Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Stylistyka w sztuce
Wysłano: 5.02.2014 2:59:59
Jeleń
Anthro
Zainteresowała mnie pewna stylistyka powtarzająca się w grafice/filmach/grach i poszukuje podobnych wzorców. Pomyslałem, że temat może się jeszcze komuś przydać, ale tłumów się nie spodziewam :P W temacie starajcie się nazywać takie motywy 'po imieniu', ewentualnie można podsyłać przykłady i propozycje związane ze sztuką w podobnym klimacie.
0
(+0|-0)
Re: Stylistyka w sztuce
Wysłano: 5.02.2014 3:00:15
Mianowicie, poszukuję nazwy na stylizacje często spotykaną w Sci-fi:
- fabularnie: humanoidalni mroczni najeźdzcy z kosmosu przeważnie banda ♥♥♥♥♥♥♥♥ mających apetyt na władze. Zwykle niszczą wszystko na swojej drodze
- cywilizacja posiadająca skrajnie rozwiniętą technologie, w antycznej oprawie
- post-apokalityczna planeta
- przesyt koloru czarnego, w konstrukcjach często pojawiają się spiczaste/kolczaste zakończenia

Przykłady:
- mroczne elfy z drugiej części "Thora"
- rasa 'Xeno' z gry "Tyrant: War Metal"
- inżynierowie z "Prometeusza"
- Helghast z "Killzone" (gorszy przykład)
Ostatnio edytowany przez Shallow dnia 5.02.2014 3:35:59
Załącznik:
jpg  xenomothership.jpg (28.46 KB; 640x389 px)
2488_52f19bc700b5a.jpg 640x389 px
jpg  dark elves.jpg (261.61 KB; 2200x907 px)
2488_52f19e02494ae.jpg 2200x907 px
jpg  engineer.jpg (69.62 KB; 335x500 px)
2488_52f1a2d7b4091.jpg 335x500 px
jpg  2.jpg (18.18 KB; 550x366 px)
2488_52f1a30194a0c.jpg 550x366 px
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Stylistyka w sztuce
Wysłano: 7.02.2014 0:33:00
Skojarzenie jest dość oczywiste, większość cech się zgadza, a większość tego, co wymieniłeś, ma swoje korzenie, lub przynajmniej do pewnego stopnia inspirowane jest wyjątkowym stylem stworzonym przez H. R. Gigera, znanym przede wszystkim z serii Alien:
https://www.google.pl/search?q=giger+alien&safe=off&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=7Rn0UsrvJIWqyAPH0YGoCg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=699

0
(+0|-0)
Re: Stylistyka w sztuce
Wysłano: 7.02.2014 0:43:20
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro



a mi się kojarzy z Dark Eldarami z Warhammera 40 000 Antyczna rasa kosmicznych elfów opanowana przez Boga Rozkoszy-Slaanesha.
Ich statki mają kształty ostrzy bo bazują na szybkim ataku jakimikolwiek sposobami (nawet jakby mieli polecieć nisko myśliwcem w skłębiony tłum Gwardzistów) Są agresywni i ta stylistyka im pasuje

w sumie to nawet bym się nie zdziwił., jakby to własnie Games Workshop zapoczątkował tą modę. Zapoczątkowali "kult zielonego orka" w każdej grze fantasy jaka istnieje - tia to oni wymyślili Greenskinsów :P

Taka stylistyka mogła wyewoluować w następujący sposób:
-początkowo panowała miłośc do kształtów kanciastych to w taki soosób malowano i projektowano każdy możliwy statek/pojazd itp szybko się to znudziło więc...
-...dla odmiany zaczęto gloryfikować kształty owalne. Te też się przejadły więc...
-...Aby nie wracać do "retro niemodnych prostokątów" zróbmy coś opływowego i z dużą ilością zadziorów ot tak.


takie są przynajmniej moje odczucia


ps. Tak wiem, że modele przedstawione są dość młode, ale Dark Eldarzy istnieli w świecie W40K znnaaacznie wczesniej :)
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 7.02.2014 0:58:14
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Stylistyka w sztuce
Wysłano: 7.02.2014 13:00:46
Jeleń
Anthro
Cytat z "Tymo": (Link »)
Skojarzenie jest dość oczywiste, większość cech się zgadza, a większość tego, co wymieniłeś, ma swoje korzenie, lub przynajmniej do pewnego stopnia inspirowane jest wyjątkowym stylem stworzonym przez H. R. Gigera, znanym przede wszystkim z serii Alien:
https://www.google.pl/search?q=giger+alien&safe=off&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=7Rn0UsrvJIWqyAPH0YGoCg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=699


Takiej odpowiedzi szukałem, w sumie sam mogłem się domyśleć, że związek z tym ma "Alien", resztę znalazłem już sam. Internet mówi, że chodziło mi o Xenomorphy :P Poczytałem o nim co nieco, rozbawiły mnie pewne fakty:
Cytat:
Już od najmłodszych lat miał nietypowe upodobania. Zawsze ubierał się na czarno, a w domu, w jednym z pokoi, który nie posiadał okien, urządził swój pokój zabaw. Tam samodzielnie konstruował niektóre z zabawek, np. sztylety.
Trochę przypomina wczesne lata Tima Burtona.
Co jest bardzo ciekawe, bo mam ogromny fetysz do stylu zarówno Gigera jak i Burtona. Przypadeg? :P

Dołączam również Bastiana Griveta, którego wcześniej podrzucił w temacie smok.
Ostatnio edytowany przez Shallow dnia 7.02.2014 13:18:33
0
(+0|-0)
Re: Stylistyka w sztuce
Wysłano: 7.02.2014 13:10:39
Tak na marginesie; kiedy zobaczyłem tą gitarę, posrałem się z zachwytu :lolk: Biomechanical Matrix
Between the Buried and Me powinni sobie takie sprawić. Muzyka imo bardzo kojarząca się ze światem GIgera.

Ostatnio edytowany przez Shallow dnia 7.02.2014 13:45:23
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=W4te4Yrskag

Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

0
(+0|-0)
Re: Stylistyka w sztuce
Wysłano: 7.02.2014 13:18:42
Uncia Hortensis
Rabatka
Internet mówi, że chodziło mi o Xenomorphy :P
Dla ścisłości, Xenomorph to 'fachowa' nazwa na Obcego. Raczej nazwałbym to stylem Gigerowskim. (Analogicznie do np. stylu Burtonowego)
Myr

0
(+0|-0)
Re: Stylistyka w sztuce
Wysłano: 7.02.2014 13:29:36
Jeleń
Anthro
Przyznam ci wyjątkowo rację. Btw, znasz może artystów (oprócz wyżej wymienionej Zairy) operujących stylem Burtona? Zdaję sobie sprawe, że może ich być na pęczki, ale podrzuć cokolwiek :P
Ostatnio edytowany przez Shallow dnia 7.02.2014 13:29:59
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane