Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   4 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345...15>>


4
(+4|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:08:13
Zwierzę
Cytat z "Ryan": (Link »)
Bezpieczny seks to tylko ułamek problemu. Na Anthroconie po prostu rozdają za free gumki.


to brzmi jak zachęta :lolk: nie no ale lepiej dmuchać na zimne, dobrze pomyślane ale i tak smutne że większość korzysta z tego w myśl hasła " HEJ PRZYGODO, ROZCHYL NOGI, JOŁ " :-(
Ostatnio edytowany przez shoo dnia 19.02.2014 12:13:47

2
(+2|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:26:20
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Nie chodzi przecież o potępienie seksu w ogóle. Był, jest i będzie. Chodzi o wykorzystywanie przez silniejsze jednostki tych słabszych. Można młodych nazywać lapsami, ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ - jak chcecie. Ale generalnie to, że czasem ich tak nazywamy popycha ich w objęcia takich degeneratów.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

6
(+6|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:27:15
Panserbiorne
Zwierzę
Kurde... okazuje się, że jak się jest hetero i nie jeździ na konwenty to się wypada z obiegu całkowicie :P A teraz tek serio, jeśli konwentowcy widzą że takie rzeczy się dzieją, to pewnie sprawa jest dość poważna. Znaczy się tak, chęć akceptacji u młodych jest bardzo silna dlatego dzieciaki zawsze będą robiły wszystko byleby się spodobać swojemu mentorowi. A jak wybierają sobie na mentora ruchacza no to zaczynają się schody. Chcecie zmniejszyć zjawisko to nie wiem, zróbcie żeby wszystkie wasze zloty były +18 a nie za pozwoleniem rodziców (o ile już tak nie jest, przykro mi nie jeżdżę to się nie orientuję). Nielatów zawsze na forum było i będzie sporo... Można by zrobić coś takiego jak "starszy brat" czyli ziomka który będzie opiekował się nowym użytkownikiem. Zaraz pewnie ktoś napisze, że w ten sposób sami mu stworzymy guru ruchacza ale na tą chwilę nie mam lepszego pomysłu. Możecie też trąbić o bezpiecznym seksie proszę was bardzo nie wiem puszczajcie na zlotach jakieś umoralniające filmiki, zróbcie warsztaty jak na WOSie czy innym szajsie. Tylko że znajdą się tacy co mimo wszystko i tak będą działać poza waszym systemem i ruchać dzieciaczki. A dzieciaczki też będą szczęśliwe, że są ruchane przez starszych bo to takie fajnie. Ale jak już pisałem wcześniej nie znam się, bo mnie problem nie dotyka.
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

-4
(+6|-10)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:27:48
Uncia Hortensis
Rabatka
Tak bardzo plotki i ploteczki.

Forum, moim skromnym zdaniem, w żadnym stopniu nie daje cichego przyzwolenia na tego typu zachowanie. Żadne z fenków, finków, furkonów, gdakonów, ruchmeetów nie są organizowane przez forum. Forum jest jedynie miejscem rozmów.
Bez tego tematu ja (i każda inna osoba, która nie siedzi i nie plotkuje o wszystkim na bierząco) by nawet nie była świadoma tego dalece posuniętego supertajnego procederu.

Krótka piłka:
Jak ktoś chce u siebie, to mu nie zabronimy. Jak organizator imprezy nie chce, niech ma jaja i zabroni (a może, bo to jego impreza i jego regulamin).
Ze strony forum można jedynie popaść w tryb lekko-paranoiczny. W regulaminie dodać "zabrania się namawiania na seks" i mówić o tym głośno przy nowych użytkownikach.
Nie rozwiąże to wszystkich problemów, bo przecież można umówić się na ot tak na spotkanie, ale jeżeli nowy użytkownik dostanie nieprzyzwoite propozycje od razu z miejsca, to powinien móc zgłosić problem do administracji. Wtedy przynajmniej ci najbardziej napaleni i nachalni dostaną kary lub bany na PMki gdy poszkodowana osoba zgłosi i przedstawi dowody.
Myr

10
(+10|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 12:39:59
Puffgryf zaczepno-obronny
Tak bardzo..

Zmieniły się autorytety. Teraz Twój 'mentor' nie daje ci rad - ma być fajny i ma być drogą do cool towarzystwa, głównie przez łóżko bo przecież u nas tak jest. ( Tak, to określenie zawsze się pojawia jeśli chodzi o fandom) Wszyscy się przyzwyczaili do pewnej rozwiązłości, tolerują to jeśli tego nie widzą, dlatego jeśli coś dzieje się w zamkniętych pokojach to nikt nie zwraca na to uwagi. Zazwyczaj. Poprzedni Fenek pokazał, że można zainteresować się parami, które niemalże ruchają się na korytarzu, ale granica jest już na tyle daleko, że musiał to najpierw zobaczyć każdy dookoła.
Publiczne nagłośnienie sprawy powinno pomóc, chociaż osobiście sądzę, że spowoduje tylko uciszenie tematu. Orgie będą tylko o nich nie usłyszymy. Chyba, że znów jakiś zagubiony młody będzie miał depresję.


Cytat z "Fuma": (Link »)

Nie rozwiąże to wszystkich problemów, bo przecież można umówić się na ot tak na spotkanie, ale jeżeli nowy użytkownik dostanie nieprzyzwoite propozycje od razu z miejsca, to powinien móc zgłosić problem do administracji. Wtedy przynajmniej ci najbardziej napaleni i nachalni dostaną kary lub bany na PMki gdy poszkodowana osoba zgłosi i przedstawi dowody.


Fum,
mamy tyle nieśmiałych osób, że nie sądzę by to zadziałało. Ale pomysł nie jest zły, kwestia czy ktokolwiek się odważy, PMki nie są anonimowe.

Każdy zasługuje na drugą szansę.
Na trzecią... niekoniecznie.

7
(+7|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:04:25
Hiena
Zwierzę
Możemy sobie pogadać, ale nie sądzę, żeby to coś dało. Specyfiką fandomu jest to, że przychodzą tu osoby odrzucone, skrzywdzone i wszelkiej maści niedostosowane, a stąd już tylko kroczek do zachłyśnięcia się tolerancją, akceptacją i miłością :P

A wytłumacz 16latkowi ze swędzącymi jajami i ciepłą sraką w głowie, że to niewłaściwe ;)




Czekamy na debiutancki przypadek HIV ; )

10
(+10|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:06:07
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Doczekaliśmy się debiutanckiego dziecka z ruchania się na korytarzach :-ojjk:
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 19.02.2014 13:06:26
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:06:53
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Ale co się dziwić jak co poniektórzy sami przedstawiają fandom w taki właśnie sposób? https://e621.net/post/sho...bisexual-breast -> chyba najlepszy przykład. "Fandom to nie miejsce do dziwnosekszenia się...to tylko miejsce gdzie można się dziwnie seksić ale chodzi o coś zupełnie innego" :rollk:
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:10:41
Lateksowy książe
Anthro
A co do zachęcania jeszcze żeby ruchać się bez gumek... To już brak słów.
Enjoy wasze choroby weneryczne.

13
(+13|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:12:19
Zmiennokształtny
Temat i problem ciekawy, ale muszę przyznać, że podoba mi się, iż powstaje pewien sprzeciw wobec takich rozwiązłych zachowań. Muszę jednak w tym miejscu zaznaczyć, że mam punkt widzenia osoby całkowicie z boku, która nie miała jeszcze okazji być na dużym meecie (co najwyżej parę w Poznaniu czy Wawie). Nawet nocując ostatnio u Blajn i Draco mieliśmy dość mroczną rozmowę na te tematy (kwestie zabezpieczeń itp.)
Wydaje mi się, że problem leży gdzieś pośrodku. Z jednej strony mogą być osoby, które polują na nowych, nieśmiałych, niepełnoletnich. Zresztą sporo już o nich tutaj napisano. Z drugiej strony lata 15+ to okres gdy dużo ludzi zaczyna konkretnie fascynować się seksem. To w końcu jak wprowadzenie do dorosłego życia, bycie cool itp. Taka młoda osoba, która jeszcze nie zna własnej seksualności, szuka akceptacji i zrozumienia na takich forach jak PF. I nagle znajduje tutaj kogoś, kto się nim interesuje, jest miły i wprowadza w arkana seksu. Zaczyna się od obrazków, potem yiffne RPG, a potem być może umawianie się na żywo. Problem więc polega na tym, że gdybyście zagadali do nowej osoby, która jest niepełnoletnia i mówili jej, żeby uważała... to najprawdopodobniej zostaniecie olani. Bo w końcu nastolatki mają dość trucia rodziców, księży czy starszych. A tutaj mają starszego kolegę, który nie dość, że jest dla nich miły, to jeszcze... cóż... pożąda ich, chce się z nimi przespać. A przyznajcie, kto nie lubi być pożądany, atrakcyjny?
Osobiście zgadzam się, że takie coś zakrawa na patologię i niebezpiecznie kręci się wokół pedofilii. Problemu jednak nie zlikwiduje się tak łatwo, bo te spotkania seksualne odbywają się za zgodą obu osób. Fakt jednak, że taki nowy, niedoświadczony futrzak jest bardzo podatny na wpływ starszego, seksownego jego zdaniem kolegi.
Zresztą bardzo ciekawi mnie ile takich młodych osób po fakcie żałuje tego co zrobili.
Moja rada? Chyba jedyne co można tutaj zrobić to wykreować brak społecznego przyzwolenia na takie praktyki. Jeśli przypnie się łatkę, że takie coś jest nieodpowiedzialne, nie jest cool i zakrawa na patologię być może będzie mniej atrakcyjne w oczach nowych osób. Czym innym może będzie wtedy pierwszy raz z ukochanym partnerem/partnerką, a czym innym seks ze znanym zdobywcą chłopięcych/dziewczęcych serc.
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

5
(+5|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:28:03
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Blajn": (Link »)
mamy tyle nieśmiałych osób, że nie sądzę by to zadziałało. Ale pomysł nie jest zły, kwestia czy ktokolwiek się odważy, PMki nie są anonimowe.
Kwestia nagłośnienia i odpowiedniej ilości użytkowników, którzy będą bronić osoby zgłaszającej. Jak nowy będzie czuł, że został źle potraktowany i może się z tym zgłosić po wsparcie, to będzie mniej osób kryjących się z urazami.

Cytat z "Szczurex": (Link »)
Forum to forum, jak wypierdolimy konkretne osoby to sobie będą lapsów znajdować przez fejsikowe grupki furry, przez FA, inne fora, tłitery...
Czemu osoby namawiane i o słabej woli wyzywacie od lapsów, ale na tego co to organizuje nie poszedł ani jeden epitet? Wkurza mnie to. "Ofiara" jest lapsem, a "sprawca" zostaje nazwany organizatorem haremu i nawet mentorem.

Cytat z "Zawa": (Link »)
A wytłumacz 16latkowi ze swędzącymi jajami i ciepłą sraką w głowie, że to niewłaściwe ;)
A czy to przypadkiem nie chodzi o to by ganić tych dorosłych? Bo jeżeli 16 latek napalony pisze do innych, że chce seksu, to jego wina. Odniosłem wrażenie, że tutaj chodzi o przyzwolenie na namawianie takich niezdecydowanych 16 latków 'hetero' na seks bo to takie fajne i wszyscy to robią i niech nie będzie tchórz.
2
(+2|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:37:43
Cytat z "Kenahi": (Link »)
Moja rada? Chyba jedyne co można tutaj zrobić to wykreować brak społecznego przyzwolenia na takie praktyki. Jeśli przypnie się łatkę, że takie coś jest nieodpowiedzialne, nie jest cool i zakrawa na patologię być może będzie mniej atrakcyjne w oczach nowych osób. Czym innym może będzie wtedy pierwszy raz z ukochanym partnerem/partnerką, a czym innym seks ze znanym zdobywcą chłopięcych/dziewczęcych serc.
Zgadzam się.
Problemu nie rozwiążemy, ale jeżeli jest on wystarczająco duży, to nie widzę nic złego w dodaniu do informacji, FAQ, regulaminu, gdzieś na wierzchu, że otwarte namawianie innych tylko na seks jest zabronione na forum i w prywatnych wiadomościach.
Zachęciłbym też osoby ze stażem na forum by otwarcie ganiły wszelkie przejawy nagabywania oraz przy powitaniach przypominać, że to nie strona randkowa.
Jeżeli ktoś nowy czuje się pokrzywdzony, kontaktuje się z administracją a ta wyciąga konsekwencje, bierze na bok na rozmowę, albo w jakiś inny sposób daje do zrozumienia zgłaszającemu, że dobrze postąpił, a osobie zgłoszonej, że takie zachowanie jest naganne.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:41:11
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
Zachęciłbym też osoby ze stażem na forum by otwarcie ganiły wszelkie przejawy nagabywania oraz przy powitaniach przypominać, że to nie strona randkowa.

I co zrobią? Pomachają paluszkiem "nu nu nu, nie wolno" a i tak pójdą się rżnąć? :rollk:
Ruchać nikomu nie zabronisz.
Ostatnio edytowany przez Szczurex dnia 19.02.2014 13:41:57

5
(+5|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:42:59
Wilczek
Anthro
Zjawisko jest niemożliwe do wyeliminowania. Jest to taka walka z wiatrakami. Publiczne przyzwolenie powoduje to, że o tym się słyszy, bo po co w tym momencie se wstydzić o tym mówić? Jeżeli będzie sie piętnować takie zachowania mniej, lub bardziej to dalej będzie to występować tylko, ze o tym nie będzie się mówiono, aby nikt krzywo sie nie patrzył.

Przykład z życia. W społeczeństwie jest piętnowany homoseksualizm, wiec nikt sie nie przyznaje, ale zjawisko dalej występuje. Jeżeli każdy by to akceptował to też każdy bez problemu by się przyznał, ze jest homo. Takie życie...
Ostatnio edytowany przez DarkHunter dnia 19.02.2014 13:44:31
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

3
(+3|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:46:45
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Homoseksualizm, jeśli jest za przywoleniem obu stron jest nieszkodliwy. Tu mówimy o wykorzystywaniu cudzej słabości.

//post raportowany:
' Post Ryana jest poważnym pomówieniem osoby, dla której obsrania powstał ten temat. Takie pastwienie się nad kimś, kto nawet nie może sam się obronić przed linczem (bo nie ma dostępu do forum) jest parszywe."
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 19.02.2014 14:17:11
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

2
(+2|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:50:53
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Szczurex": (Link »)
Cytat z "Fuma": (Link »)
Zachęciłbym też osoby ze stażem na forum by otwarcie ganiły wszelkie przejawy nagabywania oraz przy powitaniach przypominać, że to nie strona randkowa.

I co zrobią? Pomachają paluszkiem "nu nu nu, nie wolno" a i tak pójdą się rżnąć? :rollk:
Ruchać nikomu nie zabronisz.

Dostęp do prywatnego forum jest przywilejem, nie prawem. Jeżeli trzeba, można po prostu banować.
Nie zabraniam ruchać. Zabraniam namawiania przez osoby starsze osób młodszych i naiwnych na seks celem ich wykorzystania. Jak młodemu się spodoba, to cóż poradzę. Jeżeli natomiast się nie spodoba, to powinien mieć możliwość poskarżenia się, forum możliwość karania, a społeczność powinna poklepać poszkodowanego po tyłku a sprawcę napiętnować.


Albo róbcie co chcecie. Da się. Z poziomu forum da się. Z poziomu imprez da się. Z poziomu życia prywatnego nie, ale co kto robi u siebie to jego sprawa. Ale uważam, że jeżeli takowe zachowania są prowadzone za pośrednictwem forum to forum powinno zdecydować, czy chce czy nie by to się dalej działo, oraz podjąć sensowne kroki.
Myr

1
(+1|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 13:54:07
Wilczek
Anthro
Niestety wszystkich nie da się uratować od zła tego świata.
Człowiek w depresji siegający po narkotyki nie patrzy co inni mówią o tym. On chce sobie ulżyć i poczuć się lepiej. Będzie wolał przed wszystkimi się ukrywać mieć mniejszą grupkę znajomych, ale sobie ulżyć. Z seksem pewnie jest podobnie. Niektórych to wręcz uzależnia po pewnym czasie. A jeżeli to mu sprawia przyjemność i czuje się lepiej to nie przestanie. Jestem pewien wręcz, że będzie wolał porzuć swoją dobrą opinię w oczach osób na których mu nie zależy a podejść do starszego kolegi i się zaspokoić.
Można jedynie sprawdzić, aby o tym zjawisku nie mówiono aż tak otwarcie, aby te osoby się chociaż z tym kryły.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

5
(+5|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:04:11
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Padły tutaj zarzuty o charakterze osobistym wobec Dama. Na Fenku nie byłem, to co do meritum się nie wypowiem.

Auditur et altera pars - Niech będzie wysłuchana i druga strona.

Tyle w sprawie zarzutów osobistych.

Co do zarzutów ogólnych: wszyscy wiem, że zjawisko miało miejsce, i wszyscy w mniejszym czy większym zakresie je tolerowaliśmy. Cieszę się, że sprawa została postawiona na forum. Jednak bez zmiany naszego nastawienia, to będzie kolejna czcza pogadanka. MUSIMY przykładać większą wagę do tego, co się dzieje dookoła. Futra jako całość mają zbyt "wylane", gdzie pod tym eufemizmem kryje się zwykły egoizm i egocentryzm, brak zainteresowania czymkolwiek, co wykracza poza cztery ściany pokoju.

Zwłaszcza ci z nas, którym już bliżej do 30., niż do 20. lat, powinni bardzie baczyć na otoczenie. Będę się starał zwracać uwagę i w miarę możności, reagować na miejscu, a nie po czasie.

I pytanie: skoro Dam sprowokował "wypłyniecie" tematu, to dlaczego teraz, prawie dwa miesiące po Fenku?
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 19.02.2014 14:08:23
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

3
(+3|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:10:08
Lew
Pogadajcie o tym przed kamerami
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+1|-1)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:11:11
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Pogadajcie o tym przed kamerami



na golasa :)
FABRICATI DIEM PVNC"

6
(+7|-1)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:15:54
Anthro
Hmmm... tak czytam to wszystko i zastanawiam się czemu nikt na imprezach nie podszedł to tego "namawiacza" i nie powiedział mu wprost niczego? Zawsze powtarzacie że na imprezach występują domki ruchawki ale nigdy nie słyszałam że ktoś coś z tym zrobił. Nie mówię że organizator ma latać i coś robić bo użytkownicy też mogą zainterweniować (zwłaszcza że z osób którym się to nie podoba jest dużo).

Z tego co rozumiem to nikt niema wypowiedzi jak to od strony Dama wyglądało. Więc zanim go osądzać to może by się wstrzymać?

Co do nowych na forum. Ja się czyta jak są z miejsca wyzywani od lapsów itp dziwadeł to nie dziwie się że ciągnie ich aby być fajnymi w inny sposób. Ci to tak mówią to raczej powinni zostawić swój żargon między swoich ludzi i nie wnosić go na forum. Albo już przyczepianie karteczki że jak pisze że hetero to już trzeba go na homo zrobić. Jak by niektórzy pomyśleli co piszą to i może nowi by się czuli bardziej akceptowani i fajniejsi?
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

10
(+11|-1)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:21:32
Kangur
Anthro
Cytat z "Inu": (Link »)


Co do nowych na forum. Ja się czyta jak są z miejsca wyzywani od lapsów itp dziwadeł to nie dziwie się że ciągnie ich aby być fajnymi w inny sposób.


Z tego co ja widze "lapsy" sa nazywane "lapsami" nie z miejsca, a wlasnie dlatego ze probuja byc fajnymi w "inny" sposob

0
(+0|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:28:03
Smoko-nietoperz
Anthro
Nie znam przypadków o których mowa, znam za to futra, które się yiffają dla przyjemności, nie dlatego że chcą być fajniejsi i akceptowani. Takie futra doskonale wiedzą co robią, są młode, i nie wiem jak ktokolwiek mógłby ich przekonać do tego, aby nie ryli sobie psychiki.
Ryan: Jak chciałbyś piętnować takie osoby? Zrobić listę osób które bałamucą młodych? Czy po prostu "sorry, nie podoba mi się twoje zachowanie w stosunku do młodych członków fandomu, nie mam ochoty z tobą rozmawiać"?
Inu dobrze pisze - forum dla niektórych to miejsce do wymieniania poglądów, żeby faktycznie coś się działo ku lepszemu, trzeba wziąć sprawy we własne łapy - ale z drugiej strony, ja bym tak nie potrafił komuś powiedzieć wprost przy innych dlaczego wyrywa młode i słabe psychicznie futra na seks. Źle jest jeśli ktoś chce zbawiać innych, może wyjść, że młodzi nie chcą być zbawieni.
A kto umarł, ten nie żyje.

4
(+4|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:38:17
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "TheWatcher": (Link »)
Nie znam przypadków o których mowa, znam za to futra, które się yiffają dla przyjemności, nie dlatego że chcą być fajniejsi i akceptowani. Takie futra doskonale wiedzą co robią, są młode, i nie wiem jak ktokolwiek mógłby ich przekonać do tego, aby nie ryli sobie psychiki.
Ryan: Jak chciałbyś piętnować takie osoby? Zrobić listę osób które bałamucą młodych? Czy po prostu "sorry, nie podoba mi się twoje zachowanie w stosunku do młodych członków fandomu, nie mam ochoty z tobą rozmawiać"?
Inu dobrze pisze - forum dla niektórych to miejsce do wymieniania poglądów, żeby faktycznie coś się działo ku lepszemu, trzeba wziąć sprawy we własne łapy - ale z drugiej strony, ja bym tak nie potrafił komuś powiedzieć wprost przy innych dlaczego wyrywa młode i słabe psychicznie futra na seks. Źle jest jeśli ktoś chce zbawiać innych, może wyjść, że młodzi nie chcą być zbawieni.


Oczywiście, że nie dlatego nie podawałem żadnych nicków. Widzę zjawisko i opieram je na relacjach z pierwszej ręki, nie z plotek. Seks dla przyjemności jest super, jeśli obie strony godzą się na niego. W momencie, kiedy jedna strona, nawet podświadomie, wywiera jakąś presję, lub przedstawia dane zachowanie jako normalne zaburzając faktyczny obraz to zaczyna być to dla mnie nieakceptowalne.

Zjawisko jest według mnie na tyle niebezpieczne, że wydaje mi się konieczne żeby chociaż o nim porozmawiać. Piętnowanie kogokolwiek personalnie mija się z jakimkolwiek sensem, choćby dlatego, że może nie zdawać sobie sprawy ze swojego nie do końca (moim zdaniem) niewłaściwego działania. Ważne jest to, że kulturalnie rozmawiamy (no poza pewnymi wyjątkami ale od tego jest moderator).

Po odzewie widzę, że nie tylko ja mam zgryz z tą sprawą. Rozmawiałem już prywatnie z wieloma osobami o tej sprawie, na Fenku również i dochodziliśmy do podobnych wniosków. Sam temat nie jest obliczony na jakiekolwiek dosrywanie. Być może jestem zbyt egocentryczny w tym, że przedstawiam swój zestaw moralności, z którym można się nie zgadzać nie mniej wydaje mi się, że w momencie kiedy stracić może cały fandom to takie podejście do sprawy wydaje się jak najbardziej uzasadnione.

Generalnie jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczony wysokim poziomem dyskusji :) Daje mi to nadzieję, że sama taka pogadanka sprawę troszkę wyciągnie z cichego przyzwolenia :)
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 19.02.2014 14:43:20
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

4
(+4|-0)
Re: Rozwiązłość w fandomie
Wysłano: 19.02.2014 14:46:34
Anthro
Cytat z "Solaxe": (Link »)

Z tego co ja widze "lapsy" sa nazywane "lapsami" nie z miejsca, a wlasnie dlatego ze probuja byc fajnymi w "inny" sposob


Na forum jest coś takiego jak szukaj wpisujesz tak słowo klucz np. lapsy (♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ już mi się nawet nie chciało) i czytasz. I to rujnuje twoje stwierdzenie że są nazywani już za coś :)


A tak btw. Jak masz coś do mnie to zapraszam na priv bo widzę że masz zemną problem a ja na forum nie będę skałka publicznie do gardła komuś
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345...15>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane