Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


8
(+8|-0)
Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:06:03
Pół Pasek
Inna forma
Mniej więcej tak jak w tytule. Dzisiaj na IRC wynikła ciekawa rozmowa na temat polowań. Wiadomo, ocierało się o wege i tym podobne, ale główne pytanie sprowadza się do tego:
Co myślicie o polowaniu na zwierzęta? Jesteście za, przeciw, czy jest wam wszystko jedno?

Moje zdanie jest mniej więcej takie-Jestem za polowaniem, lubię polować, mam jako tako wprawę przy oprawianiu. Jeśli polujesz, zjesz i zrobisz to tak, że zwierzyna nie cierpi, dlaczego nie? Szansa, że jeleń czy sarna która upolowałeś przetrwa do kolejnej zimy jest pół na pół. Zawsze może ja trafić inny myśliwy.
O ile nie cierpi, a to co upolujesz zjesz, dla mnie seems legit.

(Tylko bez dramy prosim :3 )

http://www.youtube.com/watch?v=q99Vpqwb8cc
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=q99Vpqwb8cc


Anonim
-7
(+1|-8)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:19:31
Powtórzę, co pisałem na Ircu:

Jeżeli chodzi o polowanie to jestem przeciwko. Dla mnie to po prostu hobby, a zabijanie czymś takim nigdy być nie powinno. Odstrzały kontrolowane również nie są w porządku, choć idea pozornie niewinna... Kojarzą mi się one z czystkami etnicznymi - wiem, dziwne porównanie, ale to wolna refleksja.

Brak cierpienia przy odsyłaniu żywych stworzeń na tamten świat nie jest okolicznością sprzyjającą - morderstwo nadal pozostaje morderstwem.

Rozumiem, wyższy poziom ewolucji, zwierzęta także polują... Tylko ludzie są bardziej świadomi alternatywy - nie korzystają z niej. Ktoś wysoko rozwinięty zawsze powinien wybierać życie. My wybieramy śmierć.

Śmierć to część życia, oczywiście... To coś normalnego. Pytanie, czy nie jesteśmy wyżej, aby być ponad to?

3
(+3|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:19:34
Rrrudy lis :3
Zwierzę
Co do filmiku: Wiem że to pewnie w USA, ale z tego co się orientuję, to polskie prawo zabrania polowania za pomocą innej broni niż broń palna - chodzi przede wszystkim o to, żeby zmniejszyć ryzyko że zwierzę będzie przez wiele dni cierpieć z wbitą strzałą. Zbudowałem sobie kiedyś dość mocną kuszę do zabawy i zainteresowałem się kwestiami prawnymi, po czym okazało się że stałem się kryminalistą posiadającym nielegalną broń :D
Co do samych polowań - o ile zwierzątko nie cierpi, człowiek się naje i będzie wesoła biesiada, to nie widzę problemu. Moim zdaniem znacznie większym barbarzyństwem jest masowy ubój zwierząt i wobec niego wszelkie argumenty o okrucieństwu prowadzonych humanitarnie polowań są raczej niestosowne...
Ostatnio edytowany przez aeth dnia 21.01.2014 20:20:23
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - A.C. Clarke
"Im bardziej zaawansowane technicznie medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane" - S. Lem

6
(+6|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:21:30
Niedźwiedź brunatny
Zwierzę
Uważam, że polowania to coś normalnego dla człowieka. Dla niektórych bezpośredni kontakt z zabijaniem zwierzęcia może być szokujący, ale tak po prostu jest a to czy dzieje się to na etapie rzeźni czy samemu nie ma większego znaczenia a na pewno uczy szacunku dla zwierzęcia i pozyskanego mięsa, skóry czy futra. Tacki z mięsem w hipermarketach wyglądają estetyczniej ale dalekie są od tego jak to rzeczywiście wygląda.
Give me Liberty or give me Death!

0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:23:55
Pół Pasek
Inna forma
Cytat z "aeth": (Link »)
Co do filmiku: Wiem że to pewnie w USA, ale z tego co się orientuję, to polskie prawo zabrania polowania za pomocą innej broni niż broń palna - chodzi przede wszystkim o to, żeby zmniejszyć ryzyko że zwierzę będzie przez wiele dni cierpieć z wbitą strzałą. Zbudowałem sobie kiedyś dość mocną kuszę do zabawy i zainteresowałem się kwestiami prawnymi, po czym okazało się że stałem się kryminalistą posiadającym nielegalną broń :D
Co do samych polowań - o ile zwierzątko nie cierpi, człowiek się naje i będzie wesoła biesiada, to nie widzę problemu. Moim zdaniem znacznie większym barbarzyństwem jest masowy ubój zwierząt i wobec niego wszelkie argumenty o okrucieństwu prowadzonych humanitarnie polowań są raczej niestosowne...


Taa, nie wolno polować z łuku w polsce, ale nic na to nie poradzisz. A co do kuszy, to wolno Ci ja miec tylko jako kolekcjonerska i tylko z pozwoleniem.
Ale nikt nie zabroni Ci miec 60funtowego łuku :)

-1
(+0|-1)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:26:08
Anthro
Człowiek to mięsożerca a mięsożerca zabija aby jeść. Jeśli zabita ofiara posłuży jako posiłek jestem jak najbardziej za. Zabijanie dla sportu lub dla rozrywki? Jestem przeciwny temu.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:29:44
Cytat z "inhibitor": (Link »)
Człowiek to mięsożerca a mięsożerca zabija aby jeść. Jeśli zabita ofiara posłuży jako posiłek jestem jak najbardziej za. Zabijanie dla sportu lub dla rozrywki? Jestem przeciwny temu.


Hmm... "Ludzki układ trawienny, budowa zębów i szczęk, funkcjonowanie organizmu są całkowicie różne od ich odpowiedników u zwierząt mięsożernych" <------ http://www.eioba.pl/a/2js...tota-miesozerna

Myślę, że nie do końca.

3
(+3|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:32:32
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
nie jestem przeciwna - jeżeli Jeleń sarna dzik faktycznie idzie na mięso - bo jeżeli ma być to tylko trofeum to już jest nie fajne
Jeżeli zwierze jest zabite szybko i bez męczenia się to, to ujdzie - ale nie toleruje pułapek

Polowania na zwierzęta typu Lis - Kuna - Zając : mieszkałam na wsi i wiem jakie te zwierzaki robią spustoszenie
z tego co kojaże odstrzał ich jest dopiero gdy jest ich za dużo

Wątpię żeby polowanie na Zwierzęta leśne będzie kiedykolwiek zabronione - to tak jak zabijanie kur świń i krów :P
Jeżeli polowania nie przekraczają granic przyzwoitości to jestem za - lubię dziczyznę :P

3
(+3|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:33:37
Pół Pasek
Inna forma
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
Cytat z "inhibitor": (Link »)
Człowiek to mięsożerca a mięsożerca zabija aby jeść. Jeśli zabita ofiara posłuży jako posiłek jestem jak najbardziej za. Zabijanie dla sportu lub dla rozrywki? Jestem przeciwny temu.


Hmm... "Ludzki układ trawienny, budowa zębów i szczęk, funkcjonowanie organizmu są całkowicie różne od ich odpowiedników u zwierząt mięsożernych" <------ http://www.eioba.pl/a/2js...tota-miesozerna

Myślę, że nie do końca.



Z tego co pamietam z biologii, czlowiek jest zwierzęciem wszystkożernym..
Prosto-Trawisz mieso, ale trawisz bez problemu pomidorki, salatke czy ziemniaczka. Twoj organizm jest do tego dostosowany..jak u zwierzecia wszystkozernego ^^


Edit-Kocurkotka, mnie wlasnie o to chodzilo. Zabijanie dla trofeum mnie nie bawi, ale zeby zjesc dziczyzne, bardzo chetnie

PS-Pieczony jelen po dlugim dniu jest zajebisty ^^
Ostatnio edytowany przez Pasiasty dnia 21.01.2014 20:35:07

3
(+3|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:35:37
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Co do filmiku to w Polce polowanie za pomocą łuku nie przejdzie.Ale dużo takich "mONdrych" propozycji było. Ja jestem jak najbardziej za polowaniem. Staż w kole łowieckim sprawił, że jeszcze bardziej szanuje zwierzęta. Mam mieszane uczucia wobec ludzi, którzy idą na polowanie dla sportu...niby muszą zapłacić składkę i załapać się na przymusowy odstrzał -jak koło łowieckie ma odgórny odstrzał na 3 byki jelenia to nie mogą zabić więcej i basta..taki pojedynczy myśliwy musi załapać się na odstrzał- ale maja podejscie takie jakiego nie lubię. Przykład : na polowaniu zeszłorocznym zbiorowym koleś wziął zająca z pokotu (czyli z leżących w rzędzie zastrzelonych zajęcy) i zaczął się nim bawić...dostał w pysk w trybie natychmiastowym

ot różnica między członkiem koła łowieckiego a wolnym Elmerem Fuddem
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 21.01.2014 20:38:35
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:40:27
byk
Anthro
O ile ciągnie mnie do strzelania jako takiego, o tyle raczej wolałbym nie mierzyć broni w stronę żywej istoty.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:50:35
Anthro
Cóż co do polowań nie mam nic przeciwko. Dasha dziadek jest myśliwym i należy do koła łowieckiego. Dash też już zaczyna przygodę z łowiectwem. Jeśli rzeczywiście wygląda to tak jak dziadek opisuje odnośnie jego koła (bo każde koło odpowiada za siebie) to spoko. Dziadek zawsze jak jedzie to tylko na mięso chociaż trofea tez się zdarzą (Zazwyczaj jak jedzie na syberie ale to wiadomo że zjedzą tyle ile się da na miejscu ale do polski nie przywiozą).

Jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenia to polowanie na bażanty (gdzie według mnie to po prostu wygląda jak masowy odstrzał na fermie).

Co do tych osobników co lubią sobie strzelić i podejść i dotknąć jeszcze ciepłe zwłoki mam bardzo mieszane uczucia z jednej strony płacą z drugiej strony takie zachowanie mnie osobiście nie odpowiada.
Ostatnio edytowany przez Inu dnia 21.01.2014 20:53:22
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

4
(+4|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 20:57:40
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Wygląd zębów człowieka najbardziej przypomina zęby świni - która zje i pomidorka, i mięsko.

BTW: wszyscy psioczą na zabijanie dla sportu, ale znacznie więcej szkody dzikim zwierzętom wyrządza przetwarzanie środowiska, przemysł, rolnictwo, domki jednorodzinne i inne rzeczy.

Jelenia czy sarnę odstrzeli się raz na jakiś czas. W rzeźni, w której pracuje mój znajomy, bije się ok 10 tysięcy (TYSIĘCY) świń DZIENNIE.
Nie wspominając o kurczakach.
Mnie najbardziej boli nie sam fakt zabijania, tylko tego, jak bardzo masowe to jest - zabijamy więcej, niż jesteśmy w stanie zjeść. Wyrzucanie mięsa na śmietnik to dla mnie większe morderstwo, niż kiełbasa z dzika.

A, i boli mnie jeszcze przemysł futrzarski. Choć może bolałby mniej, gdybyśmy mieli kiełbę z lisa.

I jeszcze miliony zwierząt w schroniskach, bo eutanazja to cierpienie, a sterylizacja jeszcze gorsze.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

1
(+1|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 21:00:13
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
nie jestem przeciwna - jeżeli Jeleń sarna dzik faktycznie idzie na mięso - bo jeżeli ma być to tylko trofeum to już jest nie fajne
Jeżeli zwierze jest zabite szybko i bez męczenia się to, to ujdzie - ale nie toleruje pułapek

Polowania na zwierzęta typu Lis - Kuna - Zając : mieszkałam na wsi i wiem jakie te zwierzaki robią spustoszenie
z tego co kojaże odstrzał ich jest dopiero gdy jest ich za dużo



gwoli ścisłości - na lisa obecnie jest odstrzał stały (każdy myśliwy ma obowiązek przymierzyć się do lisa na polowaniu indywidualnym i zbiorowym. Nie bez powodu ma on obecnie status szkodnika ale to na dłuższe pisanie temat.

wiesz ile wnyków kłusole rozstawiają na zimę? w zeszłym miesiącu mój ojciec znalazł 50 (małych na bażanty) a teraz znaleźliśmy z ojcem 30 i jednego dogorywającego lisa (nie życzę nikomu takiego widoku jak drut wżyna się w gardło z każdym ruchem a zwierzę szarpie się i szarpie próbując się uwolnić)

co do trofeów. Samo zabicie zwierzęcia dla skóry uważam za draństwo...ale jak już pójdzie na mięso a ktoś chce mieć skórę z takiego dzika na ścianie to jego brocha...zależy od mentalności. Mój teść uzywa dziczej skóry (kupnej) jako dywanik co wnerwia mnie niesamowicie.

mój dziadek miał kiedyś taką skórę z dużego dzika na ścianie. Jak byłem mały to wpadłem na "geniany pomysł" aby urządzić sobie z niego tarcze do rzucania piłkami. Jak mnie dziadek wtedy sprał to do dziś boli na same wspomnienie :lolk: a jego wykład pt. "to zwierzę oddało życie nie po to aby się nad nim znęcać. Ta skóra tu wisi aby go podziwiać i darzyć szacunkiem" do dziś pamiętam.
Takie podejście do trofeów może być dziwne i wielkiej różncy nie ma...ale ona jest i to dość zasadnicza...zależy od podejścia
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 21.01.2014 21:03:54
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 21:29:03
Pół Pasek
Inna forma
Swego czasu oprawiałem zająca. Znajomy upolował (nie wiem legalnie czy nielegalnie).
W każdym razie, kiedy dostaje się zwierzę które trzeba oprawić, wyciągnąć wnętrzności, podzielić mieso itd..to zajmuje troche czasu
Ale kiedy już sie ladnie przygotuje, upiecze, zje..troche innaczej sie patrzy na mieso.
Był zając, jest pieczyste.
Nie mowie ze to jakos wplynelo, duchowe przezycie blah blah blah, nic takiego. Po prostu ma sie troche inne podejscie do tego.

Co do poprzednikow, ciesze sie ze wiekszosc ma ta sama opinie, czyli nie zabijac just for fun.
Polowanie dla samych trofeow jest chore w moim mniemaniu, ale jesli ktos upoluje i da sobie poroze na sciane to nie komentuje, jego sprawa.
(swoja droga, poroze nadaje sie idealnie jako wieszak na ubrania :D )

Anonim
-11
(+0|-11)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 21:47:29
Cytat z "tanuki": (Link »)
W rzeźni, w której pracuje mój znajomy, bije się ok 10 tysięcy (TYSIĘCY) świń DZIENNIE.
Nie wspominając o kurczakach.
Mnie najbardziej boli nie sam fakt zabijania, tylko tego, jak bardzo masowe to jest - zabijamy więcej, niż jesteśmy w stanie zjeść. Wyrzucanie mięsa na śmietnik to dla mnie większe morderstwo, niż kiełbasa z dzika.


Każda osoba jedząca mięso dokłada swoją cegiełkę do masowych mordów. Każda taka osoba stwarza popyt. Popyt na zabijanie. Zwierzęce obozy zagłady są budowane na specjalne życzenie zainteresowanych. Polowanie wynika z potrzeby realizowania swojego ego. Zupełnie z tego samego powodu jecie kurczaka na niedzielnym obiedzie.

(nie chcę, żeby to brzmiało jak drama, po prostu tak to postrzegam ;))
Ostatnio edytowany przez nocny_wilk dnia 21.01.2014 21:49:02

0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 21:51:43
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Pasiasty nie sądzisz, że używanie tego na wieszak to trochę nie teges? :-/k

O Pasiasty ara przypomniała mi niechcący śmieszną sytuację sprzed paru lat:
zabawna historia-> jak pierwszy raz sprawiałem zająca z ojcem młodzieńcem będąc to się przeraziłem, że jakiś mutant nam się trafił z dwoma penisami a okazało się, że to jądra zwykłe były - gwoli wyjaśnienia - zając ma dlugie i cienkie jądra

ps nocny wilku wara od mojego talerza :P do twojego ci nie zaglądam

jedząc chleb nie szkodzisz mniej wilczkom bażantom i innym zwierzętom. Las trzeba wyciąć i obsiać pszenicą, której zwierzęta nie jedzą -> zmniejszasz tym samym ich przestrzeń życiową. Ot przykładzik :P
hmmm...jedzmy kamienie 8-)k
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 21.01.2014 21:56:41
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 21:56:23
Pół Pasek
Inna forma
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Pasiasty nie sądzisz, że używanie tego na wieszak to trochę nie teges? :-/k

O Pasiasty ara przypomniała mi niechcący śmieszną sytuację sprzed paru lat:
zabawna historia-> jak pierwszy raz sprawiałem zająca z ojcem młodzieńcem będąc to się przeraziłem, że jakiś mutant nam się trafił z dwoma penisami a okazało się, że to jądra zwykłe były - gwoli wyjaśnienia - zając ma dlugie i cienkie jądra


Temat o polowaniu. Nie minely dwie godziny a juz ktos o kutasach.
POOOOOLFUUUURS <3

3
(+3|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 22:02:12
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)

Każda osoba jedząca mięso dokłada swoją cegiełkę do masowych mordów. Każda taka osoba stwarza popyt. Popyt na zabijanie. Zwierzęce obozy zagłady są budowane na specjalne życzenie zainteresowanych. Polowanie wynika z potrzeby realizowania swojego ego. Zupełnie z tego samego powodu jecie kurczaka na niedzielnym obiedzie.

Pompatyczne teksty jakie rzuca każdy gimbowegan co sie nasłuchał od frajerów z grinpisu.

2
(+2|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 22:03:08
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
Polowanie wynika z potrzeby realizowania swojego ego. Zupełnie z tego samego powodu jecie kurczaka na niedzielnym obiedzie.


Nie, jedzenie kurczaka nie zaspokaja mojego ego w żaden sposób.

Nie mam nic przeciwko jedzeniu zwierząt, póki wykorzystuje się wszystko. Zabijanie w ilości, której nie dajemy rady przejeść, jest chore. Jeśli nie widzisz różnicy, to chociaż spróbuj nie przypisywać mi spełnienia poprzez niedzielny obiad, bo to duże nadużycie.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 22:15:24
Cytat z "tanuki": (Link »)
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
Polowanie wynika z potrzeby realizowania swojego ego. Zupełnie z tego samego powodu jecie kurczaka na niedzielnym obiedzie.


Nie, jedzenie kurczaka nie zaspokaja mojego ego w żaden sposób.

Nie mam nic przeciwko jedzeniu zwierząt, póki wykorzystuje się wszystko. Zabijanie w ilości, której nie dajemy rady przejeść, jest chore. Jeśli nie widzisz różnicy, to chociaż spróbuj nie przypisywać mi spełnienia poprzez niedzielny obiad, bo to duże nadużycie.


Tanuk, skoro ludzie marnują mięso, gdyż jest go za dużo i często bierze się "na zapas", to czy mocne ograniczenie tych zasobów nie sprawiłoby, że ludzie zaczęliby je szanować?
Ostatnio edytowany przez nocny_wilk dnia 21.01.2014 22:15:49

1
(+1|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 22:16:47
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
Cytat z "tanuki": (Link »)
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
Polowanie wynika z potrzeby realizowania swojego ego. Zupełnie z tego samego powodu jecie kurczaka na niedzielnym obiedzie.


Nie, jedzenie kurczaka nie zaspokaja mojego ego w żaden sposób.

Nie mam nic przeciwko jedzeniu zwierząt, póki wykorzystuje się wszystko. Zabijanie w ilości, której nie dajemy rady przejeść, jest chore. Jeśli nie widzisz różnicy, to chociaż spróbuj nie przypisywać mi spełnienia poprzez niedzielny obiad, bo to duże nadużycie.


Tanuk, skoro ludzie marnują mięso, gdyż jest go za dużo i często bierze się "na zapas", to czy mocne ograniczenie tych zasobów nie sprawiłoby, że ludzie zaczęliby je szanować?


to samo można napisać o każdym towarze w obrocie wolnorynkowym
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 22:18:05
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
Cytat z "tanuki": (Link »)
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
Polowanie wynika z potrzeby realizowania swojego ego. Zupełnie z tego samego powodu jecie kurczaka na niedzielnym obiedzie.


Nie, jedzenie kurczaka nie zaspokaja mojego ego w żaden sposób.

Nie mam nic przeciwko jedzeniu zwierząt, póki wykorzystuje się wszystko. Zabijanie w ilości, której nie dajemy rady przejeść, jest chore. Jeśli nie widzisz różnicy, to chociaż spróbuj nie przypisywać mi spełnienia poprzez niedzielny obiad, bo to duże nadużycie.


Tanuk, skoro ludzie marnują mięso, gdyż jest go za dużo i często bierze się "na zapas", to czy mocne ograniczenie tych zasobów nie sprawiłoby, że ludzie zaczęliby je szanować?


to samo można napisać o każdym towarze w obrocie wolnorynkowym


OK, ale z tym produktem wiąże się zabijanie, a moim zdaniem życie to nie towar i nie powinniśmy stawiać tego na równi.

0
(+0|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 22:24:23
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "nocny_wilk": (Link »)
OK, ale z tym produktem wiąże się zabijanie, a moim zdaniem życie to nie towar i nie powinniśmy stawiać tego na równi.


Zdrowie i życie ludzkie też towar, jeśli to się zmieni, to może i świniakom dostanie się rykoszetem.

Zupełnie poważnie: ograniczenie popytu wywołałoby ograniczenie podaży, więc nie ubijano by takich nieprzejadalnych ilości. Wystarczyłoby mądrzej gospodarzyć.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

4
(+4|-0)
Re: Polowanie, czy furry ma z tym walczyc, czy moze sam polowac?
Wysłano: 21.01.2014 22:27:55
Wilczek
Anthro
Mordy? Obozy zagłady? Może skażmy jeszcze na karę śmierci ludzi, którzy zabijają zwierzęta bo to życie? Tak ten świat jest stworzony. Zawsze ludzkie życie będzie ważniejsze od życia zwierząt.

Nie widzę powodu, aby sobie z ust odejmować coś dobrego (patrz mięso). Jem, bo mi smakuje. Jeśli komuś mięso nie smakuje może jeść korzonki, a nie na siłę udowadniać, ze na świecie panuje Holocaust jeżeli chodzi o gatunki drobiu czy też inne.

Dla mnie nie jest chore produkowanie nadmiaru mięsa, bo nie marnuje sie ono, aż w tak duzej skali jak pszenica, żyto czy też inne zboża
Dla mnie chore jest specjalne niszczenie zboża przez USA, aby zawyżyć cenę tego towaru. To jest prawdziwy problem.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane