Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


6
(+8|-2)
Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 11.06.2014 13:15:03
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Witam!

Pozwolę sobie umieścić na naszym przeuroczym forum pewien materiał. Jest to dodatek do dzisiejszego (11.06.2014) Dziennika - Gazety Prawnej. Książeczka traktuje o Związkach Partnerskich.

Część I - Różnice między konkubinatem a małżeństwem, prawa i obowiązki wobec dzieci ze związków formalnych

Część II - Stosunki majątkowe miedzy partnerami, mieszkanie konkubentów

Część III - Prowadzenie działalności gospodarczej, prawo do spadku

Część IV - Prawo podatkowe, prawo pracy i ubezpieczeń

Link:http://chomikuj.pl/mtziel...5tek*2c+podatki

Życzę miłej lektury!


PS.
Tych, co się lubią awanturować "prawo mnię dyskryminuję, bom pedau" informuję, że prawo cię nie dyskryminuje z tego powodu. Prawo cię dyskryminuje... bo tak :P Jak wszystkim po równo, to w 99% przypadków oznacza - wszystkim źle po równo.

PS 2.
Do Admina - nie można tego jakoś zachować na serwerze PF?
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 11.06.2014 13:35:52
Załącznik:
pdf Związki Partnerskie - rozdział 1 i 2.pdf Rozmiar: 2,073.09 KB; Pobrań: 198
pdf Związki Partnerskie - rozdział 3 i 4.pdf Rozmiar: 2,457.04 KB; Pobrań: 208
pdf Związki Partnerskie - rozdział 5 i 6.pdf Rozmiar: 2,377.96 KB; Pobrań: 379
pdf Związki Partnerskie - rozdział 7 i 8.pdf Rozmiar: 2,325.35 KB; Pobrań: 254
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

2
(+2|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 11.06.2014 13:29:47
Arachne
Taur
Do Admina - nie można tego jakoś zachować na serwerze PF?

Limit rozmiaru załącznika zwiększony do 3MB.

1
(+4|-3)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 9:26:33
Lew
Anthro
A tutaj porady dla tych co chcą ślub :3

http://www.ido.co.uk/article/gay-marriage-uk/

In exactly the same way as heterosexual couples you need to ‘give notice’ 15 full days before the actual wedding day, so this is really 16 days! Both of you must be a resident in England or Wales for at least 7 days before giving notice.

‘Giving notice’ is done at your local Register Offices (see here to find you local registry office )

The fee for giving notice if £35 each, regardless of where you live in the UK.

Both of you need to bring:

Proof of nationality – for example passport
Proof of name and address – for example utility bill, how romantic!
Proof of date of birth – for example driving license, provisional is ok
Proof you are divorced – if applicable.

During your appointment you will be individually interviewed to ensure it is a genuine relationship, so don’t be worried if they ask you a few question – this is perfectly normal.

2
(+2|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 10:21:03
Lisica Ruda Północna
Anthro
Marvin - dziękuję, przebrnąłem przez całość. Całkiem pouczająca lektura, niektóre fragmenty mogą się przydać do studzenia zapału co bardziej wojowniczych aktywistów na różnych forach i portalach ;)

(Mam taką cichutką nadzieję, że nie rozwinie się z tego wątku żadna gównoburza. Temat związków partnerskich, małżeństw, adopcji, parad RÓWności itp. był już poruszany na tym forum tyle razy, że nie mam siły znowu trzaskać walltextów o tym samym xd)

Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Jak wszystkim po równo, to w 99% przypadków oznacza - wszystkim źle po równo.


A z tym się zgodzę.
Hvað segir tófa?...

1
(+1|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 10:44:43
Arachne
Taur
Cytat z "Ares": (Link »)
During your appointment you will be individually interviewed to ensure it is a genuine relationship, so don’t be worried if they ask you a few question – this is perfectly normal.


Ciekawi mnie jakiego rodzaju pytania mogą to być i czy można na nie źle odpowiedzieć.

3
(+3|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 10:57:00
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Ares": (Link »)
A tutaj porady dla tych co chcą ślub :3.


Pierwsze: za co ten minus?

Drugie: ten "ślub" w Polsce nie ma wartości prawnej.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

3
(+3|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 11:04:40
wilkołak / wilk rudy
Zmiennokształtny
Cytat z "DarkV": (Link »)
Ciekawi mnie jakiego rodzaju pytania mogą to być i czy można na nie źle odpowiedzieć.


Wydaje mi się, że chodzi o pytania typu: "Co partner lubi?" albo "Jak długo jesteście razem? Jak się poznaliście?" Generalnie, to taka gadka szmatka, ale z tego co wiem czasem sprawdza się, czy to nie jest sfingowane małżeństwo. No bo jak chcesz z kimś brać ślub i nie znasz jego ulubionej potrawy, czy zainteresowań to może być podejrzane, nie? ;)

-9
(+1|-10)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 12:06:05
Lew
Anthro
@Marvin - minus za "prawo mnię dyskryminuję, bom pedau"

@DarkV - nie da się failnąć tego. REgister Offices są dość fajne z miłymi ludźmi a pytania są po prostu o was, żadne super szczegółowe

Anonim
1
(+2|-1)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 12:41:08
Czy może ktoś to podsumować? Takie suche dokumenty są cholernie nudne. Przydałaby się wersja tl;dr.

Jak nikt nie podsumuje to się nie obrażę jbc więc proszę nie płakać nad moim "lenistwem".

0
(+4|-4)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 12.06.2014 17:58:13
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
♥♥♥♥♥♥ -Podsumowanie? Jest. Nazywa się "spis treści" :P Ja wiem, że obecnie czytanie, zwłaszcza ze zrozumieniem, boli, a książkę trąca się patykiem (z nieufnością!), ale nie wszystko da się zawrzeć poprzez post na 5 linijek czy wrzucenie dowcipnego gifa.

Ares - taka jest prawda, i nie upudrujesz tego polityczną poprawnością ala Wielka Brytfanna.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

Anonim
-1
(+1|-2)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 2:31:47
Pozwól więc, że oleję wątek bo wieje sandałem. Zająć się tym zajmę jak zacznie mnie to bezpośrednio dotyczyć, a wtedy może się nawet znajdzie jakaś wersja tl;dr. A jak nie to sięgnę po (najpewniej drukowaną bo pdfy mnie męczą od czasów studiów) tę uroczą książeczkę, czy cokolwiek to jest.

1
(+3|-2)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 9:28:03
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "♥♥♥♥♥♥": (Link »)
Pozwól więc, że oleję wątek bo wieje sandałem





dzięki MArvin za walnięcie tego w pdfie :) Ciekawa lektura.
FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+3|-1)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 9:45:11
Marvin – dziękuję za fajny i ambitny temat. Nie będzie się cieszył dużym powodzeniem, ponieważ nie dotyczy bezpośrednio penisa oraz wymaga zanikającej umiejętności czytania ;)
Osobiście popieram uregulowania prawne dotyczące związków partnerskich, w tym tej samej płci.

Jak poprzednio pisałem prawo polskie bazuje na pewnej kulturze, obyczajowości w tym też religii. Konstytucja definiuje małżeństwo w Art. 18
„Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.”

Konstytucja nie zabrania innych rodzajów związków, ale nie daje też im pełnej ochrony i opieki.
Ciekawa dyskusja na ten temat była tu:
http://wyborcza.pl/1,7684...e_zwiazkow.html

O ile uregulowanie konkubinatów różnopłciowych rozwiązało by problemy dziesiątek może już nawet setek tysięcy osób żyjących w takich związkach w tym ich dzieci. Skupię się tu na związkach homo. O co w zasadzie walczymy? Gdyby za konkubinat uznać także według definicji z rozdziału 1 strona 5:
- związek mężczyzny i mężczyzny oraz kobiety i kobiety
- który jest trwały [oznaką trwałości według mnie jest staż razem przynajmniej kilka lat]
- pożycie jest takie samo jak w małżeństwie
- brak zdarzenia prawnego regulującego ten związek,

Zewnętrznym przejawem wymienionej trwałości i pożycia są: współżycie fizyczne, wspólne zamieszkanie i wspólne prowadzenie gospodarstwa domowego. Za konkubinat nie mogą być uznawane związki partnerskie, które opierają się wyłącznie na kontaktach seksualnych lub więziach uczuciowych.

Smiem twierdzić, że o związki homo wyczerpujące definicję trwałego (w dodatku monogamicznego!) pożycia przez wiele lat we wspólnym gospodarstwie domowym niemal nie istnieją. Dominuje tu raczej model oparty o sex i szybką wymianę partnerów. O co walczą geje skoro sami takich związków nie chcą tworzyć lub są one niezwykle rzadkie? Może się mylę i bardzo chciałbym. Więc na konkretnych przykładach: kto na PF byłby beneficjentem zalegalizowania konkubinatów jednopłciowych z powyższej definicji? Wydaje mi się, że na Ryan i Hufnaar. Kto jeszcze?
Ostatnio edytowany przez Beowulf dnia 13.06.2014 9:48:51

5
(+5|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 17:35:13
byk
Anthro
Cytat z "Beowulf": (Link »)

Smiem twierdzić, że o związki homo wyczerpujące definicję trwałego (w dodatku monogamicznego!) pożycia przez wiele lat we wspólnym gospodarstwie domowym niemal nie istnieją. Dominuje tu raczej model oparty o sex i szybką wymianę partnerów. O co walczą geje skoro sami takich związków nie chcą tworzyć lub są one niezwykle rzadkie? Może się mylę i bardzo chciałbym.


Mysle ze nie bierzesz pod uwage czynnika wieku. Im geje starsi, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze ich zwiazek bedzie dojrzalszy i przetrwa. Podobnie zreszta jak z parami hetero.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

7
(+7|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 20:53:36
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Mino": (Link »)
Cytat z "Beowulf": (Link »)

Smiem twierdzić, że o związki homo wyczerpujące definicję trwałego (w dodatku monogamicznego!) pożycia przez wiele lat we wspólnym gospodarstwie domowym niemal nie istnieją. Dominuje tu raczej model oparty o sex i szybką wymianę partnerów. O co walczą geje skoro sami takich związków nie chcą tworzyć lub są one niezwykle rzadkie? Może się mylę i bardzo chciałbym.


Mysle ze nie bierzesz pod uwage czynnika wieku. Im geje starsi, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze ich zwiazek bedzie dojrzalszy i przetrwa. Podobnie zreszta jak z parami hetero.


Dla mnie to takie udawanie, że pary hetero są jakieś mega monogamiczne i super wierne. Rozejrzyjcie się dookoła, są dokładnie tak samo różnorodne jak pary homo.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+1|-1)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 21:42:15
Cytat z "Ryan": (Link »)

Dla mnie to takie udawanie, że pary hetero są jakieś mega monogamiczne i super wierne. Rozejrzyjcie się dookoła, są dokładnie tak samo różnorodne jak pary homo.


Jak najbardziej pary hetero sa bardzo rozne, ale dosc latwo mozna znalezc pary monogamiczne lub to deklarujace. Osobiscie znam kilka i z duzym prawdopodobienstwem uwazam, ze sa rzeczywiscie sobie od slubu wierni.

Takich par homo nie znam i nawet z ciekawosci draze temat istnienia tych "bialych krukow". Jedyna para ktora poznalem i zyje ze soba prawie 10 lat ma obecnie zwiazek jawnie otwarty i sie powoli sypie.

Moze to tez na PF temat drazliwy, ale sadzilem, ze sa tu takie pary.

4
(+4|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 22:37:46
Tygrys perski
Anthro
Oczywiście, że są. Tylko nie gadają o tym na lewo i prawo. Bo i po co.
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 23:35:34
Wilczek
Anthro
Ja tam nie wiem jak to statystycznie wyglada ale przykladem moga byc sasiedzi spod 9 u mnie w klatce :-Dk
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

Anonim
4
(+4|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 13.06.2014 23:44:28
Beowulf, zwalam twoją niemożność znalezienia tych par na to, że NIKT O NICH NIE GADA. Plus, to jest Polsza, tutaj ciężej o jawne bycie osobą homoseksualną, a na ulicy dodatkowo trudno zobaczyć dwóch facetów i mieć dość przesłanek z ich zachowania, że są parą.

Plus, jeżeli ktoś siedzi na portalach randkowych i/lub portalach do umawiania się na seks to niemalże zawsze NIE JEST to osoba, która jest w związku. Plus, geje furry to tylko pewien odsetek gejów, a jak dobrze wiemy, furry miewają inne od przeciętnego podejście do seksu (czy tam, jak kto woli to nazywać yiffem).

Zjawiska nie da się za bardzo zbadać, bo zwyczajnie masz za mało respondentów, przy czym cała grupa jest rozproszona, trudna do wyodrębnienia i w wielu przypadkach zwyczajnie się nie przyznaje.

1
(+1|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 21.07.2014 16:03:17
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Podbijam wątek. Niech się wiedza niesie w świat ;)
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

2
(+2|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 21.07.2014 16:41:57
byk
Anthro
O, dobrze żeś odświeżył, bo ostatnio wpadło mi w oko to:

http://prawo.rp.pl/artyku...-mezczyzna.html

I zastanawiam się jak to ma się do tego

Cytat z "Ares": (Link »)
A tutaj porady dla tych co chcą ślub :3

http://www.ido.co.uk/article/gay-marriage-uk/



Poza tym, że w Polsce ślub udzielony w UK nie będzie miał wartości prawnej, ale czy to znaczy że Polak ma czekać kilka lat, dopóki nie nabędzie obywatelstwa kraju do którego wyemigrował, aby hajtnąć się z zagranicznym partnerem?
Ostatnio edytowany przez Mino dnia 21.07.2014 16:42:28
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

0
(+0|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 21.07.2014 20:04:43
Lew
Cytat z "Mino": (Link »)


Poza tym, że w Polsce ślub udzielony w UK nie będzie miał wartości prawnej, ale czy to znaczy że Polak ma czekać kilka lat, dopóki nie nabędzie obywatelstwa kraju do którego wyemigrował, aby hajtnąć się z zagranicznym partnerem?


Najczęściej tak właśnie jest.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 21.07.2014 23:05:13
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
Cytat z "Mino": (Link »)


Poza tym, że w Polsce ślub udzielony w UK nie będzie miał wartości prawnej, ale czy to znaczy że Polak ma czekać kilka lat, dopóki nie nabędzie obywatelstwa kraju do którego wyemigrował, aby hajtnąć się z zagranicznym partnerem?


Najczęściej tak właśnie jest.


To nadal na gruncie prawa polskiego nie będzie miało znaczenia. Nawet jak się zrzekniesz polskiego obywatelstwa.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

1
(+1|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 22.07.2014 10:33:34
Lew
Myślę, że jak ktoś już dostaje obywatelstwo innego kraju i zrzeknie się polskiego to raczej nie ma zamiaru wracać do Polski i cieszyć się jej wolnościami obywatelskimi i gospodarczymi ;)
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Związki Partnerskie - prawa, majątek, podatki
Wysłano: 22.07.2014 11:49:16
byk
Anthro
Tak, to zrozumiałe, mnie bardziej chodzi o sytuację, że zagraniczny odpowiednik USC nie będzie chciał udzielić mi ślubu z ichniejszym obywatelem z uwagi na brak możliwości uzyskania dokumentów z Polski poświadczających mój stan cywilny.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane