Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   3 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123>>


2
(+2|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 16:50:20
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "LesterHusky": (Link »)
Chyba zostane przy ofe bo zawsze lepiej miec 2 źródła zamiast jednego.
Też się nad tym zastanawiałem, widze tu tylko pare w miare sensownych komentarzy bo reszta zamiast podpowiedzieć lepszą opcje sprowadza wszystko do tego ze i tak nikt zadnej emerytury nie dostanie, wszyscy wymrzemy z głodu i każdy nas okradnie. Odpowiadajcie na pytanie tematu zamiast wprowadzać burdel w dyskusje.
Większość podpowiada lepszą opcję: Trzeci filar, oszczędności własne, jak zwał tak zwał.
Pytanie było ZUS czy OFE. Czy prędzej wypłaci nam zagraniczny bank, czy państwo. Prawie każdy odpowiedział na pytanie tematu a burdelu brak. Konsensus jest, że zanim padnie ZUS, państwo zabierze ile może z OFE, czyli wybór jest jedynie pozorny, a pieniądze jeżeli mają przepaść, to przepadną. A jeżeli będzie dobrze, to tak samo ZUS jak i OFE dadzą godziwe emerytury, ale takich optymistów chyba nie ma wcale.
Myr

1
(+1|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 16:53:01
Smok
Anthro
Cytat z "LesterHusky": (Link »)
Chyba zostane przy ofe bo zawsze lepiej miec 2 źródła zamiast jednego.

I tak będziesz miał z jednego.

Cytat z "Hind": (Link »)
Zapomniałem dodać że OFE ma przelać kasę do ZUS na 10 lat przed przejściem na emeryturę, więc w sumie wybór nie ma znaczenia...

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 18:20:17
Wilczek
Anthro
Jeszcze nie pracuję, ale to juz kwestia czasu, a wybrać wybrałbym chyba ZUS. Przez ostatni rok mieliśmy bardzo fajna serię wykładów na temat bankowości na świecie i wielkiego kryzysu. Po tym wszystkim co nam zostało przekazane jak najmniej chciałbym mieć wspólnego z bankami zagranicznymi. Jeszcze nigdy cały system bankowości nie był tak niestabilny jak obecnie. Po drugie już lepiej, żeby łatano dziury budżetowe w Polsce, niż oddawać pieniądze gdzieś tam.
Najgorsze to, że prawie pewne, ze w najbliższym czasie nastąpi następne załamanie i znów coś się stanie. Można jedynie mieć nadzieję, że znowu Polska, aż tak tego nie odczuje,a OFE będzie się trzymać.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+1|-1)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 19:14:55
moon moon
Anthro
Nie liczę na żadną emeryturę ani z ZUS ani z OFE, jeśli w ogóle dożyję wieku emerytalnego. Obecnie oszczędności trzymam w gotówce, kiedy zacznę pracę na normalnym etacie to zacznę je inwestować w coś co nie traci swojej wartości przez inflację (metale szlachetne, nieruchomości).

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 19:40:12
Wilk
Anthro
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Jeszcze nie pracuję, ale to juz kwestia czasu, a wybrać wybrałbym chyba ZUS. Przez ostatni rok mieliśmy bardzo fajna serię wykładów na temat bankowości na świecie i wielkiego kryzysu. Po tym wszystkim co nam zostało przekazane jak najmniej chciałbym mieć wspólnego z bankami zagranicznymi. Jeszcze nigdy cały system bankowości nie był tak niestabilny jak obecnie. Po drugie już lepiej, żeby łatano dziury budżetowe w Polsce, niż oddawać pieniądze gdzieś tam.
Najgorsze to, że prawie pewne, ze w najbliższym czasie nastąpi następne załamanie i znów coś się stanie. Można jedynie mieć nadzieję, że znowu Polska, aż tak tego nie odczuje,a OFE będzie się trzymać.

Egzekli, dlatego Sharpy ma dużo racji. Żyjemy w społeczeństwie ryzyka - nie można być pewnym jutra, a co dopiero kilkudziesięciu lat w przód.

Edit: BTW, czy to Pawlak powiedział, że on nie liczy na emeryturę z ZUSu i oszczędza po swojemu?
Ostatnio edytowany przez WilkołakNerevar dnia 16.01.2014 19:40:52
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 19:43:37
Jaguar
Człowiek
Pierwszy wynik w google, Pawlak mówił że nie wierzy w ZUS

2
(+2|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 20:09:01
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ale w KRUS wierzy jak w to, że jutro wstanie słońce ;]
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 20:12:44
byk
Anthro
Cytat z "WilkołakNerevar": (Link »)

Edit: BTW, czy to Pawlak powiedział, że on nie liczy na emeryturę z ZUSu i oszczędza po swojemu?


I ze liczy na wsparcie swoich dzieci.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

-2
(+0|-2)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 22:17:06
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "LesterHusky": (Link »)

To co ty jeszcze robisz w polsce, kup bilet i wypierdalaj, bedziesz miał problem z głowy :3


Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi oprócz stwierdzenia oczywistości. Masz mi za złe, że sądzę, że polski rząd składa się aktualnie w większości ze złodziei lub wariatów i wyrażam chęć wyjazdu? Jakbym mógł, wyjechałbym, jest sporo świata to zwiedzenia :-Dk
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 23:14:21
Wilk
Anthro
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Cytat z "LesterHusky": (Link »)

To co ty jeszcze robisz w polsce, kup bilet i wypierdalaj, bedziesz miał problem z głowy :3


Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi oprócz stwierdzenia oczywistości. Masz mi za złe, że sądzę, że polski rząd składa się aktualnie w większości ze złodziei lub wariatów i wyrażam chęć wyjazdu? Jakbym mógł, wyjechałbym, jest sporo świata to zwiedzenia :-Dk

Tak z ciekawości --- dlaczego nie możesz wyjechać?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

2
(+4|-2)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 23:16:56
Lew
ib4

brak środków, znajomości języka, kontaktów, "ogólnozaradności"

a, że mama nie pozwoli to druga sprawa
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 16.01.2014 23:17:34
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 23:21:38
Tygrys sumatrzański
Anthro
Mów za siebie ;) Brak jedynie środków. Trzeba od czegoś zacząć.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Anonim
2
(+2|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 16.01.2014 23:33:23
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Mów za siebie ;) Brak jedynie środków. Trzeba od czegoś zacząć.

Przecież żeby pojechać na zmywak wystarczy kasa na bilet w jedną stronę, mieszkanie z góry na miesiąc i trochę gównianego żarcia

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 17.01.2014 0:36:23
Wilczek
Anthro
Haha... Juz lepiej zeby rzad sie skladal z paru zlodziei niz to co jest obecnie w Stanach. Gdzie ministrowie finansow i wysokie stanowiska zajmuja bankowcy wpompowujac cale pieniadze nie w siebie, a w swoj bank.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

4
(+4|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 17.01.2014 23:20:21
Kelpia
Zmiennokształtny
Cytat z "LesterHusky": (Link »)

To co ty jeszcze robisz w polsce, kup bilet i wypierdalaj, bedziesz miał problem z głowy :3

Ja pojechałem za granice i złotych gór niema. wiek emerytalny jest również wysoki a składki obowiązkowe a w swym krótkim życiu spotkałem zbyt wielu ludzi którzy niedożyli wieku emerytalnego dlatego sam przestałem wierzyć w emeryturę i szukam pracy w Polsce. tu przynajmniej będę do śmierci pracował z ludźmi mówiącymi w ojczystym języku.
Bóg zabronił mi iść do nieba w którym nie będzie koni.

4
(+4|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 29.01.2014 20:20:50
moon moon
Anthro
https://www.youtube.com/watch?v=AvUl-kJpyrU

Gość całkiem sensownie wypowiada się na ten temat :)
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=AvUl-kJpyrU


0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 29.01.2014 20:28:10
Szeregowy Spizgalski
Tak.
My będziemy liczyli na wsparcie dzieci, a dzieci na nasze, bo nie będzie dla nich pracy ;p A na 3 filar trzeba dobrze zarabiać.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 29.01.2014 20:46:32
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
My będziemy liczyli na wsparcie dzieci, a dzieci na nasze, bo nie będzie dla nich pracy ;p A na 3 filar trzeba dobrze zarabiać.


Bzdura. Sam decydujesz, ile odkładasz, chociażby dycha miesięcznie z początku.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

1
(+1|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 29.01.2014 21:16:15
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Dycha miesięcznie gówno ci da.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 29.01.2014 21:39:45
River Thresher
Cytat z "CharlieKitsune": (Link »)
1) Tania opieka medyczna [albo płacisz prywatnie, albo masz z ubezpieczenia]

Albo płacisz prywatnie gruby hajs na specjalistę albo czekasz w kolejce do niego nawet do kilku lat...
//cap obrazek
Ja wybrałem OFE ale odnoszę takie wrażenie że mnie to może nie uratować. :/
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 29.01.2014 22:26:01
"I am not economically viable."

1
(+1|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 30.07.2014 0:28:42
Zmiennokształtny
Pozwolę sobie odkopać, bo może ktoś jeszcze nie wie, że do 30 lipca można wysyłać deklaracje o pozostaniu w OFE. Po dłuższych przemyśleniach postanowiłem nie dać się ZUSowi i pozostać w OFE. Zobaczymy co będzie dalej ;)
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 30.07.2014 2:33:48
Lew
Och, już ostatni dzień... Trzeba w końcu wysłać tę deklarację...
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 30.07.2014 2:44:20
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 30.07.2014 8:39:50
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Ale wiesz, że nie jest to "pozostanie w OFE" tylko wybór czy dać mniej zusowi. Wybierasz ofe i wpłacasz tam pieniądze, jednak pewna kwota i tak idzie do ZUSu ;)

1
(+1|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 30.07.2014 15:23:11
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
To jest wybór między "wszystko do zusu" a "2/3 do zusu"

Nie wierzę w emeryturę z zusu. Albo nie dożyję, albo ZUS razem z państwem splajtuje, albo to będzie suma odpowiadająca wartości dzisiejszych stu dolarów amerykańskich - miesięcznie.

A składeczka na OFE jest w rękach komercyjnych - oni muszą zarabiać. Ponadto składki z OFE podlegają dziedziczeniu - jak spełnisz wymagania formalne, niezbyt skomplikowane. Składki z ZUS nigdy nie podlegały dziedziczeniu i podlegać nie będą.

Zresztą - w OFE jest realna kasa, bo by inaczej obecny rząd nie wyciągnął po nie łap. A cyferki w zusie to tylko cyferki - składki są "mielone" na bieżące potrzeby.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

1
(+1|-0)
Re: ZUS czy OFE?
Wysłano: 30.07.2014 15:36:33
byk
Anthro
Tak swoją drogą, decyzja teraz nie jest decyzją na całe życie, za dwa lata znowu trzeba będzie się deklarować, że jednak OFE, a potem tak co cztery lata.

http://tvn24bis.pl/inform...nie,453683.html

Cytat:
Co ważne, decyzja o wyborze OFE lub pozostaniu w ZUS nie będzie ostateczna. Po dwóch latach, czyli w 2016 r., otworzy się kolejne czteromiesięczne okienko na ewentualną zmianę decyzji ws. oszczędzania w OFE lub ZUS. Następne będą otwierane co cztery lata.


Nie wiem, może liczą na to, że ludzie przegapią któryś z tych terminów albo uznają że jak już raz wysłali oświadczenie, to nie muszą ponownie i w ten sposób bezwiednie trafią do ZUS?
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane