Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12


1
(+1|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 14:08:08
Wilczek
Anthro
Kongres Nowej Prawicy lub Unia Polityki Realnej. Nie wiedziałem, ze taka partia jest. Wiedziałem, że będzie pytanie dotyczące Smoleńska. No po prostu musiało być :-Dk

Na początku był Palikot, który wszedł teraz wejdzie Korwin, a to dlatego, ze młodzież na niego zagłosuje. Posiedzi troszkę porobi cyrku jak Palikot i tyle co z tego będzie. Może czasami powie coś mądrego.. czasami. Moda na Korwina to taka sama moda jak był na Palikota przy ostatnich wyborach.
Na pewno nie popieram wolnosć jednostki. Większosć ludzi to bydło i danie większej wolności może im tylko zaszkodzić. Taka smutna prawda.

PIS naprawdę ma ciekawy program działań, ale jest jeden minus, który jak dla mnie dyskwalifikuje tą partię. otóż Jarek. Jakby go wyrzucili naprawdę partia chyba byłaby do przeżycia. Po prostu mam dość już Smoleńska.
Samo głosowanie jest bardzo trudne.
Chyb warto się zastanowić nad tymi mniejszymi partami, które nie odgrywają super ważnej roli.Jeszcze jest czas do zastanowienia się
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+0|-1)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 14:30:53
Kitsune
Zmiennokształtny
^_ Korwin jest starszy od Palikota, czyli był w polityce dłużej. Jak mniemam [nie mam tej wiedzy] jest profesorem.

0
(+1|-1)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 14:33:27
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
JKM jest magistrem matematyki i magistrem filozofii.

Moderuję wątek - wracam do tych konkretnych, czekających na wyborów - czyli do PE i samorządowe. Mają one inny charakter niż parlamentarne, są bardziej personalne niż "firmowe".

Tak więc, czy bardziej głosujecie na szyld, czy na nazwisko?
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 14:36:11
Kitsune
Zmiennokształtny
ja głosuję na poglądy, i obietnice z ulotek. potem się pomyśli, czy zagłosować ponownie jak się im uda, bo zrealizowali 1+ celów, czy jednak miasto i powiat wybierze znane nazwiska, i moje poglądy tylko zwiększą statystykę.

2
(+2|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 14:43:37
Kangur
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)


Tak więc, czy bardziej głosujecie na szyld, czy na nazwisko?


Chyba zalezy. Np. na polityka ktoremu nie ufasz nie zaglosujesz chocby mial super program i sensowne/wiarygodne obietnice

2
(+3|-1)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 16:43:42
gronkowiec
Anthro
Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: 26
więcej od 50.8% uczestników testu

Tradycjonalizm:-12
więcej od 22.9% uczestników testu

Wolności obywatelskie:20
więcej od 49.7% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm


W wyborach najpewniej zagłosuję na PO. Uważam, że dwa lata ich rządów były bardzo dobre dla Polski i mam nadzieję, że PO będzie mogła kontynuować swoją politykę oraz będzie mieć samodzielną większość w parlamencie. Uważam, że nie ma nic gorszego od ciągłego przetasowywania sił politycznych w każdych kolejnych wyborach. Nie da się normalnie funkcjonować w państwie, w którym co 4 lata zmienia się pomysł na podatki, służbę zdrowia czy edukację, tylko dlatego, że inna partia jest u władzy i robi swoją reformę. Polsce potrzebna jest stabilizacja. Nie wierzę w siłę nowych partii, które powstają tylko "bo ktoś odszedł z PO/PiS/SLD".

Osobiście uważam też, że im mniej partii wchodzi do sejmu, tym lepiej. Nie szuka się przypadkowych koalicjantów i nie idzie na kompromisy, które tak naprawdę nikomu nie pasują. Idealny rozkład sił wg. mnie byłby w sytuacji gdy w sejmie znalazły się trzy partie: SLD 20%, PO 60%, PiS 20%. Opozycja jest niezbędna dla zdrowego działania ustawodawstwa, a te trzy partie ze stabilnymi strukturami, doświadczeniem, odpowiednim zapleczem i swoim elektoratem mogą dać nadzieję, że z "cyrku na wiejskiej" sejm wraz z rządem stanie się miejscem, w którym nieprzypadkowi ludzie podejmują przemyślane, dojrzałe i odpowiedzialne decyzje.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 18:35:14
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Właśnie, głosujecie na człowieka, czy na jego "szyld"?


Wydaje mi się, że to zależy od wielu czynników. Wiadomo, że nie zagłosuje się na kogoś, czyje postulaty są niezgodne z naszymi. Jeżeli ktoś pomimo postulatów zgodnych z naszymi nie wprowadził ich w życie (choć miał duże szanse), można dać mu drugą szansę albo spróbować wybrać kogoś, kogo jeszcze nie było (w myśl zasady "gorzej już i tak nie będzie" xD).

Jednak do tego potrzebna jest jeszcze wiarygodność (czy ktoś nie zmienia poglądów jak rękawiczek), doświadczenie i wiedza (czy są jakieś merytoryczne podstawy postulatów danego polityka czy też jest to takie pieprzenie kotka za pomocą młotka po to, żeby tanim populizmem/wyważoną poprawnością zdobyć elektorat), i obszary, które polityk chce zmienić (czy obchodzi go np. gospodarka i infrastruktura, czy może uprawia czystą obyczajówkę w stylu zdejmowanie krzyży ze ścian/zaostrzanie ustaw aborcyjnych). I jeszcze zapewne wiele innych rzeczy.

Cytat z "DarkHunter": (Link »)
PIS naprawdę ma ciekawy program działań, ale jest jeden minus, który jak dla mnie dyskwalifikuje tą partię. otóż Jarek. Jakby go wyrzucili naprawdę partia chyba byłaby do przeżycia.


A dla mnie właśnie Jarek jest jedną z najmniejszych wad tej partii xD Nie bez znaczenia jest to, że facet przeżył dość hardcorową tragedię i mogło to trochę wpłynąć na jego priorytety. Co nie oznacza wcale, że nie przesadza - faktycznie tego Smoleńska jest trochę zbyt dużo. Być może po ostatniej kompromitacji profesorów zaangażowanych w komisję Macierewicza PiS trochę mniej będzie się tym zajmował.

To, co najbardziej mi się nie podoba w tej partii to ich podejście do aborcji, miękkich narkotyków i wolności słowa. Naprawdę, zmuszanie zgwałconej kobiety do rodzenia, skazywanie ludzi na rok w celi z mordercą za posiadanie paru gramów trawki czy pozywanie każdej osoby publicznej o "obrazę uczuć religijnych" bo coś tam powiedziała nie tak o Biblii, to średnie pomysły.

No i kwestia podatków ;) Według mnie podatki powinny pokrywać jedynie niezbędne koszty funkcjonowania państwa (np. sądownictwo, policja, administracja) lub instytucji, które ze względu na swój charakter muszą przynajmniej częściowo być państwowe (np. służba zdrowia, szkolnictwo). Natomiast np. więźniowie powinni na swoje utrzymanie zarabiać sami - sytuacja, w której rodzice molestowanego dziecka utrzymują ze swoich podatków pedofila, jest dla mnie groteskowa o.O

Tak więc żebym był za PiS-em, musieliby zmienić albo przynajmniej złagodzić swoje podejście do tych kilku spraw. Ale raczej nie złagodzą, jako że są nastawieni na konkretny elektorat który takie poglądy popiera. Dla każdego musi być coś miłego ;)

Cytat z "Seba": (Link »)
Korwin jakieś miesiąc temu miał te 4%, ale poszedł do telewizji, jak zwykle naopowiadał, że za hitlera było lepiej, bo można było hodować słonie i krokodyle i znowu 1%


No i właśnie to jest jeden z problemów :D Mozolnie budowane poparcie jest burzone w 2 sekundy stwierdzeniem typu "lekka pedofilia rozbudza kobiecość", co sprawia że za każdym razem poparcie jest mu jeszcze trudniej odbudować.

Być może po prostu Korwin gadając czasem takie głupoty chce w ten sposób pokazać, że wspiera wolność słowa. Że gdy dojdzie do władzy, każdy będzie mógł gadać takie niestworzone rzeczy jakie tylko przyjdą mu do głowy. :P

Chociaż i tego nie byłbym taki pewien xD Raz podkreśla zalety demokracji bezpośredniej/uczestniczącej (takiej jak np. w Szwajcarii), a raz monarchii lub dyktatury. Mógłby się na coś zdecydować, bo taka chwiejność też stanowi pewien problem - wyborca przestaje mieć pewność, czy zafunduje sobie drugą Szwajcarię czy drugą Białoruś.

Cytat z "Seba": (Link »)
A zapomniałem, na studia już tyle osób nie pójdzie, bo nie będzie publicznych uczelni i większości, nawet tych zdolnych z ambicjami nie będzie na to stać xD


Wiesz, to zależy jak kto pojmuje liberalizm. Ja w ankiecie z Wykopu zaznaczałem na przykład w pytaniu o edukację, że powinny istnieć zarówno szkoły państwowe jak i prywatne, z zastrzeżeniem że prywatne muszą uczyć zgodnie z programem MEN-u (żeby nie było sytuacji że powstanie np. jakaś prywatna szkoła prowadzona przez Raelian, i będą tam uczyć że ludzie powstali w wyniku genetycznych eksperymentów kosmitów). A w proponowanych partiach i tak wyskoczył mi UPR :D

Zresztą ortodoksyjna prywatyzacja nie jest jakimś super-mądrym pomysłem. Jeżeli jakieś przedsiębiorstwo państwowe przynosi zyski albo jego istnienie jest w silny sposób społecznie uzasadnione, to dlaczego by go nie zostawić?

Cytat z "Smok": (Link »)
osom - przy pierwszej możliwej okazji wyprowadzam się do chile xD


http://www.rp.pl/artykul/1072821.html

Hmm... Smoku... przemyśl decyzję o wyprowadzce dwa razy xDD

1
(+1|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 18:47:18
Wilk
Anthro
Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: 41
więcej od 67.4% uczestników testu

Tradycjonalizm:-16
więcej od 19.6% uczestników testu

Wolności obywatelskie:17
więcej od 45.2% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski)

7
(+7|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 20:24:26
PERMABAN
Cytat:
Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

[*]

1
(+1|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 20:56:56
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Wolność gospodarcza: -9
więcej od 18.9% uczestników testu

Tradycjonalizm:43
więcej od 84.4% uczestników testu

Wolności obywatelskie:23
więcej od 54% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Nie idę na głosowanie. Uważam że mamy zbyt duży cyrk i żaden z polityków nie wzbudza mojego zaufania.
Ostatnio edytowany przez rafper dnia 22.12.2013 21:09:30
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

0
(+0|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 21:04:56
Gryf
Anthro
Wolność gospodarcza: 34
więcej od 60.1% uczestników testu

Tradycjonalizm:-2
więcej od 33.3% uczestników testu

Wolności obywatelskie:27
więcej od 60% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Oh well... Ja mam nadzieje że ci wszyscy nasi politycy wreszcie poginą czy coś i inni dostaną jakąś szanse a nie wiecznie te same partie które nie robią nic szczególnego od lat.

0
(+0|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 21:41:58
Wilk
Anthro
Cytat z "rafper": (Link »)
Wolność gospodarcza: -9
więcej od 18.9% uczestników testu

Tradycjonalizm:43
więcej od 84.4% uczestników testu

Wolności obywatelskie:23
więcej od 54% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Nie idę na głosowanie. Uważam że mamy zbyt duży cyrk i żaden z polityków nie wzbudza mojego zaufania.



Zawsze możesz oddać nie ważny głos, jak by nie patrzeć mamy prawo głosować, ale jeśli uważasz że nie ma na kogo po prostu oddaj nie ważny głos, nic nie wniesie ale pokaże że chce się głosować :)
ale zrób po swojemu to tylko moja myśl :)

0
(+0|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 21:48:54
Lew feral
Kogucik
Cytat z "Sigrun": (Link »)

Tak czy siak, czy mamy zagłosować zgodnie z wlasnym sumieniem czy ze zdrowym rozsądkiem, idźmy na wybory. Spoiler: Kto nie chodzi na wybory, nie ma prawa później narzekać na beznadziejną władzę, bo nie dał do zrozumienia państwu, na co liczy. A narzekanie na beznadziejną władzę jest fajne ;_;

Nic dodać, nic ująć. Jeżeli nic się nie zawali, pójdę na wybory.
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

7
(+7|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 21:58:36
Taur
Taki komentarz:
Nie wiem jak z tłumaczeniem ale same napisy trochę słabe niestety.

Może choć chwilę to tu pobędzie :-Dk

http://www.youtube.com/watch?v=CngVjVx1IWA
Ostatnio edytowany przez Lwiczka dnia 22.12.2013 22:51:24
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=CngVjVx1IWA

Jedno słowo - wiele dysków.

1
(+1|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 22:08:09
Lew feral
Kogucik
Cytat z "Lwiczka": (Link »)
Taki komentarz:
Nie wiem jak z tłumaczebiem ale same napisy trochę słabe niestety.

Może choć chwilę to tu pobędzie :-Dk

http://www.youtube.com/watch?v=CngVjVx1IWA


Heh. Trudno mu odmówić pewnej dozy słuszności. Mam wrażenie, że i u nas trochę tak wygląda. Jestem jednak idealistą i mam nadzieję, że coś się da zmienić. I tak pójdę.
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

2
(+2|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 22:47:55
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "gravedigger": (Link »)
. Uważam, że dwa lata ich rządów były bardzo dobre dla Polski .


Koalicja PO - PSL rządzi sześć lat. Podaj proszę konkretnie, co ci się w tym układzie podoba.



Seba, daj sobie spokój z tymi minusami, ok? Minusujesz wszystko jak leci, trochę rozwagi, albo zacznij uzasadniać jakoś dlaczego tak.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 22.12.2013 22:49:25
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Wybory polityczne
Wysłano: 22.12.2013 23:55:18
Angora Turecka
Anthro
Oto Twoje wyniki:

Wolność gospodarcza: 59
więcej od 81.5% uczestników testu

Tradycjonalizm:-10
więcej od 24.9% uczestników testu

Wolności obywatelskie:52
więcej od 88.9% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm


Czyli wszystko w porządku i bez zmian :P
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane