Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...67891011>>


5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 0:31:21
byk
Anthro
Coś się zaczyna dziać w Europie, zwycięstwo Frontu Narodowego we Francji jest bardzo symptomatyczne.

Co do Polski - totalna klęska PO. Duża strata w stosunku do poprzednich wyborów, a przed drugim miejscem uratowało ich tylko rozdrobnienie po PISowskiej stronie. Gdyby doliczyć do wyniku PiS głosy Solidarnej Polski, Polski Razem (przynajmniej częściowo) i Ruchu Narodowego... Zresztą, to na razie tylko exit polls, być może to PiS tak naprawdę wygrało.

Wielki sukces KNP - Korwinowi wypada pogratulować zdyscyplinowanego elektoratu, który wierzy w niego i ideowo poszedł na wybory zamiast grillować. Przed Korwinem szansa na europejską karierę, jego malownicza osobowość odbije się echem w całej Europie. Jakie to owoce przyniesie - czas pokaże. Forumowym zwolennikom JKM życzę dalszej stałości jego poglądów, bo to powtarzało się w wypowiedziach jako jego niewątpliwy atut.

Palikotowy Twój Ruch na równi pochyłej, po przyszłorocznych wyborach mogą stać się takim wspomnieniem jak Samoobrona czy LPR.

SLD i PSL na stałym poziomie, elektorat stały i wierny - komentarz zbędny.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 0:40:53
Lisica Ruda Północna
Anthro
Prawda jest taka, że każdy z nas miał inne zaszłości w rodzinie, każdy z nas ma inne doświadczenia i skojarzenia związane z "komuną", i spinanie się o to że ktoś zareagował emocjonalnie tak czy owak na taką czy inną wiadomość jest imho dziecinne. Jeżeli komuś na podstawie wytycznych jakiejś osoby prześladowano, katowano lub zabito członka rodziny albo przyjaciela, to ten ktoś jest w mojej ocenie w pełni uprawniony do życzenia osobie wydającej wytyczne jak najgorzej. Bądźmy ludźmi.

Podejście typu "o zmarłych mówi się tylko dobrze albo wcale" uważam za idiotyczne. W ten sposób o Hitlerze też powinniśmy tylko mówić pozytywnie lub milczeć - co z tego, że był gorszą postacią niż Jaruzelski? Ale zmarł, i bezwarunkowo trzeba go szanować :D

(Tak, wiem, prawo Godwina, przegrałem dyskusję, jestem cieniasem, za karę mam wpłacić 10 000 zł na konto Warszawskiego Koła Idei Dżucze i nosić włosienicę przez najbliższe 69 miesięcy.)

A wynik wyborów raczej po mojemu, PO wygrało tylko symbolicznie z PiS-em bo mają tyle samo mandatów, a 7% i 4 mandaty KNP to i tak duży sukces :) Nie ma co kręcić nosem, preferencje są takie jakie są i jeżeli ktoś w obecnej sytuacji politycznej spodziewał się 90% dla Korwina to polecałbym zejść na Ziemię ;)

Frekwencja mnie nie załamuje, jeżeli mają iść do urn wspomniane wcześniej osoby zakreślające losowych kandydatów "bo i tak się nic nie zmieni" albo "bo ja się nie znam na polityce", to już lepiej żeby nie szły xD

Cytat:
Querowe srodowisko nie lubia Korwina i PIS za to oplakuje Palikota :P


Już nie opłakują Palikota, Palikot kilka dni wcześniej powiedział że nie popiera adopcji dzieci przez homoseksualistów :<<<<
Hvað segir tófa?...

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 0:55:32
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Palikot znowu rzuca sę w inną stronę jak chorągiewka na wietrze. Cieszę się, że ludzie to W KOŃCU dostrzegli. Trzeba pamiętać, że takich mandatów ugrupowań prawicowych z innych krajów głosujących przeciw absurdami unijnymi jest w sumie więcej bo w innych krajach też prawicowcy przechodzą i są to ludzie mający dość pewnych absurdów i jednocześni nadal chcą europejskiej współpracy bez narzucania jażma jednej brukselskiej biurokracji.
Swoją drogą dziwicie się, że PO traci na znaczeniu? Co obiecają to i tak ludzie wiedzą, że nie spełnią tego. Mieli w dupsku swoje obietnice przedwyborcze już więcej niż jeden czy dwa razy. To czyni ich zwykłymi oszustami.
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 1:00:28
Smoko-nietoperz
Anthro
U mnie przez to ze pozmieniali komisje wyborcze gdzie kto ma isc, "przeciez zawsze bylo tutaj", wiekszosc powiedziala ze pierdoli nie glosuje :D
Do glosowania lazily czesto jakies dziadki stare kulejace ktore maja ciezko przeczytac takie drobne literki, to co sie dziwic. Frekwencja byla ponad 13%...
A kto umarł, ten nie żyje.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 1:10:15
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
no to u mnie chyba całe te 13 procent było na osiedlu :D
Tak długo czekałem na swoją kolej, że się do pracy o mały włos bym spóźnił- a warowałem od rana. Masa ludzi i to nie tylko dziadki...głownie młodzi. Ale każdy patrzy inaczej :P W innej częśi Lublina było podobnie jak mówisz
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 1:15:46
osioł
Anthro
Widzę, że nie tylko u mnie był problem z miejscem do głosowania. Zamiast zrobić jedno w danym okręgu (jak to zawsze było) to rozwalili się na trzy miejsca i jeszcze na dwa nie małe budynki. Dobrze, że wcześnie wstałem, bo pewnie gdybym poszedł na styk, to spóźniłbym się do pracy (wyborów nigdy nie olałem odkąd mam prawo).

A ludzie na miejscu mocno się wkurzali, tylko ja jakiś spokojny.

Anonim
0
(+4|-4)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 1:29:13
Korwin więcej niż 5%. Widać polaczki cebulaczki wsparły dobrze swojego nowego bałwana. Tej hańby w oczach innych krajów członkowskich łatwo nie zmażemy, a pan Korwin, za swój opierdaling, dostanie jeszcze emeryturę za darmo.

0
(+5|-5)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 1:38:07
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Wolę jemu dać głos niż ♥♥♥♥♥♥♥ kolejną szansę. Mówisz tak jakby tylko ci "źli korwiniści" otrzymali za to kasę. A co otrzymali ludzie co przeszli na mandatach PO, PIS i PSL ? Powiedzieli "srał pies kasę dajcie nam po lizaku i soczku?"
Błazny właśnie się nie dostały bo Twój Ruch nie przeszedł i sorry bardzo, ale uważam, że to oni narobiliby nam masowego wstydu. Ich spoty są najlepszym dowodem na poparcie mojej tezy. Ot jeden przykładowy. Pieprzenie o tolerancji z jednoczesnym naśmiewaniem się z oponentów , ich poglądów i Kościoła...hipokryzja na całego
https://www.youtube.com/watch?v=QdviYAS9S2o
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 26.05.2014 1:52:21
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=QdviYAS9S2o

FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 1:52:19
Trickster
Anthro
Słuchajcie kochani, bo widzę, że nastroje po wyborach troszeczkę się tu zaogniły.

Zawsze zwykłem mawiać, że o trzech rzeczach się nie dyskutuje. O gustach, polityce i religii. Nie ma sensu wykrzykiwać wobec siebie wyzwisk, ani nawet używać racjonalnych i popartych cyferkami faktów i argumentów, bo choćby skały srały, niebo się waliło na głowy, a koniec świata miałby być tuż za rogiem - cudzego zdania nie zmienicie. Racja jest jak dupa, każdy ma swoją. Powiedzenie ordynarne, ale prawdziwe.

Nie ma potrzeby wjeżdżać na siebie i jeden drugiemu na złość robić tekstami o ♥♥♥♥♥♥♥♥ czy Korwinowcach. Widzicie doskonale co się dzieje kiedy zaczyna się temat z dowolnej z trzech sfer, które wymieniłem wcześniej. Luzujcie wora, rozepnijcie ostatni guziczek w koszulach i przestańcie skakać sobie do gardeł. Jest po wyborach, nic nie zmienicie. Teraz przez najbliższy rok możemy jedynie obserwować co dobrego lub złego zrobi Polska w parlamencie UE. Do czasu gdy nie nadejdą wybory do sejmu w 2015...

Dziękuję dobranoc. :P

Anonim
0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 2:00:30
Niech ci będzie Mort. Srał pies politykę. Nie ma co rozprawiać na taki temat w takim miejscu. Do konsensusu nie da się dojść i tyle. Bo to przecież Polsza.

PS: Sam jestem sobie winny, że wlazłem w ten chlew. Trzeba było się z zasady trzymać z dala od tego tematu.
Ostatnio edytowany przez TomEdo dnia 26.05.2014 2:02:56

5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 2:23:47
Lew
@Liskowic i Sigrun

Mój ojciec był internowany w stanie wojennym a moją matkę będącą w ciąży z moją siostrą nachodzili o 4 rano 'ubecy'.
Daleko mi do sympatii dla komunistów jednak jestem w stanie zrozumieć, że Jaruzelski wybrał mniejsze zło.
Zaprowadził porządek czym odebrał argument Rosji a później umożliwił Okrągły Stół jednocześnie broniąc majątku państwowego przed rozgrabieniem przez działaczy Solidarności i innych amatorów rządzenia krajem
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+4|-3)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 8:10:29
@♥♥♥♥♥♥
Korwin niekoniecznie musi dostac Eurpoejska kase i emeryture. Zwlaszcza jezeli zrealizuje nastepujace punkty programowe, ktore absolutnie popieram :D

http://m.wiadomosci.gazet...y_i_Ashton.html

Cytat z "Ingo": (Link »)
@Liskowic i Sigrun

Mój ojciec był internowany w stanie wojennym a moją matkę będącą w ciąży z moją siostrą nachodzili o 4 rano 'ubecy'.
Daleko mi do sympatii dla komunistów jednak jestem w stanie zrozumieć, że Jaruzelski wybrał mniejsze zło.
Zaprowadził porządek czym odebrał argument Rosji a później umożliwił Okrągły Stół jednocześnie broniąc majątku państwowego przed rozgrabieniem przez działaczy Solidarności i innych amatorów rządzenia krajem



Stan wojenny mozna jeszcze z trudem zrozumiec. Chociaz uwazam, ze zbrojne zagrozenie ruskich bylo sciema. Komuchy nie chcialy wojny domowej, wsdzania ich do pierdla i co gorsza masowych egzekucji. Wiedzialy, ze oddanie wladzy jest nieuchronne, ale chcialy trzymac lape na kasie. I tak wymyslily okragly stol, gdzie podzielily majatek narodowy. I one sie nachapaly i tzw "przedstawiciele opozycji", czyli sprzedawczyki i zydzi u wladzy. Efekty mamy dzis. Bieda, bezrobocie, rozwarstwienie spoleczne, sprzedaz majatku za granice, masowa emigracja, zaleznosc polityczna i gospodarcza od Niemiec.
Podsumowujac: gdyby nastapil prawdziwie rewolucyjny przewrot, owczesne elity zostaly rozliczone i odsuniete od wladzy, a podzial majatku narodowego sprawiedliwy. Kazdy obywatel moglby stac sie wspolwlascicielem swojego zakladu pracy (wtedy niemal wszyscy mieli prace) i niebylby zaintersowany jego likwidacja tylko rozwojem, bo sam straci prace. Jakas czesc musialaby upasc, ale wiekszosc przesiebiorstw by przetrwala i mielibysmy teraz produkcje oraz gospodarke lata swietlne do przodu. Bez zaleznosci od UE.
Na swiecie tak naprawde nie ma biedy. Jest tylko nierowny i wciaz rosnacy podzial majatku. Egzekucja jednego zlodzieja Kulczyka dalaby miliardowe zyski. A oligarchow mamy wiecej...
Ostatnio edytowany przez Beowulf dnia 26.05.2014 8:16:25

-3
(+3|-6)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 10:50:17
Lew
HAHAHAHAHAHAHA XDDDDD
:lolk: :lolk:

fajne żarty na dzień dobry
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 11:34:19
Tygrys sumatrzański
Anthro
@Ingo, co do wcześniejszego, nie chodziło mi ani o zyski z węgla w skali zachodu czy świata, ani wpływ unii na rozwój kopalń, a o załatwienie przez polski rząd mniejszych restrykcji na emisje itp, ze względu na wcześniejszy brak alternatywy co do wytwarzania energii. Do czego niestety zbytnio nie doszło w wystarczającym stopniu. Nie mówię, że węgiel to energia przyszłości, bo nią nie jest (bardziej obiecująca wydaje się fuzja jądrowa, nad czym już pracują i do 2020-30 będą działające elektrownie-prototypy).
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 26.05.2014 11:37:53
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

4
(+4|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 13:59:27
Energetyka weglowa faktycznie jest przestarzala, ale akurat Polska jest oparta na weglu i dopoki nie wykorzysta zloz moze tanio na nim funkcjonowac. Akurat doczekalibysmy dopracowanej i taniej energetyki odnawialnej, czy innej fuzji ;)

Kolejne bzdurne regulacje UE - wycofanie zarowek. Kazdy ma prawo oswietlac domy jak chce i czym chce, nawet lampa naftowa i pochodnia. I jego sprawa ile placi za rachunki. Ale lobbysci firm produkcyjnych kilka lat temu wiedzieli, ze przyszloscia oswietlenia sa tanie i wydajne ledy. Niestety mieli linie produkcyjne swietlowek kompaktowych, bardzo szkodliwych dla srodowiska poniewaz zawieraja rtec. Linie produkcyjne musialy sie zwrocic. Przepchnieto przepisy zabraniajace sprzedazy zarowek i promujace swietlowki, ktore tak naprawde sa bomba ekologiczna. Czekam na kolejny przepis zakazujacy sprzedazy "ekologicznych" swietlowek. Biznes musi sie krecic. My placimy podwojnie rowniez zdrowiem.
Ostatnio edytowany przez Beowulf dnia 26.05.2014 14:03:24

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 17:10:17
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
jako małą ciekawostkę co do energi nuklearnej :
Polska dziś prawdopodobnie posiada bogate złoża uranu. Za PRL mieliśmy na bank małe złoża tego badziewia ale "cudowni wujaszkowie rządzący" na których dziś nie można nic złego powiedzieć bo "to było dawno" sprzedawali je Moskwie po badzo ciekawym kursie....wagon uranu za wagon cukru tudzież innych dupereli

Myślę, że jak wyjdzie na jaw, że znowu odkryją złoża (geolodzy mówią, że wszysko wskazuje na to, że są one w Krynicy Morskiej ) to zaraz się okaże że trzeba walnąc 5 razy droższą instalację do jego wypłukiwania, wielokrotnie przepłaconą elektrownię a potem kiedy kasa się rozejdzie to nagle się okaże, że coś nie działa albo obok będzie jakieś lęgowisko bekasa i będzie sobie tak straszyć i żreć kasę za utrzymanie.

ehh polska rzeczywistość :)
FABRICATI DIEM PVNC"

-2
(+1|-3)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 18:13:49
Lew
Anthro
Cytat z "Beowulf": (Link »)
Energetyka weglowa faktycznie jest przestarzala, ale akurat Polska jest oparta na weglu i dopoki nie wykorzysta zloz moze tanio na nim funkcjonowac.


https://www.youtube.com/watch?v=lhckuhUxcgA
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=lhckuhUxcgA


0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 21:13:23
Jakies rzeczowe argumenty? Wyjeta z dupy odpowiedz ma poziom dolnej gimbazy :)

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 21:26:40
Lew
To twoja utopijna wizja jest na poziomie gimnazjum.
Argumenty przytaczał Gravedigger i ja kilka postow wyżej.
Polski węgiel jest jednym z najdroższych na świecie a wcale nie lepszy. Polskie kopalnie żyją tylko dlatego, że kontrolowane przez państwo polskie koncerny energetyczne zmuszane są do kupowania polskiego węgla. Dzięki temu mamy bardzo drogi prąd.


Widzę, że dla wielu osób logika jest tylko kilkoma lekcjami matmy w ogolniaku i to nauczona systemem ZZZ
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 26.05.2014 21:27:52
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+2|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 21:38:40
Hello tu ziemia! Nie mamy elektrowni atomowych, ani innych zrodel energii. Odnawialna raczkuje i jest malo oplacalna w naszym rejonie geograficznym (malo slonca, slaby wiatr, za malo rzek do elektrowni wodnych). Prad i tanszy wegiel mozemy oczywiscie kupowac z zagranicy. Kopalnie pozamykac. Gornikow wyslac na bruk ewentualnie co sie da sprzedac Niemcom. Prad mamy drogi przez podatki oraz koszty posrednie (nie koszt produkcji) i bedzie jeszcze drozszy przez prywatyzacje i bdurne kary z tytulu emisji CO2. W kazdym szanujacym sie kraju energetyka nalezy do panstwa.
Z reszta co ja dyskutuje ze specjalistami od obrabiania druta :D

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 21:39:56
Lew
Anthro
Argumenty?

Siur łaj not, I żeby było łatwiej to ci Wikipedie linkne bo nie chce mi się rozdrabniać na źródła i ścianę tekstu:

https://www.google.co.uk/...=UTF-8&oe=UTF-8
http://en.wikipedia.org/w..._United_Kingdom

http://www.wykop.pl/ramka...re-przez-3lata/ (artykul z 2012 jeszcze zeby nie było)

I mogę tak dalej i dalej bo olaboga, żyje w mieście które było inspiracją dla Mordoru (no dobra pod tym miastem).

Poza tym co? Wydobywamy węgiel a jak się skończy to siup na nową technologię? Zobacz co Bloodshot postnął - polska do 2030 STOPNIOWO zmniejsza swoje zapotrzebowanie na węgiel. Dlaczego? Bo możemy.

Poza tym proszę sprawdź koszty wydobycia węgla na świecie i poczytaj co to jest metoda głębinowa (stosowana w Polsce) a metoda odkrywkowa (Chiny czy USA). I to nie jest wina Unii czy innej niewidzialnej siły.

I odpowiedź z dupy na poziomie gimbazy? Na idiotyczną dyskuję, równie idiotyczna odpowiedź.

Dałbym wszystko by w Polsce pojawił się ktoś jak Margaret Thatcher, z całego serca tego wam życzę

A w Niemczech to maja tyle słonca co w Afryce a w Anglii to juz w ogole! (fyi - panele słoneczne są dość popularne bo a) UNIA i rzad refunduja praktycznie caly koszt b) koszt pradu jest wyraznie nizszy)

Oh a co do energetyki - Anglia podzielona jest na spółki (Eon, nPower, British Gas) i jakoś za prąd płace śmieszne pieniądze

I co wszyscy z tymi Niemcami "wykupującymi kraj"? Wojna była 70 lat temu
Ostatnio edytowany przez Husky dnia 26.05.2014 21:59:11

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 22:01:02
Tygrys sumatrzański
Anthro
No tak, bo po wojnie Niemcy stały się całkowicie potulne i nie mają ambicji. To, że wojna się skończyła nie znaczy, że kraj nie może dążyć do własnego dobrobytu kosztem innych krajów.

Co do węgla, Beowulf nigdzie nie twierdził, by NAGLE zmienić zasób energetyczny. I tak, wiemy to od początku, że węgiel jest drogi, ale czemu służy teraz ten argument? To raczej chodzi, że stał się jeszcze droższy.

Nie ma to jak porównywać ceny prądu dwóch różnych krajów w dwóch różnych sytuacjach.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 22:12:32
Lew
Anthro
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
No tak, bo po wojnie Niemcy stały się całkowicie potulne i nie mają ambicji. To, że wojna się skończyła nie znaczy, że kraj nie może dążyć do własnego dobrobytu kosztem innych krajów.


A Polska, biedny Chrystus Narodów taka rozkradana bo nieporadna i w ogóle. A potem ludzie sie dziwią jak powstało meme z Polandball

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 22:47:55
Lew
Cytat z "Beowulf": (Link »)
Polska jest oparta na weglu i dopoki nie wykorzysta zloz moze tanio na nim funkcjonowac.


Proszę obronić tę tezę
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+2|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 26.05.2014 23:16:20
Homo aves
Anthro
jak dla przedszkolaka:
kraj A ma 100000 jabłek i 3 ludzi do wyżywienia
kraj B ma 100 jabłek i 3 ludzi do wyżywienia

gdzie jabłka powinny być tańsze czekając aż dojrzeją poziomki? Kto też będzie się starał ukraść jabłka konkurencji?
a Ingo ssie
Ostatnio edytowany przez Atinka8 dnia 26.05.2014 23:19:24

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...67891011>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane