Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1234567...11>>


6
(+6|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 21:52:14
Snow Leopold
Anthro
Boże kochany, jaki ja się czuję głupi czytając ten temat. :(

A przyznawszy się do mojej ignorancji i strasznie źle się z nią czując, zapytam tych bardziej ogarniętych: Macie jakieś dobre strony/opracowania/książki, które w prosty, ale to naprawdę prosty (mówimy tu o poziomie złotej rybki z porażeniem mózgowym) omawiałyby podstawowe zagadnienia polityczno-ekonomiczno-społeczne? Chciałem zadać takie pytanie już w temacie o funduszach emerytalnych, ale wstydziłem się zapytać, bojąc się, że zostanę wyśmiany, że taki stary chłop, a nawet dobrze lewicy i prawicy nie rozróżnia. :( Można wysyłać na priv, można tutaj.
Ostatnio edytowany przez Shellac dnia 15.05.2014 22:07:09
Stoimy sobie na ratuszu i czekamy na tramwaj c'nie? I widzimy, że nasze mordy stoją, no to witamy się jowialnie, no bo ♥♥♥♥♥, nasze ziomeczki, mordy, fizys te same i ♥♥♥♥, drzemy się jak ludzie pierwotni, bo radość ze spotkania mordy to żywioł, któremu ulec nie sposób. Nic by nam w tej komunii radości nie przeszkadzało, gdyby nie jakiś smutas, ból istnienia i niewiele ponadto, klepie w ten swój telefon, pewnie, że mu nie pasuje nasze być może nieco nad wyraz uzewnętrzniane nasze ukontentowanie. ♥♥♥♥♥♥.

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 22:26:53
gryf
PERMABAN
Cytat z "Shellac": (Link »)
Boże kochany, jaki ja się czuję głupi czytając ten temat. :(

A przyznawszy się do mojej ignorancji i strasznie źle się z nią czując, zapytam tych bardziej ogarniętych: Macie jakieś dobre strony/opracowania/książki, które w prosty, ale to naprawdę prosty (mówimy tu o poziomie złotej rybki z porażeniem mózgowym) omawiałyby podstawowe zagadnienia polityczno-ekonomiczno-społeczne? Chciałem zadać takie pytanie już w temacie o funduszach emerytalnych, ale wstydziłem się zapytać, bojąc się, że zostanę wyśmiany, że taki stary chłop, a nawet dobrze lewicy i prawicy nie rozróżnia. :( Można wysyłać na priv, można tutaj.


Podręcznik wiedzy o społeczeństwie dla szkół średnich?
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 15.05.2014 23:50:23
Kangur
Anthro
Cytat z "Mar": (Link »)


Podręcznik wiedzy o społeczeństwie dla szkół średnich?


A potem i tak zostaniesz zbluzgany w internecie w stylu "ooo debil, partia X to nie lewica tylko centro-prawicowi anarcho-liberało-socjaliści"(przykład zmyślony obviously)
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 15.05.2014 23:50:50

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 0:32:10
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Shellac": (Link »)
Chciałem zadać takie pytanie już w temacie o funduszach emerytalnych


Zapomnij. ZUS nie gwarantuje niczego, a jak gwarantuje to groszowe sumy które w dodatku nie są najczęściej rozpatrywane z perspektywy czasu i inflacji. Fundusze inwestycyjne nie dają również gwarancji dużego zwrotu z inwestycji ale mają dwie duże zalety 1) można się z nich wycofać 2) w przypadku śmierci pozwalają na przekazanie pozostałych środków rodzinie (ZUS nie pozwala tylko pochłania wszystko). Co do funduszy - długoterminowe oczywiście. Lokaty różnego rodzaju obecnie nie są na topie tj. maksymalnie co można dostać to ~3-4% co pokrywa się z średnią stopą inflacji za ubiegły rok (co nie oznacza że nie warto! w przeciwnym razie średnio rocznie inflacja zjada 4% oszczędności z definicji). No i ten procent z lokat to oczywiści przed podatkiem belki. Do tego dochodzi jeszcze ostrzejsza zabawa na giełdzie (krótkoterminowo - akcje), ew forex i rynki walutowe (tu też wahnięcia są małe i raczej robi się dużo operacji, bardzo dużo). W obu przypadkach trzeba jednak już trochę się interesować. Sensowną formą funduszu jest inwestycja w nieruchomość, mieszkanie przykładowo, które w przyszłości będzie wynajmowane i przynosić będzie zysk (ceny gruntu nie rosną, mieszkań zależy, kosztów wynajmu rosną dostosowując się do rynku i inflacji oczywiście). No i bieżące oszczędzanie - nic lepiej nie zadziała.

(koniec off-topu ;) )
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 9:48:07
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
W Polsce do wyboru nie mamy rzeczywistej, czystej prawicy. Nasza transformacja ustrojowa mocno wykrzywiła te pojęcia.

PiS który próbuje się kreować na partię prawicową jest w rzeczywistości partią o lewicowych poglądach gospodarczych (miejscami bardziej lewicowych od SLD) oraz prawicowych poglądach społecznych.

PO które próbuje się kreować na partię liberalną w rzeczywistości jest partią lewicowo gospodarczo oraz ♥♥♥♥-wie-jaką społecznie (raz poglądy mają bardziej prawicowe, raz bardziej lewicowe).

SLD ma program gospodarczy na prawo od PiS oraz bardzo lewicowe społecznie.

PSL to partia z programem typowo komunistycznym :)

KNP to kuriozum prawicowe.

U nas nigdy nie powstał rzeczywisty podział prawica/lewica. Mamy tylko różne miksy. Pięknie Kazik to kiedyś podsumował:

Cytat:
Biurokracja od czasów upadku komuny rozrosła się trzykrotnie
z tą różnicą, że zamiast jednej stanowiska obsadzają cztery partie
robiące zasadniczo to samo w ramach jednego modelu
tak władza, korupcja i kłamstwa prowadzą najlepiej do celu
a różnica, że jedni mówią, że PRL była cool - a drudzy mówią, że nie
i że jedni mówią, że pewno Boga nie ma - a drudzy mówią, że jest
ale zasadniczo to jest jedna formacja nad wyraz pasożytnicza
takie dwie strony jednej chorągiewki tak tutaj zazwyczaj naliczam
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 16.05.2014 9:57:55
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 11:31:28
Lisica Ruda Północna
Anthro
Ryan - zgadza się, dobrze że ktoś to w końcu zauważył. :)

Generalnie byłbym raczej zwolennikiem poglądu, według którego tradycyjny podział prawica-lewica ssie, i o wiele bliższy prawdzie jest podział dwuosiowy, względem poglądów gospodarczych i społecznych, na prawicę, lewicę, libertarian i populistów. ;)



Fajny artykuł o możliwych przyczynach powstania takiego podziału jest np. tutaj: http://libertarianin.org/matematyka-polityczna/
Hvað segir tófa?...

2
(+2|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 11:38:58
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

Anonim
5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 12:03:19
Ciekawe, że kiedy ostatnio był duży temat o wyborach, to najczęściej deklarowaną partią był Ruch Palikota, teraz jest to KNP.
Dla mnie to sporo mówi o tym, jak głosują młodzi internauci i czym się kierują w swoich wyborach. Obie partie mają sporo wspólnego, choć nie w programie, lecz w stylu, a już szczególnie rzuca się to w oczy, gdy porówna się ich liderów, którzy zajmują bardzo ważną pozycję w ramach własnej partii, stanowiąc ich twarze. W końcu mówi się "głosować na Palikota" a nie "głosować na Twój Ruch", zaś cały KNP znikłoby gdzieś w niebycie prędko, gdyby nie przyciągające uwagę happeningi Korwina. Jeden i drugi zachowują się (piszę tu o Palikocie w 2011, gdy miał wiele atutów, które znikły po tym, jak wszedł do sejmu), jakby byli "ludźmi spoza systemu", tzn. starają się budować swoją pozycję na tym, że są jakoby nieskażeni polityką/układami etc. a tym samym mają zamiary czyszczenia politycznej stajni Augiasza. Co jest na szczęście bzdurą, a jeżeli nie jest i rzeczywiście zaczęliby się zachowywać po ewentualnym zdobyciu władzy jak Orban na Węgrzech, to miej nas boże w swojej opiecie:P. Na szczęście nam to nie grozi. Obaj są bezpośredni i mówią prosto z mostu tzw. "prawdę", cokolwiek to jest. Nie boją się przy tym uciekać do radyklanego, często obraźliwego słownictwa i przyciągających uwagę rekwizytów. Nie jest im trudno pomawiać i lżyć przeciwników politycznych. Lubią szokować poglądami i momentami trudno uwierzyć, że rzeczywiście sami w taki rzeczy wierzą. O ile wiadomo, że Palikot tak się ustawia, jak wiatr zawieje, to skrajność i zamordyzm Korwina sprawiają wrażenie całkiem szczerych, co jest naprawdę przerażające. I tak można tę analizę porównawczą dalej ciągnąć, a wynika z niej głównie to, że są to populiści, a młodzi ludzie są szczególnie podatni na ich metody :). Myślę, że Korwin nauczył się czegoś z nieoczekiwanego sukcesu Palikota sprzed 3 lat i że ma realną szansę wsadzić 3 - 4 osoby do parlamentu europejskiego. Na nudę pewnie narzekać nie będziemy.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 12:52:47
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
To co - http://www.politicalcompass.org/test i jedziemy?


Jedziemy.Mój wynik:

Economic Left/Right: 6.75
Social Libertarian/Authoritarian: -4.41

Czyli jestem na fioletowym kwadraciku między Libertarian, a Right. W sumie raczej się zgadza, choć podział trochę dziwacznie ustawiony.

Poza tym... trudny jest ten test. :D Głównie dlatego, że pytania są bardzo dziwne.
Jak dla mnie za dużo było "always" i "never", większość kwestii jest bardzo relatywnych i trudno jest powiedzieć czy się z nimi zgadzamy, czy też je odrzucamy. Wiele pytań jest też tendencyjnych, na zasadzie "co o tym sądzisz?", takie było pytanie np. o to czy dorabianie się fortun przez osoby manipulujące pieniędzmi i niepożyteczne dla społeczeństwa jest "regrettable" czy nie. Chociaż przecież możemy uważać pewną rzecz za moralnie negatywną, ale nie domagać się jej zakazu ;) Niektóre stwierdzenia również są niejednoznaczne, np. "society's support" - nie wiadomo czy oznacza to dobrowolną pomoc społeczeństwa, czy z podatków ;) Przez co trzeba było często zastanowić się co autor miał na myśli xD Pod tym względem bardzo dobrze było za to ułożone np. pytanie o aborcji.

Kilka pytań mnie zaskoczyło. Nie wiem na przykład co z polityką ma wspólnego sztuka abstrakcyjna, lub zajmowanie się czymś weselszym gdy jesteśmy zmartwieni. o.O Ale cóż, zawsze jakieś świeże spojrzenie na sprawę :D

Cytat z "Tymo": (Link »)
Co jest na szczęście bzdurą, a jeżeli nie jest i rzeczywiście zaczęliby się zachowywać po ewentualnym zdobyciu władzy jak Orban na Węgrzech, to miej nas boże w swojej opiecie.


Orban to nie tylko "hurr durr dajcie autonomię Węgrom z Zakarpacia" ;) Miał całkiem sporo rozsądnych pomysłów na gospodarkę, facet lubi odrzucać różne pomysły Unii które mogą skończyć się niekorzystnie dla Węgier, i z punktu widzenia Węgier jest to ok :D

Bardziej martwiłby mnie Jobbik, oni wprost krzyczą o powrocie do mapy Węgier sprzed traktatu w Trianon, a takie postulaty mogą skończyć się zwiększeniem nieufności do danego kraju ze strony sąsiadów (pamiętamy oburzenie Polaków na działania Eriki Steinbach).

Poza tym są tam osobnicy którzy wbrew wszelkim badaniom antropologicznym wywodzą pochodzenie Węgrów od Hunów, uważają islam za "ostatnią nadzieję dla Europy", albo najpierw grają rolę czołowych antysemitów tej partii a miesiąc później (po przypadkowym odkryciu swoich żydowskich korzeni) zapuszczają pejsy. Kabaret kabaretem, ale bez przesady.
Hvað segir tófa?...

Anonim
3
(+3|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 13:39:46
Cytat z "Sigrun": (Link »)


Orban to nie tylko "hurr durr dajcie autonomię Węgrom z Zakarpacia" ;) Miał całkiem sporo rozsądnych pomysłów na gospodarkę, facet lubi odrzucać różne pomysły Unii które mogą skończyć się niekorzystnie dla Węgier, i z punktu widzenia Węgier jest to ok :D

Bardziej martwiłby mnie Jobbik, oni wprost krzyczą o powrocie do mapy Węgier sprzed traktatu w Trianon, a takie postulaty mogą skończyć się zwiększeniem nieufności do danego kraju ze strony sąsiadów (pamiętamy oburzenie Polaków na działania Eriki Steinbach).

Poza tym są tam osobnicy którzy wbrew wszelkim badaniom antropologicznym wywodzą pochodzenie Węgrów od Hunów, uważają islam za "ostatnią nadzieję dla Europy", albo najpierw grają rolę czołowych antysemitów tej partii a miesiąc później (po przypadkowym odkryciu swoich żydowskich korzeni) zapuszczają pejsy. Kabaret kabaretem, ale bez przesady.


Z pomysłów Orbana pisałem pracę magisterską, także ten...:P
Obawiam się, że polityka Orbana jest dla Węgier ok jedynie w krótkim okresie, a i to niekoniecznie. W dłuższym okresie cieszyć będzie się Rosja. Orbanowi zdaje się, że z Budapesztu do Moskwy jest daleko, więc może sobie kosztem Unii poużywać, jakby zapomniał, jak skończyło się węgierskie powstanie 1848 roku. To żadne science - fiction :). W krótkim okresie te pomysły też się nie sprawdzają - pod względem politycznym, społecznym i gospodarczym. To niepokojące, jak łatwo Orban doprowadził do rozmontowania demokratycznego państwa prawa, wprowadził bokiem nową konstytucję i zrobił w balona węgierski trybunał konstytucyjny, który jeszcze jakoś starał się trzymać to wszystko w ryzach. Teraz Orban może praktycznie wszystko, jak pan we własnym księstewku, coraz bardziej dryfującym w stronę europejskiego marginesu. A owoców tych roszad wciąż nie widać - jak kryzys gospodarczy był, tak wciąż jest, populacja wciąż się kurczy, natomiast wielu uczciwych ludzi prawa i demokratów coraz mocniej odczuwa, że nikt ich tam nie chce. Dosłownie. Lista nieuczciwości rządzących jest długa. Teraz wybory Orban wygrał dlatego, że wprowadził ordynację wyborczą własnego pomysłu, pozmieniał granice okręgów wyborczych tak, żeby mu pasowało i dał prawo głosu Węgrom obywatelom państw ościennych, którzy mają siłą rzeczy skłonności prawicowe. Przyglądam się Węgrom uważnie od 2008 roku, kiedy spędziłem tam semestr studiów i bardzo mnie ciekawi, gdzie ten Obranowy wóz zajedzie. A Jobbik i jego sukces to rzecz warta osobnej analizy. To też mówi wiele o jakości tego społeczeństwa.
A jednak wierzę w projekt Europa, pomimo różnych prowincjonalnych, roszczeniowych szczekaczek. Dlaczego? Bo alternatywy dla zjednoczonej Europy już nie ma. Bez UE i NATO dokładnie to samo, przez co przechodzi Ukraina, spotkałoby Estonię, Litwę i Łotwę. Ludzie głosujące na anty -europejskie partię wyświadczają dużą przysługę jej wrogom. Bez tych struktur Rosja bez większego problemu mogłaby skłócać ze sobą małe państwa Europy Środkowo - Wschodniej dla własnej korzyści.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 13:41:38
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
U mnie jest tak:

Economic Left/Right: -1.88
Social Libertarian/Authoritarian: -4.46
Załącznik:
png  pcgraphpng.png (2.71 KB; 480x400 px)
389_5375f9725a337.png 480x400 px
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 13:43:08
Wilczek
Anthro
Economic Left/Right: -3.38
Social Libertarian/Authoritarian: 1.08

Delikatnie po lewej na górze ale raczej centrum. Zgadza się :D Chociaż zawsze mi sie wydawało że jeszcze troszkę bardziej ku górze powinienem się znajdować. Ogólnie Orban wydaje mi się, że jest człowiekiem, który pójdzie po trupach, aby zwiększyć potęgę Węgier. Czy to dobrze? Są jednak pewne granice, a on lubi je przekraczać.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 14:19:49
Smok Serwisowy
o xd


Milton Friedman moim nowym idolem xd

Economic Left/Right: 3.88
Social Libertarian/Authoritarian: -1.33
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 16.05.2014 14:40:31
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 14:25:31
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Tymo": (Link »)
Bez UE i NATO dokładnie to samo, przez co przechodzi Ukraina, spotkałoby Estonię, Litwę i Łotwę.


Dlatego uważam, że samo istnienie Unii Europejskiej nie jest złe. Jedynie wiele regulacji które są zbędne i szkodliwe dla gospodarek poszczególnych państw, oraz postępującą centralizację władzy w UE należałoby trochę uzdrowić (lub zaorać). Naciski Brukseli na legalizację rzeczy których pewne państwa nie chcą legalizować, i delegalizację tych których nie chcą delegalizować, uważam za spore nadużycie. Bez względu na to, czy ta legalizacja/delegalizacja jest sensowna :D

A popularność partii nacjonalistycznych (a więc i eurosceptycznych) jest nieprzypadkowa w krajach bałtyckich. Jeżeli mamy w kraju mniejszość protestującą przeciwko demontażowi pomników żołnierzy radzieckich, którzy mordowali pokolenie naszych dziadków z taką pasją że Hitler wydawał się zbawicielem, jeżeli ktoś domaga się obywatelstwa naszego kraju nie znając w ogóle naszego języka, to wzrost takich nastrojów jest zrozumiały. A UE też jest bardzo nastawiona na przestrzeganie praw mniejszości etnicznych i narodowych, więc nigdy nie wiadomo czy nas poprą czy nie :)

Tymo - co do Węgier, przyznaję że znałem sytuację dość pobieżnie. Po nieco wnikliwszej lekturze na temat tego kraju przyznaję ci rację. Odstraszanie zagranicznych inwestorów, manipulacja cenami usług energetycznych i "naprawianie" zastoju w gospodarce tanimi pożyczkami z banku centralnego to pierwsze rzeczy, które mnie zniesmaczyły. Chętnie poczytam więcej na temat rewelacji proponowanych przez pana O. xd
Hvað segir tófa?...

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 14:37:15
gronkowiec
Anthro
Pff, niemal całkiem centrum :P

Economic Left/Right: 0.88
Social Libertarian/Authoritarian: -0.92
Ostatnio edytowany przez gravedigger dnia 16.05.2014 14:38:44
Załącznik:
png  pcgraphpng.png (2.75 KB; 480x400 px)
655_5376067b0543c.png 480x400 px
| |
Podpis zastępczy v2.04

5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 14:44:17
Smok Serwisowy
jeszcze tak w temacie wyborów i samej unii -
jak ktoś ma cierpliwość to polecam obejrzeć program pana maksa kolonko (link poniżej), nie jestem do końca przekonany na ile się z nim zgadzam ale przedstawił ciekawe i dość krytyczne podejście w temacie UE, z którym na pewno warto się zapoznać. można sobie skipnąć tak do 8 minuty

https://www.youtube.com/watch?v=c3TQ7oipd_s
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 16.05.2014 14:48:27
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=c3TQ7oipd_s

I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 15:06:52
Tygrys sumatrzański
Anthro


Economic Left/Right: 1.38
Social Libertarian/Authoritarian: -3.13

Tak apropo Korwina, różnica między nim a Palikotem jest taka, że Korwin niezmiennie uczestniczy w polityce od lat 70tych i wiele osób trzyma się Jego od dawna, tylko dopiero niedawno zebrało się więcej ludzi i z pewnością sporo młodych osób przyłączyło się do niego. U mnie w rodzinie ogółem Korwin był w rozmowach od kiedy pamiętam :) Lecz dopiero teraz mam jakiś wpływ, z możliwością głosu.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

-2
(+1|-3)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 15:58:32
Lew
Max Kolonko to propagandowa tuba PiSu
Najpierw faktycznie "mówił jak jest" zdobył popularność i powolutku "mówi jak według niego powinno być"
Przy okazji oczywiście manipuluje danymi statystycznymi i wybiórczo sięga do źródeł.
Temu panu można już śmiało podziekowac.

Tymo - dziękuje za rozprawę o Węgrzech. Kraj ten stał się dla mnie idealnym przykładem tego co robi prawica po dorwaniu się do władzy- po pierwsze tak zmienia aby władzy nigdy nie oddać
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 16:20:13
Tygrys sumatrzański
Anthro
Albo to też przykład osoby która dorwała się do władzy i wykorzystała ją, by się utrzymać? Nie można stwierdzić, że to "prawica" zmieniła, by nikt inny nie dostał się do władzy, bo to pojęcie abstrakcyjne. Tak samo teraz "lewica", czyli partie jak PiS i PO powstrzymuje mniejszościowe partie, by utrzymać się u władzy, wykorzystując telewizję itp.

To nie system jest zły, a działające trybiki w nim, lewicowe podejście też nie jest tragicznie złe dla gospodarki, ale zostało większość rzeczy źle wykonana.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 16:23:23
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Kraj ten stał się dla mnie idealnym przykładem tego co robi prawica po dorwaniu się do władzy- po pierwsze tak zmienia aby władzy nigdy nie oddać


Orban obecnie wprowadza jakieś dziwaczne, bardzo skrajnie interwencjonistyczne reformy, wobec tego - o ile przyznamy rację podziałowi dwuosiowemu - prawicowcem nie jest ;) Wiem co pisałem wcześniej na temat Węgier w tym wątku, niestety jednak był to bulszyt. Nieznajomość tematu szkodzi.

Orban jest raczej populistą dryfującym nieco w kierunku narodowego socjalizmu, który wmawia ludziom że jak będzie trzymał za mordę przedsiębiorców i "zapobiegał wyprowadzaniu pieniędzy z państwa przez zagraniczne korporacje", to Węgry staną się jakimś Dunajskim Tygrysem. A partię o podobnym nastawieniu do gospodarki (choć może nie tak drapieżną) już mieliśmy w Polsce u władzy, i jakoś nie naruszała ustroju ani nie odmówiła oddania władzy po przegranych wyborach ;) Więc nie było aż tak tragicznie.

To że w państwie A ktoś o konserwatywnych poglądach okazał się kiepski w roli rządzącego, nie oznacza że w państwie B będzie tak samo. To zależy od wielu czynników.
Hvað segir tófa?...

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 18:04:54
Lew
Mówisz o rządach PiS'u w latach 2005-2006 ? Do tej pory nie udało się posprzątać syfu jaki po sobie zostawili. Przejedli lata najlepszej koniunktury gospodarczej nie wprowadzając żadnych istotnych zmian a jedynie poobsadzali stanowiska swoimi ludźmi bez kompetencji i rozdali przyszłe, publiczne pieniądze. Nie mówiąc już o opinii jaką Polska miała w tych latach za granicą przez wymachiwanie szabelką braci K.
Dno dna i mam nadzieję, że ci ludzie nigdy już u władzy nie będą.


Ocho... jestem potencjalnym wyborcą JKM
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 16.05.2014 18:14:07
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 18:27:12
Lisica Ruda Północna
Anthro
Ja nie mówię, że jestem zwolennikiem PiS-u ;) Gospodarczo również raczej nie są z mojej bajki. Odniosłem się tylko do częstych oskarżeń Kaczyńskich o zapędy dyktatorskie, co moim zdaniem jest bzdurą - na Wilno z czołgami nie jechali żeby je odzyskiwać, pałowania demonstrantów ani represjonowania opozycji nie było, redakcji GW nie zamknęli, nie manipulowali przy wyborach w 2010 roku. A ich polityka gospodarcza - to już inna sprawa.

Obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi bez kompetencji i rozdawanie publicznych pieniędzy to obawiam się, że nie jest praktyką stosowaną jedynie przez PiS :-ojjk:
Hvað segir tófa?...

0
(+0|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 19:25:55
Angora Turecka
Anthro


lolo mam taki sam wynik jak Edi ? xd
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

1
(+1|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 19:43:02
Smok Serwisowy
Cytat z "Ingo": (Link »)
Max Kolonko to propagandowa tuba PiSu
Najpierw faktycznie "mówił jak jest" zdobył popularność i powolutku "mówi jak według niego powinno być"
Przy okazji oczywiście manipuluje danymi statystycznymi i wybiórczo sięga do źródeł.
Temu panu można już śmiało podziekowac.

ale jakieś konkrety odnośnie tego co powiedział w powyższej audycji?
ja nie mam specjalnie wiedzy historycznej czy ekonomicznej, żeby tu polemizować natomiast argumenty i podłoże historyczne jakie przedstawił w tej audycji dla jego wizji losów UE brzmią dla mnie dość przekonująco więc z samej ciekawości chciał bym wiedzieć co przeinacza.
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 16.05.2014 19:44:29
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

5
(+5|-0)
Re: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wysłano: 16.05.2014 20:24:38
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Ingo": (Link »)
Mówisz o rządach PiS'u w latach 2005-2006 ? Do tej pory nie udało się posprzątać syfu jaki po sobie zostawili. Przejedli lata najlepszej koniunktury gospodarczej nie wprowadzając żadnych istotnych zmian a jedynie poobsadzali stanowiska swoimi ludźmi bez kompetencji i rozdali przyszłe, publiczne pieniądze. Nie mówiąc już o opinii jaką Polska miała w tych latach za granicą przez wymachiwanie szabelką braci K.
Dno dna i mam nadzieję, że ci ludzie nigdy już u władzy nie będą.


To jest dosyć ciekawy, często powtarzany pogląd. PiS, jakkolwiek dziadowską partią by nie był to potrafił zatrudnić całkiem sensownych ludzi (jak na nasze mozliwosci) na średnim i wysokim szczeblu w instuytucjach. Owszem, kolesiostwo jak zawsze ale w moim i nie tylko odczuciu w porownaniu z tym co wyprawia PO można uznać, że rządy PiSu nie były wcale takie tragiczne ;)
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 16.05.2014 20:28:37
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1234567...11>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane