Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 13:19:04
Uncia Hortensis
Rabatka
Wojna to przeżytek. Teraz gra jest o to kto ofiaruje "wsparcie finansowe" dla Ukrainy i dzięki niemu zrobi z kraju swojego niewolnika.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 13:22:36
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Oba narody wiedzą, że wojna światowa, a zwlaszcza atomowa, to lose-lose. Problem w tym, że na międzynarodowym polu nie można sie cofać. Nie można okazywać słabości, ustępować. Więc może dość do konfliktu tylko dlatego, że żadne z państw nie ustąpi.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

-3
(+0|-3)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 17:22:09
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
akurat argument "teraz mamy taką broń, że ludzie będą się bać konfliktu" jest stary jak balista, która miała zakończyć jakiekolwiek inne wojny bo inne ludy miały się jej bać :P
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 6.03.2014 2:15:28
FABRICATI DIEM PVNC"

-1
(+0|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 18:19:46
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Co mam powiedzieć. Nie zgadzam się :P Nudno by było jakby wszyscy sobie przytakiwali :)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 5.03.2014 18:47:57
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Petrodolary, głupcy!
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

-4
(+0|-4)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 15:12:25
Fenek
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
Cytat z "Beta": (Link »)
Aktualnie polskie wojska przemieszczają się w stronę Ukraińskiej granicy.
Moim zdaniem może się to skończyć wojną Polska-Ukraina vs. Rosja


Nie, nie skończy się. Jak na 15 latka starasz się popisać wiedzą ale nie bałdzo ci to wychodzi.


Podkreślam MOŻE ale nie musi
Ja na 15 mam duży zasób wiedzy
Mam rowiązanie Niech Krym stanie się terenem "wspólnym" Rosji i Ukrainy to rozwiąże problemy :-Dk
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy do których brakuje chęci i motywacji.

6
(+6|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 16:09:58
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Beta": (Link »)
Cytat z "Ryan": (Link »)
Cytat z "Beta": (Link »)
Aktualnie polskie wojska przemieszczają się w stronę Ukraińskiej granicy.
Moim zdaniem może się to skończyć wojną Polska-Ukraina vs. Rosja


Nie, nie skończy się. Jak na 15 latka starasz się popisać wiedzą ale nie bałdzo ci to wychodzi.


Podkreślam MOŻE ale nie musi
Ja na 15 mam duży zasób wiedzy
Mam rowiązanie Niech Krym stanie się terenem "wspólnym" Rosji i Ukrainy to rozwiąże problemy :-Dk


Wow. Taki super pomysł. Uszanowanko. Że też politycy nie wpadli na coś tak oczywistego, prostego a zarazem genialnego.


Chłopie, czy ty masz minimum wiedzy o historii, geopolityce, gospodarce? I think not.

Nie ma czegoś takiego jak wspólne terytoria. Administracja musi być jedna. Może być w formie autonomicznego regionu np. w jurysdykcji ONZ (było kilka przypadków w historii) ale wszystkie takie próby kończyły się katastrofą. Rosja i Ukraina nie doszłyby do porozumienia, a sama Ukraina musiałaby się zgodzić na, de facto, rozbiór i utratę integralności terytorium. Rosja od razu by to wykorzystała i "pomogła" Krymowi.


Moja szczera rada dla Ciebie jest taka. Nie wypowiadaj się w tematach w których nie masz nawet elementarnej wiedzy.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 6.03.2014 16:12:50
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

-2
(+0|-2)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 16:17:25
Fenek
Anthro
Ehh zapomniałem że ludzie nie są mną
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy do których brakuje chęci i motywacji.

3
(+3|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 16:34:24
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Kto chętny na wycieczkę na Krym?

Do lata powstanie już Republika Krymska (Rosja pewnie pójdzie wcześniej przetartym szlakiem, i nie włączy Krymu bezpośrednio - patrz Abchazja i Osetia Południowa), która będzie chciała dorobić na turystyce (Rosja nie da forsy na wszystko) i co za tym idzie, będzie musiała zliberalizować przepisy wizowe.

Tanie, dobre wino i wieczór nad brzegiem Morza Czarnego... i jeszcze niskie ceny, bo na 90% wprowadzą rubla... mrrrr....
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 17:10:17
Wilczek
Anthro
Znaczy to nie byłby zły pomysł. Tylko latem może w tym roku jechać milion osób tam.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 17:15:14
Kangur
Anthro
Cytat z "Beta": (Link »)


Podkreślam MOŻE ale nie musi
Ja na 15 mam duży zasób wiedzy
Mam rowiązanie Niech Krym stanie się terenem "wspólnym" Rosji i Ukrainy to rozwiąże problemy :-Dk


Mam rozwiazanie, niech ONZ zaanektuje wszystkie kraje i nie bedzie wojen xd

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 17:40:39
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Znaczy to nie byłby zły pomysł. Tylko latem może w tym roku jechać milion osób tam.


Rozumiem, ze jesteś chętny?

Ja piszę SERIO. To byłaby świetna wycieczka krajoznawcza i nie tylko. I przy odrobinie kombinacji niedroga.

A że milion osób... cóż, zawsze to jakieś ryzyko. Ale szczerze wątpię, żeby aż tylko znalazło się jednocześnie ciekawskich i dość odważnych. Turyści z Zachodu raczej nie przyjadą, na Ukraińców będą się boczyć... Ja jednak bym zaryzykował ;)
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 19:23:25
gryf
PERMABAN
Co się dzieje na Ukrainie? Ano nic szczególnego, po prostu kolejne przepychanki między Rosją a Zachodem o strefy wpływów, ani pierwsze ani ostatnie.

Opcja prozachodnia jest hałaśliwa ale chyba jednak w mniejszości, to w sumie całkiem logiczne: Ukraina jest silnie związana z Rosją, zerwanie tych więzów byłoby dla Ukrainy dużym problemem, UE ma aktualnie pod dostatkiem problemów u siebie i raczej nie byłaby w stanie skompensować Ukrainie tych strat.
Tak czy owak, wkrótce pewnie zrobią wybory i wtedy się okaże która opcja górą.

Jeśli wygrają prorosyjscy to sytuacja znów na dłuższy czas wróci do stanu prawie jak przed całą tą awanturą, a Rosja zadowoli się umocnieniem swojej pozycji na Krymie: Ukraina już jest gotowa dać Krymowi więcej autonomii, możliwe że do Autonomicznej Republiki Krymu zostanie dołączony Sewastopol, możliwe że Rosja jeszcze wytarguje przedłużenie umowy na stacjonowanie wojska, zwiększenie ich liczebności, itp.

Jeśli natomiast wygrają prozachodni to może być ciekawiej, bardzo prawdopodobny jest wariant abchaski. Na Krymie już planują referendum w sprawie "państwowości", już proszą o przyjęcie w skład Federacji Rosyjskiej. Wynik takiego referendum jest oczywisty. Zachód coś tam będzie protestował, ale na tym się skończy. Skoro uznali secesję tradycyjnie serbskiego Kosowa to będą musieli przełknąć secesję Krymu - który ukraiński przecież nigdy tak naprawdę nie był. Utrata Krymu to dla Zachodu niezbyt wysoka cena za możliwość asymilacji reszty Ukrainy.
Rosja pewnie nawet odmówi Krymowi wejścia do Federacji, tak więc pozory respektowania zasady nienaruszalności granic zostaną zachowanie. A muszą zostać zachowanie, inaczej Japonia będzie mocniej męczyć o Kuryle, Finlandii może się przypomnieć Wyborg, itd.
Rosji wystarczy żeby Krym został de facto rosyjską marionetką, z rosyjską armią, walutą, paszportami...

Co to wszystko oznacza dla nas?
Tak czy owak, niewiele.
Paliwa ostatnio trochę podrożały, ale jest nadzieja że to chwilowe - wygląda na to że przez Krym żadne istotne rurociągi nie przechodzą.

Na łatwiejsze wakacje na Krymie jednak bym nie liczył. Jeśli dojdzie do wariantu abchaskiego to Krym stanie się szarą strefą, wszędzie wojsko i/lub mafia przemtyników a'la Pridniestrowie, granica z Ukrainą może być długo zamknięta, jeśli w ogóle dałoby się tam wjechać to długą drogą dookoła Morza Azowskiego.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 19:38:40
Wilczek
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Znaczy to nie byłby zły pomysł. Tylko latem może w tym roku jechać milion osób tam.


Rozumiem, ze jesteś chętny?

Ja piszę SERIO. To byłaby świetna wycieczka krajoznawcza i nie tylko. I przy odrobinie kombinacji niedroga.

A że milion osób... cóż, zawsze to jakieś ryzyko. Ale szczerze wątpię, żeby aż tylko znalazło się jednocześnie ciekawskich i dość odważnych. Turyści z Zachodu raczej nie przyjadą, na Ukraińców będą się boczyć... Ja jednak bym zaryzykował ;)


Na razie warto poczekać. Ostatnio bardzo mocno spadł kurs rubla, a jeżeli sytuacja za szybko stanie sie stabilna to wróci do normy. Wydaje mi sie, że ludzie nie będą bali sie tak jechać, a wręcz będą ciągnęli tam tłumem. Nawet przecież biura podróży rosyjskie dostały zalecenie, aby w pierwszej kolejności sprzedawać wycieczki na Krym :P
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+0|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 6.03.2014 20:42:54
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
@Solaxe

ONZ wzywać do tego? a co niby zrobią ? poskarżą się ?
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 18.03.2014 19:59:39
FABRICATI DIEM PVNC"

5
(+5|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 2:23:54
Jeleń
Anthro
Cytat z "Beta": (Link »)
Mam rowiązanie Niech Krym stanie się terenem "wspólnym" Rosji i Ukrainy to rozwiąże problemy :-Dk

You amuse me, boy.
Ostatnio edytowany przez Shallow dnia 7.03.2014 13:25:03
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 9:57:45
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
ma odbyć się referendum na Krymie, czy chcą być częścią Federacji Rosyjskiej....Hmmm jak kiedyś armia tych cweli wlała się do nas to też było takie "głosowanie" :rollk: a wyniki były straaaaaaaaaaaaaaasznie uczciwie podane a samo głosowanie było niewyobrażalnie wręcz uczciwe *sarkazm*
Cóż widać, że niektóre kraje się nie uczą na lekcjach historii i twierdzą, że referendum na Krymie będzie uczciwe...O tempora o mores
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 10:31:59
Kangur
Anthro
Niech poprosza o "ochrone" tak jak to bylo w krajach baltyckich w '40 :) Albo jak Hitler chcial "chronic" Niemcow w Sudetach w '38
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 7.03.2014 10:32:35

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 10:39:18
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
tia...ludzkość się nie nauczy --k
a ludzie mówią "po co nam lekcje historii?"
edit-> ot ciekawostka. Nie wiadomo czy sięśmiać czy płakać.
http://c0834752.cdn03.img...e61e87d46acc642
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 7.03.2014 10:42:39
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+2|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 11:55:01
Wilczek
Anthro
Rownouprawnienie :p To nic, ze facet ma lepszy zmysl taktyczny i logiczny.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 12:39:56
byk
Anthro
To nic, ze w wielu krajach minister obrony to nie to samo co dowodca sil zbrojnych.
Ostatnio edytowany przez Mino dnia 7.03.2014 12:41:10
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 13:12:51
Wilczek
Anthro
Ale nadzoruje pracę dowódców sił zbrojnych i coś tam ma do powiedzenia right? :-Dk
No chyba, że nie to mój światopogląd zostanie zrujnowany w tej sferze :(
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 13:29:10
gryf
PERMABAN
Cytat z "Liskowic": (Link »)
ma odbyć się referendum na Krymie, czy chcą być częścią Federacji Rosyjskiej....Hmmm jak kiedyś armia tych cweli wlała się do nas to też było takie "głosowanie" :rollk: a wyniki były straaaaaaaaaaaaaaasznie uczciwie podane a samo głosowanie było niewyobrażalnie wręcz uczciwe *sarkazm*
Cóż widać, że niektóre kraje się nie uczą na lekcjach historii i twierdzą, że referendum na Krymie będzie uczciwe...O tempora o mores

Następny oderwany od rzeczywistości.
Rosjanie w ARK to 58%, w Sewastopolu - 72%, czyli Krym jest bardziej rosyjski niż niejedna z republik Federacji. Rosja w porównaniu z Ukrainą to wzór dobrobytu i stabilności.
Dlaczego więc tamtejsi Rosjanie mieliby głosować przeciwko Rosji?
Po co siły prorosyjskie miałyby fałszować takie referendum?
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

3
(+3|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 15:13:04
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Właśnie dlatego nie chciało mi się nawet czytać tego tematu. Brakuje tu jeszcze fumy.. ;p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 15:15:18
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
jakby się dopierdzielać to na Ukrainie nie można mieć podwójnego obywatelstwa, więc każdy kto po akcji na Majdanie wyrobił sobie rosyjski paszport zrobił to niezgodnie z prawem więc powinni zostać deportowani z granic Ukrainy :P Jak chcą do moskalskiego ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ to niech się pakują i wypierpapier a nie zabierają ze sobą Krym z pomocą obcych wojsk.
a za moskalski dobrobyt to ja dziękuję :rollk:
FABRICATI DIEM PVNC"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane