Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 26.09.2007 22:34:04
Oj widze ze bardzo malo wiecie o magii, ezoteryce, rozwoju duchowym. Niechce nikogo tutaj napietnowac ale by wystarczylo przeczytac kilka ksiazek oraz samemu doswiadczuc kilku niewyjasnionych naukowo rzeczy. Polecam wejsc np na strone fundacjii nautilus www.nautilus.org.pl albo na www.npn.ehost.pl ja akurat juz w tym temacie siedze wiec moglbym co nieco powiedziec na ten temat. Ale powiem dopiero wtedy jak sie ktos spyta mnie o jakas dziedzine z tym zwiazana. Pozdrawiam was :)

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 5:47:57
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
dobra, pytam. Jakie są kategorie bytów, w jakim brytyjskim Grimoire przedstawione są sigilie paktów demonicznych, jaki tekst Starego Testamentu jest podstawą matematyki sefirotycznej, z cego powstają (wg powszechnej teorii) larwy astralne?

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 7:24:43
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
A to ja sie spytam jak wyglada piąty pentakl jowisza z claviculi salomonis?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 7:49:31
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Lol, trza było zapytac na wstęie co to jest Clavicula Salomonis. Ja dorzucę pytanie o pochodzenie, znaczenie i zapis słowa "Abrakadabra"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 9:33:13
Foxia:
Abrakadabra ( Abracadabra, Abraxas, Abrasax ) - pochodzący prawdopodobnie z języka aramejskiego wyraz nie posiadający znaczenia. Od schyłku starożytności, w średniowieczu i we wczesnej nowożytności posługiwano się nim jako formułą magiczną, tj. wyrazem który (odpowiednio) wypowiedziany ma rzekomą moc wpływania na rzeczywistość. Obecnie słowo "abrakadabra" stosuje się jako synonim wypowiedzi pozbawionej sensu, niezrozumiałej, zagmatwnej.


Zródło: Wikipedia

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 9:39:02
Rayan:

Na to pytanie nie odpowiem bo nieznam odpowiedzi. Nie jestem alfa i omega :D

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 9:39:48
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Googlać każdy potrafi.... no nie każdy.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 9:46:32
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Seb, a odpowiedź na resztę moich pytań?
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 9:49:40
Hmm, "kopiuj/wklej" z Wikipedii to nie do końca to, o co mi chodziło. Poza tym nie odpowiedziałeś, jaki jest sposób zapisu.

Btw. wiesz wogóle co to Klucz Salomona?

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 9:50:43
jestę kapibarę
A ja myślałem że tutaj to racjonaliści się po byku przejadą, a nie ezoteryści XD

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 9:52:41
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Racjonalisci bedą udowadniac swoje racje. Ezoteryści i magowie wytkną świeżakowi braki w edukacji XD

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 11:05:47
Foxia ja sie dokladnie nie zajmuje magia, ja sie zajmuje rozwojem duchowym z wiedza praktyczna i niezglebiam narazie innych chce narazie doswiaczyc i utrzymywac stan harmoni ducha i ciala. Moj znajomy sie interesuje i zajmuje sie magia tyle ze chaosu. Mnie bardziej interesuje szamanizm, zielarstwo, rozwoj duchowy i po czesci zdolnosci para (psi).

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 11:13:39
Kitsune/Rudy Lis
Zmiennokształtny
Gwoli wyjasnienia - grimoire zwanany Clavicula Salomonis to po polsku Wiekszy Klucz Salomona. Każdy chociaż dodtykajacy sie do ezoteryki i okultyzmu prędzej czy później na to trafia.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 11:40:19
No predzej czy pozniej ja akurat teraz z tym sie spotkalem mozliwe ze wczesniej tez ale zapomnialem zbyt duzo informacji by zapamietac kazde slowo.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 13:13:08
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Połowa Claviculi to właśnei pentakle. Trudno je przeoczyć.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 16:40:56
Futrzasty wąż
Zmiennokształtny
niemoglam uwierzyc wlasnym oczom http://pl.wikipedia.org/wiki/Lemegeton

Wiki sie rozwija:P milej zabawy Sebi:P chociaz to co tam znajdziesz to jeno kropla w morzu;)
The Witch Knows the Name of the Sun

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 18:01:18
Wiesz jezeli ktos sie zajmuje okultyzmem to sie zetknie predzej czy pozniej. Ja natomiast klade duzy nacisk na rowoj duchowy po przez medytacje, oraz powoli wchodze w szamanizm i zielarstwo. Ale nie twierdze ze w przyszlosci sie nie zainteresuje okultyzmem.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 18:10:02
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:

Oj widze ze bardzo malo wiecie o magii, ezoteryce, rozwoju duchowym.


Cóż. Zabrzmiało na początku jak byś jednak się interesował ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 18:15:35
O magi to sie tylko troche na poczatku interesowalem a teraz to tylko rozwoj duchowy, ezoteryka, medycyna naturalna(dopiero w tym raczkuje), zielarstwo, szamanizm. Mozliwe ze w przyszlosci magia co nie wykluczam.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 18:19:42
Futrzasty wąż
Zmiennokształtny
eee...przepraszam ze zapytam.
A czym jest ezoteryka, rozwoj duchowy i szamanizm?....
Upadlam i zaczelam kwiczec:P


nah nah nah...
The Witch Knows the Name of the Sun

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 18:35:20
ja znam sporo zielarzy, włóczę się w takich szerokich spodniach po blokowiskach w moim mieście i sprzedają jakieś dziwne preparaty :D

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 20:22:22
Wlasciwie Ezoteryka to rozwoj duchowy podchodza do tego o ile dobrze pamietam tez tarot, runy, astrologia.

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 27.09.2007 22:10:53
Zwierzę
Cytat:

Selena_von_Sang pisał(a)):
eee...przepraszam ze zapytam.
A czym jest ezoteryka, rozwoj duchowy i szamanizm?....
Upadlam i zaczelam kwiczec:P


nah nah nah...


Ej no, w pewien sposób wzmacnia to wolę, a szamanizm jest milutki. A ty od początku sypiesz pieczątkami w myślach przy każdym przelotnym spojrzeniu w oczy? :-?k

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 28.09.2007 13:28:26
Futrzasty wąż
Zmiennokształtny
jacy wy ciemni jestescie...to sa przeciez pewne doktryny magii.

a pan Sebi mi tu mowi ze magia sie nie zajmuje a nastepnie wymienia je po kolei. zaprzeczenie samo w sobie.
The Witch Knows the Name of the Sun

0
(+0|-0)
Re: Ezoteryka, rozwoj duchowy, magia
Wysłano: 28.09.2007 14:00:08
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Niech dziaciak mówi co chce. Jego sprawa.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane