Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

12345>>


8
(+8|-0)
Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:30:56
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Po ostatnich akcjach oczywistym stało się, że zdjęcie wszystkich banów i usunięcie opcji 'prawie zarejestrowany' nie było chyba zbyt szczęśliwym pomysłem. Skoro nie spytano nas nigdy o to, czy w ogóle chcemy żeby ta opcja zniknęła walnę ankietkę, z wynikami której DarkV może zrobić co chce...

Moim zdaniem ta opcja bardzo utrudniała robotę wszelkiej maści trollom (choć oczywiście jej nie uniemożliwia). Skoro nie chce się DarkVowi zmieniać tego statusu, to niech wyznaczy kogoś kto to będzie robił za niego albo niech dzieje się to automatycznie po X postach.

To jak miała by wyglądać po prostu wpisujcie w postach.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 18.01.2014 10:31:54
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:46:05
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Automatycznie po x postach lub wyznaczona osoba. Podejrzewam, że pierwsza opcja łatwiejsza.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

16
(+17|-1)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:49:00
Wilk
Anthro
PZ póki delikwent nie pojawi na spotkaniu irl.
Jak się pojawi, to sam prosi parę w pełni zarejestrowanych osób o to, by potwierdziły osobie zajmjącej sie PZ, że jest okidoki.

W takim wypadku opiekun PZ tylko czyta zgłoszenia i zmienia status.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

3
(+3|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:50:22
Taur
Automatycznie po x postach jest powodem dla którego raczej nigdy nie będę mieć konta na futrzakach.
Jedno słowo - wiele dysków.

3
(+3|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:50:46
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Najbezpieczniejsza chyba byłaby opcja manualna po X postach ze względu na to, że nabić kilkanaście postów nie jest trudno (chyba że ustawimy jakąś sensowną granicę). Plus automat mógłby być jeśli ktoś za kogoś ręczy lub go spotkał (a ew. nadużycia karać banem - tak jak np. w przypadku Fanksyego).
1
(+1|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:53:46
Cytat z "Lwiczka": (Link »)
Automatycznie po x postach jest powodem dla którego raczej nigdy nie będę mieć konta na futrzakach.


Możesz dostać tam pełną aktywację i bez tego. Wystarczy napisać prosta w odpowiednim temacie i poprosic.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

3
(+3|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:53:47
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
W taki sposób blokujemy drogę jednostkom tak bardzo nieśmiałym i/lub aspołecznym i/lub lapsiarstwu, którego nie odróżniasz po twarzach. Ale w sumie racja, opcja Nerevaro-Ryanowa najbezpieczniejsza. Poproszę.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

1
(+2|-1)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:56:42
Wilk
Anthro
Liczba postów jest miarą zaangażowania, czyli nie wychwyci bardzo zaangażowanego trolla :>
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 10:56:57
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "tanuki": (Link »)
W taki sposób blokujemy drogę jednostkom tak bardzo nieśmiałym i/lub aspołecznym i/lub lapsiarstwu, którego nie odróżniasz po twarzach. Ale w sumie racja, opcja Nerevaro-Ryanowa najbezpieczniejsza. Poproszę.


Nie twierdzę, że jest to opcja idealna, ba, ma swoje wady np. w postaci tego co wymieniłaś. Poza tym, chodzi o zablokowanie dostępu do jednego czy dwóch działów.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

5
(+5|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:08:02
Arachne
Taur
albo niech dzieje się to automatycznie po X postach

Przyniesie to efekt odwrotny do zamierzonego. Osoby wstydliwe nie będą pisać w dyskusjach do których nie mają dostępu. Pierwsze wrażenie pustki i wyobcowania odrzuci ich i pójdą sobie gdzie indziej.

Trolle które wiedzą o tym systemie nabiją sobie szybko wymaganą ilość postów w odliczankach czy innych wątkach małej przydatności.

PZ póki delikwent nie pojawi na spotkaniu irl.

Wohohooo. Normalnie tajemne stowarzyszenia robimy. Już macie takie jedno tajemne podforum. Może tam ich zapraszajcie.


@f159248 (Ryan w wątku Voteban)
W zasadzie wartości chronionych tyle co kot napłakał.

To w zasadzie co wy chcecie chronić?

-8
(+0|-8)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:08:58
Kitsune
Zmiennokształtny
Cytat z "tanuki": (Link »)
W taki sposób blokujemy drogę jednostkom tak bardzo nieśmiałym i/lub aspołecznym i/lub lapsiarstwu, którego nie odróżniasz po twarzach. Ale w sumie racja, opcja Nerevaro-Ryanowa najbezpieczniejsza. Poproszę.


lub takim, którzy mają inne powody aby się nie pojawić, np. blokadę finansową, lub demotywację ze strony najbliższych.

Osobiście sam pomyślę nad rozwiązaniem,

Sytuacja A:
Nowy użytkownik, wpisuje własną datę urodzenia, ma konto na FA przynajmniej od 3 miesięcy, konto na NK/FB przynajmniej od roku, wtedy już jest na 60% genuine.

9
(+9|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:17:06
Wilk
Anthro
PZ filtruje użytkowników przed dostepem do wątków dotyczących rzeczywistości, wiec czemu nie mieliby być weryfikowani przez rzeczywistość?
Ostatnio edytowany przez WilkołakNerevar dnia 18.01.2014 11:20:31
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

8
(+8|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:17:49
Szczur.
Anthro
Kto Ci poda swoje dane osobowe czyli profil na fejsie/nk, rejestrując się po raz pierwszy na forum FURRY gdzie OBCY ludzie z internetu jarają się narysowanymi zwierzątkami. :-?k

5
(+5|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:19:05
Arachne
Taur
konto na NK/FB przynajmniej od roku

Kot mojego szefa niedługo będzie miał rok na NK

-3
(+0|-3)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:22:48
Kitsune
Zmiennokształtny
Cytat z "DarkV": (Link »)
konto na NK/FB przynajmniej od roku

Kot mojego szefa niedługo będzie miał rok na NK


a mnie grupka hejterów trollowała niedawno jak wczoraj bo znaleźli moje zdjęcie na NK [dzisiaj usunałem NK wg.]

8
(+8|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:23:31
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
DarkV, ty się rzadko na meetach pojawiasz, nie ma cię na zdjęciach, więc rozumiem, że ci obojętne - mi na przykład nie do końca :P
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

6
(+6|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:30:52
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "DarkV": (Link »)
albo niech dzieje się to automatycznie po X postach

Przyniesie to efekt odwrotny do zamierzonego. Osoby wstydliwe nie będą pisać w dyskusjach do których nie mają dostępu. Pierwsze wrażenie pustki i wyobcowania odrzuci ich i pójdą sobie gdzie indziej.


Chodzi o zablokowanie np. działu 18+. Wtedy użytkownik nie poczuje pustki. Tematy takie jak np. "pokaż jak wyglądasz" można by wydzielić do oddzielnego podforum je również zablokować (trzeba się zastanowić które tematy ew. również należałoby tak wydzielić). O nic więcej mi nie chodzi. Np. furmeety musi być otwarty i dostępny choćby z racji tego, żeby nowa osoba mogła się spotkać.

Cytat:
Trolle które wiedzą o tym systemie nabiją sobie szybko wymaganą ilość postów w odliczankach czy innych wątkach małej przydatności.

DarkV, nie chodzi o to i mam wrażenie, że nie czytasz co piszemy. To że ktoś narobił postów w jakimś nieistotnym temacie nie ma znaczenia. Wyznacz sobie pomocników i daj im wytyczne do pełnego aktywowania.

Cytat:
PZ póki delikwent nie pojawi na spotkaniu irl.

Wohohooo. Normalnie tajemne stowarzyszenia robimy. Już macie takie jedno tajemne podforum. Może tam ich zapraszajcie.

Jesteś sarkastyczny. To nie ładnie. Zamiast przyczepiać się do tej konkretnej propozycji może zwróciłbyś uwagę na pełną aktywację zaraz po spotkaniu (bez względu na ilość postów).


Cytat:
@f159248 (Ryan w wątku Voteban)
W zasadzie wartości chronionych tyle co kot napłakał.

To w zasadzie co wy chcecie chronić?


Wartości chronionych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych. Nie oznacza to, że np. zdjęcia nie są w pewien sposób wartością chronioną. Odniosłem wrażenie, że odczuwasz to jako atak na swoją osobę, a chodzi jedynie o to, że z Twojej nieprzemyślanej decyzji wynikło co wynikło. Czasem jednak warto spytać się społeczności której poświęcasz czas o zdanie. Forum bez użytkowników nie istnieje.


To temat do przemyśleń, rzucania różnych pomysłów - taka burza mózgów. To czy cokolwiek stąd wybierzesz jest wyłącznie Twoją decyzją ale jednak patrząc na dotychczasowy wynik ankiety olanie tej sprawy byłoby bardzo... nieprzemyślane.

Trzeba obmyślić to tak, żeby w minimalnym stopniu odstraszyć nowych użytkowników.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

7
(+7|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 11:58:51
byk
Anthro
Powrót do PZ - tak.
Automatyczna zmiana statusu po X postach - nie.
Zmiana statusu po referencjach od kilku sprawdzonych użytkowników - tak. Proponowałbym przynajmniej trzech.

Bywanie na meetach może być warunkiem niekoniecznym ale wystarczającym do potwierdzenia ogólnego dobrego wrażenia - a na pewno wykluczy obawy, że nowa postać to alternatywna pacynka starszego użytkownika. Jeżeli dla kogoś problemem jest dotarcie na spotkanie z powodów logistycznych, finansowych bądź osobistych - spoko, jak trzy zasłużone osoby potwierdzą, że dana jednostka robi dobre wrażenie, gadali z nią na Skypie, widzieli zdjęcia, może się gdzieś tam nawet spotkali sam na sam, to może to wystarczyć. Chyba. Podejrzewam, że to będą jednostkowe przypadki do indywidualnego rozpatrzenia.

Wolałbym, żeby prywatne i realne konta na FB czy NK nie służyły jako podstawa do jakiejkolwiek weryfikacji.
Ostatnio edytowany przez Mino dnia 18.01.2014 11:59:51
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

2
(+2|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 12:03:18
Szczur.
Anthro
"Olanie było by bardzo nie przemyślane"
A co mu zrobimy? Obrazimy się i pójdziemy założyć własne forum? :-?k

2
(+3|-1)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 12:09:53
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Ramzes": (Link »)
"Olanie było by bardzo nie przemyślane"
A co mu zrobimy? Obrazimy się i pójdziemy założyć własne forum? :-?k


Nie. Po prostu pozostanie niesmak tego, że administrator ma w dupie społeczność. Takie subiektywne odczucie.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Offline
inż. Toboe
2
(+5|-3)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 12:16:22
Irbis
Bestia
Czy wszystkich pogięło? To jest forum internetowe, w którym trzeba mieć świadomość, że zamieszczane materiały mogą być dostępne dla każdego. Sam poszedłem po rozum do głowy i wysłałem administracji prośbę o usunięcie swojej sweet foci z pewnego tematu, gdy nie mogłem tego zrobić osobiście.
Usunięcie PZ zmniejszyło odizolowanie grupy od świata zewnętrznego, a myślenia i zdrowego rozsądku żadne zabezpieczenie nie zastąpi.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

-6
(+0|-6)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 12:29:44
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Toboe": (Link »)
Czy wszystkich pogięło?


Czy możesz nie obrażać poglądów innych?
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 12:31:35
Kitsune
Zmiennokształtny
Cytat z "Toboe": (Link »)
Spoiler: Czy wszystkich pogięło? To jest forum internetowe, w którym trzeba mieć świadomość, że zamieszczane materiały mogą być dostępne dla każdego. Sam poszedłem po rozum do głowy i wysłałem administracji prośbę o usunięcie swojej sweet foci z pewnego tematu, gdy nie mogłem tego zrobić osobiście.
Usunięcie PZ zmniejszyło odizolowanie grupy od świata zewnętrznego, a myślenia i zdrowego rozsądku żadne zabezpieczenie nie zastąpi.


^_ this, niestety sa tacy userzy co grożą upublicznieniem, nie wymieniam nazwisk, bo to nieładnie, a dowody zmył spam na SB.

-1
(+1|-2)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 12:34:28
Czy ja dobrze rozumiem, że przez Fanksiego zamierzacie nie dopuszczać nowych aż do momentu aż się z nimi prze-- spotkacie, żeby znowu nie wyjść na idiotów? :-ok

8
(+8|-0)
Re: Prawie zarejestrowany
Wysłano: 18.01.2014 12:45:07
moon moon
Anthro
Ja proponuję żeby nowo zarejestrowany użytkownik był informowany o statusie PZ. Wcześniej nigdzie to nie było napisane i wiele osób po prostu nie wiedziało, że jest coś takiego i niektórzy mieli nawet 2 lata po rejestracji status PZ.

Widziałbym to jako taki baner w dobrze widocznym miejscu, który prowadziłby do instrukcji jak uzyskać pełny dostęp do forum. W tej instrukcji byłaby zachęta żeby sprawdzić kto jest w okolicy za pomocą wyszukiwarki (zachęta do socjalizacji z innymi użytkownikami).

Tak przy okazji to nie podoba mi się to że od pewnego czasu pod avatarem nie wyświetla się miejscowość. Przez to jak ktoś nowy się zarejestruje to muszę wejść na profil tej osoby żeby najczęściej dowiedzieć się że mieszka w warszawie...

 Wątek zablokowany
12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane