Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



3
(+3|-0)
Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 10.09.2014 23:56:48
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Witam!

Otrzymałem następujące pytanie:

"Od 03.2014 do 09.2014 byłem na stażu gdzie przysługiwało mi 12 dni wolnych które wykorzystałem. Od 09.2014 zostałem przyjęty do pracy w tej samej firmie na okres próbny 3 miesięcy. Jaki urlop mi przysługuje?"


Problem może rozwiązać lektura kodeksu pracy:

Art. 152. § 1. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej „urlopem”.
§ 2. Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu.


Art. 153. § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.
§ 2. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.

Art. 154. § 1. Wymiar urlopu wynosi:
1) 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat,
2) 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

§ 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w § 1; niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia.
§ 3. Wymiar urlopu w danym roku kalendarzowym, ustalony na podstawie § 1 i 2, nie może przekroczyć wymiaru określonego w § 1.

Art. 1541. § 1. Do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do urlopu i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, bez względu na przerwy w zatrudnieniu oraz sposób ustania stosunku pracy.
§ 2. W przypadku jednoczesnego pozostawania w dwóch lub więcej stosunkach pracy wliczeniu podlega także okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy.

UWAGA: STAŻ ZAWODOWY Z URZĘDU PRACY NIE JEST STOSUNKIEM PRACY! NIE WILCZA SIĘ DO OKRESU ZATRUDNIENIA!

Art. 1542. § 1. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem § 4.
§ 2. Przy udzielaniu urlopu zgodnie z § 1, jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom pracy.
§ 3. Przepis § 1 i 2 stosuje się odpowiednio do pracownika, dla którego dobowa norma czasu pracy, wynikająca z odrębnych przepisów, jest niższa niż 8 godzin.
§ 4. Udzielenie pracownikowi urlopu w dniu pracy w wymiarze godzinowym odpowiadającym części dobowego wymiaru czasu pracy jest dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy część urlopu pozostała do wykorzystania jest niższa niż pełny dobowy wymiar czasu pracy pracownika w dniu, na który ma być udzielony urlop.


ISTOTNE INFORMACJE DO OBLICZANIA STAŻU PRACY
Art. 155. § 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:
1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
5) szkoły policealnej - 6 lat,
6) szkoły wyższej - 8 lat.
Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.
§ 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.


PRZYKŁAD:
Pani Kowalskiej przysługuje obecnie 20 dni urlopu. W firmie ABC pracowała od 1 lipca do 31 sierpnia. Zatrudniona była na całym etacie, a stosunek pracy łączący ją z pracodawcą był kolejnym zatrudnieniem, przysługują jej więc 4 dni urlopu. Ustalając proporcjonalny wymiar urlopu, należy pomnożyć 2/12 przez 20 dni urlopu. W efekcie otrzymamy 3,33 dni urlopu wypoczynkowego, które po zaokrągleniu do pełnego dnia dadzą nam 4 dni urlopu. Zgodnie z Kodeksem pracy niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się bowiem w górę do pełnego miesiąca.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
Jeżeli pytającemu przysługuje 20 dni urlopu (poniżej 10 lat stażu) to po 3 miesiącach pracy:
20 : 12 = 1,66, po zaokrągleniu 2,0
2 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc

Jeżeli przysługuje 26 dni urlopu (powyżej 10 lat stażu pracy) o po 3 miesiącach pracy:
26 : 12 = 2,16, po zaokrągleniu 3,0
3 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc



Jeżeli są jakieś wątpliwości interpretacyjne, proszę pisać.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 11.09.2014 0:41:09
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

Offline
inż. Toboe
3
(+3|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 1:12:51
Irbis
Bestia
Co jak ktoś wziął urlop wypoczynkowy i się rozchorował (zwolnienie lekarskie) w trakcie urlopu? Urlop wtedy jest wykorzystany czy nie?
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+1|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 7:39:11
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
ostatnio unia europejska oznajmiła że kraj w którym wiek emerytalny wynosi 60/67????? czas urlopowy powinien wynosić 35 dni urlopowych w roku XP

0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 8:22:15
Szare A Fu Fu
Smokełke
Kocur, oby to przeszło :P wtedy nasi politycy sami powieszą się na swoim sznurku :P

2
(+2|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 12:17:21
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Toboe": (Link »)
Co jak ktoś wziął urlop wypoczynkowy i się rozchorował (zwolnienie lekarskie) w trakcie urlopu? Urlop wtedy jest wykorzystany czy nie?



Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

Art. 165. Jeżeli pracownik nie może rozpocząć urlopu w ustalonym terminie z przyczyn usprawiedliwiających nieobecność w pracy, a w szczególności z powodu:
1) czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby,
2) odosobnienia w związku z chorobą zakaźną,
3) powołania na ćwiczenia wojskowe albo na przeszkolenie wojskowe na czas do 3 miesięcy,
4) urlopu macierzyńskiego,
pracodawca jest obowiązany przesunąć urlop na termin późniejszy.

Art. 166. Część urlopu nie wykorzystaną z powodu:
1) czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby,
2) odosobnienia w związku z chorobą zakaźną,
3) odbywania ćwiczeń wojskowych albo przeszkolenia wojskowego przez czas do 3 miesięcy,
4) urlopu macierzyńskiego
pracodawca jest obowiązany udzielić w terminie późniejszym.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 12:34:50
gronkowiec
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.


Właśnie, jak to jest z tym "powinna". Czy jest to równoważne z "musi"? Czy mogę swój urlop rozplanować "małymi porcjami" na cały rok? Wykorzystując pełne dwa tygodnie zostaje nam raptem kilka dni pozostałego urlopu. Mój pracodawca nie miał z tym problemów, ale znajomy musiał mieć jeden długi urlop, bo w kadrach mu powiedzieli, że inaczej firma dostanie karę w razie kontroli.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 11.09.2014 12:51:05
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 12:51:18
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.


Właśnie, jak to jest z tym "powinna". Czy jest to równoważne z "musi"? Czy mogę swój urlop rozplanować "małymi porcjami" na cały rok? Wykorzystując pełne dwa tygodnie zostaje nam raptem kilka dni pozostałego urlopu. Mój pracodawca nie miał z tym problemów, ale znajomy musiał mieć jeden długi urlop, bo w kadrach mu powiedzieli, że inaczej firma dostanie karę w razie kontroli.



Bzdura. Jak wykorzystasz 14 pełnie dni, to pozostałe 6/12 dni możesz spokojnie rozbić na porcje, nawet na pojedyncze dni. Oczywiście, wniosek trzeba umotywować. Sprawa w firmie, gdzie nie ma związku zawodowego może się nieco skomplikować. Ale to długi temat.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 11.09.2014 13:00:02
2
(+2|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 13:00:31
..................................................

(miejscowość i data)

.........................................................

.........................................................

(imię i nazwisko pracownika)

............................................................

............................................................

(nazwa i siedziba pracodawcy)

Wniosek pracownika o podział urlopu wypoczynkowego na części


Działając na podstawie art. 162 kodeksu pracy niniejszym zwracam się z wnioskiem o podział przysługującego mi za rok 200............. urlopu wypoczynkowego w następujący sposób:

1) w dniach od ....................... do ................. (razem ................................. dni)

                                                                               (należy wpisać liczbę dni)

2) w dniach od ....................... do ................. (razem ................................. dni)

                                                                               (należy wpisać liczbę dni)

3) w dniach od ....................... do ................. (razem ................................. dni)

                                                                               (należy wpisać liczbę dni)

4) w dniach od ....................... do ................. (razem ................................. dni)

                                                                               (należy wpisać liczbę dni)

..........................................

(data, podpis pracownika)
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 11.09.2014 13:00:44
0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 13:03:37
Kodeks pracy. Komentarz
Iwulski Józef, Sanetra Walerian
Autor komentarza do dz. SIÓDMY roz. I art. 162: Iwulski Józef


1. W art. 162 k.p. ustalono na 14 dni kalendarzowych nieprzerwaną część wypoczynku (a nie urlopu), którą pracownik powinien wykorzystać jednorazowo w przypadku podzielenia urlopu wypoczynkowego na części. Przepis wprowadza wyjątek od zasady, że urlop powinien być nieprzerwany (art. 152 k.p.). Pracodawca z własnej inicjatywy nie może podzielić urlopu wypoczynkowego na części. Wniosek pracownika o podzielenie urlopu nie musi być uzasadniony. Skoro jednak przepis stanowi, że urlop może być podzielony (przez pracodawcę, bo to on udziela urlopu), to pracownik powinien wniosek uzasadnić. Pracodawca bowiem nie ma obowiązku podzielenia urlopu, a tym samym pracownik nie ma roszczenia o nakazanie pracodawcy dokonania takiego podziału. 

2. Pracownik powinien złożyć wniosek przed ustaleniem planu urlopów lub zawarciem z pracodawcą porozumienia. Uwzględnienie wniosku o podział urlopu w planie urlopów jest równoznaczne z takim jego udzieleniem przez pracodawcę. Po sporządzeniu planu urlopów (zawarciu porozumienia) pracownik może również wystąpić z wnioskiem, ale wówczas jest to już częściowe przesunięcie terminu urlopu i wniosek musi być umotywowany ważnymi przyczynami (wymagane więc jest uzasadnienie wniosku - art. 164 § 1 k.p.). Pracownik nie może skutecznie wnieść o podział urlopu, tak aby nie było ani jednej części wypoczynku obejmującej 14 kolejnych dni kalendarzowych. Możliwe jest więc udzielenie urlopu krótszego niż 14 dni, tak jednak, aby z dniami niewliczanymi do urlopu wypoczynek wynosił 14 kolejnych dni kalendarzowych. Przy spełnieniu tego warunku urlop może być podzielony na dowolną liczbę części, a ich długość może być dowolna. 

3. Wymiar urlopu wypoczynkowego nauczyciela zatrudnionego w szkole, w której nie są przewidziane ferie szkolne, określa się w tygodniach kalendarzowych, a nie w dniach roboczych. Brak podstaw do udzielenia w takiej sytuacji części urlopu w dniach roboczych, stosując art. 162 k.p. (wyrok SN z 9 grudnia 1998 r., I PKN 504/98, OSNAPiUS 2000, nr 3, poz. 109). 
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 20:30:52
gronkowiec
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Bzdura. Jak wykorzystasz 14 pełnie dni, to pozostałe 6/12 dni możesz spokojnie rozbić na porcje, nawet na pojedyncze dni. Oczywiście, wniosek trzeba umotywować. Sprawa w firmie, gdzie nie ma związku zawodowego może się nieco skomplikować. Ale to długi temat.


A co jeśli pracownik nie chce z własnej woli wykorzystać urlopu na nieprzerwane 14 dni wypoczynku? Konkretnie, na moim przykładzie tak wygląda mój kalendarz urlopowy (przysługuje mi 20 dni urlopu):

- 19-23 luty: 5 dni wolnych, 3 dni urlopu,
- 18-22 kwiecień: 5 dni wolnych, 2 dni urlopu,
- 1-4 maja: 4 dni wolne, 1 dzień urlopu,
- 19-22 czerwca: 4 dni wolne, 1 dzień urlopu,
- 28 czerwca - 6 lipca: 9 dni wolnych, 5 dni urlopu,
- 15-24 sierpnia: 10 dni wolnych, 5 dni urlopu,
- 25-30 września: 6 dni wolnych, 3 dni urlopu,

i tu kończą mi się dni przysługującego urlopu. Wolne na 10 listopada czy na święta/nowy rok muszę już kombinować "z nadgodzin". Żaden z moich wypoczynków nie trwa 14 nieprzerwanych dni. Jeżeli i ja i pracodawca zgadzamy się na taki kalendarz to wg. KP i tak nie jest to ok? Mnie zależy na takim rozdrobnieniu urlopu, żebym miał czas na wyjazdy czy wydarzenia, które sobie zaplanowałem, a pracodawcy to też pasuje, bo dział bez kierownika przez kilka dni sobie poradzi sam, a gdyby nie było mnie przez 2 tygodnie to już wiele mogłoby się w tym czasie stać.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 21:08:37
Wilk
Zwierzę
[edit przypomniałem sobie że źle radzę]
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 11.09.2014 21:13:53
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 11.09.2014 21:15:07
byk
Anthro
U mnie w firmie pilnuje się tego, by urlop zaległy został wykorzystany do końca września, natomiast odkąd pracuję, nigdy w życiu nie miałem 14 dni nieprzerwanego urlopu. I to nie dlatego, żeby mi ktoś zabraniał, po prostu bardziej wolę te parodniowe przerwy niż siedzieć na dupie/szlajać się i wydawać kasę przez bite 2 tygodnie a potem nadganiać zaległości w robocie.

Swoją drogą taka ciekawostka o zaległych urlopach - zeszłoroczne trzeba zacząć wykorzystywać do końca września, za to okres urlopowy może obejmować również październik, byleby tylko stanowił on nieprzerwany ciąg z wrześniem. Info potwierdzone z Państwową Inspekcją Pracy, bo tak mi się kiedyś zdarzyło za późno zorientować, że mam więcej dni zaległego urlopu niż dni we wrześniu zostało i była panika.
Ostatnio edytowany przez Mino dnia 11.09.2014 21:19:41
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

2
(+2|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 12.09.2014 17:34:33
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Art. 161. Pracodawca jest obowiązany udzielić pracownikowi urlopu w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo.
Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

Prawo pracy. Komentarz
Romer Maria Teresa
Autor komentarza do dz. SIÓDMY roz. I art. 162: Romer Maria Teresa

1. Obowiązek pracodawcy wynikający z art. 161 k.p. jest podyktowany nadrzędnym celem urlopu wypoczynkowego - zagwarantowaniem pracownikowi prawa do systematycznego, corocznego wypoczynku.

2. Nieudzielenie przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego lub bezpodstawne obniżenie wymiaru tego urlopu, stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika, za które pracodawca ponosi odpowiedzialność i podlega karze grzywny.

3. Pracownik może zwrócić się z wnioskiem o podzielenie przysługującego mu urlopu na części. Nie ma przepisu, który ograniczałby liczbę części, na jakie, na wniosek pracownika może być podzielony urlop. Warunkiem jest, aby jedna z tych części obejmowała nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Takie jest bowiem minimum przewidziane dla regeneracji sił. Koresponduje z tym warunkiem art. 3 pkt 5 u.z.f.ś.s., zgodnie z którym świadczenie urlopowe, do wypłaty którego zobowiązani są pracodawcy, jeżeli nie utworzyli u siebie funduszu, wypłacają raz w roku tym pracownikom, którzy korzystają co najmniej z 14 kolejnych dni kalendarzowych urlopu. Ustawodawca jako minimum wypoczynku przyjmuje 14 kolejnych dni kalendarzowych, a nie dni roboczych, w jakich jest liczony wymiar urlopu wypoczynkowego. Oznacza to, że wymiar urlopu wypoczynkowego może być krótszy niż 14 dni kalendarzowych, do których wlicza się też niedziele, święta i dni wolne od pracy.

4. Nie ma żadnych przeszkód prawnych, jeżeli tylko pracodawca wyrazi zgodę, aby pracownik pozostałą (po wykorzystaniu 14 kolejnych dni) część urlopu wykorzystywał nawet po jednym dniu, łącząc go z niedzielą, dniem wolnym od pracy, dniem świątecznym czy dniem lub dniami z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 14.

Podsumowując: dzielenie urlopu na części, bez zachowania warunku, ze przynajmniej jedna część musi trwać 14 dni, MOŻE skończyć się grzywną dla pracodawcy w przypadku kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy.

Możliwa sankcja: 1.000 zł mandatu dla pracodawcy (znalazłem info o nawet 2.000 zł) i zobowiązanie do prowadzenia planu urlopów.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 12.09.2014 17:47:54
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

-1
(+0|-1)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 12.09.2014 20:43:40
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "gravedigger": (Link »)
A co jeśli pracownik nie chce z własnej woli wykorzystać urlopu na nieprzerwane 14 dni wypoczynku?


Jest wielu nieuczciwych pracodawców, którzy jakby mogli, to nie dawali by więcej niż tygodnia urlopu. Gdyby nie ten przepis, to pracodawcy mieliby furtkę do dzielenia urlopu wg. uznania, rozbijania na kawałki i przydzielania urlopu w nieciekawych pogodowo miesiącach poza sezonem urlopowym. A niektórzy jeżdżą na dalsze wojaże, niż na Mazury. Dlatego wóz albo przewóz- moim zdaniem 14 nieprzerwanych dni powinno być obowiązkiem a nie prawem.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+1|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 12.09.2014 20:55:36
gronkowiec
Anthro
Wolfheart: specyfika mojej pracy jest taka, że gdybym miał miec 2 tygodnie wolnego, to kolejne 2 tygodnie spedzilbym na nadrabianiu zaległości i pracowalbym 2 razy ciężej. Taki urlop nie dałby mi więc wypoczynku, bo wiem że po nim miałbym piekło i wizje dlugiego czasu do następnego wolnego. Biorąc po kilka dni urlopu mogę wcześniej zaplanować pracę mojego działu i mam bezstresowy powrót do pracy. Nie potrzebuje 2 tygodni żeby odpocząć czy jechać gdzies daleko. Za dwa tygodnie lecę do Londynu poświęcając tylko 3 dni z urlopu.
Gdybym musiał wybrać połowę mojego urlopu na jeden wypoczynek z wielu moich wyjazdów musiałbym zrezygnować.
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 13.09.2014 10:47:07
Lew
.
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 13.09.2014 10:51:21
1
(+1|-0)
Re: Krótki kurs o urlopach pracowniczych
Wysłano: 13.09.2014 10:47:09
A na wyjazd do RPA nawet te dwa tygodnie to mało.

Uważam przepisy o dzieleniu urlopu za.. nienajlepiej skonstruowane. Może mają sens dla pracownika taśmy produkcyjnej w dużym przedsiebiorstwie (śmierdzi mi PRL) ale w przykład Grave'a czy mojego zakładu pracy zwyczajnie się nie sprawdzają.

W moim przypadku jak jeden kucharz weźmie te obowiazkowe 2 tyg. urlopu to drugi pracuje codziennie przez 4 tygodnie po 12h dziennie. Jako barman zaliczylem z tego samego powodu 'maraton' pracując ok. 55 dni (po 12-14h) w dwa miesiące.

Generalnie nie znoszę przepisów które starają się na siłę zrobić czlowiekowi dobrze
Ostatnio edytowany przez Ingo dnia 13.09.2014 10:50:40
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane