Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



6
(+6|-0)
Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 11:44:22
Jaguar
.
Ostatnio edytowany przez Vincent dnia 27.12.2020 5:03:51

4
(+6|-2)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 12:06:38
Pies
Anthro
Dla mnie coś takiego to głupota, że rodzice wybierają płeć...Tak naprawdę małe dzieci w wieku przedszkolnym często "bawią się" w płeć przeciwną...poznają rówieśników, różnice między chłopcem a dziewczynką. Co do zmiany (korekty) płci najlepszy wiek to ok.18 roku życia, gdy jest się już trochę na tym świecie, poznało swoje ciało, charakter etc na tyle dobrze by stwierdzić jak będzie lepiej się czuć, co jest nie tak w obecnym stanie itp. Znam przypadek i to nawet w Polsce, gdzie matka już swojej 6 letniej córeczce ścięła włoski na chłopczyka, ubiera go jak chłopczyka, mówi "synku" itp. Dla mnie to debilka totalna. To w sumie tak jak z narzucaniem wiary...

2
(+2|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 12:31:31
Szop pracz
Anthro
Podstawowym problemem w ich toku myślenia jest to, że chcąc dać im możliwość wybrania płci, automatycznie robią z ich dzieci (i siebie samych) dziwaków. W podanym przykładzie dziecko ma 5 miesięcy, ale przyszłość niezbyt fajna.. - albo będą to dziecko ukrywać do jakiegoś wieku typu 13 lat, aby nikt inny nie wpłynął na jego decyzję, co doprowadzi do całkowitego odcięcia się dziecka od społeczeństwa, albo dadzą mu wolność wyboru jak tylko zacznie mówić, a jak większość z nas się pewnie przekonało - jako dzieci większość decyzji dokonanych samodzielnie nie wyszło(by) nam na dobre. A gdyby dziecku bardzo na tym zależało, to żaden problem zrobić z siebie drugiego "Pano Grodzko" czy Conchity lub "chłopobaby". Cały ten pomysł od samego początku jest chory i nie zdziwiłbym się, gdyby opieka społeczna zajęła by się tym dzieckiem po jakimś czasie.

A co do Jazza i Kio - niech sobie noszą sukienki jeśli tak bardzo lubią, ale nie publicznie. Mogą ewentualnie się zapisać na jakieś kółko teatralne lub coś. Sam na otrzęsinach w gimnazjum kilka lat temu zostałem dobrowolnie zmuszony do ubrania się w obcisłą fioletową sukienkę i zagrać Królewnę Fionę ze Shreka, zrobiono mi sesje zdjęciową, pośmialiśmy się z kolegami i nic. Dalej mnie mają za normalnego (ok, nie mają, ale to jest związane bezpośrednio z byciem jaszczurką...). A do tej samej szkoły uczęszczała pewna dziewczyna, która z rysów twarzy wyglądała całkowicie jak mężczyzna, a biustu ze względu na młody wiek nie miała, włosy krótkie - z wyglądu całkowity mężczyzna, tylko prawie zawsze nosiła różowy sweter, leginsy i miała słabo zauważalną szminkę na ustach. Nie zliczę liczby osób, która się z niej śmiały po kryjomu w autobusie i w szkole, nazywając ją pedałem i dziwakiem, dopóki po 2 latach ta dziewczyna w końcu na lato pokazała dekolt i zapuściła trochę bardziej włosy pokazując światu, że jednak miała "naturalne prawo" do swojego wyglądu.

Rodzice nie powinni ingerować w to, co natura narzuciła, a dzieci z czasem i tak się do tego przyzwyczają. Każda płeć ma swoje zalety.

4
(+4|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 12:36:25
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Ja się zgodzę z Eugene Beresin. Dziecko nie będzie miało żadnego punktu zahaczenia swojej osobowości. Tak naprawdę bez początkowej wiedzy kim jest, nie będzie w stanie określić kim nie chce być. W związku z czym nigdy nie zdecyduje czy jest chłopcem czy dziewczynką. Poza tym prowadzi to do uczucia odrębności, i osobiście bała bym się o zdrowie psychiczne takiego dziecka. Nie popieram mówienia ,,jesteś chłopcem! baw się samochodzikami!", ale to już jest dzika skrajność... Ja jako dziecko bawiłam się LEGO, samochodami, w wojsko, w agentów... I jakoś mi OK z byciem kobietą. Wiem, że inni - tak jak Dolar, czują się źle w swoim ciele i jestem w pełni w stanie taką osobę zrozumieć. Ale wszystkie przypadki od czegoś zaczęły. Dzięki temu miały pojęcie i mogły wybrać.
Anything that is beautiful people want to break.

4
(+4|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 12:53:16
Lisica Ruda Północna
Anthro
Jak dla mnie takie sytuacje powinny pojawiać się jedynie w przypadku, gdy mamy do czynienia z hermafrodytyzmem albo inną (nie znam się xd) chorobą utrudniającą określenie płci. Wtedy rzeczywiście rodzice powinni poczekać, aż dziecko samo zdecyduje czy lepiej czuje się jako chłopiec, czy jako dziewczynka (może być też tak, że będzie czuło się idealnie takie jakie jest - czy w takim przypadku zmuszanie dzieciaka do podjęcia decyzji jest moralne, mam delikatne wątpliwości).

Natomiast takie przypadki jak te opisane w powyższych artykułach są dla mnie jakimś chorym eksperymentem na własnych dzieciach. Wydaje mi się, że ci rodzice trochę przeceniają rolę lalek, warkoczyków i sukienek w określaniu tożsamości dzieciaka. Przecież może być - jak chciała biologia - chłopcem, i jednocześnie lubić zabawę lalkami, są takie przypadki i wcale nie występują jakoś strasznie rzadko ;) Kwestia społecznej tzw. roli płciowej i przekonania że chłopcom/dziewczynkom coś tam "nie przystoi", to już co innego - sąsiedzi, koledzy i nauczyciele mają pełne prawo być zdziwieni widokiem chłopczyka popylającego w sukience.

O wspomnianym przez Dolara wychowywaniu dziecka na siłę w poczuciu przynależności do płci przeciwnej, nie będę się nawet szerzej wypowiadał. Czysty debilizm i gwałt na cudzej psychice, nic więcej :P
Hvað segir tófa?...

0
(+0|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 12:59:08
Lew
1. Zdefiniuj 'płeć'
2. Zdefiniuj 'normalne'
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

-1
(+0|-1)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 13:20:15
Tak wygląda "postęp" na zachodzie. :)
Cytat:
"I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych co to trzeba mieć ten polor we krwi żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież"

3
(+3|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 13:25:20
Kangur
Anthro
Cytat z "Ingo": (Link »)
1. Zdefiniuj 'płeć'
2. Zdefiniuj 'normalne'


Płeć – zespół cech o charakterze struktur i funkcji pozwalających na sklasyfikowanie organizmów na męskie i żeńskie

Co do normalności, pewnie standard względem ogółu społeczeństwa. Socjologiem nie jestem

4
(+4|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 13:51:09
Angora Turecka
Anthro
Absurd taki sam jakby dać dziecku wybrać czy chce być uważane za człowieka czy cegłę.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

-5
(+1|-6)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 14:19:36
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
To jest jak najbardziej normalne w pozbawionym uprzedzeń i ingerencji kościoła w życie ludzi kraju. Dziwne... niby tacy wszyscy światowi a same zacofane durnie <:
Z poważaniem ... rudy padalec :P

3
(+3|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 15:01:34
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Nie.
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

-3
(+0|-3)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 18:53:42
Lis
Zwierzę
Chciałem napisać długi tekst [stosunek mojej odpowiedzi w wątku do podpisu powinien wynosić max. 2 zdania], ale... teoretico, jeśli dziecko ma taki wybór, a rodzice nie wybierają za niego, to tak, normalne. I tyle.
Dajcie mi być upośledzonym psychicznie lisem. Przynajmniej nie widać mnie i nie słychać tak często.

3
(+3|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 19:17:23
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Normalne? xd Nawet jeśli cofniemy się do pierwotności, płeć była zawsze ważnym elementem budowania SIĘ. Zresztą, nie możesz powiedzieć że czegoś nie chcesz jeśli tego nie spróbujesz. Przydzielała bądź co bądź role społeczne, które teraz się już prawie całkowicie wyrównały. Ja tam żyję w stanie obojętności względem płci własnej jak i poznawanych przeze mnie ludzi.

A bez ingerencji Kościoła w ludzkie życie, gwarantuję Ci że nie było by czegoś takiego jak ,,bezpłciowość". Nie jestem w stanie ogarnąć określania mianem ,,normalności" pozbawienia podstawowego prawa budowy tożsamości. Takie dziecko nie będzie wiedziało kim było, ani kim chce być. Takie metody wychowawcze zostawią po sobie ślad. To są chyba jedni z fanów tej ideologii gender, o zmianie płci nawet kilkukrotnie w swoim życiu. Dla mnie to już niezdrowe skrajności i bzik na punkcie nowego trendu.

Być może jestem tradycjonalistką, ale gdybym nie wiedziała że urodziłam się dziewczynką, która ma kilku braci to nie była bym w stanie stwierdzić że czuję się dobrze w swoim ciele. Poza tym taka metoda prowadzi do zwyrodnienia ogólnego pojęcia ,,mężczyzna" i ,,kobieta" więc tym bardziej jaką robi różnice wyznawcą tej ideologii. :-?k Określenie płci zwyczajnie nie ma sensu, a później będzie wymagane. Jest to z pewnością odbiegające od natury. Zamiast bawić się w mielenie dzieciom mózgów, mogli by ułatwić możliwość zmiany płci w późniejszym etapie dorastania. Jak dla mnie proponowanie dzieciom w szkole podstawowej wyboru to głupota - sama będąc dzieciakiem, stwierdziła bym że chce być chłopcem (chciałam być jak reszta mojego rodzeństwa, a to sami chłopcy), a teraz bym tego żałowała.

Sam transeksualizm już mało kogo dziwi, i powoli staje się codziennością - to dobrze. Ale czy to naprawdę musi sprawiać, że próbując ,,ułatwić" poprzez ,,nowoczesność" dziecku odbiera się podstawowe prawa? Nie wyobrażam sobie wybrania kim chce być, bez pojęcia kim jestem.
Anything that is beautiful people want to break.

-8
(+1|-9)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 19:43:12
Lis
Zwierzę
Bez ingerencji Kościoła i zahartowanych wyznawców to życie byłoby o wiele lepsze. Oni się czepiają nawet życia przeciętnego człowieka. Za długo śpisz, za mało się modlisz, za mało chodzisz do kościoła, masturbujesz się, jesz niezdrowe rzeczy, przeklinasz, obrażasz, jesteś zły, zapomniałeś się pomodlić o siostrę, brata, ojca, matkę, babkę, dziadka, J. Kaczyńskiego, ks. Rydzyka w Maybachu, żeby uważał na drodze. A jeśli wybierasz bycie gejem lub lesbijką, grzech śmiertelny, wrota boże zamknięte, piekło, szatan, śmierć. Tak wiem, to nie ma sensu, ale ostatnio niektóre kościoły w Polsce przybrały taką opinię o ludziach. Nie podporządkowujesz się Bogowi i wyborowi Bożemu - nie jesteś chrześcijaninem. Szczęście, że wierzę w Reinkarnację.
Ostatnio edytowany przez Sibbil Fo dnia 19.07.2014 19:44:16
Dajcie mi być upośledzonym psychicznie lisem. Przynajmniej nie widać mnie i nie słychać tak często.

8
(+8|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 20:20:44
Wilk
Anthro
Naturalnie, możemy mieć różne punkty widzenia pewnych spraw, w zależności od naszych doświadczeń życiowych, środowiska i wychowania. Jednak kiedy się czyta takie rzeczy, to człowiek w pewnym momencie pogrąża się w zastanowieniu… pojawia się jakaś refleksja. Moja pierwsza refleksja, przyznaję, była impulsywna i bardzo emocjonalna. Niestety nie przyszła żadna inna, więc podzielę się właśnie tą. Tak przy okazji, to jest taka teza z mojej strony. Teza na temat okoliczności, w których żyjemy:

To nie jest, ♥♥♥♥♥, Nibylandia!

Rodzice nie chcą ograniczać swoich dzieci, narzucając im płeć? Słowo daję, nasi przodkowie pierwotni może i mieli wozy na kwadratowych kołach, ale w tym momencie to by wykonali popularnego facepalma. Przypuszczalnie jakąś maczugą. (facemace'a zatem)

A jakie niby płeć stanowi ograniczenia dzisiaj?

Płeć to MOŻLIWOŚCI. Kiedy jest od najwcześniejszych stadiów wychowania definiowana, to dziecko wie w jakiej gra drużynie. Ma poczucie przynależności. I tak samo wybiera z kim się bawić. Kogo ciągnąć za włosy na przerwie w szkole. Czy będzie skakać na lince, czy grać w piłkę (obecnie to już na swoim smartfonie). Zawsze są zajęcia i zachowania charakterystyczne dla płci. Czy to znaczy że dziewczynka musi być chłopcem, żeby grać w piłkę z chłopakami? Jasne że nie. Dzieci próbują, przekonują się na własnej skórze. Czy płeć przeszkadzała kiedykolwiek chłopcom, by przekonali się jak to jest bawić się lalkami? Nie. Najczęściej się pobawili i wracali do samochodów za chwilę. Tak już jest. I to jest z nami przez całe życie.

Jeśli ktoś czuje, że coś jest nie tak i wkracza w dorosłe życie z takim problemem - no cóż - mamy XXI wiek i największe w dziejach możliwości, by zmienić pewne cechy naszego ciała. Takie rzeczy się dzieją i ja na pewno nie odmawiam nikomu prawa do dokonania wyboru. Ale niech to będzie wybór świadomego, w pełni emocjonalnie dojrzałego człowieka. Takiego, który poniesie sam konsekwencje swoich decyzji.

Nawet nie próbuję sobie tego wyobrażać, nie sądzę że ktokolwiek ma tyle empatii, by wejść w skórę takiej osoby i móc z ręką na sercu przyznać że ją rozumie. Ale żyjemy TUTAJ i TERAZ, na świecie z problemami i ograniczeniami. Każdy ma jakieś. Ja nie będę piłkarzem, bo brak mi do tego talentu i koniec.

Jeżeli rodzice, dorośli ludzie, mają problem z pogodzeniem się, że przychodząc na świat ich dzieci z automatu dostają pewne ograniczenia, to są oderwanymi od rzeczywistości idiotami.

Jeszcze tylko chciałem zwrócić uwagę na pewną ciekawą rzecz, ponieważ drażnią mnie podwójne standardy. Jeżeli rozmawiamy o homoseksualizmie, często się przewija ten argument (słuszny czy nie), że jest to coś naturalnego, że "tacy się rodzimy" itd. Wszelkie teorie na temat leczenia homoseksualizmu z reguły wywołują oburzenie. No i dobrze. Ale skoro w razie pożaru tak skłonni i chętni jesteśmy uznać homoseksualizm za wrodzony, zgodny z naturą, a ingerowanie w seksualność za coś moralnie nagannego, to dlaczego naturalnie nam przyrodzona płeć już nie jest ani taka święta, ani taka jednoznaczna i nienaruszalna? Nie wolno homoseksualiście wybijać z głowy homoseksualizmu, ale wolno chłopcu wybijać z głowy bycie chłopcem?

Nie ośmieszajmy się, bo jednak sporo na tym forum ludzi dorosłych. Albo prawie dorosłych.

4
(+4|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 21:09:33
Jaguar
.
Ostatnio edytowany przez Vincent dnia 27.12.2020 5:04:04

0
(+0|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 22:00:13
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
sprawa ciężka dla tych rodziców. JEdnak popieram stanowisko doktor Eugene Beresin
FABRICATI DIEM PVNC"

6
(+7|-1)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 23:11:29
Wilczek
Anthro
Tu juz nie chodzi o wybor plci. Warto sie zastanoeic nad czyms bardziej ogolnym, a mianowicie dawaniu dziecku pelnej swobody. Dlaczego ludzie zaczynaja sie przescigac w tym kto dziecku da wiecej swobody i nie bedzie ograniczac?? Swiat schodzi na psy... Dziecka tknac nie wolno, dziecko moze wybierac plec, co nastepne wymysla? Dziecko ma prawo wybrac czy w ogole chce sie uczyc, albo niech od razu wybierze czy woli do konca zycia srac w pieluchy, a nie chodzic do wc. Dochodzimy do momentu gdzie rodzice zaczna byc niewolnikami dzieci. A kazda dorosla osoba, ktora wychowala sie w normalnej rodzinie powie, ze na pewno wiele razy pare szybkich klapsow, albo jakies ograniczenie bylo dobre. Dzieci maja uczyc sie i poznawac swiat, ale rodzic jest po to, aby mu pomagal, a nie zostawial samego i rob co chcesz.
Wyslijmy dzieci do lasu. Tam beda mialy pelna swobode i nikt nie bedzie wypaczal ich spojrzenia na swiat wmawiajac co jest dobre a co zle.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-3
(+0|-3)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 19.07.2014 23:59:43
Lis
Zwierzę
Mh... Jeśli "normalna" rodzina obkłada swoje dzieci klapsami na pupę, zatem pochodzę z patologicznej rodziny, bo na mnie nie trzeba było używać siły fizycznej, a raczej albo poprosić albo słownie zmusić. A niestety miałem i mam do dziś tylko matkę, zatem od urodzenia mojego było jej 50% trudniej niż w "normalnej" rodzinie z ojcem i matką. Jak chcesz się wyżywać na kimś słabszym, to proponuję Ci siłownię i tam są worki treningowe, gdzie może je obkładać jak niegrzeczne dziecko, które za Chiny Demokratyczne nie ma nad Tobą ŻADNEJ przewagi fizyczne, zatem użycie siły przeciw nie mu jak dla mnie jest cholernie nie normalne.

PS: 3 zdania(ps się nie liczy), kolejna liczba minusów, których nie zobaczę, bo uznałem, że to jednak wychodzi lepiej dla zdrowia psychicznego. Jak muzyka.
Dajcie mi być upośledzonym psychicznie lisem. Przynajmniej nie widać mnie i nie słychać tak często.

1
(+1|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 20.07.2014 11:39:46
Wilczek
Anthro
No wlasnie o tym mowie :)
rodzice nie panuja nad dzieckiem a potem ledwo co sa wstanie skonczyc gimnazjum. A jesli dziecko zawsze sluchalo rodzicow i nigdy nie peobowalo sie przeciwstawiac (co jest przeciez normalnym zachowaniem, bo probuja na ile mozna przegiac bez konsekwencji) to zazwyczaj wyrasta na jakas osobe strachliwa, ktora bedzie sie bala cokolwiek zrobic. Ewentualnie wyrosnie na psychiczna.

W ogole wielka rzadkoscia jest dziecko, ktore sie samo uczy bez przymusu w podstawowce. Bo nauka w gimnazjum i dalej to jest konsekwencja tego co bylo w podstawowce. Dziecko raczej mowi, a po co mi sie uczyc. Przeciez nikt w wieku 10 lat nie mysli powaznie o pracy.

Czesto wsrod muzykow albo aktorow jest tak, ze teraz rodzice dostaja podziekowania. Sami mowia, ze czasami mieli do nich zal, ze nie rozumieli dlaczego ich wrecz przymuszaja, a teraz dziekuja im z calego serca. Tylko trzeba wiedziec na ile mozna zmuszac. W skrocie najczesciej jest tak, ze jesli rodzic ma siano w glowie to dzieciak tez ma siano.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

3
(+3|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 20.07.2014 22:18:21
Panserbiorne
Zwierzę
Ja nie wiem... jak ja byłem dzieckiem, to się i łaziło po drzewach, bawiło w policjantów i złodziei i bawiło w dom, sklep nie wiem lekarza. Bawiły się w to i dziewczyny i chłopaki i wyglądało to normalnie i zdrowo. Tak serio, to bardzo niski procent społeczności ma problem z określeniem swej płci. Jeśli się nie mylę, to jedna na 100 tys. osób ma zaburzenia na tym punkcie. To jest serio rzadka sytuacja, dla mnie to dziecko jest na swój sposób krzywdzone. Bo co? Bo naokoło są chłopcy i dziewczynki a ono jest kim? Przyszłą kobietą? Potencjalnym mężczyznom? A może będzie co jakiś czas zmieniać swoją płeć? Dla mnie czysta głupota. Małe dziecko to nie jest zabawka, tylko żywy organizm i w przyszłym czasie pełnowartościowy członek społeczeństwa. Jeśli zechce zmienić płeć to i tak to zrobi a jak rodzic jest tolerancyjny i kocha to zaakceptuje jego wybór.
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

3
(+3|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 21.07.2014 8:36:59
PERMABAN
Rodzice tak bardzo nie chcą wpływać na dziecko, to sobie znajdzie inny wzorzec, np. w telewizji. I będzie bezpłciowe coś każące nazywać się Rarity.

7
(+7|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 21.07.2014 11:30:32
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
A ja odpowiem na pytanie rodziców, nikogo nie obchodzi co wasze dziecko ma między nogami, nie jest to ani obrzydliwe ani zboczone, że ktoś się pyta o płeć dziecka, to wy, drodzy rodzice jesteście ♥♥♥♥♥♥♥, ♥♥♥♥♥♥♥♥ na atencję, robicie wielki cyrk wokoło czegoś nad czym i tak nie macie prawa panować, dziecko ma ustaloną płeć już przed narodzinami a wy nie daliście dziecku wyboru tylko zrzuciliscie z siebie odpowiedzialność konsekwencji losu, jakim obdarzyła was natura.

0
(+0|-0)
Re: Wybór płci przez dziecko - czy to normalne?
Wysłano: 22.07.2014 15:14:55
Fenek
Anthro
To co robią ci rodzice jest chore ale, rozważcie też płeć Hermoafrodyty albo obojniaka/obojniaczki.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy do których brakuje chęci i motywacji.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane