Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


4
(+4|-0)
Sens
Wysłano: 28.07.2014 20:17:53
Tygrys sumatrzański
Anthro
Czy ktoś się zastanawiał głębiej, czy istnieje sens wszystkiego?

Po rozmyślaniu i czytaniu różnych rzeczy doszedłem do tych wniosków.

Po pierwsze, wszechświat nie ma sensu i wszystko do czego dąży, jest bezsensowne. Wszechświat nie ma powodu istnienia ani stworzenia, on po prostu powstał, a w raz z nim brak sensu jego powstania. Wszechświat jest metaforyczną piaskownicą dla wszystkiego.

Po drugie, życie dąży ku komplikowaniu. Życie zostało stworzone z niczego, tak samo jak wszechświat, po prostu zaczęło istnieć, bo mogło. Życie stworzyło sens, ale nie sens wszystkiego, a sens indywidualny, w postaci człowieka i jego wolnej woli. Każdy człowiek tworzy własny sens, oparty o doświadczenia i to jak został stworzony i gdzie. Życie dąży do rozprzestrzeniania sensu indywidualnego w postaci komplikowania wszystkiego, czego przykładem jest człowiek i jego ekspansja wszędzie. "Życie" jest bytem metaforycznym który przedstawia zachowania mechanizmów organizmów żywych.

Po trzecie, życie nie jest w stanie stworzyć sensu wszystkiego, ponieważ wszechświat, w którym życie istnieje, nie ma sensu.

Sens indywidualny i instynkt przetrwania jako organizmu sprawia, że człowiek chce żyć. Samo to, że człowiek zaczął żyć, sprawia, że chce żyć. U człowieka brak sensu indywidualnego może przezwyciężyć instynkt przetrwania, co powoduje samobójstwo.

Większość ludzi dąży do stworzenia sensu wszystkiego w postaci religii itp, niestety jest to niemożliwe z racji tego, że wszechświat nie ma sensu. Jednak nie zmienia to faktu, że tworzą własny indywidualny sens.

Co myślicie na temat sensu jako tako i przedstawionych wniosków? :-Dk
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

28
(+29|-1)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 20:18:47
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
42
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 20:53:14
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Chyba optymistycznie zakładasz że ludzie się przejmują tym czy sens życia istnieje.
Większość obchodzi fakt czy żyje lub jak żyje, nie "po co".

Cytat z "Restauracja na końcu wszechświata ; Arthur Dent":
Co otrzymasz, gdy pomnożysz sześć przez dziewięć?


Cytat z "Ryan": (Link »)
42
Ostatnio edytowany przez rafper dnia 28.07.2014 20:58:17
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

8
(+8|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 21:12:11
Wilk
Anthro
Zagalopowałeś się. Jak losowe atomy mają mieć sens?
Sensu nie ma w ogóle - nie istnieje. Sens jest kategorią wymyślona przez człowieka. Użycie pojęcia sensu ma nam ułatwić rozumienie rzeczywistości i tymczasowo łatać luki w obiektywnej wiedzy lub sprowadzić nadmiar informacji do prostszej postaci.

Zastanów się jak bardzo subiektywna i niejednoznaczna jest próba określenia sensu nawet najprostszych wydarzeń. Sens zależy od patrzącego, nie jest bytem i nie ma substancji.

Świat nie ma sensu tak, jak szyna kolejowa nie ma dowodu osobistego. Mówisz tak, jakby świat został pozbawiony sensu, jakby brak sensu był czymś dziwnym albo zaskakującym, jakby brak sensu zostawiał puste miejsce.
Nikt szynie dowodu osobistego nie odebrał, nie jesteśmy zaskoczeni że tory nie mają dowodu, nie oczekujemy że szyna kolejowa się wylegitymuje - to my wymyśliliśmy dowody osobiste, dlaczego więc oczekiwać że szyny kolejowe je mają?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 21:13:44
Wilczek
Anthro
Cytat z "Xanoxis": (Link »)

Co myślicie na temat sensu jako tako i przedstawionych wniosków? :-Dk


Jako tako to bardzo dobre określenie.
Wszechświat jest bezsensu? W którym miejscu? Sens =/= Cel. Istnieją prawa fizyki takie , a nie inne po to, aby gwiazdy mogły sie narodzić, aby galaktyki mogły podrózować. Zatem prawa fizyki mają sens. Mozę tak to zgłębiać coraz bardziej i dojdziemy do wniosku, że wszystko sie zapętla coś działą na coś, czyli jest sens istnienia danej rzeczy.
Twoje wnioski mówią o celu w życiu. Jeżeli człowiek nie ma celu w życiu czyli potocznie traci sens mozę popełnić samobójstwo, ale nieznaczy to, ze nie am to sensu. Fajnie oddzielić te dwie kategorie.

Człowiek faktycznie sam sobie nadaje cele w życiu i tak się kształtuje. jednym wystarczy mniej drugim więcej. Człowiek bez cleu nic nie zrobi.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 21:28:00
Tygrys sumatrzański
Anthro
Oczywiście, że sensu jako tako nie ma, założyłem, że stworzył go człowiek. Może sprecyzuję sens wszystkiego, jako cel, coś co "usprawiedliwia" wszystko co się dzieje. Z takiego punktu widzenia wszechświat nie ma sensu, ponieważ nie dąży do niczego, i mimo, że prawa fizyki są logiczne, nie mają celu, po prostu są.

Moim głównym pytaniem w tym temacie co do wszechświata jest "po co". Nie da się na to odpowiedzieć, dlatego jak napisał Nerevar, wszechświat nie ma z góry sensu.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

5
(+5|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 21:57:58
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
To może buddyjska piosenka?

Mój puls zrównał się
wreszcie z pulsem tego miejsca
i ziemia obraca się we mnie, a ja
obracam się w niej. Zostałem zbawiony
albo szczęście opuściło mnie do reszty

i nie jestem już w stanie poznać
skali swojego upadku. Mówię wieloma
językami, choć staram się milczeć.
Z miłością blisko bywam, od kiedy
wyrzekłem się miłości.

Pragnąc wiedzy,
ucząc się i doświadczając zrozumiałem: NIE MA RZECZY NIEZBĘDNYCH DO ŻYCIA.

Niczego nie odnalazłem, o nic też
nie jestem bogatszy. Ale, nawet jeśli
wypowiadam tautologię, chwalę świat.
Nawet jeśli mówię "nie wiem",
zamiast mówić "prawda".
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 22:10:10
Lis
Anthro
Nie którzy mylą go z celem życia, to dwie różne żeczy, cel to to co chcesz osiągnąć a sens to to dlaczego i czemu. Dla mnie jako taki sens życia nie istnieje i nie którzy pewnie myślą nie ma senu żyć to się zabij no i teraz pojawia mi się pytanie czy jest jakiś sens umierać bo Ja nie widze żadnego sensu.

Niech bóg strzeże mnie przed przyjaciółmi. Z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę. :-Dk

6
(+6|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 22:30:26
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
jeśli gdzieś jest "sens", to nie w tym temacie : P

-7
(+1|-8)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 22:41:09
Lis
Zwierzę
Wszystko ma swój sens. Prócz zdania "Fo powinien pójść do szpitala psychiatrycznego." Ale wszystko ma swój sens, który jest jak bóg. Wierzymy, że jest, ale go nie widzimy.
Dajcie mi być upośledzonym psychicznie lisem. Przynajmniej nie widać mnie i nie słychać tak często.

1
(+1|-0)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 22:58:38

0
(+1|-1)
Re: Sens
Wysłano: 28.07.2014 23:44:52
Dzikie wilczasto/psowate
Zmiennokształtny
Sens jest wrarzeniem (chyba abstrakcyjnym), człowiek indywidualnie stwierdza na podstawie jakiś informacji czy dana czynność lub zbiór czynności ma sens lub też nie dla niego . Nasz wszechświat opiera się na fizyce kwantowej a w niej rządzą prawdopodobieństwa , 2+2 nie zawsze da 4. Wszechświat jest nie w pelni zrozumiany, z mojego punktu widzenia nie da się odnaleźć sensu wszystkiego bo nie wiem wszystkiego .
Mam nadzieję że moje bazgroly mają sens dla kogoś ;-)
Ostatnio edytowany przez bakubrody dnia 28.07.2014 23:45:51

0
(+1|-1)
Re: Sens
Wysłano: 29.07.2014 22:12:04
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
kebab z łagodnym sosem nie ma sensu

kebab ma sens gdy piecze 2 razy...lub tydzień

6
(+6|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 0:32:13
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
KŁAMNIESZ!

Kebab ma sens, gdy czujesz smak CAŁEJ kompozycji, a nie jedynie sos, który wypali japę, trzewia i odbyt na do widzenia.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

2
(+2|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 1:28:48
Jaguar
.
Ostatnio edytowany przez Vincent dnia 27.12.2020 5:09:02

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 7:32:39
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
dobry kebab nie jest zły :D

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 8:26:05
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
dobry kebab dają w berlin doner kebab bo mają tam ostry sos który nie zabija smaku a frytki posypują czerwoną solą.
Also, kebab z kurczakiem to profanacja, pedalstwo i ♥♥♥♥♥♥♥. Tylko baranina!

2
(+2|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 8:47:36
Tygrys perski
Anthro
Bo to w ogóle nie kebab wtedy :P Ale gdyby zamienić nazwę na roladę kurczakową, to ciągle byłoby pedalstwo? Nie chcę umierać ze świadomością, że jednak jestem pedałem!
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 9:01:35
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Sorry bro, takie life.

5
(+5|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 11:01:04
PERMABAN
Jestem na 99% pewna, że nikt z nas nawet baraniny na oczy nie widział, a co dopiero zakosztował w kebabie xd W mieszankach mięs, które dostają kebaby jest baraniny koło 20%, bo się zwyczajnie nie opłaca, baranki boże u nas drogie, a i nie każdemu pasuje mięso (♥♥♥♥♥ brudnym futrem), więc dostosowują do cebulandii (kto widział ogórka w prawdziwym kebabie).
Ja szerzę totalną profanację, bo jem kebab z łagodnym sosem (tudzież czosnkowym, bo dla niektórych to jest łagodny xd) i bez warzyw! W mojej mieścinie mam ZAJEBISTY kebab box, czyli w sporym kartoniku dostajesz fryteczki, mięso i sos - bez zieleniny : D

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 12:06:45
Rabbit
Anthro
Prawda, tak samo jak dają nieświeże mięso.
Ja osobiście jadłem kebaba w Turcji, jak i w polskiej kebabiarni, która była prowadzona przez Turka. Powiem szczerze, że nie zauważyłem znaczącej różnicy oprócz dodatków.
A jeżeli chodzi o Berlin Kebaby, Mafie i inne miejsce w Polsce, gdzie podają kebaby, to nie polecam. Przeważnie mięso nijakie, bez smaku, wręcz dławiące, często nieświeże i odpowiednio podgrzane-doprawione, żeby nie było czuć. Syf. Do tego te sosy, brrr.

Prawdziwą baraninę jadłem, ba! nawet w kebabie ; ) Także jestem tym 1%

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 15:17:59
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Pragnę zauważyć, że kebaby prowadzone nawet przez rdzennych Turków dopasowują menu do polskich gustów. Moim faworytem jest kebab z mięsem mieszanym wołowo-drobiowym (z kurczaka) z pomidorem, kiszonym ogórkiem i polany sosem czosnkowym i łagodnym (z dodatkiem majonezu).

Baraniny czystej nie jadłem. Bazuję na opinii członków rodziny, którzy pracowali w Anglii, że kebaby serwowane tam przez Turków są ciężkie dla Polaka - suche, bez warzyw, i rzeczywiście nieco śmierdzące (dzięki baraninie, która tam chyba jest "czysta")
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 16:54:32
Dzikie wilczasto/psowate
Zmiennokształtny
Kebab jest najsmaczniejszy jak wypuszczają cię z jednostki na przepustke , dokładnie w przejściu z centralnego dworca w warszawie na złote tarasy , jest jeszcze bo to kilka lat temu było ?;)
Co do mięcha to wolę kurczaka bo łatwiej ocenić czy syf wciskają .
Spróbujcie kiedyś jagnieciny z ogniska , to jest dopiero dobre . Jakoś nie widzę sensu wplątywania kebaba w ten temat :-Dk
Ostatnio edytowany przez bakubrody dnia 30.07.2014 17:49:46

1
(+1|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 20:44:16
Lew
Nieco wracając do tematu....
Od lat jestem pod ogromnym wrażeniem poglądów na świat Richarda Feynmana (nieżyjący już amerykański fizyk teoretyczny, laureat nagrody Nobla). Zainteresowanym polecam obejrzeć jego chyba najbardziej znane wypowiedzi:
https://www.youtube.com/watch?v=Bgaw9qe7DEE

A tutaj wycinek o sensie istnienia, poszukawniu odpowiedzi itp.
Nie wiem czyje są dopiski na końcu i wydaje mi się, że nie pasują do tej wypowiedzi
https://www.youtube.com/watch?v=m5TPYMANIEI
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 30.07.2014 20:57:54
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Sens
Wysłano: 30.07.2014 23:37:57
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Cytat z "Vethuleion": (Link »)
dobry kebab dają w berlin doner kebab bo mają tam ostry sos który nie zabija smaku a frytki posypują czerwoną solą.
Also, kebab z kurczakiem to profanacja, pedalstwo i ♥♥♥♥♥♥♥. Tylko baranina!

Kurcze jak ja dawno nie jadłam kebaba z berlin doner D: i w sumie nigdzie nie dostałam tak dobrego kebsa jak tam :I
jak gdzies kupowałam kebab to dostawałam - samo mięso z sosem :I - albo papierowe mięso i jakaś sałatka :I a tm dostałam wszystko świeże i nie ważne czy był sos czy nie i tak był przeOSOMkebab

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane