Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12345>>


0
(+0|-0)
Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 11:26:42
Czlowiek
Człowiek
W watku powitalnym futrzakow zaczela sie ciekawa dyskusja na wyzej wymienione tematy, a poniewaz nie bylo to odpowiednie miejsce na dyskusje, proponuje zainteresowanym rozmowe tutaj.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 11:50:20
Magia - OK.
Rozwój Duchowy - Może być
Ale Ezoteryka? Co cię podkusiło?
Jak patrze na tych ludzi co dają się robić w bambuko i wierzą w takie farmazony to mi się śmiać chce. Wystarczy sobie obejrzeć EZO TV i wiadomo jakie ludzie mają poważne życiowe dylematy i dzwonią do wróżek wy im tam we fusach palcem przejechała czy w pokera zagrała i w kartce myśląc o jakiś liczbach z kosmosu.

U mnie też kiedyś taka jedna była co machała szkłem na sznurku szukając żył wodnych, czy czegoś tam. Znalazła kwiatka co ponoć wysyła złe wibracje, więc kazała go wywalić. Tylko nie wpadła na pomysł, że kwiatek jest sztuczny :P

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 11:52:26
jestę kapibarę
może dlatego wysyłał złe wibracje, bo był sztuczny.. plastiki źle działają. Ja tam śpię wzdłuż na oficjalnie potwierdzonej żyle wodnej szerokości 2 metrów i źle nie mam...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 11:57:38
Ja podobno też siedzę na jakiejś żyle wodnej i żyje dalej.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 13:43:45
Czlowiek
Człowiek
Cytat:

Wolfoks pisał(a)):

Ale Ezoteryka? Co cię podkusiło?
Jak patrze na tych ludzi co dają się robić w bambuko i wierzą w takie farmazony to mi się śmiać chce. Wystarczy sobie obejrzeć EZO TV i wiadomo jakie ludzie mają poważne życiowe dylematy i dzwonią do wróżek wy im tam we fusach palcem przejechała czy w pokera zagrała i w kartce myśląc o jakiś liczbach z kosmosu.


Wiesz to oczym piszes to faktycznie jest smiechu warte i tak naprawde z ezoteryka nie ma nic wspolnego.
Tez mie pusty smiech bierze jak czasem sobie puszcze ITV i akurat trafie na ten program :)
Ja piszac ezoteryka mialem na mysli oglonie wiedzie na temat funkcjonowania czlowieka jako czesci wszechswiata kiedys dostepnej jedynie garstce wtajemniczonych.
Dzis wprawdzie teoretycznie mozna pojsc do ksiegarni i kupic ksiazke z "sekretami" za ktore kiedys ludzie ploneli na stosach, ale zazwyczaj jest to na poziomie wlasnie ITV, a wartosciowej lektury jest niewiele. Poprostu zawsze byli i beda szarlatani ktorzy bazujac na strzepkach prawdziwej wiedzy zeruja na naiwnej gawiedzi.

Dla mnie prawdziwa ezoteryka to jest np H.P. Blawastska, E.A.Powell, W.C.Leadbeater czy z bardziej wspolczesnych Keith Sherwood, Sanaya Roman, Barbara Ann Brennan a z polskich Leh Emfazy Stefanski.
Cytat:

U mnie też kiedyś taka jedna była co machała szkłem na sznurku szukając żył wodnych, czy czegoś tam. Znalazła kwiatka co ponoć wysyła złe wibracje, więc kazała go wywalić. Tylko nie wpadła na pomysł, że kwiatek jest sztuczny :P

No wiesz, jest cos takiego jak radiestezyjne promieniowanie ksztaltu, pewne formy geometryczne niezbyt dobrze wplywaja na jakosc zycia zywych istot w swym otoczeniu.

Cytat:

LV pisał(a)):
może dlatego wysyłał złe wibracje, bo był sztuczny.. plastiki źle działają. Ja tam śpię wzdłuż na oficjalnie potwierdzonej żyle wodnej szerokości 2 metrów i źle nie mam...


Wiesz, ja nie twierdze ze spanie w takim miejscu cie zabije w ciagu tygodnia lub miesiaca :)
Takie wplywy kumuluja sie latami i wyskauja potem nieoczekiwania jako dysfunkcje organizmu ktorych ludzie potem zazwyczaj z tym nie kojarza. Promieniowanie ciekow wodnych poprostu oslaba organizm czyniac go podatniejszym na wystapienie chorob.
Generalnie sproboj pospac jakis czas poza tym miejscem dla porownania i zobacz jak sie bedziesz czuc.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 14:01:09

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 14:23:11
jestę kapibarę
Cytat:

Purrry pisał:
Generalnie sproboj pospac jakis czas poza tym miejscem dla porownania i zobacz jak sie bedziesz czuc.


Całe mieszkanie mam tym podbite, więc nie bardzo ;) Zresztą wszędzie mi się śpi tak samo - nie czuję dużo róznicy (snów prawie nie mam/nie zapamiętuję prawie nigdzie; jeśli chodzi o wstawanie to zawsze w budynku mam lenia i jestem śpiący, a jak śpię na świeżym powietrzu etc. to wstaje mi się ekstra szybko. tlen jest zbawienny.). Chyba najlepiej mi się śpi w autobusie/pociągu podmiejskim :]

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 14:30:15
Czlowiek
Człowiek
Cytat:

LouCipher pisał(a)):
http://www.radionikus.rep...iad.htm

Mister Kiszkowski to sztandarowy przyklad kogos kto plecie farmazony nie znajac sie na temacie byleby zaistniec.

Cytat:

LV pisał(a)):
jeśli chodzi o wstawanie to zawsze w budynku mam lenia i jestem śpiący, :]


Coz, I to jest jeden z przykladow jak dziala zapromieniowanie promieniowaniem ciekow, chroniczne przemeczene bez powodu.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 14:49:22
Zwierzę
Dobry mag może sobie wkręcić że tej żyłki tam nie ma i ma spokój, więc z czym problem ;)k.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 15:02:48
Czlowiek
Człowiek
Cytat:

Scooby pisał(a)):
Dobry mag może sobie wkręcić że tej żyłki tam nie ma i ma spokój, więc z czym problem ;)k.

Hmmm "dobry mag" to sobie zalozy odpromiennik, wiara tu nie ma nic do rzeczy
:-Pk

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 15:37:17
Cytat:

Purrry pisał(a)):
Mister Kiszkowski to sztandarowy przyklad kogos kto plecie farmazony nie znajac sie na temacie byleby zaistniec.

Przeczytałeś to chociaż ze zrozumieniem?
Dr Przemysław Kiszkowski spędził dziewięć lat nad badaniami nad radiestezją. Niestety (dla zwolenników tego typu zjawisk) okazało się, że jako fizyk posiada on krytyczny umysł, który pozwolił mu popatrzeć w miarę obiektywnie na zagadnienie i oddzielić myślenie życzeniowe od faktów.

Jeśli wmówisz laikowi, że śpi na "żyle wodnej" i że wystarczy odrobinę przesunąć łóżko, aby lepiej mu się spało - niemal od razu odczuje zmianę na lepsze. Placebo to potężne zjawisko.

/edit:
Na deser artykuł z "Wiedzy i Życia":
http://archiwum.wiz.pl/1999/99066400.asp

Cytat:
badania Betza dowiodły braku istnienia jakichkolwiek uzdolnień różdżkarskich. Nie było nikogo, kto uzyskałby powtarzalne i pozytywne wyniki.

Jeżeli mimo naszych wyników i wyników Betza ktokolwiek uważa, że posiada własności różdżkarskie, może się zgłosić do Janesa Randiego (adres: 201East. Deivie Boulevard (S.E. 12th Street) Fort Lauderdale, FL 33316-1815U.S.A.), który ufundował nagrodę 1 mln dolarów amerykańskich dla osoby, która w sposób nie budzący zastrzeżeń udowodni swoje zdolności paranormalne. Dotyczy to również radiestezji.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 15:42:38
Czlowiek
Człowiek
Taaa cytuje koronny argument "pana naukowca fizyka"
".......# 3.2. Różdżkarstwo jest wywołane ingerencją bytów duchowych wrogich człowiekowi.

Ta hipoteza wydaje się najbardziej prawdopodobna. Jak podaje Kardynał Suenens w swoim opracowaniu "Odnowa charyzmatyczna, a moce ciemności", ochronny parasol wiary zabezpiecza nas przed działaniem szatana i jego sług, czyli demonów. Siły te czynią nieustanne wysiłki, aby nas stamtąd wyciągnąć. W tym celu podważają naszą wiarę i podsuwają nam jakieś zjawiska i fenomeny noszące znamiona ciekawostek, a nawet pozory naukowości. Często też kontakt z siłami nadnaturalnymi niewiadomego pochodzenia zaczyna się przez techniki stosowane w radiestezji. Zdają sobie w pełni sprawę, że podobnie jak we wszystkich zjawiskach paranormalnych, szatan i jego demony mają duże możliwości, aby wpływać na człowieka i próbować go omamić, posiąść i zdobyć dla siebie. I choć nie można tego łatwo zweryfikować, to jednak właśnie dlatego zajmowanie się radiestezją uważam za niebezpieczne. Kiedy prowadziliśmy nasze eksperymenty w warunkach zaostrzonej kontroli, otrzymaliśmy wyniki sprzeczne ze sobą. Oczywiście rozumiem, że dla wielu osób zajmowanie się radiestezją może wynikać z chęci bezinteresownej pomocy innym, jednak i one nie są wolne od tych zagrożeń. "

Material na poziomie JARMARKU CUDOW niejakiego Tekieli tez zreszta na zlecenie Kurii.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 15:50:38
jestę kapibarę
mistycy i realiści, alkoholicy i abstynenci, bogobojni i ateiści, chrześcijanie i poganie, mangowcy i erpegowcy, homo i hetero, grzybiarze i wędkarze, informatycy i userzy, rowerzyści i kierowcy...
i wszystko w jednym miejscu :]

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:03:48
Cytat:
Taaa cytuje koronny argument "pana naukowca fizyka"


Niestety, polska szkoła naprawdę nie uczy czytania ze zrozumieniem... Odróżniasz "koronny argument" od hipotezy? Autor wyraźnie to zaznacza. Rozważa 3 hipotezy:

1. Oszustwo
2. Wpływ sił naturalnych
3. Ingerencja sił nadnaturalnych (pośród których znajduje się zamieszczony przez Ciebie cytat).

Osobiście przychylam się jednak do Twojego oburzenia z powodu jednostronnego spojrzenia na sprawę z punktu widzenia sił nadprzyrodzonych jedynie przez pryzmat mitologii chrześcijańskiej.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:14:08
Czlowiek
Człowiek
Wiesz, ja empirycznie poznalem ze radiestezja i jej zalozenia sa prawdziwe wiec wszelkie przekonywanie mnie ze jest inaczej nie ma sensu.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:16:44
No coż, niektórzy nawet twierdzą, że Bóg istnieje, więc Ci się mocno nie dziwię. ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:19:06
jestę kapibarę
powinniscie się odwiedzić, bliżej poznać.. jeden drugiemu naprawi komputer, drugi pierwszemu powie gdzie powinien postawić łóżko... :-)k
(no, trochę przesadzam, ale nie nabijam się)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:19:58
Nawet jeżeli to wszystko skutek działania sił nadnaturalnych to czy nie lepiej zostawić je takie jakie są a nie grzebać w tym, z czego na pewno nie wyniknie nic dobrego. A jeżeli to coś jest ewidentnie złe to może się to skończyć nawet tragicznie.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:28:47
Futrzasty wąż
Zmiennokształtny
hua hua hua...:D
co ma wspolnego radiestezja z ezoteryka w ogole? nie mieszajcie faktów prosze was. To samo tyczy sie wszelkiego rodzaju horoskopow i innych dzikich wezy. Nie oslabiajcie mnie.
The Witch Knows the Name of the Sun

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:29:36
jestę kapibarę
Cytat:
Wolfoks napisał:
Nawet jeżeli to wszystko skutek działania sił nadnaturalnych to czy nie lepiej zostawić je takie jakie są a nie grzebać w tym, z czego na pewno nie wyniknie nic dobrego. A jeżeli to coś jest ewidentnie złe to może się to skończyć nawet tragicznie.


tak jak chodzenie o północy po cmentarzu dziecięcym.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:51:25
Futrzasty Esteta
Anthro
NIC SIĘ NIE STAŁO, PRAGNE ZAZNACZYĆ.

Co nie zmienia faktu iż jednak nie powinno nas tam być xD.

Radiastezija to ciekawe zagadnienie cóż wiem że jest wrażeniem subiektywnym radiasteta odbiera myśii z otoczenia a nie wibracjie otoczenia. Tak by wynikalo z tego co ja zaobserowałem.

Pozatym mieszanie Riadiastezy z obecnością bytów Ha to akurat jest śmieszne.

Ach i na ja ważniejsze czemu sądzisz że boga nie ma co LouCipherze?

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 16:56:12
jestę kapibarę
EJ! Religia W INNYM TEMACIE!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 17:13:54
Cytat:

LV pisał(a)):
Cytat:
Wolfoks napisał:
Nawet jeżeli to wszystko skutek działania sił nadnaturalnych to czy nie lepiej zostawić je takie jakie są a nie grzebać w tym, z czego na pewno nie wyniknie nic dobrego. A jeżeli to coś jest ewidentnie złe to może się to skończyć nawet tragicznie.


tak jak chodzenie o północy po cmentarzu dziecięcym.


Taaa, w tedy wychodzą wszystkie małoletnie krzywulce i jest impra XD

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 17:13:54
No dobra,a ja do tematu wdrążę tyle:

Bo są tutaj jakies osoby interesujace sie magia,ktos w temacie powitalnym rozbił moje myslenie na temat magii. Wiec niech ktos,kto interesuje sie okultyzmem wyjasni mi jaka raczej magia sie zajmuje ;P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 3.09.2007 17:23:17
Cytat:

LouCipher pisał(a)):
http://www.radionikus.rep...iad.htm

Pomijając absurdalność radiestezji to rzeczywiście
znalazłeś sobie autorytet :))
Polscy badacze pełną gębą, a co :)

ps
Nauczyli się w końcu kupować optoizolatory i inne zabawki przenośne (i czegoś o procesorach sygnałowych i pomiarach) czy dalej rzeźbią na piechotę i fachmanów polskich zabiedzonych naukowców nawiedzonych (odpowiednio religijnych też) odstawiają?

ps2
O wpływach demonicznych poszukaj teksty sir Kiszkowskiego, gwarantuje o wiele lepszą zabawę (no a że podobnego speca od demonów znalazł gdzieś we Francji to już moje pojęcie przeszło)

 Aby pisać należy być zalogowanym
12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane