Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   4 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...6789101112...25>>


0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 0:17:23
Wilczyca
Zwierzę
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
A dlaczwgo czlowiek nie powinien polowac na drapiezniki? Jest za duzo lisow, wydane pozwolonie do odstrzalu to niech strzelaja.
Dlaczego zawsze kazdy placze jakbtakie sa zdjecia a jak ktos chwali sie ryba jaka zlowil (nawet na pfie ktos chyba wrzucal rybki) to nikt nie placze? Bo to tylko ryby? I zeby nie bylo szczupak to tez drapieznik :p


Od kiedy pozwolenie dotyczy młodych? To żadne polowanie, kiedy znajdujesz norę i wybijasz szczenięta, które w niej znajdziesz.
Nie mam nic do polowań, które mają na celu zdobycie mięsa, skór i kości, które się wykorzysta. Natomiast nie jestem w stanie zaakceptować polowań dla zabawy. Na drapieżniki człowiek, moim zdaniem, nie powinien polować z tego względu, że mięsa takiego zwierzęcia nie zje. Tyle dobrze, jeśli wyprawi skórę i użyje kości do chociażby robienia ozdób. To są jednak bardziej moje osobiste przekonania, wynikające z mojego światopoglądu i religijności.
Co do kwestii w ogóle zezwoleń na polowanie, odstrzałów i sztucznej kontroli liczebności gatunków, to nie są one wcale czymś pozytywnym dla środowiska naturalnego. Natura potrafi się świetnie utrzymać w równowadze, szczególnie, jeżeli idzie o relację drapieżnik-zwierzyna. Liczebność lisów wcale nie była kontrolowana przez wściekliznę. Oczywiście był to jeden z czynników, no ale właśnie - tylko jeden z nich. Liczebność drapieżników jest kontrolowana przede wszystkim dostępnością pożywienia, a więc liczebnością ofiar, zagęszczeniu populacji i konkurencją między- i wewnątrzgatunkową. W momencie, kiedy ludzie zaczęli rozsypywać środki przeciwko wściekliźnie i liczba zachorowań zaczęła spadać (swoją drogą nie popieram też tego kroku, miał on na celu tylko zwiększenie komfortu ludzi, poprzez zmniejszenie zagrożenia zarażenia zwierząt domowych), a więc wyeliminowano jeden z czynników regulujących populację, zaczęła się zmniejszać liczba ofiar (wymienione przez Liskowica zające i kuropatwy) i tutaj można by oczywiście załamać ręce i rzucić się na ratunek poprzez odstrzeliwanie lisów, ale natura sama by sobie z tym poradziła, bo z braku wystarczającej liczby pożywienia liczebność lisów by zaczęła spadać. Ta prosta zależność jest przedstawiona na jednym z najbardziej podstawowych biologicznych wykresów


EDIT: zapomniałabym o tej rybie nieszczęsnej! Ryby łowi się przeważnie na obiad. Kiedy ktoś je łowi tylko na trofeum to temu też jestem przeciwna.

EDIT 2: Dużo lepszym sposobem na kontrolę liczebności lisów, które faktycznie dużo szkód powodują, jest ochrona ich naturalnych wrogów i konkurentów, których ludzie namiętnie wybijali - wilków chociażby. Nie można zapominać, że lisy nie rozprzestrzeniły się same z siebie tylko ludzie przez swoją krótkowzroczność do tego dopuścili.
Na potwierdzenie tego polecam poczytać o dobroczynnym wpływie na ekosystem Parku Yellowstone reintrodukcji wilka. Jeżeli chcemy faktycznego stanu równowagi to musimy odwoływać się do głębszych treści i kroków dalekosiężnych, a nie doraźnych rozwiązań. Takie doprowadzają tylko do pogarszania problemu, to zamiatanie brudu pod dywan.
Ostatnio edytowany przez Draugwath dnia 6.11.2014 0:26:53

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 9:06:08
Irbis
Bestia
Gdy zabita jest matka, młode same padną szybko ofiarą innych drapieżników bądź z głodu. Przykro mi to mówić, ale dobicie szczeniaków było prawdopodobnie aktem łaski.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 12:52:09
Anthro
Ammmmm że co? W Rosji jada się niedźwiedzie łapy (podobno bardzo smaczne) i ogólnie całego niedźwiedzia jada się na Syberii. Anglicy robią zupę z Lisa. Jest całkiem dużo dań które robi się z drapieżników więc zanim zaczniesz się wypowiadać w stronę gotowania pogrzeb trochę na ten temat :3 http://www.food.com/recipe/barbecued-bear-18946 <- To mam w planach XD

A żeby nie było offtopu:

Wkurza mnie jak ktoś zamiast rozmawiać przez mikrofon podczas gry grupowej panicznie z w niego chichocze przez co nieda się zrozumieć co inni mówią --k
Ostatnio edytowany przez Inu dnia 6.11.2014 13:02:27
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

2
(+2|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 13:02:15
Jeleń
Anthro
Wszyscy tacy mądrzy - a porozmawiajcie np. z ornitologami co myślą o strzelaniu do lisów (a jak nie lubisz strzelania do dzików/saren to zapraszam do rozmów z rolnikami i leśnikami). Jeszcze by wam powiedzieli, że myśliwi to ch*** bo ZA MAŁO lisów strzelają. Chciałbym zauważyć, że populacja lisa jest ponad 10x razy większa niż w latach 90tych - to nie jest już zwykłe wahanie się populacji z którą natura sobie sama poradzi (znaczy się poradzi - ale może dojść przy okazji do wymarcia kilku gatunków w różnych rejonach polski. Nie mylcie natury z dobrą ciocią która dba o wszystkie zwierzątka i roślinki).

Większość osób siedzących w temacie potwierdzi potrzebę wybicia dużej części obecnej populacji - problemem jest to, że większość myśliwych NIE STRZELA do lisów bo im się to po prostu nie opłaca. Futro z lisa ciężko dać na skup. Naboje kosztują. Mięsa z tego do domu nie weźmiesz. A czasu też trochę trzeba własnego poświęcić. Do lisów strzela znikomy procent myśliwych nazywanych potocznie "lisiarzami" a większość z nich robi to bo CHCĄ POPRAWIĆ WARUNKI DLA INNYCH ZWIERZĄT.

A teraz kolejna sprawa - nie bądźcie hipokrytami! Co to ma znaczyć "nie można ingerować w naturę, ona sama sobie poradzi"??? A gdzie teraz siedzisz? W swoim domu w mieście/miasteczku? Prąd dostajesz od elektrowni? Internet masz? Jedzonko kupujesz? Komunikacją miejską jeździsz? Albo samochodem? A jak twoja okolica wygląda? Zobacz na GoogleMaps sobie swoją okolice (nawet poza umiastowionym terenem) i powiedz mi co widzisz. Ja widzę wszędzie uprawy rolne i sady z minimalną ilością pozostałych naturalnych terenów. Więc nie pier*** mi tutaj o nie wtrącaniu się w naturę bo JUŻ się wszyscy wtrącamy i na to godzimy BO JEST TO DLA NAS WYGODNE. NIE MA naturalnej równowagi tam gdzie są ludzie.

Stawiasz fabrykę sztucznego futra bo biedne liski nie mogą przecież być hodowane na to i wiesz co się dzieje z ekosystemem w okolicy? Wiesz ile gatunków insektów i ptaków wymiera z tego regionu? Ale to przecież nie ma znaczenia - tego nie widzisz na codzień. A taki lisek to trochę jak piesek to już szkoda. Na dobrą sprawę teraz przez spadek popularności futra naturalnego jest problem z nadmierną liczebnością Lisów (było ich za dużo nawet przed szczepieniami - szczepienia wprowadzono dlatego, że BYŁO JUŻ ICH DUŻO - a teraz to już katastrofa jest ekologiczna praktycznie).
Cytat z "Gallagher":
I wish there was a knob on the TV to turn up the intelligence. There's a knob called 'brightness,' but it doesn't work.

0
(+1|-1)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 15:51:55
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
@ Draugwath
wykres zakłada całkowity brak człowieka w środowisku a jak tak siedzę i wyjrzę za okno to ludzi to jednak tych parę miliardów sobie żyje.Lis głodny do miasta idzie roznosić te swoje parchy na bezdomne psy chociażby :P Lis głodny to do kurnika wejdzie bo na polu już nic nie ma bo lis to syfiarz i dwa razy tego samego zajaca nie tknie nawet jak na nim z 70 procent mięsa zostało.
Pola uprawne trzeba wyrwać lasom by zasadzić na nich rosliny dla zwierząt niejadalne, Sztuczne tworzywa? tia wyprodukowane z pochodnych ropy naftowej a smieci się najczęsciej zakopuje gdzieś niszcząc środowisko na wiele dekad minimum.
Aby w żadnym procencie w naturę nie ingerować to trzeba PO PROSTU NIE ISTNIEĆ :P Bo samo założenie koszulki i chęć kupienia skarpetek w drodze do sklepu po chleb równa się z niewiarygodnym wtrącaniem się w naturę.
Zresztą to naprawdę trzeba być dziwakiem aby sądzić, że koła łowieckie nic tylko latają i strzelają. A który to z internetowych ekowojowników latał jak powódź była przy wsi Wilków aby podsypy dla i tak rzadkich tam bażantów robić? JAkoś żadnego nie widziałem.
Ja tam się cieszę, że mam w rodzinie łowczych :) A to i pożyteczne a i futro na ciuchy do rekonstrukcji zawsze gdzieś się znajdzie.


EDIT-> Ochrona wilków jako remedium na plagę lisów :rollk: założę się, że jelenie, sarny, łosie coraz mniej liczne zające bażanty i kuropatwy bardzo się cieszą...aha WILK JEST POD OCHRONĄ i jakoś problem z roku na rok rośnie...Czary :D ? W Parku Yellowstone nie żyją ludzie, którzy też mają swoje potrzeby. Już widzę jak się rolnicy z wilka na podwórkach u nas cieszą :D W sumie czemu nie? Taniej futro wilcze będzie można kupić u chłopa

https://www.youtube.com/watch?v=sTg5Ldqm8ME

https://www.youtube.com/watch?v=yb2Dxqt1oag
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 6.11.2014 16:07:44
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 15:58:28
Kangur
Anthro
Wkurza mnie wrzucanie obrazka/filmiku w każdym postcie :I
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 6.11.2014 15:58:35

-1
(+0|-1)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 16:00:17
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Wkurza mnie ślepota niektórych, ponieważ nie widzę aby w KAŻDYM poście był filmik/obrazek
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 16:04:28
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Solaxe chyba zjadł słowa, że w twoich postach. :P

Żeby nie było, wkurza mnie skype mobilny i zwykły. Mobilny dlatego, że ma problemy z synchronizacją wiadomości, a zwykły dlatego, że czasami muszę patrzeć chwilę dłuższą na pomarańczową kropkę z jedynką, żeby zniknęły wiadomości nieprzeczytane, a czasami nawet na te wiadomości najechać. Kretynizm.
Ostatnio edytowany przez Reirun dnia 6.11.2014 16:05:43
Cookie Time!

-2
(+0|-2)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 16:10:57
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
od tej strony do paru wcześniej zdjęcia jakiekolwiek padły 3-4 razy a udzielam się częściej czepialcu :P
Wkurza mnie czepialstwo dla samego czepialstwa.


a skype ogólnie jest marny przydaje się sporadycznie. (zaznaczam, że to tylko moja opinia)
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 6.11.2014 16:11:33
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 6.11.2014 16:26:51
Kangur
Anthro
Nie, czepiam sie bo mnie to irytuje i taki jest cel tego tematu

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 8.11.2014 12:48:02
Wilczyca
Zwierzę
Cytat z "Toboe": (Link »)
Gdy zabita jest matka, młode same padną szybko ofiarą innych drapieżników bądź z głodu. Przykro mi to mówić, ale dobicie szczeniaków było prawdopodobnie aktem łaski.


W tym przypadku owszem, ale kwestia tego, że nie zabija się matki z młodymi. Znam trochę myśliwych i żaden nie postąpiłby w ten sposób.

Cytat z "Inu": (Link »)
Ammmmm że co? W Rosji jada się niedźwiedzie łapy (podobno bardzo smaczne) i ogólnie całego niedźwiedzia jada się na Syberii. Anglicy robią zupę z Lisa. Jest całkiem dużo dań które robi się z drapieżników więc zanim zaczniesz się wypowiadać w stronę gotowania pogrzeb trochę na ten temat :3 http://www.food.com/recipe/barbecued-bear-18946 <- To mam w planach XD


Mowa była o Polsce, u nas się takich potraw nie pichci, a zdaję sobie sprawę z tego, że w innych okręgach kulturowych to się zdarza.

Do Liskowica i do Astara: nigdzie nie napisałam, że jestem przeciwko polowaniom w ogóle - pisałam za to, że zwierzę upolowane powinno się traktować z szacunkiem i wykorzystywać co się da z niego. To co mnie wkurzyło w tamtym zdjęciu, było właśnie totalnym brakiem szacunku okazanym tym zwierzętom. I podkreślam jeszcze raz, że napisałam, że odstrzały po prostu nie są najlepszą metodą radzenia sobie z rozrastającą się populacją danego gatunku.
Astar, tak przy okazji nie wmawiaj mi poglądów, których nie podzielam.
Problem tkwi w edukacji. Są sposoby na to, by wilki, czy inne dzikie zwierzęta żyły obok ludzi i unikały wchodzenia na ludzkie siedziby i pola. Ludzie często bezmyślnie prowadzą gospodarkę rolną, równie bezmyślnie stawiają domy. Już nie mówiąc o takich rzeczach, jak jedno z gorszych posunięć komunistów w Polsce, czyli zapora we Włocławku, która ma swoje plusy oczywiście, bo zapewnia energię kopalniom węgla w Bełchatowie, ale za to skutecznie nas to pozbawiło łososia atlantyckiego, który miał swoje tarliska m.in. w Sanie i w górnym biegu Wisły. Dawniej była to najbardziej dostępna w Polsce ryba o czym świadczą chociażby umowy zawierane pomiędzy gospodarzami, a panami, mówiące o tym ile razy w tygodniu pan może mieć maksymalnie łososia na talerzu. Moglibyśmy eksportować tę rybę, a dzięki bezmyślności Gomułki łosoś jest u nas jedną z najdroższych ryb, którą trzeba importować, bo ostało się tylko kilka tarlisk na Pomorzu. Ludzie płaczą, że im powódź dom zabrała, ale nie myśleli, kiedy ten dom stawiali. No i oczywiście krzywdzący stereotyp złego wilka z bajek, przez który, kiedy tylko pojawia się więcej wilków rolnicy chcą łapać za widły i pochodnie, nie zdając sobie sprawy z tego, jaki wpływ wilk ma na środowisko naturalne i jak może działać na ich własną korzyść, jeżeli nauczą się z nim koegzystować.
Jesteśmy częścią natury i mamy na nią bardzo duży wpływ, jak każdy gatunek też staramy się przetrwać i żeby nam było dobrze, tylko, że kroki jakie od lat są podejmowane tak naprawdę godzą także w nas, bo z racji, że nie stoimy ponad, czy obok przyrody, każdy cios, który jej zadajemy uderza także w nas. Nie mówię, że wszyscy powinni zrzucić ciuchy, spalić swoje domy i pobiec z gołymi dupami do lasu śpiewając hymny na cześć Ziemi, jednak chodzi o świadomość, uczenie się i działanie w sposób, który będzie na dłuższą metę dobry i dla ludzi i dla wszystkich innych gatunków zwierząt i roślin oraz dla biotopu.

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 10.11.2014 14:50:40
Jeleń
Anthro
Draugwath w tamtym zdjęciu to co mówisz, że nie ma szacunku ułożono lisy tak jak na tzw. Pokocie. Wyszukaj sobie w google co to. W skrócie układa się zwierzynę właśnie w celu okazania szacunku a nie np. rzuca się na odwal na kupkę. Nie wiem jak u tych panów myśliwych, ale jest też pan sygnalista który gra melodię specjalnie dla każdego gatunku który na tym pokocie leży (znów szacunek).

Co do wilków, jest już dużo lepiej niż było jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Niestety prostego rolnika z dala od cywilizacji nie zmienisz - dalej będzie zastawiał wnyki na wilka bo "nic co mu dają dla ochrony nie działa" i nic się na to nie poradzi (chociaż to raczej nie jest ogromny problem dla liczebności wilka - kłusownictwo byłoby znacznie gorsze)

Więc tak - wkurza mnie ciemnota ludzka i łatwość w jej manipulacji mediami :)
Cytat z "Gallagher":
I wish there was a knob on the TV to turn up the intelligence. There's a knob called 'brightness,' but it doesn't work.

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 13.11.2014 20:51:52
Avian
Anthro
W mojej szkole akcja oddawania krwi, więc uznałem że pójdę, nie dość że już dłuższą chwilę chciałem i miałem w planach skorzystać z pierwszej okazji po osiemnastce, to jeszcze nie trzeba było dzięki temu iść między innymi na niemiecki. No więc wchodzę do internatu w którym w dużej sali krwiodastwo się urządziło, ustawiam się w strasznie długą kolejkę, i czekamy.
Po godzinie przesuwania się o 3 metry co 8 minut przychodzi nasza kolej, ale dowiadujemy się, że już maksymalna ilość osób oddała. I naraz wkurzyły mnie trzy rzeczy:
-na nic fakt, że byliśmy wszyscy na liście, że wpisaliśmy się z tygodniowym wyprzedzeniem, bo widocznie przed nami wszedł ktoś spoza niej
-samo stwierdzenie, że więcej już nie chcą. Skojarzyło mi się to trochę z tacą w kościele na którą nie chcą twojej złotóweczki bo już jest pełna
-musiałem iść na niemiecki

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 13.11.2014 21:03:15
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Za drugi punkt nie masz się co złościć, bo to albo przez biurokrację (może mają jakieś limity, umowy, kwoty mleczne, huk wie co) albo z prostego powodu, że krew ma określony czas "przydatności do spożycia". Nie ma sensu przechowywać więcej niż szpitale mogą przerobić bo się po prostu zmarnuje.
Ostatnio edytowany przez eLJot dnia 13.11.2014 21:04:05

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 13.11.2014 21:27:29
Avian
Anthro
No dobra, ale czemu w takim układzie obsługujący moją szkołę punkt Słupsk który ma tyle, że musi odmawiać dawcom nie może się dogadać z punktem Gdańsk, któremu wiecznie brakuje to już nie wytłumaczysz.. No nic, oddam w Gdańsku, jeszcze mi za bilet oddadzą :)
Ostatnio edytowany przez Jakub dnia 13.11.2014 21:27:47

5
(+5|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 14.11.2014 10:43:55
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Nie znoszę jak ktoś siada w autobusie od zewnętrznej strony zostawiając wolne miejsce pod oknem. A później jeszcze żeby było śmieszniej jak ktoś chce tam usiąść to nie wstaną tylko brzuch wciągną albo nogi przesuną w bok kopiąc kogoś. :rollk:
Anything that is beautiful people want to break.

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 17.11.2014 14:03:29
Jeleń
Anthro
Posty powitalne, które zamiast zgrabnej formy, przybierają formę autobiografii na 100 wierszy o całym swoim życiu.
Brak dystansu i poczucia humoru.
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

-5
(+0|-5)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 0:54:46
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "Riciak": (Link »)
Nie znoszę jak ktoś siada w autobusie od zewnętrznej strony zostawiając wolne miejsce pod oknem. A później jeszcze żeby było śmieszniej jak ktoś chce tam usiąść to nie wstaną tylko brzuch wciągną albo nogi przesuną w bok kopiąc kogoś. :rollk:


Jak ktoś mi tak robi to zawsze "Przypadkiem" nadepnę tej osobie na stopę na ten przykład :P A niech ma za to, że sobie dupsko wygodniej chce ułożyć kosztem innych.
Mnie wnerwiają starsze (nie STARE tylko takie 40tolatki na ten przykład) osoby, które jak sobie siedzę i wracam po dniu z pracy itp. To zawsze przy mnie stają "PRzypadkiem", "Przypadkiem trącają i "Przypadkiem" dostają ataku "kaszelku" o nazwie "złaź z mojego miejsca". Czy tylko mi się tak wydaje?
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 18.11.2014 0:55:47
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 8:36:05
Wilczek
Anthro
40 latki? Really? W zyciu nie spotkalem sie, aby ktos ponizwj 60 tak robil. Chyba, ze u was taka dziwna moda. Kiedys ustepowalem zawsze miwjsca teraz staram sie na oko oceniac czy faktycznie jest dobrze po 60, ale to ze wzgledu na to, ze raz ustapilem miejsca wydawalo mi sie, ze troche starszej pani. Niestety ta Pani sie na mnie obrazila powiedziala, ze nie chce i sie spytala czy az tak staro wyglada. Jakbym powiedzial "tak" to chyba by mnie skopala w tym autobusie... A czlowiek chcial tylko dobrze ...
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 9:40:05
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Mnie wnerwiają starsze (nie STARE tylko takie 40tolatki na ten przykład) osoby, które jak sobie siedzę i wracam po dniu z pracy itp. To zawsze przy mnie stają "PRzypadkiem", "Przypadkiem trącają i "Przypadkiem" dostają ataku "kaszelku" o nazwie "złaź z mojego miejsca". Czy tylko mi się tak wydaje?


Heh, samotnie to nie przejdzie ale jakby z kumplem tak jechać, to tekst "Ustąp miejsca staruszce" mógłby temu zaradzić :)
--sf.

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 9:50:59
Irbis
Bestia
Jakby w pewnym wieku zanikała zdolność mówienia o swoich potrzebach... "Przepraszam, może mi pan/pani ustąpić miejsca?" "Ależ proszę". O ile milej by było bez insynuacji i mamroczenia pod nosem/pod balkonem, że "nikt się nie domyśli, by mi ustąpić".
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

4
(+4|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 10:57:57
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Ja spotkałam kiedyś kobietę ok 25 z 9 letnim dzieckiem która na mnie chrząknela żebym wstała. Ja akurat zmordowana wracałam od lekarza, nieprzytomna przystałam na to, oparłam się o poręcz, pani zaczęła mnie krytykować ze matce z dzieckiem na sam widok powinnam ustąpić po czym na nią zwymiotowalam. jestem ciekawa czy jakoś to na nią wpłynęło. Trochę mnie denerwuje ze jako osoba młoda spotykam się z wymuszaniem ustąpienia miejsca. Starszym osobom i w ciąży zawsze ustępuje bez zastanowienia. Nie czuje potrzeby ustępowania młodym ludziom. Xd

Jeszcze co jest dla mnie niesamowite w komunikacji miejskiej... Jechałam autobusem, miałam tak silne zawroty głowy ze myślałam ze zemdleje, przykucnelam na ziemi a nikt się nie zainteresował czy pomoc czy coś tylko udawali ze nie widza. >> albo staruszka się poślizgnęła na chodniku i nie mogła wstać. Centrum miasta. Ludzie obok niej przechodzili i nic. Ja wyszłam ze szkoły bo zobaczyłam ja przez okno, zadzwoniłam po karetkę bo pani ledwo mówiła i nie mogła wstać. Pozniej okazało się ze złamała nogę. Nie wiem skąd w ludziach taka obojętność. :v
Ostatnio edytowany przez Riciak dnia 18.11.2014 11:00:09
Anything that is beautiful people want to break.

2
(+2|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 11:08:11
Wilczek
Anthro
Przulynajmniej w Poznaniu jezeli chodzi o to jest dobrze. Jeszcze nigdy w zyciu nie spotkalem sie z obojetnoscia. Raz sie zdziwilem, bo klatka cala mnie bolala i pani siedzaca obok zaczela sie pytac jak sie czuje, gdzie mieszkam i w ogole. Zawsze powatpiewalem w ta "obojetnosc" o ktorej wszyscy mowia. Moze to w zaleznosci od regionu roznie bywa??

Zeby nie bylo offtopu. Znowu dzisiaj slyszalem jak zwykle mlodych ludzi w okolicach wieku gimnazjalnego, ktorzy sie chwalili ile to szmat dostali i jak to zagrozeni sa... Chyba nie ma nic bardziej debilnego od takiego zachowania i cieszenia sie z tego.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

4
(+4|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 16:04:38
Miniaturowy smok
Smok
A propos autobusów:
1. Wkurzają mnie osoby robiące sztuczny tłum w autobusie tzn jest mnóstwo wolnych miejsc siedzących, ale nie, poustawiamy się dookoła nich, zawalimy autobus tak, że nie będzie się dało siąść, a nawet wejść do środka i się dziwmy, że takie tłumy w autobusie. Za ♥♥♥♥♥ nie umiem tego zrozumieć. I potem miejsca puste stoją, a i tak się nie da do nich dopchać (o starszych ludziach nawet nie wspominam).
2. Ludzie, którzy koniecznie MUSZĄ zacząć wstawać z miejsca siedzącego w czasie jazdy w mega przeludnionym autobusie. Zamiast poczekać do przystanku i wtedy wstawać (gdy jeszcze ludzie w przeludnionym autobusie zwykle wychodzą z niego, żeby inni mogli wysiąść), to się pchają jak jest ścisk i ciężko jest krok zrobić. Bo tak.
3. Starsi ludzie, którzy po ustąpieniu im miejsca nie odezwą się słowem. Na dobrą sprawę ustępowanie miejsc starszym to kwestia dobrego wychowania. Więc gdy ja kulturalnie ustępuję komuś swoje miejsce siedzące (a jadę długo i też, mimo młodego wieku, bywam zmęczona albo źle się czuję), to liczę na zwykłe, kulturalne "dziękuję". A nie "HMPF" i nawet nie spojrzy na mnie, przecież to był mój obowiązek.

A tak z innej beczki:
Wkurzają mnie ludzie, którzy stronią całkowicie od wszelkich napojów zawierających alkohol. Nie mówię tu o abstynentach, którzy mają w tym jakiś swój cel czy coś, tylko o takich ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, które krzywią się na widok piwa, od wina dostają mdłości, a jak słyszą wódka, to tracą przytomność. Np ja mówię, że piłam ostatnio jakiegoś dobrego portera, a ktoś na to "FUUUUJ JAK MOŻESZ PIĆ PIWO FUJ ALKOHOL RZYGAM JUŻ WEWNĘTRZNIE AA".

Podobnie się to ma ze wszystkimi innymi rzeczami. Mówię komuś, że bardzo lubię pić soki warzywne (pomidorowy, buraczany i wielowarzywny), a ten ktoś robi minę zniesmaczoną jakbym miała gówno na twarzy i z przeciągłym jękiem mówi "aleee Ty jesteeeeś dziwna, fuuuuj. Jak można to pić???". Nie lubisz, okej? Ale ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ się od moich gustów.



I na koniec nowy ♥♥♥♥♥♥, którego nabawiłam się niedawno, przez pewną "koleżankę" na uczelni (ważne jest tu, że koleżanka XXL). Mianowicie drażni mnie nieziemsko, gdy osoby o tuszy wieloryba pouczają mnie co do tego, jak powinnam się odżywiać. Np piję sobie sok z pomidorów, a taka wieprzowinka mi tłumaczy, że to niezdrowe, konserwanty i bla bla bla i powinnam sokowirówkę sobie kupić bla bla bla~. Może i jestem wredną ♥♥♥♥♥, ale czasem aż ciśnie mi się na usta "widzisz, ja jem gówno pełne konserwantów i wyglądam dobrze, a tucznika z Ciebie zrobiła natura".
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

0
(+0|-0)
Re: "To mnie wkurza"
Wysłano: 18.11.2014 17:04:05
byk
Anthro
Cytat z "Izzy": (Link »)
A propos autobusów:
1. Wkurzają mnie osoby robiące sztuczny tłum w autobusie tzn jest mnóstwo wolnych miejsc siedzących, ale nie, poustawiamy się dookoła nich, zawalimy autobus tak, że nie będzie się dało siąść, a nawet wejść do środka i się dziwmy, że takie tłumy w autobusie. Za ♥♥♥♥♥ nie umiem tego zrozumieć. I potem miejsca puste stoją, a i tak się nie da do nich dopchać (o starszych ludziach nawet nie wspominam).


O to to, zwłaszcza jeżeli ci ludzie blokują wejście do autobusu/tramwaju. To taki mój standard w drodze do pracy. Wejścia zastawione ludźmi, przecisnąć się nie da, pierwsze wrażenie jest takie że pojazd nabity po brzegi - a w środku przez okna widać luzy i puste miejsca.


Cytat z "DarkHunter": (Link »)
40 latki? Really? W zyciu nie spotkalem sie, aby ktos ponizwj 60 tak robil. Chyba, ze u was taka dziwna moda. Kiedys ustepowalem zawsze miwjsca teraz staram sie na oko oceniac czy faktycznie jest dobrze po 60, ale to ze wzgledu na to, ze raz ustapilem miejsca wydawalo mi sie, ze troche starszej pani. Niestety ta Pani sie na mnie obrazila powiedziala, ze nie chce i sie spytala czy az tak staro wyglada. Jakbym powiedzial "tak" to chyba by mnie skopala w tym autobusie... A czlowiek chcial tylko dobrze ...


Sporo ludzi w średnim/dojrzałym wieku tak ma. Zaproponowanie im miejsca siedzącego traktują jako nieprzyjemne wypomnienie widocznej starości. Mój wujek też się na to raz fochnął.

W ogóle nigdy w praktyce nie spotkałem się z tym klasycznym memem babć wymuszających miejsca siedzące. Częściej jest wręcz przeciwnie - ktoś ustępuje miejsce, a starsza osoba macha ręką, żeby siadać z powrotem, bo ona podjeżdża tylko jeden-dwa przystanki i ciężko jej będzie wstawać.

Ale ja tam jeżdżę specyficzną linią tramwajową, to może dlatego.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...6789101112...25>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane