Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345>>


0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 19:20:42
Stardust
Człowiek
Cytat:
Niestety wiekszosc wierzacych twierdzi ze tylko ich wiara jest sluszna


Yyyy..na tym polega wiara. W wierze w coś co uważa się za słuszne

Cytat:
kiedys niewiernych nawracalo sie mieczem, albo oczyszczalo dusze w swietym ogniu na stosie, takie to bylo milosierdzie katolikow


Oceniajmy rzeczy takimi jakimi są dzisiaj
Slave to Love

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 19:26:14
anthrocat
Anthro
Jezeli chcesz przyklady z czasow obecnych to prosze bardzo: Matka teresa z kalkuty na sile chrzcila hindusow przed smiercia, a na temat innych wspaialych rzeczy co sie dzialy w osrodkach prowadzonych przez ia to sobie poczytaj na necie, a sie baaardzo zdziwisz.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 19:34:36
Stardust
Człowiek
Wiem dostatecznie wiele na temat Matki Teresy
Slave to Love

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 19:49:13
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Cytat:

Zeld pisał(a)):
Religia byłaby chociaż trochę wiarygodna gdyby ci co wierzą nie "uczyli" się wiary od rodziców tylko zostali duchowo objawieni przez "stworzyciela".
Nie podoba mi się to, że dzieci po narodzeniu dostają tak jakby "znaczek" mówiący, że to jest katolickie, muzułmańskie, hinduskie dziecko. Każdy powinien sam odnaleźć swoje duchowe uczucia.


No właśnie, ja dostałem znaczek chrześcijanina i gdy powiedziałem albo nie raczej zapytałem się : Mamuśka jestem Ateistą co ty na to....- Ona zaś odpowiedziała tak, jesteś niepełnoletni bla bla bla i ja decyduję o tobie.
czy tak powinno być??bo mi się zdaje ze ja też powinienem mieć swoje zdanie a nie :-Dk
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:04:39
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Nie wiem dlaczego Ci najbardziej zbuntowani jeżdżą po chrześcijaństwie, jak np. w innej religii wysadzenie sie w tłumie "innowierców" przysparza korzyści w życiu po życiu.

Simba jesteś niepełnoletni ;P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:19:37
Cytat:

Vethuleion pisał:
(...)np. w innej religii wysadzenie sie w tłumie "innowierców" przysparza korzyści w życiu po życiu.


Nie ma czegoś takiego w żadnej religii. To akurat wymysły wpajane bezmyślnie fanatycznym ludziom przez pseudo-religijnych przywódców, którym w rzeczywistości zależy tylko na sobie i z prawdziwą religią i organizacją kościelną wspólnego nic nie mają.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:20:59
anthrocat
Anthro
Cytat:

Vethuleion pisał(a)):
Nie wiem dlaczego Ci najbardziej zbuntowani jeżdżą po chrześcijaństwie, jak np. w innej religii wysadzenie sie w tłumie "innowierców" przysparza korzyści w życiu po życiu.

Pokaż mi zapis w koranie mowiacy by mordowac inowiercow, a to jak interpretuja to immamowie muzulmanscy to inna bajka, pismo swiete tez bywa roznie interpretowane, a z historii wiemy ze w tej wierze byly tez takie zdarzenia, rycerze jezdzili na wyprawy krzyzowe, bo po smieri chwalebnej czekalo ich krolestwo boze.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:26:33
Zwierzę
Jednak w nowym testamencie też nie byłoo tam zapisu o zabijaniu w imie Boga/Wiary/Koscioła.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:41:21
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat:

Scooby pisał(a)):
Jednak w nowym testamencie też nie byłoo tam zapisu o zabijaniu w imie Boga/Wiary/Koscioła.


Więc jaki problem?

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:45:52
Stardust
Człowiek
Slave to Love

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:53:55
Cytat:

Vethuleion pisał:
Więc jaki problem?


Zapewne chodzi o to, że w przypadku katolicyzmy działo się to w ramach Kościoła, a przypieczętowane było dogmatem "wiary" o nieomylności papieża...

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 21:58:44
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
no i co to ma do rzeczy w odniesieniu do dnia dzisiejszego ?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 22:03:58
Nic, ale się i takich argumentów niektórzy trzymać potrafią..

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 22:08:35
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
czerstwe trochę te argumenty

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 21.10.2007 22:17:21
Cóż, wiele argumentów w tym temacie jest albo czerstwych, albo identycznych z naturalnymi..

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 3.11.2007 22:17:09
wilk
Zmiennokształtny
A to, jak ortodoksyjni katolicy (jak np. ja) tępią i gnębią ateistów i innowierców widać dobitnie np. w tym temacie na forum. ;-P I zresztą w wielu innych miejscach.
A co do tępienia futrzaków - u mnie w duszpasterstwie większość osób wie, że jestem futrzakiem i nikt nigdy z tego powodu mi nie powiedział słowa krytyki.

To ciekawe, że tyle osób odróżnia islamskich fanatycznych fundamentalistów od normalnych Muzułmanów (oczywiście, jak najbardziej to pochwalam), a jednocześnie utożsamia Kościół z Rydzem i jego mocherową armią.

Vethu, cieszę się, że dzielnie walczysz, ale mówienie, że szatan nie jest postacią realną to herezja. Polecam książkę "Demoniczne opętanie dzisiaj" ks. Adolfa Rodewyka.
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 4.11.2007 0:32:18
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat:

woskar pisał(a)):
To ciekawe, że tyle osób odróżnia islamskich fanatycznych fundamentalistów od normalnych Muzułmanów (oczywiście, jak najbardziej to pochwalam), a jednocześnie utożsamia Kościół z Rydzem i jego mocherową armią.

Wydaje mi sie że to taki "bunt" przeciwko temu co jest blisko, a w większości to jest takie gadanie w stylu "zrobie nazłość babci" czyli nie chodzi o to żeby mieć własne zdanie i go bronić ale być nastawionym przeciwko komuś.

Cytat:

woskar pisał(a)):
Vethu, cieszę się, że dzielnie walczysz, ale mówienie, że szatan nie jest postacią realną to herezja. Polecam książkę "Demoniczne opętanie dzisiaj" ks. Adolfa Rodewyka.


"Najlepsza sztuczka Szatana to taka w której przekonał ludzi, że nie istnieje"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 4.11.2007 1:02:32
Cytat:

woskar pisał:
(...)mówienie, że szatan nie jest postacią realną to herezja.


Jeśli ktoś mówi, że uważa diabła za personifikację zła, to są to jego przekonania lub wiara.

Herezja jest przykładowo, gdy zgromadzenie kościelne wyznaje zasadę, że skoro Chrystus nakazał miłować nieprzyjaciół, należy też miłować szatana.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 4.11.2007 4:07:40
wilk
Zmiennokształtny
Vethu: Dokładnie tak.

Nasshnarah: Poniekąd prawda. Mamy okazywać Miłość wobec szatana. W zasadzie właśnie w ten sposób możemy pokrzyżować mu szyki.
Soli Deo gloria!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 4.11.2007 9:14:22
Cytat:

Nasshnarah pisał(a)):
Cytat:

woskar pisał:
(...)mówienie, że szatan nie jest postacią realną to herezja.

Herezja jest przykładowo, gdy zgromadzenie kościelne wyznaje zasadę, że skoro Chrystus nakazał miłować nieprzyjaciół, należy też miłować szatana.


"Jako katolik dziękuję Bogu za heretyków. Herezja to tylko inne określenie wolności myśli"

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 4.11.2007 9:22:58
Smok Serwisowy
jak jest dwóch heretyków i założą bar mleczny... to już jest SEKTA ;)
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 4.11.2007 10:01:43
Ocelotek
Anthro
Do chrześcijaństwa nie mam nic. Nie wierzę w Boga, ale na dobrą sprawę nie mogę z całą pewnością powiedzieć, że taki byt nie istnieje. Mnie przeszkadza kościół katolicki. KK to jedno 'k' mniej od Ku Klux Klan :P
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 4.11.2007 16:45:17
Cytat:

woskar pisał:
Poniekąd prawda. Mamy okazywać Miłość wobec szatana. W zasadzie właśnie w ten sposób możemy pokrzyżować mu szyki.


O.. ciekawe... Kościół uznał ten pogląd za herezję i bluźnierstwo, a zgromadzenie które go głosiło określił wręcz sektą.. i to całkiem niedawno zresztą...

Czyli bardzo interesujące zagadnie ta herezja ;-)k .

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 11.11.2007 0:22:45
wilk
Zmiennokształtny
Nass, nie zrozum mnie źle. Okazywanie Miłości wobec szatana to w moim mniemaniu odpowiadanie dobrem na zło. Konkretniej rzecz ujmując, kiedy mamy do czynienia np. z osobą opętaną, należy ją z całą cierpliwością otoczyć opieką i miłością. Nawet (a może zwłaszcza), kiedy ta osoba znajduje się w stanie kryzysu.
Samego zaś szatana należy się wyrzec i unikać go. Ale to właśnie Miłość jest tarczą, którą możemy się przed nim zasłonić.

"Jako katolik dziękuję Bogu za heretyków. Herezja to tylko inne określenie wolności myśli"
Wolność myśli - ok. Ale kiedy te myśli zaczynają być niebezpieczne, wtedy należy interweniować. Wybacz, ale pomysł, by kastrować lub zamurowywać żywcem ludzi nie jest dla mnie wolnością myśli, ale niebezpiecznym szaleństwem.

Judas, a co jeszcze, poza dwoma K w nazwie, przeszkadza Ci jeszcze w Kościele Katolickim? Bo coś ostatnimi laty taki pogląd jest bardzo trendy, tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego? Osoby, które go wyznają albo podają jakieś wyświechtane argumenty, albo mity które tak się mają do rzeczywistości, jak wędka do mamuta. Może Ty mnie oświecisz, co KONKRETNIE Ci zrobił Kościół Katolicki?
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 11.11.2007 1:38:54
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
kiedy mamy do czynienia z osobą OPĘTANĄ należy wezwać egzorcystę.

Cytat:

woskar pisał(a)):
Judas, a co jeszcze, poza dwoma K w nazwie, przeszkadza Ci jeszcze w Kościele Katolickim? Bo coś ostatnimi laty taki pogląd jest bardzo trendy, tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego? Osoby, które go wyznają albo podają jakieś wyświechtane argumenty, albo mity które tak się mają do rzeczywistości, jak wędka do mamuta. Może Ty mnie oświecisz, co KONKRETNIE Ci zrobił Kościół Katolicki?

Pewnie babcia ciągneła go do kościoła jak miał 7 lat a on sie trzymał framugi i krzyczał, że jest już dorosły.
Wjeżdżanie na Kościół i Chrześcijaństwo jest trendy wśród zbuntowanych nastolatów i pseudo inteligentów którzy potrzebują sie dowartościować. Myślą wtedy, że są cool. I nie mówię tu o rozmowie na temat religii itp ale czepianie sie wszystkiego co tylko można i szukanie dziury w całym.
Co innego jeśli rozmawiamy np z profesorem filozofii z którym miałem jakiś czas temu zajęcia, zupełnie inne podejście do sprawy.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane