Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


3
(+3|-0)
Polfursowy Minecraft
Wysłano: 4.12.2014 10:59:49
Arachne
Taur
Jako, że apfm nikt nie czyta a na #polfurs_mc nikt nie zagląda to zakładam ten wątek dla spraw porządkowych.

Serwer został zaktualizowany do wersji 1.8.1, mapy świata jeszcze się generują, niektóre pluginy przestały działać inne jeszcze nie wiemy, że przestały działać. Poniżej spróbuję to rozpisać żeby to również sobie uporządkować w głowie, ale zanim zacznuemy mały FAQ.

FAQ
To my mamy serwer MC?
Tak, jeszcze od czasów alphy. Serwer jest pod adresem mc.polfurs.org i obecnie jest w wersji 1.8.1, mapy i komendy serwera są na http://apfm.polfurs.org Jeśli jesteś nowym graczem skontaktuj się z Lwiczką to stworzy ci konto i ustawi hasło.

Wygenerujcie świat na nowo, tu nie ma nowych surowców!
Dziesiątki ludzi zbudowało na serwerze setki budowli. Świat jest tak duży, że nawet nie jesteśmy w stanie wszystkich znaleźć. Nie chcemy się tego pozbywać. Poza tym na świecie jest całe mnóstwo niewygenerowanych jeszcze obszarów. Po prostu tam pójdź a nowy generator stworzy ci ląd z nowymi surowcami. Czarne obszary możesz poszukać na mapie: http://apfm.polfurs.org/mapa/

Można cheatować!?
Nie jesteśmy w stanie każdego pilnować, więc mamy nadzieję, że sami się będziecie pilnować. Cheatowanie szkodzi tylko tobie. To ty szybciej stracisz zainteresowanie grą. Poza tym, jeśli brakuje ci tych dziesięciu bloków potrzebnych na skończenie epickiej budowli to już wolę mieć na serwerze skończoną budowle, niż zanudzonego gracza któremu się nie chciało smeltować cobbla w piecu.

Można grać na piracie?
Tak, spora część naszych graczy gra na piracie. Ja mam oryginalnego klienta to nie pytajcie mnie jak to się robi, nie wiem.

Co z grieferami
Możesz ochronić swoje budowle przez wykupienie terenu. Aby móc budować trzeba mieć też konto aktywowane przez admina. Jeśli mimo to ktoś coś popsuje to mamy możliwość wycofania zmian a w wyjątkowych sytuacjach zablokujemy też dostęp takiemu użytkownikowi. Mimo wszystko jednak, jeśli coś jest dla ciebie ważne, to zacznij od wykupienia terenu.

Zapalniczni nie działają, nie mogę aktywować portalu!
Działają na wykupionym terenie.



Co nie działa po updejcie
  • Inventory jest puste. Jeśli miałeś przy sobie lub na sobie jakieś ważne itemy to niestety wyparowały. Zmienił się sposób trzymania plików userów a konwerter failuje. Przepraszam, zaczynasz na golasa.
  • Świat snu i generator świata snu. Planuję wygenerować ten świat do granic terenu na starej wersji i być może zamienić go w kreatywny żeby przywrócić możliwość latania. Nie wiem czy na ten moment można się tam dostać, ale mimo wszystko odradzam tam budować. Świat będzie nadpisany do stanu sprzed updejtu.
  • Minecarty nie chowają się same do skrzynek. Może to tylko kwestia zmian w pliku konfiguracyjnym. Do zbadania. W najgorszym przypadku trzeba by przerabiać stacje.

  • Do ponownego wygenerowania jest world_resursy.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 4.12.2014 17:34:52
0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 8.12.2014 17:25:40
  • Świat snu zgodnie z zapowiedzią został wygenerowany w całości na starszej wersji (kiedy generator jeszcze działał) i wklejony do nowej. Jest to teraz świat kreatywny.
  • Przenoszenie pomiędzy światami dostępne jest przez komendę /mw goto <nazwa świata>
  • Plugin LWC został wyłączony.

2
(+2|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 8.12.2014 23:47:46
Ryś
Anthro
Witam

Niedawno rozpocząłem projekt nowego serwera minecrafta "Alderune" który ma na celu zmianę mechanizmów aby stworzyć klimatyczny świat pod rozgrywkę RPG. Posiadamy już pierwszą z wielu map, podstawę historii, budynki oraz serwer 24/7. Plan co do modów, questów,mechaniki. Jednak aby dalej rozwijać projekt potrzeba mi pomocy, mianowicie:
-koderów/moderów!!
-grafików,
-muzyków,
-wszelakich artystów,
-budowniczych/terraformerów
-web developerów,
-voice aktorów ( w późniejszym okresie)

http://www.planetminecraft.com/project/alderune/

zainteresowanych prosze o kontakt
skype: sawaic

1
(+1|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 9:23:25
Kot
Anthro
Widzę, że ostatnio strasznie pusto na serwerze. Co zajrzę na listę serwerów, to macie 0/15. Czemu nikogo nie ma? A jeśli jest, to kiedy wchodzicie? Ja nie wchodzę, bo samemu nudno...
"Nauka uwolniła człowieka od lęku przed bogami." - Lukrecjusz

HAKUNA MATATA!

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 9:31:50
Husky-Fox
Hybryda
Nikogo nie ma ;c też przebolewam ;c bo sam lubię pograć ;3
╠═►Name : Paweł
╠══►Age: 15
╠═══►From : Poland
╠════► Skype: Pawel7964PL
╠═════► Steam: P@w3l
"Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć,
Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic,
To moje życie i mój świadomy wybór,
Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód"

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 9:35:05
Cytat z "Oktek": (Link »)
Widzę, że ostatnio strasznie pusto na serwerze. Co zajrzę na listę serwerów, to macie 0/15. Czemu nikogo nie ma? A jeśli jest, to kiedy wchodzicie? Ja nie wchodzę, bo samemu nudno...

Serwer trochę stoi, do tego nie zbyt wiele osób gra w MC :P

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 9:35:49
Husky-Fox
Hybryda
Co racja to racja ;3
╠═►Name : Paweł
╠══►Age: 15
╠═══►From : Poland
╠════► Skype: Pawel7964PL
╠═════► Steam: P@w3l
"Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć,
Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic,
To moje życie i mój świadomy wybór,
Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód"

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 13:06:12
Szare A Fu Fu
Smokełke
A ja poprosiłem o rejestracje i będę popykiwał nieco :3

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 13:55:32
Też znów pogram :)

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 15:30:09
Kot
Anthro
To ja dzisiaj pod wieczór zajrzę. Najwięcej futer właśnie wieczorem było, kiedy w ogóle ktoś był.
"Nauka uwolniła człowieka od lęku przed bogami." - Lukrecjusz

HAKUNA MATATA!

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 16:52:23
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
No ja na przykład nie gram przez te całe zmiany mechaniki. Sklepy, nie sklepy, i takie tam.

Oraz przez fakt, że raksza mógł zniszczyć kawałek terenu obok siebie, ale ja to już nie >.>


0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 18:12:53
Pół Pasek
Inna forma
Już mówiłem jakiś czas temu..bardzo chętnie zagrałbym, ale na modowanym. I znam osoby z fandomu które by regularnie wtedy grały. A tak..utrzymujecie martwy serwer.

Offline
inż. Toboe
0
(+1|-1)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 18:30:22
Irbis
Bestia
Jedni wolą mniej zmodowany, inni chcą zmodowany na tyle, że nie da się grać waniliowym klientem.
Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Serwer ma "lekkie mody", czyli takie, które nie wymagają ingerencji ze strony klienta. Ponadto korzystanie z modów nie jest obligatoryjne, można je ignorować.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 14.04.2015 19:57:21
Wilko-szop
Anthro
W sumie sobie dzisiaj zagram bo dawno nie grałem w MC :rollk:

They hate me , do not know why.

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 15.04.2015 7:30:46
Szakal
Anthro
Też dołączę się do grania :D

1
(+1|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 15.04.2015 8:05:19
Husky-Fox
Hybryda
Słuchajcie a co byście powiedzieli na zrobienie ekipki futer? która będzie grała w ustalonych godzinach ? :-Dk
╠═►Name : Paweł
╠══►Age: 15
╠═══►From : Poland
╠════► Skype: Pawel7964PL
╠═════► Steam: P@w3l
"Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć,
Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic,
To moje życie i mój świadomy wybór,
Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód"

-1
(+0|-1)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 15.04.2015 9:32:44
Pół Pasek
Inna forma
Cytat z "Toboe": (Link »)
Jedni wolą mniej zmodowany, inni chcą zmodowany na tyle, że nie da się grać waniliowym klientem.
Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Serwer ma "lekkie mody", czyli takie, które nie wymagają ingerencji ze strony klienta. Ponadto korzystanie z modów nie jest obligatoryjne, można je ignorować.


Polfurs MC nie korzysta z żadnych modów, tylko pluginów opartych na bukkicie lub czyms do niego podobnym.

I nic nie stoi na przeszkodzie zabrać maszynie troche pamięci i dania jej na drugi serwer MC, skoro i tak na pierwszym nikt nie gra.

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 15.04.2015 11:09:24
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ja nie gram bo mi sie na razie nie chce. Jak ktoś ma ochote to moze pozwiedzać co tam budowałem i nie specjalnie chcialoby mi sie zaczynac od zera.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 15.04.2015 12:33:35
Lis
Anthro
Ja chętnie będę grał jak zostanę zarejestrowany :-Dk

Niech bóg strzeże mnie przed przyjaciółmi. Z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę. :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 15.04.2015 16:49:10
Niedźwiedź
Anthro
Cytat z "redfun": (Link »)
Ja chętnie będę grał jak zostanę zarejestrowany :-Dk

Zgadzam sie! Też bym pograł na tym serwerze! Jednakowoż musiałbym zostać zarejestrowany xD
"Cause I'm only a crack, in this castle of glass..."

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 18.04.2015 20:36:37
Lis
Anthro
Nie mogę się zalogować i mnie wysala z serwera :-(k

Niech bóg strzeże mnie przed przyjaciółmi. Z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę. :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 18.04.2015 23:39:32
Husky-Fox
Hybryda
Redfun rejestracja odbywa się u lwiczki ;) Napisz do niej na gg niech ciebie zarejestruje ;),Chyba ze masz konto to możne złe wpisujesz hasło ;d
╠═►Name : Paweł
╠══►Age: 15
╠═══►From : Poland
╠════► Skype: Pawel7964PL
╠═════► Steam: P@w3l
"Żyje by jeździć, jeżdżę po to by żyć,
Nie oddam tego za nic ja nie chce zmieniać nic,
To moje życie i mój świadomy wybór,
Nie oddam moje pasji, za parę nędznych wygód"

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 19.04.2015 0:11:31
Lis
Anthro
Konto mam i hasło dobre wpisuje ale nawet potwierdzenie zalogowania nie wyskakuje na czacie :-(k
Nie pogram :-(k

Niech bóg strzeże mnie przed przyjaciółmi. Z nieprzyjaciółmi sam dam sobie radę. :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 19.04.2015 14:21:36
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Cytat z "Pasek": (Link »)
Już mówiłem jakiś czas temu..bardzo chętnie zagrałbym, ale na modowanym. I znam osoby z fandomu które by regularnie wtedy grały.

Jedynym pojedyńczym modem jaki powinien byc na każdym serwerze jest OpenComputers ;)
A jka nie, to albo vanilla, albo Tekkit.


0
(+0|-0)
Re: Polfursowy Minecraft
Wysłano: 24.04.2015 22:57:03
Lew feral
Kogucik
Cytat z "redfun": (Link »)
Konto mam i hasło dobre wpisuje ale nawet potwierdzenie zalogowania nie wyskakuje na czacie :-(k
Nie pogram :-(k


Bywa. Ja tak miałem czasem korzystałem z różnych sieci (operatorów) i np. na neoztradzie tak bywało. Trzeba hasło wpisać i czekać. Albo spróbować jeszcze raz później. Radził bym spróbować jeszcze raz
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane