Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+1|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 17:19:49
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ukraina ukrainą, a nam za plecami opierdalają Lasy Państwowe ;) Założyłbym się o wszystko co mam, że teraz jest świetny czas do robienia wałków. Opinia publiczna jest jak facet- 1 rzecz na raz.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 17:26:01
Hiena Pasiasta
Anthro
Wh, zasłoną dymną do lasów był Trinki Winky.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 17:26:31
Kangur
Anthro
Cytat z "Nico": (Link »)
Nie mowilem o wystrzeleniu ich, mowilem o wyprowadzeniu np 20 głowic na wyrzutniach na widok satelit, straszak. "Patrzcie na mojego kutasa" - taka zasada. Ale to tutaj to juz w razie tego, jakby Nato probowalo w militarny sposob zagrozić ruskim wojskowym.

Jezeli by rosjanie zobaczyli, ze amerykanie otwierają silosy tez jako straszak, to ich juz dawno będą przygotowanie do strzału. Wszyscy sie straszą na potęgę. Ale nikt nie będzie mieć odwagi pociagnać za spust, choć kilka razy już w ciągu ostatnich 60 lat niewiele brakowało.

Rosjanie mają całą gospodarkę europy centralnej w garści. Samo zorganizowanie dostawy gazu i ropy zajmnie conajmniej pół roku. Plus to ile statkowi zajmuje przepłynięcie dystansu i ile moze zabrać na poklad. Rosjanie glownie importują żywność, ale bez niej sobie też ciągle poradzą. To twardy kraj i cholernie dumni ludzie w nim. Wielu postCCCPekom nie podoba sie obecna sytuacja a Putin jest na tyle cwanym graczem, że ugryzie ile zmiesci w paszczy i na tym przestanie, wiedzac, ze jak postawi krok dalej to nie bedzie ciekawie, najlepsze jest to. Że nikt mu za to z tej paszczy tego nie wyszarpnie.

Wystarczy popatrzeć na Chiny - anektują sobie tybet - no fucks given. Nikt nie chce mieć problemu z czołowym światowym mocarstwem.



1.Tybet to egzotyczny kraj na skraju swiata.

2.Moga i miec ta gospodarke w garsci, ale jesli wszystko BY zbombardowali, to Rosja tez nie wyszlaby na tym najlepiej.

3. Glowic nuklearnych nie trzyma sie tylko w silosach

4. Rosjanie moga miec nuklearna inicjatywe, ale Stany i tak maja system obrony. Taka aktywnosc Rosji moglaby rowniez wpienic Chiny (tak, wiem ze inny region), ale to juz dalekie fantazjowanie polityczne

5. Historia wiele razy pokazala ze mocarstwa nie dadza sie zastraszyc i beda walczyc nawet o pozornie malo interesujace regiony/terytoria
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 2.03.2014 17:27:45

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 17:44:39
Hiena Pasiasta
Anthro
4/ Solaxe, system obrony jest nieskuteczny w 40% głowic typu MIRV, rosyjskie głowice mają po 2-14 Głowic i do tego wabiki lub sztuczne głowice wystrzeliwane razem z nimi. Zniszczenie ich w takiej liczbie jest bezdyskusyjnie niemożliwe. Zresztą... Wystarczy, że z tych 12 przejdzie jedna :] Rosjane w jednej salwie są w stanie odpalić ponad 489 rakiet z lądu a to jakieś ~1400 głowic, 120 rakiet ~420 głowic z wody. Ruskie mają około 2-14max głowic na pocisk rakietowy. co daje nam prawie 2000 głowic nukearnych w jednej salwie, a te dane są wzięte z tego ile oficjalnie rosjanie przyznali sie ze mają. A wszyscy wiemy, ze mogą mieć tego od cholery i sie nie przyznawac.

Wyobraź sobie wygenerowaną chmurę wabików i fałszywych głowic na taki atak.

1/ Gruzja i Abchazja tez? Nie pamiętam żadnej reakcji świata na to jak ruscy ich bratersko wspomogli, tylko zostało wycofane dużo kapitału z rosji, ale skutki nie były tak opłakane jak sądzono.

2/ Akurat to jest szczera prawda, tyle ze teraz taka wojna to byłby blitzkrieg podczas ktorego nie bombardowano by przemysłu, dlatego, ze przstawienie calej produkcji na przemysł zbrojeniowy zajmuje masę czasu i środków, dlatego we wczesnych fazach wojny nie oplaca sie bombardowac zwykłego przemysłu. (poza fabrykami broni i amunicjii)

3/ Wiem, dlatego napisalem o tych mobilnych pokazanych w miejscu gdzie satelita patrzy.

5/ Momentami aż było to niedorozwiniete i przyznaje Ci znowu racje.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 18:06:41
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Ukraina ukrainą, a nam za plecami opierdalają Lasy Państwowe ;) Założyłbym się o wszystko co mam, że teraz jest świetny czas do robienia wałków. Opinia publiczna jest jak facet- 1 rzecz na raz.


Lasy już przesądzili. Bardziej mnie interesuje co udało im się przemknąć w ostatnich dniach, czego nikt nie wie i o czym dowiemy się może za dwa lata ;-)k


Z Ukrainą nie rozumiem problemu. Krym i tak jest w większości pro-rosyjski. Putin uwielbia machać swoim penisem, ale i bez wojsk spokojnie by Krym mógł zebrać ludzi, ogłosić przystąpienie do Rosji i demokratycznie powiedzieć 'fuck you' reszcie Ukrainy :-Pk
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 18:55:20
Kangur
Anthro
Gruzja i Abchazja tez sa w sumie dla Zachodu egzotyczne. Male gorskie panstwa na skraju Europy/Azji. Ukraina zas jest duzym panstwem o bardzo duzym potencjale znajdujacym sie na granicy UE. Ale ja tu moge sobie jedynie gdybac, nie jestem politykiem i nie znam tych wszystkich sytuacji od kulis ;)

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 20:57:12
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Chiny jasno do zrozumienia dały, że nie popierają stanowiska Rosji i szanują ukraińską suwerenność, niepodległość i integralność terytorialną. Tego to się Puta nie spodziewała :) w razie czego potencjalny problem na dwóch frontach. Zdziwiła mnie mobilizacja sił naszego kraju - wedle sztabu generalnego są to "ćwiczenia" na granicy Polska-Ukraina. Nato też chce przeprowadzić "manewry ćwiczeniowe". Putin się chyba nie spodziewał, że jakieś kroki ludzie podejmą...jak dla mnie to myślał, że będą debaty i debaty ewentualne referenda itp...a tu zonk :) Zobaczymy co przyniesie jutro
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 2.03.2014 21:00:47
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 21:32:51
husky / wilk
Anthro
Coś czuje, że całe te zajście w najgorszym przypadku skończy się pokojowym Noblem dla Putina. --k

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 23:04:45
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "trajt": (Link »)
Coś czuje, że całe te zajście w najgorszym przypadku skończy się pokojowym Noblem dla Putina. --k


Za głupsze rzeczy w sumie już noble dawali ale do tego to raczej jednak nie dojdzie :-Dk

najbardziej mnie wpienia fakt, że jak Lech Kaczyński mówił "Najpierw będzie Gruzja, potem Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie a potem i Polska" t media wyrzygiwały informacje typu "OOOO NA SIŁE ROBI WROGÓW CO ON WIE O POLITYCE PLE PLE PLE" ale jak ta dziwka Tomek Lis powiedział to samo ostatnio w telewizji to inne stacje i radiowe i telewizyjne masturbowały się wręcz jego "geniuszem politycznym" :-/k
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 3.03.2014 10:09:58
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 3.03.2014 11:11:25
Wilczek
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Chiny jasno do zrozumienia dały, że nie popierają stanowiska Rosji i szanują ukraińską suwerenność, niepodległość i integralność terytorialną. Tego to się Puta nie spodziewała :) w razie czego potencjalny problem na dwóch frontach. Zdziwiła mnie mobilizacja sił naszego kraju - wedle sztabu generalnego są to "ćwiczenia" na granicy Polska-Ukraina. Nato też chce przeprowadzić "manewry ćwiczeniowe". Putin się chyba nie spodziewał, że jakieś kroki ludzie podejmą...jak dla mnie to myślał, że będą debaty i debaty ewentualne referenda itp...a tu zonk :) Zobaczymy co przyniesie jutro


dzisiaj Chiny oficjalnie powiedzialy, ze sa za Rosja. Plus dzisiaj beda mieli spotkanie, aby omowic ruchy na terenie Ukrainy. Taki sojusznik jak Chiny to jest wielkie poparcie ;)
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

2
(+2|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 3.03.2014 12:40:45
Zmiennokształtny
Cóż, dla mnie ten konflikt jest bardzo przykry do obserwowania, gdyż pierwszy raz mam sytuację gdy pojawia się groźba wojny gdzieś, gdzie już wcześniej byłem. Bardzo sprzeczne uczucia mną targają gdy oglądam reportaże i myślę: "o, tu mam zdjęcie", "o, rozkładają posterunek dokładnie przy tej fajnej rzeźbie gryfa". To wszystko dotyczy miejsca, które wspominam z nostalgią i chętnie bym tam wrócił. Niemal jak dom.
Sprzeczne uczucia mam również w próbie zrozumienia obu stron. Niestety nie da się ukryć, że Krym jest najmniej ukraińską częścią całej Ukrainy. Będąc tam, niemal nigdzie nie słyszy się ukraińskiego. Co więcej, tam nawet wszystkie napisy są w alfabecie rosyjskim, a nie ukraińskim. Wiele osób podkreśla, że jest to tak naprawdę autonomia. Tym samym nie zdziwię się gdy okaże się, że podczas referendum na Krymie o decyzji przystąpienia do Rosji bądź pozostania w Ukrainie wynik będzie prorosyjski. Rozmawiając z tamtejszymi osobami często słyszy się, że w Związku Radzieckim było lepiej, więc wielu automatycznie tęskni za Rosją. Gdy doda się, że tamtejsze media określają osoby z Majdanu jako najgorsze zło (wyczytałem, że co chwila używa się określeń "faszyści", "nacjonaliści" itp.), to nic dziwnego, że ludność zaczyna się bać. Ukraina zachodnia jawi im się jako przyczółek banderowców-faszystów, a Rosja może ich przed tym obronić (do dziś na terenie całego dawnego Związku Radzieckiego pojęcie "faszyzm" czy "nazizm" jest nie mniej nienawidzone jak w Polsce). Paradoks polega więc na tym, że większość Krymu CHCE do Rosji, a zły świat się temu sprzeciwia.
Ale.
Z drugiej strony mój sprzeciw wywołuje agresywna polityka Rosji wobec państw ościennych. Putinowi marzy się Unia Euroazjatycka, w której obecnie jest Rosja, Białoruś i Kazachstan. Dołączyć chce Kirgistan, potem Tadżykistan, a Armenia jest mocno uzależniona gospodarczo od Rosji (bardzo to tam widać). Idea może i poprawna (czemu w końcu zabraniać im rozwoju na wzór Unii Europejskiej?), ale sposoby zmuszania innych do przystąpienia są dla mnie nieakceptowalne (choćby jak w Armenii). Gruzja się sprzeciwiła? Ok, trzeba pomóc zniewolonym tam Abchazom i Osetyjczykom. Ukraina chce być proeuropejska? Skoro nie można mieć jej całej to wyrwie się tyle ile można. W końcu trzeba pomóc biednym Rosjanom z Krymu przeciwko faszystom z Majdanu (jakby co to ironia z mojej strony). Co dalej? Może nagle okaże się, że na wschód od Dniepru też pojawią się Rosjanie wołający o pomoc? Jak to określił (bodajże) jeden z dziennikarzy, Rosja zachowuje się jakby był wiek XIX, a nie XXI. A państwa Unii Europejskiej boją się wojen, mają w pamięci jeszcze dwie poprzednie. Rosja zaś testuje jak daleko może się posunąć. Zupełnie jak całkiem niedawno robiła to Korea Północna.
Tylko tak ad. filmiku Max Kolonko. Ja nie daję tutaj minusów za inne poglądy niż moje, ale o ile w niektórych kwestiach Kolonko ma rację, to nie podoba mi się, jak próbuje pokazać zagrożenie dla nas ze strony Ukrainy zachodniej. Bo ktoś tam powiedział, że Przemyśl wróci do Ukrainy, to już musimy uważać by nie szykować się do obrony. Równie dobrze na Litwie mogli uznać, że Polska szykuje się na Wilno, bo kibice Lecha Poznań wywiesili napis: "Litewski chamie, klęknij przed polskim panem". Tego typu wypowiedzi są dla mnie tak naprawdę namawianiem do nienawiści i brzmią bardzo podobnie do mediów krymskich ostrzegających, że Ukraina zachodnia to nacjonaliści i faszyści.
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 3.03.2014 16:10:13
Hiena Pasiasta
Anthro
Mądrze prawisz, ale też warto powiedzieć, żę gruzini byli agresorami i komisja miedzynarodowa oraz świadkowie to potwierdzaja, ze przygotowaia do wojny prowadzili od pół roku by zrobić porządek, do tego świetnie zakrojona wojna informacyjna pozorująca ich na ofiary. To był szwindel w ktorym nie przewidzieli, ze rosjanie wpakują się z radością w taki konflikt.
A i to, że tamci polecieli do ruskich po pomoc to juz inna sprawa. Gruzja była bardzo dobrze przygotowana do tamtej wojny, niestety znalazła się większa ryba.

Co do napisu o litewskim chamie to było za wiec litweskich ultranacjonalistow ktorzy nam cośtam dojechali publicznie plus za coś jeszcze co litewski rząd zrobił, ciężko mi powiedziec dokladnie co. Wyszło dziecinnie i ogolnie przykro dla obu stron.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 3.03.2014 16:47:45
Kangur
Anthro
Cytat z "DarkHunter": (Link »)


dzisiaj Chiny oficjalnie powiedzialy, ze sa za Rosja. Plus dzisiaj beda mieli spotkanie, aby omowic ruchy na terenie Ukrainy. Taki sojusznik jak Chiny to jest wielkie poparcie ;)


Pytanie tylko co im z tego

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 3.03.2014 17:50:08
Hiena Pasiasta
Anthro
Stare dobre porzekadło mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 3.03.2014 18:03:30
Wilczek
Anthro
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Cytat z "DarkHunter": (Link »)


dzisiaj Chiny oficjalnie powiedzialy, ze sa za Rosja. Plus dzisiaj beda mieli spotkanie, aby omowic ruchy na terenie Ukrainy. Taki sojusznik jak Chiny to jest wielkie poparcie ;)


Pytanie tylko co im z tego


To bardzo proste. Z początku wręcz byłem zdziwiony, ze potępiają Rosjan. Raczej dla nich ważniejsze są dobre kontakty z Rosją niż np takimi Niemcami. Sankcję na Chiny nikt nie nałoży za to, ze popiera, a znów poparcie rosjan może przynieść propsy, a poparcie takiej Europy czy cos da?

No cóż na razie musimy czekac do 4 rano. Wydaje mi się, ze rosjanie są wstanie ruszyc szturmem jeżeli zagrozili oficjalnie. Najgorsze t, że jak zwykle nikt nie chce im nic zrobić. Wydaje mi się, ze całe NATO byłoby skłonne bez problemu oddać Krym byle, żeby nic więcej rosjanie nie brali i nie zbliżali się do granic Europy.
Obecnie Czeczenia też przyklaskuje Rosji. W Doniecku bardzo śmieszna styuacja dzisiaj była. Blokowali urzędy wywieszali flagi rosyjskie itd.Cała ta sytuacja z obaleniem prezydenta i pomaganie przez zachód temu pokazuje, że być moze nie był to dobr ruch. Jeżeli na Ukrainie jest aż tak dużo ludzi prorosyjskich to czemu każdy był za tą grupą ludzi na Majdanie? Niestety Europie pasowało to, aby Ukraina nie wspłpracowalą z Rosją. Jeżeli zamiast Rosji Ukraina, by utrzymywała kontakt z innym państwem zrywając stosunki z UE nie byłoby takiej afery i propagandy...

// a ten InterFax juz sam nie wie co mówić. Raz donosi, ze stawiaja ultimatum, raz, że nie... Nawet już jemu wierzyć nie można :(
Ostatnio edytowany przez DarkHunter dnia 3.03.2014 19:19:26
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+0|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 4.03.2014 4:23:29
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro

a dziś podtrzymała stanowisko.

ktokolwiek się temu dziwi? :rollk:
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 4.03.2014 4:30:21
FABRICATI DIEM PVNC"

-5
(+0|-5)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 4.03.2014 16:18:26
Fenek
Anthro
Aktualnie polskie wojska przemieszczają się w stronę Ukraińskiej granicy.
Moim zdaniem może się to skończyć wojną Polska-Ukraina vs. Rosja
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy do których brakuje chęci i motywacji.

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 4.03.2014 16:48:26
Kangur
Anthro
Cytat z "Beta": (Link »)
Aktualnie polskie wojska przemieszczają się w stronę Ukraińskiej granicy.
Moim zdaniem może się to skończyć wojną Polska-Ukraina vs. Rosja


Moze jeszcze Litwa?

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 4.03.2014 19:51:44
Wilczek
Anthro
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Cytat z "Beta": (Link »)
Aktualnie polskie wojska przemieszczają się w stronę Ukraińskiej granicy.
Moim zdaniem może się to skończyć wojną Polska-Ukraina vs. Rosja


Moze jeszcze Litwa?


Nie zapominaj o takich mocarstwach jak Łotwa i Estonia. Z nimi mieliśmy w koncu videokonferencję, aby potępić ruskich.

Już to widze jak Polska pakuje sie w wojne :D Nie nie nie.... Moze jedynie jak wyślemy kiboli to byśmy mieli szanse.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

3
(+3|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 4.03.2014 20:26:06
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Beta": (Link »)
Aktualnie polskie wojska przemieszczają się w stronę Ukraińskiej granicy.
Moim zdaniem może się to skończyć wojną Polska-Ukraina vs. Rosja


Nie, nie skończy się. Jak na 15 latka starasz się popisać wiedzą ale nie bałdzo ci to wychodzi.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 4.03.2014 21:07:44
Żadnej wojny nie będzie, Ukraina to nie Gruzja, proponuję wstrzymać wodze wyobraźni :P .
Najbardziej prawdopodobny dla mnie scenariusz to taki, w którym Ruskie pohukają, nieco postraszą, za daleko się jednak nie posuną bo konsekwencje takich posunięć byłyby dla nich zdecydowanie negatywne, szczególnie gospodarczo, a tacy głupi oni jednak nie są (mam nadzieję). Ukraina to nie kaukaskie peryferia i zdecydownie zbyt ważny klocek, by zostawić go braciom Słowianom do zabawy, i oni dobrze o tym wiedzą.

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 9:13:07

-1
(+0|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 10:19:33
Pies
Walarro Mutto
Wojny nie będzie, ale tak na wszelki wypadek Rosja wczoraj przeprowadziła ćwiczenia z wykorzystaniem pocisku Topol. Wystrzeliła od siebie nie uzbrojony pocisk na poligon w Kazachstanie. Ten pocisk waży 47 to i ma 23 metry długości, jest w stanie pomieścić 3 głowice jądrowe. Rozpędza się do prędkości 7 Km/s czyli około 25 tys. Km/h maksymalnie może lecieć około 30 min czyli ma jakieś 11-12 tyś. Km zasięgu
A dodam jeszcze że Rosja ma 54 takich pociśków (albo więcej bo planowali dokupić) :P
Ostatnio edytowany przez Walar dnia 5.03.2014 10:22:51
Prawdziwego faceta poznaje się nie po tym jak skończył, tylko po tym jak nie zaczął ;]

-2
(+0|-2)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 11:22:52
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
a ja się tam boję co przyniesie jutro. Przeddzień wybuchu II Wojny Światowej też wielkie mózgi świata polityki mawiały, że wojny nie będzie :P. Kto wie co oni sobie tam ubzdurali i jakie plany czynili. Przecież widać, że ta operacja na Krymie była planowana kilka lat. Osobiście sądzę, że wojna i jakikolwiek inny konflikt nie wybuchnie. Politycy świata zachodu to ciasne cipki i miękkie pałki a jedyną bronią jaką użyją będzie "Staowczy protest" i "dogłębne oburzenie".
Co by o Putinie złego nie mówić ten facet ma jaja. Zapominamy, że mentalność Moskali opiera się na "zamordyźmie". Oni muszą słuchać papki propagandy bo zwyczajnie nie chcą mysleć
FABRICATI DIEM PVNC"

3
(+4|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 13:05:17
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Liskowic": (Link »)
a ja się tam boję co przyniesie jutro. Przeddzień wybuchu II Wojny Światowej też wielkie mózgi świata polityki mawiały, że wojny nie będzie :P. Kto wie co oni sobie tam ubzdurali i jakie plany czynili. Przecież widać, że ta operacja na Krymie była planowana kilka lat. Osobiście sądzę, że wojna i jakikolwiek inny konflikt nie wybuchnie. Politycy świata zachodu to ciasne cipki i miękkie pałki a jedyną bronią jaką użyją będzie "Staowczy protest" i "dogłębne oburzenie".
Co by o Putinie złego nie mówić ten facet ma jaja. Zapominamy, że mentalność Moskali opiera się na "zamordyźmie". Oni muszą słuchać papki propagandy bo zwyczajnie nie chcą mysleć


Wtedy nie było broni atomowej a wojnę ludzie widzieli przez pryzmat pozycyjnego horroru pierwszej wojny światowej. Dodatkowo gospodarki nie były aż tak ściśle ze sobą powiązane, nie było tak (oczywiście pozornie) silnych instytucji jak NATO i UE. Porównywanie obecnej sytuacji do tej sprzed II WŚ jest moim zdaniem nieco nie trafione.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane