Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 7.03.2014 23:36:22
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Właśnie dlatego nie chciało mi się nawet czytać tego tematu. Brakuje tu jeszcze fumy.. ;p
Gdybyś czytał to byś i znalazł. Tu byłem, się mądrzyłem :-Pk
Myr

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 8.03.2014 12:55:36
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Rownouprawnienie :p To nic, ze facet ma lepszy zmysl taktyczny i logiczny.


Aeś dojebał do pieca. Na dodatek pewnie uważasz, że gender to zło tego świata co? xD

Putin znowu pokazał, że potrafi liczyć i wyliczył, że Europa nic nie zrobi bo jej się nie opłaca ze względu na gaz.
Mnie jedynie szkoda jest Ukraińców żyjących na Krymie, których czekają ciężkie czasy kiedy ich region znajdzie się pod panowaniem Federacji Rosyjskiej. To samo tyczy się Tatarów. Fakt, że ludzie nie dali nawet nakręcić wywiadu babce pro ukraińskiej na ulicy i odciągali ją od kamer mówi sam za siebie jak będą traktowani.

-2
(+0|-2)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 8.03.2014 19:07:57
Jeleń
Anthro
W pewnych momentach wydawałoby się, że utwór nie został stworzony do niczego innego, jak do tego filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=SPBfiCmEmBE
Ostatnio edytowany przez Shallow dnia 8.03.2014 19:10:42
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=SPBfiCmEmBE

Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

2
(+2|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 8.03.2014 22:14:01
Wilczek
Anthro
Cytat z "♥♥♥♥♥♥": (Link »)
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Rownouprawnienie :p To nic, ze facet ma lepszy zmysl taktyczny i logiczny.


Aeś dojebał do pieca. Na dodatek pewnie uważasz, że gender to zło tego świata co? xD

.


Cóż. Patrząc na takie rzeczy jak brydż czy szachy niestety chcąc nie chcąc kobiety nie są wstanie przebić się do czołówki światowej. Takie są fakty i nie można temu zaprzeczać.

Czy uważam gender za zło? Tak :P
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 8.03.2014 22:48:27
gryf
PERMABAN
Taką pioseneczkę wykopałem w związku z aktualnymi wydarzeniami...
Aczkolwiek należy tu podkreślić że to kołomyjka, czyli Karpaty, czyli zachód Ukrainy.
Niekoniecznie reprezentuje nastroje reszty kraju.

ВАСЯ МЕЛЬНИКОВИЧ - Коломийка про москалів
http://www.youtube.com/watch?v=YL4BgMkKtIA
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=YL4BgMkKtIA

Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 16.03.2014 23:57:32
Zmiennokształtny
93% biorących udział w referendum jest za przyłączeniem Krymu do Rosji. Ludność w niektórych wschodnich miastach Ukrainy domaga się takiego samego referendum.
http://www.bankier.pl/wia...ji-3082103.html
Pisałem, że podział Ukrainy wydawał mi się mało prawdopodobny, a jednak robi się naprawdę nieciekawie.
Ostatnio edytowany przez Kenahi dnia 17.03.2014 0:02:54
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 0:04:29
Kangur
Anthro
Smialbym sie jakby Rosja zaskoczyla wszystkich i odmowila przylaczenia Krymu do Rosji... podobna sytuacja miala juz miejsce w historii ale zapomnialem jaka..

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 0:16:39
Puma (cougar,пума,Kuguar)
Anthro
To ich całe "referendum" jest oparte właściwie, tylko i wyłącznie na własnym biznesie Rosji. Za Krymem idzie Donieck i Charków, i powiem szczerze, że śmiać mi się chcę, kiedy przypomnę sobie, co działo się kilka lat temu. Ktoś to jeszcze pamięta ? https://www.youtube.com/watch?v=QRYjag2n1L8 Wtedy jakoś cała Ukraina, walczyła o to samo.... o zmianę systemu, nawet zakichani Rosjanie na Krymie. Dlaczego nagle teraz się obudzili, że chcą wrócić do Rosji a nie te kilka lat temu, jak była podobna okazja ? --k
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=QRYjag2n1L8

No i odkąd pamiętam cały czas idę przez życie
Własnym tempem, własną drogą, wersy notując w zeszycie
Nie jestem na szczycie wiesz? nie jestem na dnie
Jestem tam gdzie chciałem być na swoim miejscu (dokładnie)

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 0:46:50
Jaguar
.
Ostatnio edytowany przez Vincent dnia 27.12.2020 4:40:19

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 10:55:15
Kangur
Anthro
Ciekawe ile czasu pozostalo do "referendow" w krajach baltyckich ;)

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 12:34:32
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
95 % z 45% głosujących (uprawnionych do głosowania). Widać, ze do urn poszli Rosjanie, a Ukraińcy i Tatarzy zostali w domu.


Jednoosobowe kierownictwo na krótką metę wygrywa z demokracją, jak powiedział mój Mecenas. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w perspektywie długookresowej.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 17:04:20
Wilczek
Anthro
Cytat z "BlackFOX": (Link »)
Jednak większość osób tam nie popiera nowego rządu Ukrainy, część z nich ma też rosyjskie korzenie. Możliwe że działają trochę pod wpływem emocji, ale skoro ponad 95% ludzi uważa, że w Rosji będzie im lepiej to już ich decyzja. Nie sądze, aby doszło do dużego podziału Ukrainy, gdyż nie wiele jest regionów, w których naród Rosyjski ma aż tak wielkie poparcie. Jednakże jest to decyzja ludzi, oni sami wybrali gdzie chcą żyć i nic już tego nie zmini.


Może rzucę dwoma szybkimi przykładami. Jeżeli oglądasz choć trochę kanałów informacyjnych albo nawet na necie czytasz wiadomości to powinieneś wiedzieć co się dzieje w takim Charkowie albo Doniecku.

Było referendum dużo osób zagłosowało na Rosje (co prawda jedna osoba mogła oddać głosy w paru placówkach z przyczyn technicznych (brak aktualnych spisów, bo Kijów nie chciał ich udostępnić)). W takim wypadku Rosja włączy Krym i jeżeli nie będzie sankcji pewnie będzie mogła próbować faktycznie te większe wschodnie miasta zagarnąć w ten sam sposób. Brak reakcji będzie równało sie z cichym przyzwoleniem. Obecnie wydaje mi się, ze jest prowadzona polityka podobna do polityki appeasementu.
Rosja będize popierała swoją mniejszość UE będzie znów popierała swoją mniejszość. UE popierała małą cześć Ukrainy dzięki czemu prezydent upadł (popieranie mniejszości powinno być niedopuszczalne w dzisiejszej demokracji), a Rosja popiera swoją mniejszość na wschodzie.

Co ciekawe każdy boi się wprowadzić jakieś sankcje, bo jednak gospodarka zawsze opiera sie choć trochę na Rosji tylko Polska tak głośno szczeka i Rosja wręcz otwarcie przyznaje, ze to co się stało na Ukrainie to wina Polski.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 19:40:43
gryf
PERMABAN
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Smialbym sie jakby Rosja zaskoczyla wszystkich i odmowila przylaczenia Krymu do Rosji... podobna sytuacja miala juz miejsce w historii ale zapomnialem jaka..

Abchazja? Osetia Południowa? Naddniestrze?
Oni wszyscy coś tam mówili o chęci przyłączenia się do Rosji ale Rosja tego nie chce.
Wysoce prawdopodobne że z Krymem też tak będzie, w przeciwnym wypadku byłoby to pogwałcenie zasady nienaruszaności granic, bodajże pierwsze po II WŚ, a więc bardzo niebezpieczny precedens.
Owszem, Krym będzie de-facto rosyjski, z rosyjską armią, paszportami, walutą... Ale oficjalnie Krym nie zostanie przyjęty do Federacji, ewentualnie formalności będą przeciągane w nieskończoność.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

1
(+2|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 19:47:32
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu Krymu za suwerenne i niepodległe państwo - podała rosyjska agencja informacyjna RIA-Nowosti, powołując się na służby prasowe Kremla.


Geniusz. Zero napaści, wpływy i marionetkowe państewko. Wszystko co chciał, ale bez skutków ubocznych tak poważnych jak przy zwykłej aneksji Krymu.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 20:12:00
Zmiennokształtny
Generalnie polecam przeczytać ten artykuł. Nie wszystkie argumenty są bardzo istotne, ale składają się na spójną całość moim zdaniem.
http://www.tvn24.pl/wiado...ymu,408011.html
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 21:09:06
Kangur
Anthro
Cytat z "Mar": (Link »)

Abchazja? Osetia Południowa? Naddniestrze?
Oni wszyscy coś tam mówili o chęci przyłączenia się do Rosji ale Rosja tego nie chce.
Wysoce prawdopodobne że z Krymem też tak będzie, w przeciwnym wypadku byłoby to pogwałcenie zasady nienaruszaności granic, bodajże pierwsze po II WŚ, a więc bardzo niebezpieczny precedens.
Owszem, Krym będzie de-facto rosyjski, z rosyjską armią, paszportami, walutą... Ale oficjalnie Krym nie zostanie przyjęty do Federacji, ewentualnie formalności będą przeciągane w nieskończoność.


Mialem na mysli sytuacje z zupelnie innym panstwem ale nie moge sobie przypomniec

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 21:34:47
gryf
PERMABAN
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Mialem na mysli sytuacje z zupelnie innym panstwem ale nie moge sobie przypomniec

W ostatnich latach był jeszcze Anjouan który chciał się oderwać od Komorów aby znów stać się terytorium Francji.
-1
(+1|-2)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 17.03.2014 21:43:48
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu Krymu za suwerenne i niepodległe państwo - podała rosyjska agencja informacyjna RIA-Nowosti, powołując się na służby prasowe Kremla.

Czyli po prostu wariant abchaski, to było do przewidzenia.
Możliwe że oprócz Rosji niepodległość Krymu zostanie jeszcze uznana przez jakieś trzecioświatowe kraiki które akurat mają na pieńku z Amerykanami i chcą im zagrać na nosie.

A mnie osobiście bardzo cieszy państwo które w godle ma najwspanialszą z bestii :D
Załącznik:
gif  gerb.gif (7.90 KB; 194x223 px)
842_53275e50cfca4.gif 194x223 px
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

-1
(+0|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 18.03.2014 12:11:51
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
"państwo" ♥♥♥♥♥♥♥♥♥, złodziei i morderców - czytaj Moskali - znacznie wypaczyło ideę gryfa, który jest stworzeniem szlachetnym. Bardziej pasowałby im żuk gnojak czy inny ścierwojad. Nadanie im tak ładnego symbolu jest jak włożenie gówna do ładnego opakowania. Jak człowiek wyrabia obcy paszport to niech pakuje menele, sprzedaje dom, gromadzi kapitał i - za przeproszeniem- wyp*****la do kraju, który mu pasuje.

Czy województwo zachodniopomorskie również powinno być niepodległe bo ma gryfa w herbie?
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 18.03.2014 14:30:45
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Mar": (Link »)
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu Krymu za suwerenne i niepodległe państwo - podała rosyjska agencja informacyjna RIA-Nowosti, powołując się na służby prasowe Kremla.

Czyli po prostu wariant abchaski, to było do przewidzenia.
Możliwe że oprócz Rosji niepodległość Krymu zostanie jeszcze uznana przez jakieś trzecioświatowe kraiki które akurat mają na pieńku z Amerykanami i chcą im zagrać na nosie.

A mnie osobiście bardzo cieszy państwo które w godle ma najwspanialszą z bestii :D


Nie zdążą. Krym właśnie został włączony do Rosji.
--sf.

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 18.03.2014 15:21:06
gryf
PERMABAN
Cytat z "Liskowic": (Link »)
"państwo" ♥♥♥♥♥♥♥♥♥, złodziei i morderców - czytaj Moskali - znacznie wypaczyło ideę gryfa, który jest stworzeniem szlachetnym. Bardziej pasowałby im żuk gnojak czy inny ścierwojad. Nadanie im tak ładnego symbolu jest jak włożenie gówna do ładnego opakowania. Jak człowiek wyrabia obcy paszport to niech pakuje menele, sprzedaje dom, gromadzi kapitał i - za przeproszeniem- wyp*****la do kraju, który mu pasuje.

Czy województwo zachodniopomorskie również powinno być niepodległe bo ma gryfa w herbie?

Karwa, czy na tym forum to w ogóle nie można żartować? Zawsze ktoś musi zignorować emotikonkę, potraktować to poważnie i zrobić dramę z niczego.
Ja żartowałem, osobiście status Krymu jest mi obojętny, a jego godło ma takie same walory estetyczne jako symbol republiki w składzie Ukrainy, w składzie Rosji, czy też niepodległej.

Działań Rosji wychwalać nie zamierzam, ale krytykować w tym przypadku też trudno. Można krytykować rosyjską obecność w Abchazji, Osetii Płd. i Naddniestrzu - tam Rosjanie to jednak mniejszość. Ale Krym to inna historia. Sugeruję douczyć się tej historii zamiast bezmyślnie powtarzać antyrosyjski bełkot.
0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 18.03.2014 15:26:22
Cytat z "sharpy": (Link »)
Nie zdążą. Krym właśnie został włączony do Rosji.

Rzeczywiście, Putin jednak poszedł na całość.
Biorąc pod uwagę że trudno znaleźć dwa sąsiadujące ze sobą państwa które nie mają jakichś zadawnionych sporów o granice - to może być niepokojące.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 18.03.2014 19:58:20
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
z pewnych rzeczy żartować nie wypada. Tam dzieje się wielka krzywda. Czy chciałbyś aby w analogicznej sytuacji w Polsce jakiś Francuz czy inny pludrak tak o nas żartował?
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 18.03.2014 19:58:57
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 18.03.2014 21:36:36
gryf
PERMABAN
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Tam dzieje się wielka krzywda.

Jasne, tak wielka że aż ci wielce pokrzywdzeni świętują na ulicach :D
Ale cóż, skoro tak bardzo chcesz żyć w swojej wierze to nie będę już przeszkadzał.
I gotta bail.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

-1
(+0|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 18.03.2014 22:22:16
Wilczek
Anthro
Krzywda sie nie dzieje. Ludzie zyja normalnie, nie sa bici czy tez przesladowani. Tutaj chodzi o polityke... Nie mozna dopuszczac do tego aby ktos sobie bral teren bo tak. Tylko o to :-Pk
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane