Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345


0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 11.11.2007 1:50:49
wilk
Zmiennokształtny
Oczywiście, że należy wezwać egzorcystę. Ale egzorcysta to nie niańka, a osobą opętaną trzeba się opiekować.

Vethu, nie przesadzasz trochę? Każdy ma swoje racje, może Judas nie lubi KK z jakiegoś konkretnego powodu. Dajmy mu się wypowiedzieć.
A co do osób z tytułami naukowymi to też bywa różnie. Kiedyś w Radiu TOK FM (czasem mi się tego Radia Maryja dla michnikowszczyzny zdarza słuchać) wypowiadał się jakiś doktor polonistyki, który wyśmiewał osoby wierzące w istnienie diabła i w ogóle sił nadprzyrodzonych. Bo to takie nienaukowe, ludzie tłumaczą sobie rzeczy, których nie potrafią zrozumieć różnymi mitami, jak diabeł. A przecież nauka potrafi już wszystko wyjaśnić. A czego nie potrafi, to nie istnieje.
A mówił to z takim przekonaniem i pewnością, jakby był co najmniej światowej sławy profesorem nauk przyrodniczych i posiadł wszelkie tajemnice świata. ;-P

Ech, najbardziej denerwującą i zgubną cechą dla naukowca jest pycha i zbytnie zadufanie w siebie i w osiągnięcia nauki. Nie wróżę takim osobom sukcesów na polu naukowym. Na jego szczęście - zajmuje się naukami humanistycznymi, więc może w tej dziedzinie bardziej mu się poszczęści... ;-)
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 11.11.2007 11:30:08
Ocelotek
Anthro
http://www.paranormalne.p...?showtopic=1205
http://www.paranormalne.p...?showtopic=5326
Poza tym chrześcijaństwo toleruje Rydzyka. To jakby demokracja tolerowała Hitlera...

Co to znaczy, że ktoś jest opętany? Mówi w dziwnym języku i głowa mu się obraca o 360*? Kiedyś mówiło się, że ktoś z depresja jest opętany, może potrzebuje egzorcysty?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 11.11.2007 23:22:51
Cytat:

Woskar napisał:
Nass, nie zrozum mnie źle. Okazywanie Miłości wobec szatana to w moim mniemaniu odpowiadanie dobrem na zło. Konkretniej rzecz ujmując, kiedy mamy do czynienia np. z osobą opętaną, należy ją z całą cierpliwością otoczyć opieką i miłością. Nawet (a może zwłaszcza), kiedy ta osoba znajduje się w stanie kryzysu.
Samego zaś szatana należy się wyrzec i unikać go. Ale to właśnie Miłość jest tarczą, którą możemy się przed nim zasłonić.


Czekaj.. moment..

Cytat:
- (...)mówienie, że szatan nie jest postacią realną to herezja.

- Herezja jest przykładowo, gdy zgromadzenie kościelne wyznaje zasadę, że skoro Chrystus nakazał miłować nieprzyjaciół, należy też miłować szatana.

- Poniekąd prawda. Mamy okazywać Miłość wobec szatana.

- Kościół uznał ten pogląd za herezję i bluźnierstwo, a zgromadzenie które go głosiło określił wręcz sektą.

- Nie zrozum mnie źle (...).


Próbowałem Ci najzwyczajniej i "po przyjacielsku" pokazać, że czyichś prywatnych i indywidualnych przekonań nie nazywa się i nie traktuje dziś jako herezji, ponieważ pojmowanie tego słowa przez wieki uległo zmianie (zresztą, gdyby tak nie było, za herezję uznawane byłyby nawet wierzenia niekatolickich Chrześcijan). Podałem przykład, w moim rozumieniu dosyć jasny i wyraźny...
Ale zamiast w jakiś sposób przyjąć to co napisałem, nie wiedzieć czemu, nagle po prostu zanegowałeś przytoczoną sytuację - a po tym jak jedynie dodałem, że uznanie jej za herezji jest stanowiskiem Kościoła, zacząłeś tłumaczyć, że w Twoim rozumieniu to znaczy coś innego, itd...

(Pominę już, że w przypadku opętania miłość okazuje się osobie, czy jak ktoś woli, bliźniemu, nie patrząc na żadne demony.)

Jeśli nie chcesz by ktoś zrozumiał Cię źle, to staraj się nie dawać do tego powodów.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 15:25:40
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat:

judas666 pisał(a)):
Poza tym chrześcijaństwo toleruje Rydzyka. To jakby demokracja tolerowała Hitlera...

jakieś dowody dlaczego "Chrześcijaństwo" toleruje Rydzyka?
Bo ja np nie tolruję rydzyka.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 16:49:49
Ocelotek
Anthro
Nadal nawołuje do nienawiści w RM, wyłudza kasę od naiwniaków i jakoś nikomu u władzy to nie przeszkadza...
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 17:19:45
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Jaka jest sytuacja to my dobrze wiemy ale nie odpowiedziałeś na pytanie

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 18:15:57
Futrzasty Esteta
Anthro
Judas ja mam do ciebie zupłenie inne pytanie czy ty krytykujesz Instytucjie jaka jest kościół czy też samą istote wiary?

Tak Rydzyk do tego nawołuje, ale on nie przemawia do większości Katolików, większość wcale nie popiera jego działania. To że to czyni zasługuje na potepnienie to że Ojcowie Redemtoryści jeszcze nic z tym nie zrobili także, ale w dużej mierze to poprostu politka która nijak ma się do wiary.

Demokracjia Tolerowała Hitlera bowiem gdyby tego nie zrobiła nie była by demokracjią. Skoro obywatele niemiecy zdecydowali że Faszyści mają rzadzić to był ich wybór, Hitler doszedł do władzy w sposób całkowicie demokratyczny. Inne państwa nie miały wyboru musiały go uznać. jesli by tego nie zrobiły podważyły by demokracje tak swoja jak i Niemiecką.

Inną sparwą ze jest fakt że ludzie sa głupi i dają się manipulować w większym lub miejszym stopniu, nawet nasze poglądy które głosimy są w jakiejś mierze zmanipulowane.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 19:00:18
W końcu zostaliśmy wychowani w większości na katolików.
No ale poza tym uczą nas także tolerowania innych.
Myślałem tutaj RM no ale to jest jak na razie zbyt potężny dla mnie temat żeby samodzielnie go rozwinąć.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 19:05:23
Ocelotek
Anthro
Ja krytykuje KK. Np księża jeżdżą sobie Mercami klasy S, a w kościele niema ogrzewania x3 Sama wiara w bogów też jest wg mnie dziwna. 'Jak ktoś nic nie wie musi wierzyć we wszystko' :3

Veth, przez 'władze' miałem na myśli władzę kościoła. Fakt, mogłem napisać 'chrześcijaństwo'.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 19:12:30
To też jest dziwne prawda ? Dlaczego księża jeżdżą sobie majbachami albo mercami ? Równie dobże możnaby zapytać skąd są na to pieniądze prawda ? Odpowiem wam na to pytanie. Otóż ludzie kupią wszystko co jest w ładnie zapakowanym pudełeczku chociażby w środku był wąglik.
No i masz ... przyczyniłem się do rozwoju tematu.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 19:31:07
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Dlaczego jeżdżą mercedesami i Maybachem (Tak tylko jeden klecha jeździ maybachem) Bo o tych sie mówi, a 95% tych co żyją na zwykłym poziomie sie nie wspomina bo to nie wzbudza sensacji.
Pieniądze biorą sie z naiwności ludzi, babka odda cały swój majątek i rentke na kościół albo rozgłośnię, zamiast rodzinie (może rodziny nie mieć)

Cytat:

judas666 pisał(a)):
Sama wiara w bogów też jest wg mnie dziwna. 'Jak ktoś nic nie wie musi wierzyć we wszystko' :3


Może też nie wiedzieć nic i w nic nie wierzyć.

Cytat:

judas666 pisał(a)):
Veth, przez 'władze' miałem na myśli władzę kościoła. Fakt, mogłem napisać 'chrześcijaństwo'.

Nie nie mogłeś napisać "Chrześcijaństwo" nie myl pojęć.
Skąd wiesz, że nie przeszkadza? Widać nie jesteś na bierząco. Niestety sprawa Rydzyka jest zbyt skomplikowana i nie można go tak po prostu wywieźć na taczce.

Mam takie wrażenie, że dla Ciebie każdy kto jest katolikem = zacofany, nic nie wie, wielbi rydzyka itp.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 19:41:12
Czasami media strasznie przesadzają. No i rzeczywiście żadko można usłyszeć o tym że np gdyby nie kościół to biedny Jasio nigdy nie spojrzałby na świat zdrowymi oczami. "Bieżecie się za coś czego nie pojmujecie i chcecie to zniszczyć " - Wydaje mi się że człowiek, który napisał te właśnie myśl był na prawde mądrym człowiekiem.

0
(+0|-0)
Re: Dechrystianizacja :P
Wysłano: 12.11.2007 19:57:23
Ocelotek
Anthro
'Chrześcijaństwo' które nie jest tą samą wiarą co na początku, ale najwyraźniej nikomu sie nie chciało czytać tego co wkleiłem (linki...). Rozumiem, mnie tez oczy bolą od czytania na kompie i bardzo tego nie lubię. Wolę jak mnie inne części ciała bolą.

Veth, masz złe wrażenie. Naucz się, że ja uwielbiam uogólniać :P Wiadomo, każdy człowiek jest inny i nie mam w zwyczaju nie lubić jakiejś grupy ludzi z powodu kilku jej przedstawicieli. Mnie dziwią ci co ślepo wierzą i nie robią nic żeby dojść prawdy.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane