Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
IRC
Wysłano: 24.09.2007 12:03:39
jestę kapibarę
obrazowo ;P
Załącznik:
png  menu.png (12.70 KB; 835x112 px)
44_46f78b6c14691.png 835x112 px

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 12:35:37
Wilk
Zwierzę
Moim skromnym zdaniem link do starego tekstu jak wejść na IRCa nie przy pomocy nAppleta powinien zostać (choćby poniżej obecnego "logowania".)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 13:20:38
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Normalnie aż zaryłem zębami w klawiature. Fajnie. Teraz wystarczy poczekać aż wreszcie bedzie mozna na stałe zmienić skórkę forum :) Na gwiazdkę było by fajnie.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 13:53:02
Futrzasty Esteta
Anthro
Hmmmmm gdyby nie topic bym nie zauważył nawet xD.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 14:33:12
Nie moglbyscie zrobic irca ktory nie wymagalby instalowania javy? nie kazdy jest zalogowany w profilu admina(jesli ma windowsa)... niestety nie moge zainstalowac javy
PS. jak bylem u pewnego futrzaka w krakowie wczoraj to moglem sie logowac przez jakis czas do IRC ale pozniej mi pokazywalo "acces denied" dostałem bana na irc? xD

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 14:57:03
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
No to masz problem... idziesz do osoby która ma uprawnienia i ci instaluje.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 15:25:26
jestę kapibarę
Cytat:

Rieger pisał:
Nie moglbyscie zrobic irca ktory nie wymagalby instalowania javy? nie kazdy jest zalogowany w profilu admina(jesli ma windowsa)... niestety nie moge zainstalowac javy


W czymś musi być napisany, samo html nie wystarczy... Można napisać w silverlight, tylko że też go trzeba zainstalować. Nie ma tak łatwo.

Poza tym jeśli masz tak pozabezpieczany komputer to na 90% i tak byś się nie połączył, bo pewnie porty oprócz http/https poblokowali.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 20:32:47
Wilk
Zwierzę
Może być samo HTML, wtedy IRC jest na CGI (np. PHP) i łączy się serwer WWW z serwerem IRCa a gość dostaje tylko stronkę odświeżającą się co parę sekund i okienko do wpisywania swoich tekstów.

...Tylko że na Furnecie jest to surowo wzbronione...
--sf.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 24.09.2007 20:58:41
Lew
Anthro
dokladnie
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 5.10.2007 20:56:34
WilczySmok
Zmiennokształtny
Ja zaproponuję mIRCa w wersji 6.03 (bez denerwujących reklam że jest shareware). Wpisac jakies swoje dane (głownie nick) potem:
/server irc.furnet.org
potem
/join #polfurs
i gadamy^^'

Jak ktoś zna angielski to szybko wpadnie na pomysł jak nie wpisywać tylu komend^^'


To Powodzenia.
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

Anonim
0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 12.01.2008 10:13:09
Cytat z "sharpy":
Może być samo HTML, wtedy IRC jest na CGI (np. PHP) i
...Tylko że na Furnecie jest to surowo wzbronione...


Nie jestem specem z prawa ale ogolnie moze byc chyba dym za jakies
przesadzanie z tekstami (w stylu linki do ciezkich, drogich piratow
czy ogolnie dzialajacego warezu) na irc. Wchodzisz na jakis
obsadzony publiczny kanal i lecisz dzien w dzien linkami. Jak masz
bramke to beda jaja dla wlascicieli serwera - gdzie ta bramka
jest. Tak jak teraz w RP masz kare za spam jak postawisz Open Relay
(celowo czy przez przypadek) i nie posiadasz logow (nie wiem czy komus
cos zrobili praktycznie za OR, ponoc teoretycznie brak logow calkiem
niezdrowy ekonomicznie w takim przypadku moze byc). Musialo by byc
jakies logowanie czy autoryzacja na tej bramce i dotyczyc jakis
konketniejszych userow.
Bramka IRC to nie forum - nikt nie bedzie przeciez kontrolowal
co i gdzie kto pisze. Ogolnie jestem przeciwny puszczeniu tego na zywiol.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 12.01.2008 12:46:48
Taur
Cytat z "jareks":

Cytat z "sharpy":

Może być samo HTML, wtedy IRC jest na CGI (np. PHP) i
...Tylko że na Furnecie jest to surowo wzbronione...

Bramka IRC to nie forum - nikt nie bedzie przeciez kontrolowal
co i gdzie kto pisze. Ogolnie jestem przeciwny puszczeniu tego na zywiol.

Ale to już zostało uzgodnione i uruchomione:)
W menu u góry jest klikadło IRC, w przegladarce klienta uruchamia się programik w javie i dopiero on się łączy z serwerem irca. A więc nie jest to bramka poprzez www.polfurs.org :)
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 12.01.2008 19:04:37
jestę kapibarę
Nie ma jak refleks ;P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 13.01.2008 11:17:59
Cytat z "LV":
Nie ma jak refleks ;P


Przez brak javy i zazwyczaj graficznej przeglądarki to i tak mi 80%
polfursu nie działa więc nie na to nie zwróciełem uwagi:) I tak o
wiele lepiej wejść bezpośrednio z irc klienta.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 13.01.2008 13:33:06
jestę kapibarę
Cytat z "jareks":
I tak o wiele lepiej wejść bezpośrednio z irc klienta.


A zrozumiałeś że to jest dla tych którzy nie mają możliwości/umiejętności/czasu?

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 13.01.2008 17:11:32
Wilk
Zwierzę
Jasne, w kawiarence internetowej, gdzie nie masz możliwości ani instalowania ani nawet uruchamiania z mediów przyniesionych jakichkolwiek programów. Albo u kolegi który irca nie zna, nie chce, nie używa i nie podoba mu się idea instalacji klienta irca na jego komputerze. Albo w pracy, gdzie za programy nie związane z wykonywaniem zawodu można dostać po uszach...


Jarku, fakt że masz szalenie ekscentryczne i nierzadko nielogiczne upodobania do oprogramowania to połowa problemu. Fakt że kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z uwarunkowań "przeciętnego użytkownika" to druga, dużo poważniejsza połowa.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 15.01.2008 19:46:06
Cytat z "sharpy":

Jarku, fakt że masz szalenie ekscentryczne i nierzadko nielogiczne upodobania do oprogramowania to połowa problemu.

Pragnienie uzywania do _dyskusji tekstowych_ tekstowego srodowiska czy ogolnie dazenia do prostoty jest szalenie ekscentryczne, pewnie :)
Cytat z "sharpy":

Fakt że kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z uwarunkowań "przeciętnego użytkownika" to druga, dużo poważniejsza połowa.

Przecietny user bedzie mial za pare lat jakis laptop (niekoniecznie prosto ze sklepu i niekoniecznie z Vista) z radiowym laczem (GPRS czy podobnie, wyjatkowo siec radiowa albo lokalna). Poza jakimis specjalnymi pracami w stylu militaria, banki, firmy duze, koncerny itp laptop mozesz posiadac i uzywac legalnie w pracy bez problemu, nie podlega on za to zadnej kontroli itp wiec i modem jest logiczna konsekwencja. Jak kontrola wnoszenia laptopow jest i zakazano tego to na pewno kontrolowana jest tez siec i to pod katem wykorzystywania do celow prywatnych (z wszelkimi negatywnymi konsekwencjami sluzbowymi plus mozliwosc jakis fikcji z ktorych trudno sie wybronic). W zasadzie w pierwsze pracy pisze na net tylko z laptopa (wyjatkowo z serwra albo routera) a z netu slzubowego bo mozna sie do odpowieniej czesci sieci loklanej podlaczyc legalnie i bez trudnosci. No i dziala ssh na dom (powinno sie miec wlasciwe IP przy wyjsciu - swoje). Pisania na cokolwiek z sluzbowego XP (znaczy sie ja takiego naturalnie nie mam ale pisze ogolnie - np. koncowki multimedialne maja taki ) to ja sobie w ogole nie wyobrazam bo albo sa jakies durne filtry, albo nie ma pewnosci czy puttyssh nie jest przejety przez rootkita (na ktorym nikt sie nie zna lacznie z goscmi co zakladali siec standardu EU) albo w ogole jest to jakies G na ktorym sie nikt nie zna i tego poprawnie nie skonfigurowal. Sa ograniczenia, jakies tam logowanie i to nie jako zapis polaczen awaryjny na wypadek problemow prawnych jak to w normalnych sytuacjach (praca nr II czy w chacie) powinno byc tylko jakies taki bardzo komunistyczny, potencjalnie z mozliwoscia penetracji przez cholera wie kogo, kiedy i po co itp. Dodatkowo jest rozmycie prawne odpowiedzialnosci za te logowania itp. wiec jak komus shacza konto w banku bo sie przez nieuwage zalogowal z niewlasciwej koncowki gdzie rootkit na ssl przegladarki to normalka podczas instalacji kompa (o mailu nie mowiac) to nie bedzie winnych (ja pisemnie zazadalem kasacji wszystkich moich danych na sieci WiXP/2000 podarowanej przez UE w pracy nr 1 i oczywisci eto wykonano wiec nie mam konta tam na szczescie). Nawiedzone babki -informatyczki - specjalistki - belferki maja piane na pysku jak sie cos zmienia (wystarczy przez nieuwage zostawic live cd w napedzie - o tym ze jej wyjac nie potrafia to inny temat naturalnie) i w ogole sie przypieprzaja a na niczym nie znaja. I kochaja XP (najczesciej z Benjaminem). Doca tez nie warto uzywac bo moze si eDRM zdenerwowac az zadna przyjemnosc przebierac potem w chacie po archiwac i szukac wlasciwej wersji (znaczy tak to sobie wyorbazam znajac zasady dzialania i potencjalne wpadki z konfiguracja bo ja niogdy nie pisalem na MSO i nigdy sie na to nie zaniosi).
Afera realna za cenzure prywatnych maili przez jakis kretynski program opiekuna pracowni ktoremu popieprzyly sie grupy userow juz byla i to podczas pokazu i cwiczen - skutek: utrata maili, kompromitacja hasla, facet sie spienil i odbiera tylko w chacie. Wobec malejacych cen laptopow i coraz szerszego spektrym ich typow oraz ofert laczy prywatnych ktore rzecz jasna nie podlegaja zadnej cenzurze teog typu nie wyobrazam sobie zupelnie innego kierunku.

Jak bedziez u kumpla - podobnie, podlaczas sie pod router (przeciez nawet okreslona neostrada z wlasciwym do tej umowy routerem ma juz radiowe lacza na local).

Tak wiec ogolnie mozesz miec racje ze DO TESTOW itp specjalnych sytuacji to irc stronowe moze miec
sens i ja nie jestem zajakas kasacja czy cos w tym stylu ale ogolnie mam inne zdanie. Rowniez jako (co prawda potencjalny ale zawsze ) user :)

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 16.01.2008 11:21:57
Wilk
Zwierzę
Dyskusje MULTIMEDIALNE z podstawą tekstową.

Jeśli jest link do youtube, albo albumu zdjęć, albo flasha jakiegoś, czy choćby obrazek-makro w odpowiedzi, gołym tekstem tego nie załatwisz.

Resztę przeczytam jak podzielisz na akapity.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 16.01.2008 13:59:52
Cytat z "sharpy":
Dyskusje MULTIMEDIALNE z podstawą tekstową.
Jeśli jest link do youtube, albo albumu zdjęć, albo flasha jakiegoś,
czy choćby obrazek-makro w odpowiedzi, gołym tekstem tego nie
załatwisz.
Resztę przeczytam jak podzielisz na akapity.


E, nie chce mi sie w tym wyzej juz grzebac :) Mi sie tam podoba
pisanie w alfanumerycznym srodowisku, zwlaszcza na emacs, jakis
porzadny terminal i koniec. A w razie potrzeby na czystym na X11
zobaczysz dowolna grafike czy animacje (w typowych
formatach). Firefox to mnie wkurza, flash jeszcze bardziej. I tyle.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 16.01.2008 14:11:48
Arachne
Taur
Cytat z "jareks":
Firefox to mnie wkurza, flash jeszcze bardziej. I tyle.

Nikt ci nie każe używać (jakiegokolwiek) firefoxa. Masz jeszcze operę, IE4L (Internet Explorer for Linux), konquerora, nautilusa i całą masę przeglądarek mniej lub bardziej obsługujących standardy. A ja ci powiem że na linuksie flash do oglądania filmów jest wygodniejszy niż mplayer-plugin (innych pluginów na bazie vlc czy totema nie sprawdzałem bo vlc i totema nie używam). Zwłaszcza player z YouTube który ma możliwość wczytywania filmów od środka.

Cytat z "sharpy":
Jeśli jest link do youtube, albo albumu zdjęć, albo flasha jakiegoś, czy choćby obrazek-makro w odpowiedzi, gołym tekstem tego nie załatwisz.

Widziałem jednego faziarza (nie, to nie jareks) co filmy z youtube na konsoli w libaa oglądał. ;-)k

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 16.01.2008 15:16:05
jestę kapibarę
sharpy sam mi kiedyś mówił że na konsoli linuxa mozna oglądać avi konwertowane do trybu tekstowego przez program ;P

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 16.01.2008 15:43:46
Wilk
Zwierzę
Ale NIE MA serwera X-Windows pod aa, ani też playera flash pod aa. (czyli avi obejrzysz, .flv z youtuba nie bardzo).

Nie mam problemów z tym, że Jarek używa konfiguracji, jakiej używa może 0.01% uzytkowników neta. To jego wybór i jak chce celowo żyć jak pustelnik, proszę.

Mam problem z tym, że Jarek krytykuje rozwiązania rozwiązujące problemy może 25% użytkowników jako niepotrzebne
Mam problem z tym, że Jarek domaga się funkcjonalności wspomagających jego sposób oglądania neta.

W ten sposób angażuje pracę innych w rozwiązywanie problemów, które ma tylko on sam i to z własnego wyboru, zabiera jednocześnie czas i zasoby które możnaby wykorzystać na rozwiązywanie problemów dużo większej grupy użytkowników.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: IRC
Wysłano: 16.01.2008 16:11:21
Arachne
Taur
Cytat z "sharpy":
Ale NIE MA [...] playera flash pod aa. (czyli avi obejrzysz, .flv z youtuba nie bardzo).

mplayer -vo aa /home/darkv/film_z_youtuba.flv -quiet

Przyjemność oglądania w tak niskiej rozdzielczości żadna ale da się.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane