Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456...11>>


0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:11:41
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Cytat z "Ingo": (Link »)
Żal czytać większość wypowiedzi korwinistow. Dobrze, że jesteście tak niemądrzy, że nikt was nigdy nie potraktuje serio.

Grave, Ryan, Tux - dziękuje za słowa rozwagi, ja nie mam tyle cierpliwości do osiemnastoletnich geniuszy zbawcow Polski


Zamiast pustych słów przedstaw swoje argumenty, czemu głosujesz na kogo głosujesz i swoją wizję "jak to ma wyglądać/działać".


Nie można przedstawić argumentów przeciw takiemu programowi jak reprezentuje prawie każda duża partia. W żadnym programie nie ma informacji skąd pieniądze na postulaty, nie ma symulacji jak wpłyną proponowane zmiany na gospodarkę, budżet etc. Tak długo jak to tylko lista super pomysłów to można sobie taki program wsadzić głęboko w dupę.

Mogę ocenić natomiast jak zachowują się kandydaci. To sporo mówi o ludziach. Korwin jest psychopatą, jego sposób wypowiadania się przeczy jego inteligencji, jest ordynarny, chamski, nie ma szacunku do rozmówców, wszystkich którzy nie zgadzająsię z jego poglądami traktuje z góry samemu nie przedstawiając twardych argumentów za swoimi tezami (tezami, bo poza tezami nigdy nic nie przedstawił co miało by znamiona racjonalnych wyliczeń i planów).

Nie mówię, że pozostałe partie są super, bo wszyscy widzimy co sobą reprezentują jednak KNP z Korwinem na czele to żadna alternatywa, to tylko banda gości bez realistycznych pomysłów na państwo. Kilka sensownych argumentów nie powoduje automatycznie, że można traktować Korwina jak nieomylne bóstwo a tak próbują go bronić jego zwolennicy ale to normalne, każdy lider partii ma swoich bezmózgich popleczników którzy spijają słowa swego boga jak ambrozję całkowicie bezkrytycznie podchodząc do swoich poglądów i odbierając każdą ich analizę jako atak.

W moich poglądach nie ma miejsca na irracjonalizm i wyssane z palca obietnice. Potrzebuję czarno na białym co partia chce osiągnąć, jak to chce osiągnąć, jak chce to sfinansować, w jaki sposób wpłynie to na np. gospodarkę (liczbowo!) oraz jakie mogą być wady danego rozwiązania. W każdym programie czytam superlatywy i żadnych wad, pierdolca można dostać.

Tak więc - jakakolwiek dyskusja z miłośnikiem jakiejś partii mija się z celem. Równie dobrze mógłbym przekonywać katolika że bóg nie istnieje. Xanois, twój wybór partii mało mnie interesuje i nie mówi mi nic o twojej osobie i rozumiem, że fascynacja może przesłonić racjonalizm ale próbujesz bronić swoich poglądów dosyć nieudolnie co powoduje, że serio Ingo może nie mieć ochoty dyskutować i jest w tym dosyć... nieparlamentarny ;)


Ja osobiście najprawdopodobniej oddam nieważny głos. Nie widzę reprezentacji swoich poglądów w żadnym z kandydatów.


Widocznie za mało czytasz np. "Najwyższego Czasu", że twierdzisz, że KNP nie ma planu i nie wie co robi. Cytat z najnowszego numeru odpowiadający na pytanie o zreformowanie ZUSu: "(...)tzw. emerytura obywatelska, czyli zamiast obciążania wszystkich cudzym długiem, przyznanie, że ZUS był piramidą finansową i zrównanie wszystkich świadczeń w dół. Przy założeniu, że taka emerytura wynosiłaby maksymalnie 1500zł, zadłużenie spadłoby o połowę, a bieżące wypłaty - o ponad połowę."

Gdyby indywidualnie spytać się przedstawicieli KNP z pewnością odpowiedzieliby jak rozwiązać aktualne problemy w taki czy inny sposób. I nie zgadzam się, że nie podaje argumentów w publicznych debatach, jak na razie to widzę, że głównie lewica stara się mydlić wszystkim oczy i brnąć dalej w to samo. Jak podczas debaty poseł PO stwierdził, że ZUS jest stabilnym i pewnym rozwiązaniem dla emerytów, publiczność tylko się śmiała, bo widać, że ZUS w najbliższym czasie padnie pod ciężarem swoich długów.

Na ostatnim prasowym spotkaniu KNP pokazali dane na temat ostatnich 10 lat w unii, i były LICZBY które chcesz, pokazujące około 400 miliardów strat po stronie Polski ze względu na biurokrację, złą organizację itp. Do tego dochodziło 800 miliardów strat z powodu emigracji młodych polaków za granicę, którzy dorastali w Polsce i byli opłacani częściowo z pieniędzy podatników (zniżki, szkoła, szpital itp). Liczby są, po prostu nie ma ich na pierwszy rzut oka na stronie. To nie jest tak, że KNP jest jedyną i prawdziwą partią, bo tak nie twierdzę, wiele ludzi w innych partiach ma dobre pomysły. Ale rząd trzeba zmienić i zreformować, bo to co się dzieje jest tragiczne dla kraju.

Ingo jak na razie nie dyskutował, a głównie prowokował.
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 15.05.2014 18:12:50
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:11:54
gronkowiec
Anthro
Cytat z "sebkad": (Link »)
Prawda jest taka, że obecny system się nie sprawdza. Karmią nas ciągle tym samym i jest coraz gorzej.

Tak apropo służby zdrowia. Wielu z Was zapewne doświadczyło jakości usług państwowej służby zdrowia, na którą zabierają Wam z wypłat majątek. Długie kolejki - dostałem skierowanie do szpitala na badanie (akurat raczej mało oblegany sektor - termin na lipiec), placówki przepełnione, podejście lekarzy często takie, że 2 lata po badaniach dowiadujesz się, że jednak lekarz się pomylił i nagle trzeba Ci coś wyciąć albo tracisz wzrok jak moja babcia, bo badania wykonano za późno.


Mogę się wypowiadać tylko we własnym imieniu, opierając się na własnych doświadczeniach z publiczną służbą zdrowia. Jestem jej ogromnie wdzięczny i jestem pełen podziwu, że za te 300 zł miesięcznie mam zapewnioną opiekę medyczną na tak wysokim poziomie. Gdy miałem otwarte złamanie nogi już po 2 godzinach od wypadku miałem operację osteosyntezy metodą ZESPOL, kiedy standardową procedurą medyczną jest nastawienie kości, gips i 3 miesiące na wyciągu, potem kolejne 9 w gipsie i długa rehabilitacja. Dzięki temu leczeniu, ciągle w ramach NFZ, ze szpitala wyszedłem po 2 dniach, po 3 tygodniach nie miałem już szyny gipsowej i mogłem chodzić, a po trzech miesiącach chodziłem już bez kul. Po wyjęciu metalowych śrub nie potrzebowałem nawet rehabilitacji, bo kończyna zachowała niemal pełną sprawność i ruchomość przez okres leczenia.

Z innymi procedurami medycznymi też nie spotkałem się do tej pory z problemami. Lekarz rodzinny jest zawsze dostępny, do specjalisty kardiologa, dermatologa czy urologa od wystawienia skierowania do wizyty mijał mi góra tydzień lub dwa. Z dentysty też korzystam publicznego, dopłacam ew. szokujące 20 zł do lepszego materiału, usługa jest i tak z NFZ.

Jeżeli z mojego punktu widzenia coś działa, a wszędzie dookoła Polska zmienia się na lepsze, w dużej mierze dzięki pieniądzom z Unii, to czemu mam głosować na populistycznych krzykaczy opierających swój program na nierealnych i oderwanych od rzeczywistości założeniach?

P.S. Sebkad: samorząd nie jest od tego by budować kina czy supermarkety. Jeśli jest faktyczna potrzeba danego rynku i jest to opłacalne, powstawanie takich obiektów odbywa się dzięki prywatnym inwestorom. Zupełnym przeciwieństwem jest właśnie np komunikacja miejska, która po prostu nie może działać "wolnorynkowo". Gdyby przedsiębiorstwa komunikacyjne w miastach miały się same finansować, bilet normalny zamiast 3 zł kosztowałby 8 zł, a autobusy kursowałyby tylko wtedy gdy się to opłaca.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:15:16
Lew
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Cytat z "Ingo": (Link »)
Cytat z "sebkad": (Link »)
od lat nie możemy się doprosić o kino, które by się zwróciło w mgnieniu oka.


Wladza i publiczne pieniądze służą do realizowania przedsiewziec potrzebnych ale NIEOPLACALNYCH jak np. komunikacja miejska, oswietlenie ulic czy organy scigania


Nikt nie mówił, że tak nie jest. Tutaj raczej chodzi o nierozsądne dysponowanie pieniędzmi które miasto otrzymuje i marnowaniem ich. Np. najnowszy klip który reklamuje 10lecie w UE, kosztował 5-7 milionów :) Za co? Nie wiadomo, oprócz tego, że opłacano "wykorzystanie twarzy" ludzi w spocie, co wydaje mi się porządnym nagięciem sprawy.



Czy w ogóle zadales sobie trud sprawdzenia ile kosztował ten (bardzo dobry, swoją drogą) klip? Otóż kosztował ok. 450 tysięcy z czego według szacunków ludzi z branży ok. połowa na klip a druga na prawa do piosenki.
Koszt emisji klipu w TVP wyniósł ok. 6mln i są to zapewne kwoty rynkowe.
A jeśli nie rozumiesz celu produkcji i emisji tego klipu to bardzo mi przykro ale jestem zbyt nieparlamentarny aby kontynuować temat

Ryan - szacunek mój do Ciebie stale rośnie
Masz mój głos za dwa tygodnie ;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-2
(+0|-2)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:24:36
Tygrys sumatrzański
Anthro
@Gravedigger, to lekarze byli tacy dobrzy, nie system :) System działa, ale może być lepszy niż aktualnie jest. Ważne by był wybór i konkurencja.

@Ingo, nie, nie rozumiem po co robić taki klip z pieniędzy podatników, on tylko zwiększa zadłużenie które dzięki wychwalanej UE w klipie, wzrosło jeszcze bardziej w ostatnich 10 latach. Nie, nie rozumiem czemu dawać uczniom podręczniki które, jeśli obliczyć po kosztach inwestycji podanych oficjalnie, kosztują ponad 130 zł za jeden. Co roku, dla każdego ucznia. Z pieniędzy podatników. Nie, nie rozumiem czemu wszyscy chcą być w unii przy stratach dla polski bliskich 400-500 miliardów. Nie potrafię tego zaakceptować jak inni, bo to jest irracjonalne i nieodpowiednie dla naszego kraju jak i dla każdego obywatela.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:27:56
Lew
[EDIT: post napisany przed przeczytaniu ostatnich długich postów Grave'a i Xano, bo ich po prostu nie zauważyłem]

"Stratami dla Polski" nazywasz zapewne zysk zagranicznych koncernów w Polsce, które "wyprowadzane" są za granicę?

Najlepiej zabrać tym wrednym bogatym Niemcom czy innym Żydom i zysk rozdzielić między Prawdziwych Polaków. Czy nie rozumiesz, że jeśli ktoś robi biznes to po to aby na nim zarabiać i nie ma nic dziwnego, że sporą część zysku inkasuje spółka-matka? Nie rozumiesz, że czym więcej pieniędzy będą mogli u nas zarobić to tym chętniej będą w Polsce inwestować? Jeśli to nazywasz startami to dolicz do tych "strat" wszystkie wypłacane przez te koncerny pensje, dodaj środki wydawane w Polsce na zaopatrzenie (w energię, surowce, półprodukty itd. itp.), płacone podatki, działania na rzecz społeczności, wkład w badania i rozwój itd. itp.
Jak strasznie trzeba być zaślepionym i nie ogarniać rzeczywistości aby wygadywać takie bzdury? Dobra rada - zacznij czytać coś więcej niż nagłówki Faktu

Tak jak pisałem wcześniej - tematu klipu kontynuować nie będę, bo widzę że mam do czynienia z człowiekiem, który ma w głębokim poważaniu celebracje ważnych wydarzeń i rocznic. No chyba, że jakieś XIX wieczne klęski powstańcze, to na pewno uwielbiasz!

(kiedy dostanę warna za wywoływanie kłótni i celowe prowokowanie?)
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.05.2014 18:34:07
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:38:22
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
"Stratami dla Polski" nazywasz zysk zagranicznych koncernów w Polsce?
To do tych "strat" dodaj jeszcze wszystkie wypłacane przez te koncerny pensje, dodaj środki wydawane w Polsce na zaopatrzenie (w energię, surowce, półprodukty itd. itp.), płacone podatki i działania na rzecz społeczności.

Tak jak pisałem wcześniej - tematu klipu kontynuować nie będę, bo widzę że mam do czynienia z człowiekiem, który ma w głębokim poważaniu celebracje ważnych wydarzeń i rocznic. No chyba, że jakieś XIX wieczne klęski powstańcze, to na pewno uwielbiasz!


Te dane dotyczyły relacji zysków i strat dołączenia do Unii. Gdyby Polska zamiast dołączyć do Unii była w posiadaniu tych 500 miliardów, koncerny zagraniczne, by nie płaciły polakom wypłat? Nie byłoby działań na rzecz społeczności? Nie byłyby płacone podatki? Byłoby wręcz odwrotnie i jeśli pieniądze byłyby dobrze wykorzystane, byłoby lepiej niż teraz.

Cytat z "Ingo": (Link »)

bo widzę że mam do czynienia z człowiekiem, który ma w głębokim poważaniu celebracje ważnych wydarzeń i rocznic. No chyba, że jakieś XIX wieczne klęski powstańcze, to na pewno uwielbiasz!


Ad hominem ( https://yourlogicalfallac...ographic_A3.pdf ) , a do tego nigdzie nie napisałem, że mam coś w poważaniu :)
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:39:23
Niedźwiedź brunatny
Zwierzę
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Mogę się wypowiadać tylko we własnym imieniu, opierając się na własnych doświadczeniach z publiczną służbą zdrowia. Jestem jej ogromnie wdzięczny i jestem pełen podziwu, że za te 300 zł miesięcznie mam zapewnioną opiekę medyczną na tak wysokim poziomie. Gdy miałem otwarte złamanie nogi już po 2 godzinach od wypadku miałem operację osteosyntezy metodą ZESPOL, kiedy standardową procedurą medyczną jest nastawienie kości, gips i 3 miesiące na wyciągu, potem kolejne 9 w gipsie i długa rehabilitacja. Dzięki temu leczeniu, ciągle w ramach NFZ, ze szpitala wyszedłem po 2 dniach, po 3 tygodniach nie miałem już szyny gipsowej i mogłem chodzić, a po trzech miesiącach chodziłem już bez kul. Po wyjęciu metalowych śrub nie potrzebowałem nawet rehabilitacji, bo kończyna zachowała niemal pełną sprawność i ruchomość przez okres leczenia.


Widać doświadczenia ze służbą zdrowia są rózne, moja mama musiałaby czekać kilka miesięcy na wstawienie endoprotezy kolana, w stanie w którym sprawiało jej to wielki ból i prawie uniemożliwiało chodzenie. Na szczęście prywatnie, już kilka dni po wizycie u lekarza miała przeprowadzoną operację i dość szybko wróciła do domu, długo chodziła o kulach ale wszystko jest dobrze. Te 300 zł wydane na prywatne ubezpieczenie mogłoby być tylko lepsze moim zdaniem.

Cytat z "gravedigger": (Link »)
Zupełnym przeciwieństwem jest właśnie np komunikacja miejska, która po prostu nie może działać "wolnorynkowo". Gdyby przedsiębiorstwa komunikacyjne w miastach miały się same finansować, bilet normalny zamiast 3 zł kosztowałby 8 zł, a autobusy kursowałyby tylko wtedy gdy się to opłaca.


Nie mam pojęcia skąd takie przekonanie, prywatna komunikacja miejska w wielu miastach za granicą działa bardzo dobrze i wcale nie drogo, to samo dotyczy prywatnej komunikacji międzymiastowej która nawet w polsce pokazuje ze pieniądze jakie wydajemy na bilet są porównywalne (a często bilety są tańsze), przy dobrej jakości usług.
Give me Liberty or give me Death!

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:46:43
Lew
Gdybyśmy nie weszli do UE to pies z kulawą nogą by u nas nie zainwestował.
A saldo wpłat / wypłat z budżetu unijnego do Polski jest niekwestionowanie na naszą korzyść. Przestań bredzić proszę.

Z tego co pamiętam Jego Oświeconość Korwin ostatnio też narzekał i mówił, że kosztem bycia w UE jest dopasowywanie zakładów pracy w Polsce (coś tam o skośnych parapetach w rzeźniach było) do europejskich standardów. Całe to gadanie o "irracjonalnych zarządzeniach, normach i wymogach" - rzygać mi się chce.
Dzięki standaryzacji, wprowadzaniu mechanizmów poprawy jakości, bezpieczeństwa żywności i norm dotyczących produkcji rolniczej Polska stała się jednym z największych eksporterów żywności. Jesteśmy największym na świecie producentem malin i jabłek. Polskie towary są tak dobre i tak tanie, że nawet koledzy Czesi (nie mówiąc już o Rosji) wywołują z nami wojny celne i sanitarne ponieważ ich obywatele wolą nasze produkty przez co ich gospodarka ma problemy. Stajemy się potęgą.
Ale najlepiej być prawicowcem, wykorzystać potęgę jaką Polsce dała UE aby się z niej wycofać "bo tak dobrze sobie sami poradzimy". Bullshit. Polska przez setki lat sobie nie potrafiła poradzić. Ostatnio reakcją na to było wejście do UE, poprzednio- rozbiory.


Cytat z "Eryk": (Link »)

Cytat z "gravedigger": (Link »)
Zupełnym przeciwieństwem jest właśnie np komunikacja miejska, która po prostu nie może działać "wolnorynkowo". Gdyby przedsiębiorstwa komunikacyjne w miastach miały się same finansować, bilet normalny zamiast 3 zł kosztowałby 8 zł, a autobusy kursowałyby tylko wtedy gdy się to opłaca.


Nie mam pojęcia skąd takie przekonanie, prywatna komunikacja miejska w wielu miastach za granicą działa bardzo dobrze i wcale nie drogo, to samo dotyczy prywatnej komunikacji międzymiastowej która nawet w polsce pokazuje ze pieniądze jakie wydajemy na bilet są porównywalne (a często bilety są tańsze), przy dobrej jakości usług.


A gdzie, przepraszam bardzo, samorządy nie dopłacają do komunikacji miejskiej?

Poza tym - za 300zł ubezpieczenia prywatnego pokrywającego to co NFZ nie kupisz. Nawet w sytuacji gdy firmy ubezpieczeniowe zabijają się o klienta bo przecież każdy ma już ubezpieczenie państwowe. Na wolnym rynku ubezpieczenie zdrowotne kosztowałoby kilka tysięcy złotych miesięcznie (na początek; dobry przykład USA). Ubezpieczone byłoby 10% społeczeństwa, reszta gniła w przytułkach w wieloletnich kolejkach do byle jakiego znachora, który zgodzi się za darmo coś zrobić.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.05.2014 18:52:53
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:47:45
Cytat z "Xanoxis": (Link »)


Te dane dotyczyły relacji zysków i strat dołączenia do Unii. Gdyby Polska zamiast dołączyć do Unii była w posiadaniu tych 500 miliardów, koncerny zagraniczne, by nie płaciły polakom wypłat?


Powinno byc inne pytanie - Gdyby Polska nie dolaczyla do Unii to czy te zagraniczne koncerny zostalyby w kraju? Tutaj sprawe postawiono jasno - w momencie jak UK wychodzi z EU, to wszystkie miedzynarodowe koncenry juz zapowiedzialy, ze opuszcza kraj (lacznie z London City) bo nie bedzie im sie oplacalo zostac. W Polsce sytuacja by wygladala chyba podobnie.

PS
W 2012 Polska dostawala najwiecej z calej EU wiec... chyba nie ma na nich co narzekac ;)
http://www.theguardian.co...-european-union
Ostatnio edytowany przez Bloodshot dnia 15.05.2014 18:49:18

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:52:00
Lew
Bloodshot - jedna poprawka - koncerny by nas nie "opuściły" ale nigdy do nas nie weszły. Nie mam akurat dokładnych danych ale podejrzewam, ze jakieś 80% napływu zagranicznego kapitału do Polski to lata po wejściu do UE
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:57:36
Niedźwiedź brunatny
Zwierzę
Cytat z "Bloodshot": (Link »)
Powinno byc inne pytanie - Gdyby Polska nie dolaczyla do Unii to czy te zagraniczne koncerny zostalyby w kraju? Tutaj sprawe postawiono jasno - w momencie jak UK wychodzi z EU, to wszystkie miedzynarodowe koncenry juz zapowiedzialy, ze opuszcza kraj (lacznie z London City) bo nie bedzie im sie oplacalo zostac. W Polsce sytuacja by wygladala chyba podobnie.


Niby tak, ale te koncerny wycofałyby się bo unia przestałaby sprowadzać ich produkty dlatego że prawnie nie spełniałyby określonych norm (które w większości wypadków są nakładane bez rzeczywistej potrzeby), nawet jeżeli poszczególne kraje członkowskie dalej chciałyby je sprowadzać (lub raczej prywatne przedsiębiorstwa w tych krajach). Przestrzeganie norm to jedyny sposób by handlować w uni i prawdą jest że pomogło to nam się rozwinąć, ale bez norm unijnych miałoby to miejsce tak czy inaczej.
Ostatnio edytowany przez Eryk dnia 15.05.2014 18:58:51
Give me Liberty or give me Death!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 18:58:44
Lew
Czyli jak? Partnerstwo z Rosją? Kto byłby odbiorcą naszych produktów?
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:01:43
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Gdybyśmy nie weszli do UE to pies z kulawą nogą by u nas nie zainwestował.

Skąd takie przekonanie? Jeśli zaniżyłoby się podatki Polska stałaby się rajem podatkowym i wiele koncernów byłaby chętna inwestować tutaj. Przynajmniej takie plany miał KNP :)

Cytat z "Ingo": (Link »)
A saldo wpłat / wypłat z budżetu unijnego do Polski jest niekwestionowanie na naszą korzyść. Przestań bredzić proszę.


Napisałem, że dochodziły do tego straty ze względu na dodatkową biurokrację, organizację i koszty unijnych regulacji.

Co do unijnych standardów, polskie wędliny miały wyższe standardy niż unijne od lat, ale unia wymagała swoich i musieli zaniżyć, bo im się nie opłacało.

Kto powiedział, że przez ostatnie setki lat były dobre rządy? Wcześniejsze porażki Polski są przykładem, że prawica sobie nie poradzi? Błagam.

Ubezpieczenie a leczenie prywatnie to różne sprawy. I skoro byłaby konkurencja, byłyby różne oferty ubezpieczeń, także dla przeciętnego polaka.
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 15.05.2014 19:02:43
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:04:45
Niedźwiedź brunatny
Zwierzę
Cytat z "Ingo": (Link »)
Czyli jak? Partnerstwo z Rosją? Kto byłby odbiorcą naszych produktów?


Powinniśmy zostać w uni bo same założenia u jej podstaw (między innymi swobodny przepływ towarów i ludzi) są dobre. Chodzi o to by działać w niej tak by nie pozwolić by unia, pomimo całego dobra jakie zrobiła do tej pory, wprowadziła regulacje które zabiją pewne gałęzie gospodarki i spowodują koniec końców więcej strat niż korzyści.
Give me Liberty or give me Death!

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:06:51
Lew
@Xano

Skąd takie przekonanie? Ukraina nie jest w UE.
Dziękuję, nic więcej w tym temacie.

"Raje podatkowe" sprawdzają się tylko w malutkich państewkach (Luxemburg, Monte Carlo, Seszele itd.)
Rozumiesz chyba, że inaczej działa państwo wielkości Polski a inaczej wielkości Czech czy Cypru?
Tak samo jak inaczej działa małe, prywatne przedsiębiorstwo a inaczej wielka korporacja
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.05.2014 19:07:22
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+2|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:21:51
Wilczek
Anthro
Raje podatkowe nie sprzyjaja inwestycjom tylko praniu brudnych pieniedzy i innych nielegalnych dzialan. W takich panstwach inwestuja conajwyzej banki i nikt wiecej.

Mam jedno pytanie bo nie moge tego zrozumiec. Jesli ktos oddaje niewazny glos to po co szedl glosowac? Przeciez i tak to nic nie da.
Chyba wladze i samorzady maja w dupie takie glosy, a itak osoby tak glosujace jeszcze traca czas na wyjscie z domu. To juz nie lepiej faktycznie na kogos zaglosowac? Na osobe ktora chociaz troche do siebie przekonala?
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:28:28
Angora Turecka
Anthro
Wracając do tematu czy głosuje czy nie, a jak tak to na co - nie wiem na co, bo żadna z opcji nie jest idealna a ostatnio ciężko mi stwierdzić, co jest najmniejszym złem.

Pamiętać trzeba jednak, że wiele z powyższych tematów dotyczą polityki lokalnej danego państwa = Polski. Podczas gdy praca Parlamentu Europejskiego owszem wpływa wyraźnie na lokalne decyzje (choćby z racji tego ile funduszy jest przydzielonych na rozwój danym państwom i na co), ale nie definiuje np. tego czy w Polsce ZUS będzie istniał czy nie, jak będzie wyglądał model szkolnictwa czy jakie nakłady będą przydzielane na służbę zdrowia.

Obecnie jest spory front (nie tylko w Polsce) eurosceptyków, którzy mają nadzieję nieco "rozwalić" Unię od środka. Nie należę do eurohurraoptymistów, nie mniej mam świadomość tego jak wyglądała Polska w latach 90-tych a jak wygląda dziś, i nie wątpliwym jest dla mnie że bez pomocy UE nie bylibyśmy dziś tak daleko (chodzi choćby o sam fakt ile inwestycji zostało zrealizowanych przez ostatnią dekadę za pieniądze z Unii).

Wprowadzanie więc "nowych twarzy" do PE wydaje mi się zbędnym trudem o ile mamy tam już parlamentarzystów którzy wykazują się aktywnością (przeciwne zdanie mam o naszych parlamentarzystach, którzy Sejmie/Senacie formułują trochę zastygły beton polityczny). A tak się składa że mam jednego swojego kandydata którego obserwuje, jak chodzi o Okręg Małopolski, i mając jakiś wgląd na to co robi i jaką efektywnością wykazuje się w PE, to pewnie na niego oddam mój głos, choć nie jest to jest przesądzone.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:29:50
Lew
@DarkHunter

Wręcz przeciwnie

Tak jak w pierwszym poście napisałem - kto nie głosuje ten trąda ale oddanie nieważnego głosu to jedyny sposób sprzeciwu przeciwko wszystkich reprezentantom i systemowi wyborczemu jako takiemu. Wyobraź sobie, co by było gdyby frekwencja wynosiła ok. 90% a 45% głosów byłoby nieważnych. Zmusiłoby to do ogólnonarodowej dyskusji i mogłoby być prawdziwym zaczątkiem zmianSpoiler: , które prawicowcy chcą mieć od zaraz. Chciejstwo - jedna z najgorszych cech.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.05.2014 19:34:17
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:34:15
Niedźwiedź brunatny
Zwierzę
Cytat z "Ingo": (Link »)
A gdzie, przepraszam bardzo, samorządy nie dopłacają do komunikacji miejskiej?

Poza tym - za 300zł ubezpieczenia prywatnego pokrywającego to co NFZ nie kupisz. Nawet w sytuacji gdy firmy ubezpieczeniowe zabijają się o klienta bo przecież każdy ma już ubezpieczenie państwowe. Na wolnym rynku ubezpieczenie zdrowotne kosztowałoby kilka tysięcy złotych miesięcznie (na początek; dobry przykład USA). Ubezpieczone byłoby 10% społeczeństwa, reszta gniła w przytułkach w wieloletnich kolejkach do byle jakiego znachora, który zgodzi się za darmo coś zrobić.


http://mises.org/freemarket_detail.aspx?control=69 - Całkiem ciekawe rozważania związane z transportem publicznym, może dadzą jakieś pojęcie co sądzi druga strona (bez retoryki korwinowskiej :P). A co do służby zdrowia, nie wiem skąd przeświadczenie o gniciu w przytułkach i braku pomocy, właśnie przykład USA gdzie nie dzieją się takie rzeczy (nie jest tam idealnie ale ludzie umierający pod dzwiami szpitali nie są czymś na porządku dziennym). Problem drogiej pomocy medycznej zaczyna się wtedy kiedy jest ona opłacana przez państwo i szpitale sztucznie podnoszą jej ceny bo państwo i tak zapłaci, to sztuczne podnoszenie cen powoduje że prywatne ubezpieczenie wydaje się teraz takie drogie, istnienie obu rozwiązań obok siebie wprowadza ten chaos (widoczny w niektórych stanach, dzięki obamacare które dużo namieszało).

Nie wszyscy wyborcy KNP są fanatykami osoby Korwina, ani nie chcą natychmiastowych zmian, ludzie są różni a wrzucanie ich do jednego worka z powodu paru krzyakczy jest błędem.
Ostatnio edytowany przez Eryk dnia 15.05.2014 19:38:44
Give me Liberty or give me Death!

0
(+1|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:40:22
Lew
W USA Szpitale podnoszą ceny a ubezpieczyciele stawki. Wiesz ile kosztuje tanie [sic!] badanie rezonansem magnetycznym w charytatywnej [sic!] organizacji w USA? 3 tysiące dolarów. Normalnie jest to ok. 5-6 tysięcy. Wiesz ile kosztuje przeszczep wątroby (bo się, nie daj Boże grzybami zatrułeś)? Jakieś 250 tysięcy. Nie mówiąc o kosztach przygotowania (300 tysięcy) i rekonwalescencji (500 tysięcy).

Zapewne potrafisz wyczuć związek braku państwowej opieki zdrowotnej a pozwami sądowymi wszystkich o wszystko w Stanach? USA zrobiły sobie biznes z opieki zdrowotnej i obudzili się w kraju z najdroższymi i najbardziej skomplikowanymi ubezpieczeniami zdrowotnymi na świecie.
I w końcu wybrali Obamę i jego "Obama Care".

Ludzie coraz bardziej rozumieją, że najwyższą wartością jest człowiek i jego niezbywalne prawa. Zauważ, że państwa które przeszły okrucieństwa II Wojny Światowej są teraz liderami rozwoju idei społeczeństwa pokoju, dobrobytu i wolności.

Czysty kapitalizm proponowany przez Korwina przerabiano w XIX wieku i doprowadziło to do dwóch wojen światowych.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 15.05.2014 19:43:33
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 19:52:50
Niedźwiedź brunatny
Zwierzę
W jaki sposób kapitalizm doprowadził do dwóch wojen światowych? Może czegoś nie wiem, oświeć mnie. Kapitalizm wolnorynkowy a faszyzm to dwie zupełnie różnie rzeczy i jako zwolennik tego pierwszego nie widzę w jaki sposób miałbym nagle przyczynić się do eksterminacji na tle rasy czy pochodzenia i inwazji na sąsiednie kraje.
Give me Liberty or give me Death!

-1
(+0|-1)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 20:00:28
Tygrys sumatrzański
Anthro
@Ingo, prawica nie dąży do wojen, zatracenia wartości człowieka ani podwyższenia cen leczenia, lub czegokolwiek podobnego. Dąży do wolności człowieka i zrównoważonego rozwoju gospodarczego, obniżenia biurokracji i zmniejszenia korupcji w rządze. I wiele innych mniejszych spraw, jak brak możliwości korzystania z pieniędzy podatników do promowania własnej partii podczas wyborów. Co jest aktualnie absurdem, że tak można.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 20:39:20
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Wyobraź sobie, co by było gdyby frekwencja wynosiła ok. 90% a 45% głosów byłoby nieważnych.


Obawiam się, że partia zwycięska przy okazji napędzania swojego PR-u wrzucałaby do jednego wora głosy nieważne z głosami nieoddanymi, i nadal chwaliłaby się że "zaufało jej 30% Polaków". Choć tak naprawdę jej poparcie utrzymało się na poziomie mniej więcej 12-13% :D

Cytat z "Ingo": (Link »)
Czysty kapitalizm proponowany przez Korwina przerabiano w XIX wieku i doprowadziło to do dwóch wojen światowych.


Do pierwszej wojny światowej doprowadziła rywalizacja o dominację w Europie i koloniach, ale prowadzona przez mocarstwa, a nie przez przedsiębiorców. Do drugiej wojny światowej doprowadziła agresywna polityka zagraniczna Hitlera i Stalina, którzy - uwierz mi - również nie byli wzorowymi kapitalistami. xd

W dodatku do II WŚ USA przystąpiło dopiero wtedy, gdy zaczęli im zawadzać Japończycy na Pacyfiku. A przez cały czas panował tam kapitalizm. ;)
Hvað segir tófa?...

8
(+8|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 21:07:12
Wilk
Anthro
Polityka... temat - dynamit ;]

Mam takie wrażenie, że zawsze rzucamy się w wir takiej dyskusji z nastawieniem na to, że przyjemnie będzie kogoś rozszarpać.

Przyjemnie to by było samemu się zastanowić która wizja nam odpowiada i czy jest możliwa do zrealizowania. W tej dyskusji przynajmniej pozostańmy przy faktach - wybór między socjalizmem a kapitalizmem nie oznacza wyboru między DARMOWE, a PŁATNE. To jest wybór formy zapłaty i komu zapłacimy; między zrzucaniem odpowiedzialności za siebie na całe społeczeństwo, a przyjęciem jej na siebie. I tak jak rozumiem część postulatów środowisk lewicowych, rozumiem też i zgadzam się z tymi prawicowymi. Bliska mi jest obyczajowość i ideologia demokratyczna, ale też uważam, że ekonomiczna myśl prawicy bije na głowę tę lewicową.

Socjalizm na dłuższą metę nie jest w stanie egzystować, bo zjadamy sami siebie. Największy rozwój w historii mieliśmy zawsze, kiedy na świecie panował w gospodarce nurt kapitalistyczny, a wcześniej nurty, z których on wyewoluował. Jeżeli uznamy, że każdy powinien mieć po równo tylko dlatego że oddycha, to kładziemy zaprzeczenie wszelkim próbom wybijania się ponad przeciętność. To robili komuniści w ZSRR, teraz w znacznej mierze wtórują temu ci panowie z Komisji Europejskiej i większość posłów Parlamentu Europejskiego. A kapitalistyczne Chiny tylko oblizują się na ten widok, bo zbliża się kolej ich supremacji. Już teraz są największym wierzycielem Stanów Zjednoczonych.

Upadek zachodniej cywilizacji, który z takim przejęciem głosi Korwin to nic innego jak powolny rozkład społeczeństwa zadowolonego z siebie i przekonanego, że wszystko jakoś samo się ułoży i będzie dobrze. Czy KNP jest oderwane od rzeczywistości? Mam nadzieję. Bo w tej rzeczywistości do jakiej Europa podryfowała wystarczy pierdnięcie Putina i już wszyscy wybałuszamy oczy ze strachu, żeby nie było wojny. Oddanie odrobiny wolności w zamian za "bezpieczeństwo" sprawi, że powoli ten mechanizm psychologiczny nam się wkręci w mózg. I potem chętnie oddamy jeszcze trochę więcej. A dalej jest tylko gorzej i gorzej, bo nie wolno Nam już zjeść tradycyjnie wędzonej wędliny. Ja nie mogę iść sobie bez recepty kupić leku na nadciśnienie, bo jestem idiotą i bez tego świstka kupię 100 opakowań i się tym zabiję. Wkracza absurd i nagle jesteśmy w pełni uzależnieni od kogoś, zupełnie niesamodzielni i przerażeni myślą, że w pewnym momencie życia może nam się zrobić niewygodnie z jakiegoś powodu. Płacimy ogromną cenę, żeby uniknąć cierpienia i wskutek tego całe to życie jest cierpieniem bo się skręcamy na samą myśl, że coś mogłoby pójść nie tak jak to przewidzieliśmy i biegniemy po pomoc, zamiast wycisnąć z tej przysłowiowej cytryny lemoniadę.

Całkowita wolność i mega zminimalizowanie roli państwa pewnie nie jest możliwe. Nie chcę też przemycać takiej myśli, że socjalizm tłamsi do cna wszelki postęp, ale fakt, że niesamowicie go utrudnia i rzuca kłody pod nogi. Natomiast lewica słusznie troszczy się o wolność człowieka do decydowania o jego wierzeniach, o strukturze jego rodziny. Nie wiem czy zawsze te dobre intencje prowadzą do dobrych wyników. Jednak ważny jest nie tylko szeroki zakres możliwości i łatwy wstęp na głębokie wody dla odważnych, ale też świadomość że mamy wsparcie. Że jak się przewrócę, to się podniosę i pójdę dalej. A jak nie, to że mogę sobie trochę poleżeć zanim to zrobię. I z lewej i z prawej coś dobrego. I coś złego także. Problem jest taki, że każdy tylko ciągnie w swoją stronę i cała ta struktura jest chwiejna. Nie ma balansu między nimi. Potrzebna jest ideologiczna równowaga, to już Arystoteles o tym mówił chyba kiedyś.

Może to nic odkrywczego co napisałem, może komuś się wyda politycznie poprawne, trudno. I tak te wybory dotyczą organu Unii, który nawet nie ma inicjatywy ustawodawczej. Ja generalnie oddam głos na KNP. Na PO już głosowałem kilka razy, wystarczy. Mamy samych socjalistów, albo pobożnych socjalistów u władzy w tym kraju i tam, w Brukseli. Czas wprowadzić trochę równowagi. I nie ukrywam, że z zainteresowaniem będę śledził co się stanie w razie dobrego wyniku KNP. Bardziej niż wielka ideologiczna wojna to dla mnie taki eksperyment na żywym organizmie. Wstrzyknijmy trochę tego i zobaczmy co się stanie ;]

5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 21:36:12
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Eryk": (Link »)
Problem drogiej pomocy medycznej zaczyna się wtedy kiedy jest ona opłacana przez państwo i szpitale sztucznie podnoszą jej ceny bo państwo i tak zapłaci, to sztuczne podnoszenie cen powoduje że prywatne ubezpieczenie wydaje się teraz takie drogie, istnienie obu rozwiązań obok siebie wprowadza ten chaos (widoczny w niektórych stanach, dzięki obamacare które dużo namieszało).


U nas akurat jest na odwrót, większość świadczeń jest niedoszacowana, a ilość finansowanych przez NFZ świadczeń na dany rok wyczytywana jest w centrali ze szklanej kuli. Szpital jako placówka ma związane ręce, bo nie ma prawa pobierać opłat od osób fizycznych, a dodatkowo nie może związać się kontraktem z innym płatnikiem (NFZ ma monopol). Dlatego szpitale padają, a NFZ stoi :p.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456...11>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane