze święta, kiedy my już mamy odpowiednik niechrześcijańskiego święta zmarłych (lub o duszkach jak kto woli). Dziady
Po co sprowadzać święta z zagranicy skoro już mam odpowiednik? Robić puste komercyjne święto?
Osobiście nie darzę sympatią hallowen, ale gdyby ktoś zaprosiłby mnie na dziady to bym zapewne poleciał świętować jak głupi, pomimo iż niekatolickie święto. Czy naprawdę doszło u nas już do takiej degeneracji kulturowej że musimy obchodzić święta z zagranicy, zamiast obchodzić nasze święta rodzimowiercze i kultywować tradycje?


1. Wiele naszych super tradycyjnych swiat pochodzi z spoza Polski (Wigilia wcisnela sie w poganskie swieto, nasza kochana choinka to poganski i niemiecki wynalazek itd.)

2. Nie wiem w czym przeszkadza obchodzenie jednoczesnie obu swiat, ja nie mam problemu :P

Wszystkich Swietych super tradycja, lazenie caly dzien w tloku w mrozny dzien, wk**wianie sie na ludzi, hieny cmentarne wszedzie. "O wez ta swieczke postaw tam, o popatrz a Halinka to jakas nowa wiazanke kupila, wez to wywal"

Wilk, twoje prywatne wiadomosci usunalem, nie bede czytac wiazanki przeklenstw :)


Zeby nie bylo:

Wkurzaja mnie sprzedawcy ktorzy denerwuja sie ze zbyt czesto u nich kupuje (!)

W mojej prywatnej wiadomości nie było ani jednego przekleństwa ale rozumiem że po prostu prowokujesz...

więc w którym miejscu dokładnie jest jakieś przekleństwo? bo chyba mam coś ze wzrokiem i nie widzę...
Ostatnio edytowany przez wilk378 dnia 4.11.2014 14:37:19

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 15:00:14
Kangur
Anthro
Zakladalem przeklenstwa patrzac na twoja kulture osobista :P I widze ze dobrze zrobilem ze nie odpisywalem. Wszyscy cie tu prowokuja widze, napij sie melisy czy cos


Eljot, draco i blejn - wszystkiego po trochu w sumie. "No co pan nie może pan wszystkiego od razu kupić? >: I"
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 4.11.2014 15:05:41

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 15:44:52
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
1.Ja nie mówię że nie, ale są one dostosowane do polskich warunków zazwyczaj, wspomniana Wigilia Bożego Narodzenia w innych państwach jest często dniem jak co dzień. Mamy znacznie więcej świąt katolickich zrobione pod pogańskie, efekt działalności kościoła żeby ludzie przestali pogaństwo uprawiać, zadziałało połowicznie, bo sporo pogańskich zwyczajów zostało po prostu wchłonięte, a kultywowane są dalej lecz w innej formie
(co szczególnie widać na wioskach we wschodniej Polsce). A choinka, choć pogańska, przejęta i rozpowszechniona przez kościół.

2. Mówisz o zaduszkach, które powstały jako konkurencja dla wspomnianych dziadów.
Ja osobiście uważam to za święto w którym można na chwilę zastanowić o swojej śmiertelności i oddać cześć zmarłym zmawiając modlitwę i zapalając symboliczny znicz, życie wszak nie jest samą zabawą. Nie moja wina że ludzie zapomnieli że to nie jest konkurs na najładniejszy nagrobek. Po za tym dla mnie jest to też okazja zobaczyć dalszą rodzinę.

pomijając offtop:

Zapisałem się na studiach na język rosyjski poziom A1.
Muszę latać i zbierać podpisy by przenieść się do innej grupy a potem zanieść to do lektoratu, przez co część lekcji poszło się chędożyć, bo ktoś nie umiał dać mnie do odpowiedniej grupy.
Ostatnio edytowany przez rafper dnia 4.11.2014 19:11:42
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

-4
(+0|-4)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 16:01:17
Lampart
Zwierzę
PERMABAN
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Zakladalem przeklenstwa patrzac na twoja kulture osobista :P I widze ze dobrze zrobilem ze nie odpisywalem. Wszyscy cie tu prowokuja widze, napij sie melisy czy cos


Eljot, draco i blejn - wszystkiego po trochu w sumie. "No co pan nie może pan wszystkiego od razu kupić? >: I"

Ciekawe bo nie użyłem żadnego wulgaryzmu na tym forum w przeciwieństwie co do niektórych...ty chyba trollujesz

7
(+7|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 16:04:38
PERMABAN
Zrobiłam pączki, chciałam polukrować, ale za ciepłe i lukier spłynął... Muszę czekać aż wystygną, a zimne nie są tak dobre. Jak żyć?! ;(((
  1. firstworldproblems

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 16:05:11
Puffgryf zaczepno-obronny
Cytat z "wilk378": (Link »)
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Zakladalem przeklenstwa patrzac na twoja kulture osobista :P I widze ze dobrze zrobilem ze nie odpisywalem. Wszyscy cie tu prowokuja widze, napij sie melisy czy cos


Eljot, draco i blejn - wszystkiego po trochu w sumie. "No co pan nie może pan wszystkiego od razu kupić? >: I"

Ciekawe bo nie użyłem żadnego wulgaryzmu na tym forum w przeciwieństwie co do niektórych...ty chyba trollujesz


Skończ offtop zanim zacznę kasować posty.

Każdy zasługuje na drugą szansę.
Na trzecią... niekoniecznie.

2
(+2|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 16:10:54
Anthro
Cytat z "Ara": (Link »)
Zrobiłam pączki, chciałam polukrować, ale za ciepłe i lukier spłynął... Muszę czekać aż wystygną, a zimne nie są tak dobre. Jak żyć?! ;(((

Wymyśliłam na urodziny sernik z galaretką w trzech kolorach na wierzchu ale za szybko zrobiłam galaretkę i wylałam ją na ciepły sernik. Pierwsza galaretka wsiąkła w jednym miejscu a reszta wypełniła powstałe pęknięcia. Improwizowałam i polałam czekoladą. Mówiłam że to było zamierzone i że to jest wulkan :-)k Wszystkim smakowało.

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 17:06:57
Irbis
Bestia
Za długo siedzę w pracy na zasadzie "Nie mogę przecież w połowie tego przerwać". :zlyk:
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 17:27:36
Lew
Wkurzają mnie przepisy kulinarne, które nie mogą się udać ale dowiadujesz się o tym w połowie robienia.

Przepis na bułki, które próbowałem dzisiaj zrobić zakładał prawie 2 szklanki mleka na 700g mąki a do tego jeszcze jajko. Ciasto miało wyjść plastyczne, nie lepiące się i w ogóle cacy.
Problem taki, że po dodaniu jajka i pierwszej szklanki mleka już wyszła zdecydowanie za mokra, kleista i ciągnąca się mamałyga --k
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 4.11.2014 17:28:03
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 17:35:31
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Cytat z "Ara": (Link »)
Zrobiłam pączki, chciałam polukrować, ale za ciepłe i lukier spłynął... Muszę czekać aż wystygną, a zimne nie są tak dobre. Jak żyć?! ;(((
  1. firstworldproblems


Ja na ciepłe zawsze sypię cukier-puder :-Pk
Ostatnio edytowany przez eLJot dnia 4.11.2014 17:36:14

4
(+4|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 17:45:57
PERMABAN
Sam cukier puder to wersja dla biedaków, musi być lukier na soku z cytryny.

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 18:14:19
kot
to, że polfurs nie pozwala mi być gimbusem i robić hashtagów, zamiast tego robi listę
  1. swag
  2. yolo

7
(+7|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 18:32:57
byk
Anthro
Cytat z "andrus": (Link »)
to, że polfurs nie pozwala mi być gimbusem i robić hashtagów, zamiast tego robi listę
  1. swag
  2. yolo


#nieprawda
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 21:20:24
kot
Cytat z "Mino": (Link »)
Cytat z "andrus": (Link »)
to, że polfurs nie pozwala mi być gimbusem i robić hashtagów, zamiast tego robi listę
  1. swag
  2. yolo


#nieprawda

#omujborze
#działa
#alwayslearning
Ostatnio edytowany przez andrus dnia 4.11.2014 21:21:41

1
(+2|-1)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 21:28:19
Arachne
Taur
Załącznik:
png  bbc.png (1,284.38 KB; 897x573 px)
290_545936e3b31b5.png 897x573 px

0
(+2|-2)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 4.11.2014 23:00:54
Wilczyca
Zwierzę
♥♥♥♥♥♥♥ mnie niemiłosiernie fakt, że są "ludzie", którzy szczycą się mordowaniem dla zabawy. Polowanie zawsze miało swoje zasady i nigdy nie powinno być napędzane "dobrym funem", a zwierzyna łowna powinna być darzona szacunkiem. Już nie mówiąc o tym, że człowiek nie powinien polować na lisy, wilki, niedźwiedzie i inne drapieżniki. Co mnie skłoniło, żeby się zacząć gorączkować? A taki obrazek mi na facebooku wyskoczył:


No i krew mnie zalała. Dumni, silni mężczyźni ze swoimi trofeami, niech ich szlag...

1
(+3|-2)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 5.11.2014 8:36:38
Wilczek
Anthro
A dlaczwgo czlowiek nie powinien polowac na drapiezniki? Jest za duzo lisow, wydane pozwolonie do odstrzalu to niech strzelaja.
Dlaczego zawsze kazdy placze jakbtakie sa zdjecia a jak ktos chwali sie ryba jaka zlowil (nawet na pfie ktos chyba wrzucal rybki) to nikt nie placze? Bo to tylko ryby? I zeby nie bylo szczupak to tez drapieznik :p
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 5.11.2014 9:34:37
Wilk
Zwierzę
Cytat z "wilk378": (Link »)
Katole narzekające na halloween, które swoją drogą ma wspaniały klimat.


Implikujesz że jestem katolem? Chyba cię pokiełbasiło.

Przeż to święto wywodzi się wprost z Dziadów.
--sf.

7
(+7|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 5.11.2014 10:29:19
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Co do polowania na lisy to akurat dobrze, że jest na nie pełny odstrzał. Ich populacja była od zawsze kontrolowana przez wściekliznę. Teraz jak są szczepionki zrzucane z helikopterów zniknął główny czynnik kontroli ich populacji, jest mniej zajęcy, kuropatwy są na wymarciu praktycznie, bażant w niektórych miejscach na terenie Polski już praktycznie nie występuje i jest go coraz mniej. Lis to nie jest zwierzę, które sobie upoluje zająca i go sobie zostawi na później, w większości przypadków ( ok 70 procent) on dwa razy tego samego ciała nie tyka czyli zabije zająca, naje się i pójdzie następnego dnia załatwi następnego pomijając fakt, że ten wczorajszy ma jeszcze ponad połowę mięsa na sobie. To że ludzie podniecają się, że lis jest pożyteczny bo zabija gryzonie na polach to chyba zapominają, że przez to ptaki drapieżne takie jak myszołów mają mniej pożywienia. Kiedyś istniało tylko jedno ognisko bąblownicy w Polsce, teraz dzięki niesamowicie dużemu zagęszczeniu populacji lisów praktycznie cała Polska jest nią zainfekowana. Jagód z lasu się już nie sprzedaje na drogach jak w dawniej (a jak ktoś na miły Bóg taką osobę widzi niech jej wypłaci sto batów) bo na jagodach właśnie cały ten syf bąblownicowy się osadza. Kiedyś przed szczepionkami populację lisa w Polsce szacowano na około 20 tysięcy lisów. Teraz same samochody zabijają ich corocznie na drogach w liczbie około 100 000! PRzy takim zagęszczeniu sama populacja lisa jest zagrożona chorobami, które ten gatunek sam swoim przynosi. Chociażby parchy. Obecnie rzadkością jest zobaczenie lisa który nie byłby chociażby w najmniejszym stopniu parchami nie skażony. Obecnie w niektórych częściach kraju lisy wyglądają tak:







Na szczęście sytuacja zaczęła się wypogadzać A co do zdjęcia : A BARDZO DOBRZE :P tam bażancik odżyje, kuropatwa jaja zniesie, zając się rozmnoży itp itd JAkby mi desynsektor pokazał że mam gniazdo szczurów w domu to chciałbym aby je wybił nawet z "malutkimi szczurkami" (nie to że szczurów nienawidzę...uwielbiam je :) są zajebistymi towarzyszami ale takich co to mi w domu szkodzą to bym zatłukł)
A połów ryb w milionach sztuk kontrowersji nie budzi większych niż rodzinka szkodników? Jak to mawiał poeta:

"Nie żal ubitej ryby co rannego ptaka
Błogosławieni obdarzeni głosem"


Więc całe to "bezduszne mordowanie" nie dość, że służy samym lisom (mniejsze zagęszczenie- mniej parchów chociażby) to wpływa na odrodzenie populacji innych stworzeń, które może przez ekoświrów doceniane nie są bo nie mają ładnego futerka i na fursonę byłoby je dziwnie wybierać :P a przede wszystkim zmniejsza zapotrzebowanie na coś czego zupełnie nienawidzę...na hodowlę lisów na futro .
W takich "hodowlach" trzymane są w małych klatkach najczęściej osobno coby się nie pozabijały, i zwyczajnie morduje wrzucając na morką podłogę podłączoną do prądu coby futerka nie niszczyć.


fiu fiu ale się rozpisałem O.o
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 5.11.2014 10:32:28
FABRICATI DIEM PVNC"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...567891011...25>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane