Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

1234...7>>


10
(+26|-16)
List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:00:32
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Poniższy post jest głosem wielu osób, jest listem otwartym do Administracji.


Ostatnie wydarzenia na forum bardzo dużej grupie doświadczonych użytkowników leżą mocno na sercu. Jesteśmy futrami które są z tym forum od lat i jesteśmy niejako twórcami tej społeczności, jej początkiem. Wspieramy ją w każdym możliwym aspekcie choć wielokrotnie nie jednogłośnie ale mimo to tworzymy zgrany, duży organizm który niejedno już wspólne przeszedł.

Pomimo tego, co niektórzy próbują insynuować, starsi użytkownicy tego forum są integralnym elementem, który w żaden sposób nie jest lepszy ani ważniejszy, nie mniej jednak uważamy, że nasze zdanie, szczególnie w tym wyjątkowym, jednogłośnym liście powinno zostać wysłuchane i bardzo dokładnie przemyślane.

Przede wszystkim kategorycznie się nie zgadzamy na przedmiotowe traktowanie użytkowników i ich zdania, szczególnie, że jest ono wyjątkowo jednomyślne. Proponowane zmiany zostały wypaczone i błędnie zrozumiane, a cała sprawa obrócona przez administrację w farsę. Usuwane są posty, które są jawnym sprzeciwem w stronę działań administracji co pokazuje, że owa administracja ma nas za nic.

Ostatnie decyzje personalne są całkowicie niezrozumiałe i nie zgadzamy się z nimi w pełnym zakresie. W związku ze stronniczością, żądamy odwołania Toboe z funkcji administratora/moderatora. Ponadto prosimy o dobranie grona moderatorskiego nie ze względu na personalne preferencje Administratora, a na faktyczne zasługi i umiejętności, których wśród użytkowników nie brakuje.

DarkV, poprzez dobranie sobie takiego, a nie innego grona pokazujesz, że tworzysz grupę, która Twoim zdaniem jest ratunkiem dla forum. Niestety, jej zachowanie pokazuje, że tak Ty, jak i wszystkie wybrane przez Ciebie osoby są całkowicie nieobiektywne, a w dodatku brakuje im podstawowych umiejętności interpersonalnych, które niezbędne są w zarządzaniu społecznością.

Z przykrością musimy stwierdzić, że Edi, swoim lekceważącym zachowaniem pokazał, że w żaden sposób nie nadaje się na osobę, która powinna być twarzą forum i jej rozsądkiem. W swoich ostatnich działaniach pokazuje, że ważniejsze jest dla niego wyśmianie ludzi. Z całym szacunkiem do jego wkładu w społeczność, ostatnie zachowanie jest poniżej jakiejkowliek krytyki.

Nie zgadzamy się również na insynuacje, jakoby to starsi użytkownicy byli problemem. Naszym zdaniem problemem jest jednostronna wizja Administracji, co do kształtu forum. Brak jakiejkolwiek interakcji z grupą, która powinna być naturalnym doradcą poprzez swój staż i zaangażowanie pokazuje, że społeczność w tej forsowanej wszelkim kosztem wizji ma dążyć do pełnej i bezdyskusyjnej zgody z Administracją.

Bardzo przykro jest widzieć, że osoba, której powierzono administrację jedną z dwóch największych społeczności furry w Polsce zachowuje się w taki sposób. Uważamy, że Administracja nie jest niezastąpiona i DarkV powinien w niedługim okresie czasu ustąpić z funkcji jedynego głównego Administatora, dzieląc jednocześnie proces decyzyjny forum na liczniejszą grupę.

Wszelkie argumenty jakie do tej pory pojawiły się ze strony Administracji uważamy za niepodparte jakimkolwiek sensem oraz uważamy, że w dłuższej perspektywie są szkodliwe dla strony, która stała się istotnym kawałkiem naszego życia.

Ponadto, my niżej podpisani, nie zgadzamy się na uznaniowe usuwanie postów z dyskusji, które są niezwykle ważne z punktu widzenia społeczności.

Reasumując, żądamy:
Odebranie wszelkich uprawnień Toboe
Odebranie uprawnień do wygłaszania zdania ‘Administracji’ Ediemu
Wycofanie wszystkich zmian w Administracji powstałych w związku z ostatnimi wydarzeniami
DarkV powinien przestać być jedynym głównym administatorem
Podział kwestii decyzji na szerszą grupę, uwzględniającą rzeczywisty wkład w życie forum, a nie subiektywną ocenę jednej osoby.
Utworzenie grupy doradczej w stosunku do Administracji z którą w zamkniętym, gronie można przedyskutować sprawy rozwoju forum
Konsultowania zmian na forum ze wszystkimi użytkownikami forum
Przygotowania forum do przeniesienia na niezależny serwer

Na koniec, chcemy zapewnić, że w żadnym wypadku nie chodzi o jakiekolwiek dzielenie forum, tworzenie nowego czy ostentacyjne usuwanie kont. Obecne wydarzenia bardzo mocno nas poruszyły bowiem dotyczą miejsca, które w pewien sposób kochamy oraz jednocześnie momentami nienawidzimy. Wyrażamy nadzieję, że powyższy list zostanie potraktowany z pełną powagą.

Mając na uwadze, że nie każdy mógł się zapoznać z tym listem wcześniej i nie mógł się dopisać do listy, może poprzeć nasz wspólny protest plusem w tym poście.

Niżej podpisani (alfabetycznie):


Ara
Blajn
DiamondJack
Draco
Gravedigger
Hind
Hufnaar
KocurKotka
Kyubi
Lester
Mino
Nemadur
Nerevar
Pasterz
Reirun
Ryan
Solaxe
Tanuki
Vethuleion
Walar
Witek
Wolfheart
Zeld
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 22.01.2014 22:05:42
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-1
(+3|-4)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:03:02
gronkowiec
Anthro
['] ['] [']
| |
Podpis zastępczy v2.04

3
(+3|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:06:42
Stardust
Człowiek
Proponuje powstanie Komitetu Rewolucyjnego! Precz z rządami wyzyskiwaczy!
Załącznik:
jpg  Viva_La_Revolution_by_DiegoSkate.jpg (211.49 KB; 600x400 px)
518_52e032cd7b0be.jpg 600x400 px
Slave to Love

2
(+2|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:06:46
PERMABAN
Wpisujcie miasta!

0
(+8|-8)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:08:50
Wilk Grzywiasty
Anthro
A można się podpisywać przeciw?

4
(+8|-4)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:10:02
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Raksha": (Link »)
A można się podpisywać przeciw?
Można wcale się nie odzywać, albo dać skrytospierdolinominusa
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+5|-5)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:10:31
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Raksha": (Link »)
A można się podpisywać przeciw?

Nie, ale można wypierdalać :lolk:

1
(+4|-3)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:12:11
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Można też mieć najwięcej do powiedzenia wchodząc raz od wielkiego dzwonu uważając że jest się na bieżąco.
Cookie Time!

-2
(+3|-5)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:13:00
Wilk Grzywiasty
Anthro
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Cytat z "Raksha": (Link »)
A można się podpisywać przeciw?
Można wcale się nie odzywać, albo dać skrytospierdolinominusa


Widzę, że nie umiesz już rozmawiać normalnie bez przeklinania. ;)

Boli dupa, że DarkV nie robi tego, co mu każecie? Zróbcie własne forum.

5
(+5|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:13:37
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Panowie, PF nigdy dla mnie nie był zarządzany demokratycznie. Decyzje były podejmowane mniej lub więcej arbitralnie. Dla mnie ten list wziął się stąd, że Administracja zaczęła zmieniać swoją "bazę" tzn grupę, z zdaniem której się liczy. To interpretuję jako objaw niezadowolenia z tego, że X przestał być faworyzowany na rzecz Y. Bo nie widzę dużej różnicy w działaniu mechanizmów forum obecnie, a jakiś czas temu.

Podtrzymuję swoje zdania do momentu, dopóki ktoś mnie nie przekona rzeczowymi argumentami, ze się mylę.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

-4
(+0|-4)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:15:31
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Raksha": (Link »)
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Cytat z "Raksha": (Link »)
A można się podpisywać przeciw?
Można wcale się nie odzywać, albo dać skrytospierdolinominusa


Widzę, że nie umiesz już rozmawiać normalnie bez przeklinania. ;)


Umiem, ale nie chcę jak cię czytam ;p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+2|-1)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:16:53
Stardust
Człowiek
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=lJVQgxdmpfc

Slave to Love

12
(+12|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:20:05
Kangur
Anthro
Jesli nie macie nic sensownego do dodania poza "smisznymi" filmikami to prosze nie zabierajcie glosu

1
(+1|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:22:37
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Zamiast o postulatach, gadacie o osobistych wojenkach podjazdowych. Gratuluje podejścia.

edit: moderator raczy sprzątnąć?
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 22.01.2014 22:23:52
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

Offline
inż. Toboe
3
(+8|-5)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:24:28
Irbis
Bestia
:-ok
Serio pytam, czym Wam za skórę zalazłem?
Nie "wpuściłem" Ary mimo prośby Lestera o to, bazując na swojej wiedzy, jest wiele osób, które by jej nie dało tam dostępu, mógł to zrobić Veth. Nie zrobił. Szukałem rozwiązań, które pomogą "poszkodowanym" usunięciem PZ, czyli ułatwienie wyszukiwania swoich zdjęć ze starego tematu "moja twarz" celem ich usunięcia. Poświęciłem swój czas, by wymyślić sposób i usprawnić dodawanie do pełnej rejestracji, której już znowu nie ma.
Stworzyłeś kolejny temat narzekań i żądań niemożliwego. Samo zachowanie z och ach avatarami jest dziecinne, co tym bardziej bawi, że ktoś nazwał to forum "dorosłym".

PS: Nie mam moda, nie mam admina, a jedyne z czego skorzystałem to dostęp do testowego forum, by usprawnić spoilery, gdy mnie DarkV poprosił o ocenę implementacji rozwiązania, które sam zaproponowałem.


@down: ale mogłeś.=]
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 22.01.2014 22:31:23
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+1|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:25:50
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Toboe": (Link »)
:-ok

Nie "wpuściłem" Ary mimo prośby Lestera o to, bazując na swojej wiedzy, jest wiele osób, które by jej nie dało tam dostępu, mógł to zrobić Veth

Ja nic nie robiłem. Zobacz że Ara jest webmasterem.

4
(+4|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:34:24
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Toboe": (Link »)
Serio pytam, czym Wam za skórę zalazłem?


Ale serio-serio pytasz? :-ojjk:


Cytat z "Toboe": (Link »)
Poświęciłem swój czas, by wymyślić sposób i usprawnić dodawanie do pełnej rejestracji, której już znowu nie ma.
Stworzyłeś kolejny temat narzekań i żądań niemożliwego. Samo zachowanie z och ach avatarami jest dziecinne, co tym bardziej bawi, że ktoś nazwał to forum "dorosłym".


Niemożliwie dorosłe było za to wydzielenie ELITY i wmawianie nam podziałów na podstawie spotkań w pubie.

Forum w większości jest nieżywe poza kilkoma tematami w stylu "twój kubeczek", większość z nas traktuje je jako platformę komunikacji między kolejnymi eventami, w których uczestniczymy na żywo. Bierzemy udział w integracji ludzi poza internetem. Zostaliśmy potraktowani jako grupa osób z nosami w chmurach, które koniecznie muszą się wywyższyć kosztem innych.
(zabawne, bo chodziło tylko o wydzielenie pewnego contentu dla osób z pewnym stażem lub poznanych osobiście - i bolało mnie to od dłuższego czasu, nie ma to nic wspólnego z Fanksym)


Jako osoba sama tworząca podziały na magiczny forg i zły PF, jesteś dla mnie ostatnią osobą do administrowania czegoś.
*

--
* po namyśle podkreśliłam, w razie gdybyś jeszcze raz serio zapytał, czym zalazłeś.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 22.01.2014 22:37:27
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

Offline
inż. Toboe
1
(+2|-1)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:39:54
Irbis
Bestia
Cytat:
wydzielenie pewnego contentu dla osób z pewnym stażem lub poznanych osobiście

Każdy o tym truje a nie zdaje sobie sprawy, że granic między "nowym" a "stażowym" jest tyle ilu jest użytkowników na forum.
Zrób se konferencję na skype/innym komunikatorze, gdzie wrzucisz coś tak wielce skrytego, że nie może widzieć pan A, a może pan B.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+1|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:40:42
Smok
Anthro
Wyjaśni ktoś o co chodzi z tymi śmiesznymi paseczkami przy avatarach? Jakieś frakcje czarni vs różowi? :lolk:

9
(+9|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:40:55
Hiena
Zwierzę
Ktoś umarł?

0
(+0|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:42:15
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Nie, wojna o stary system PZ
Czarne wstążki to poparcie
Różowe to nie lub wyśmiewający


Osobiście deklaruję się za czarnymi, bo uważam że w starym PZ nie było nic złego i niczemu nie ujmował, ale nie moje forum.
Ostatnio edytowany przez rafper dnia 22.01.2014 22:45:07
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

8
(+9|-1)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:42:19
Miniaturowy smok
Smok
Cytat z "Teron": (Link »)
Wyjaśni ktoś o co chodzi z tymi śmiesznymi paseczkami przy avatarach? Jakieś frakcje czarni vs różowi? :lolk:

Czarne paski to zombie, a różowi to wróżki, które z nimi walczą
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

2
(+3|-1)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:45:07
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Toboe": (Link »)
Zrób se konferencję na skype/innym komunikatorze, gdzie wrzucisz coś tak wielce skrytego, że nie może widzieć pan A, a może pan B.


Chodzi nie o moje prywatne zdjęcia, tylko na przykład o zdjęcia z imprez pod szyldem PF, które ogląda cały PF, włącznie z ludźmi zarejestrowanymi wczoraj - choć oficjalne jest tylko zdjęcie oficjalne.

Twoja zakuta pała również cię skreśla jako administratora czegokolwiek, tak BTW.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

12
(+13|-1)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:45:46
PERMABAN
Chodzi o wyjebanie z grupy obserwatorów osób, które NIE BYWAJĄ na meetach, których w sumie nikt nie zna i zwyczajnie NIE CHCEMY, żeby jakieś internetowe pierdoły oglądały NASZE zdjęcia, jak się bawimy razem i czasem są to foty żenujące. I nie, nikt nie będzie robił konferencji, bo TY tak chcesz, naprawdę nie widzę problemu w powrocie do PZ ze zwiększonym dla nich obszarem widocznym - a my, starzy, żebyśmy mieli swoją "elitarną" (bardzo lubicie to słowo, ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ bez znajomych) strefę, gdzie możemy pogadać swobodnie.

Toboł, Inu i reszta krzykaczy się w to wlicza, bo krzyczą tylko w internecie, a mimo to dostają jakieś przywileje z dupy, mimo że nikt z grupy zainteresowanych się z tym nie zgadza, a jest to tylko widzimisię DarkV i Toboła, którego NIKT nie lubi, a mimo to super admin utrzymuje, że on jest bezstronny i z dala od prywatnych niesnasek (mam wrzucić obraźliwą pm'kę jaką mi toboł wysłał? super moderator ♥♥♥♥♥).
Ostatnio edytowany przez Ara dnia 22.01.2014 22:49:14

1
(+1|-0)
Re: List Otwarty
Wysłano: 22.01.2014 22:46:03
psiur husky
Anthro
Nie rozumiem oburzenia o 'grupy' lub 'działy wydzielone'.
Przecież forum po to właśnie jest. Każdy może napisać do Administracji z prośbą o wydzielenie podforum i prośba taka zostanie uwzględniona lub nie.
Oczywiście nie powinno się z takiej grupy robić tajemnicy poliszynela.
Inną sprawą jest również to, że Administracja nie musi zakładać wydzielonego działu każdemu, kto ma na to ochotę, ale jednak bądźmy szczerzy. Ludzie, którzy uczestniczą aktywnie w życiu forum i stanowią jego bazę mają prawo do własnego działu, gdzie nie wejdą osoby niepowołane.

 Wątek zablokowany
1234...7>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane