Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345>>


0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 0:32:32
Człowiek
Cytat z "Shepard": (Link »)
Cytat z "Shaia": (Link »)
Od jakiegoś czasu interesuję się tym tematem. Powiedzcie mi jedno. Czy podczas świadomego snu można umrzeć (np. przez zawał)?


Oczywiście, że nie. Świadomy sen to wciąż tylko sen. Nic Ci nie grozi. :-)k



Nie byłbym taki pewiem.
Born to be [h/a/t/e/d]

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 13:47:51
gryf
PERMABAN
Cytat z "Chemical": (Link »)
Cytat z "Shepard": (Link »)
Cytat z "Shaia": (Link »)
Od jakiegoś czasu interesuję się tym tematem. Powiedzcie mi jedno. Czy podczas świadomego snu można umrzeć (np. przez zawał)?

Oczywiście, że nie. Świadomy sen to wciąż tylko sen. Nic Ci nie grozi. :-)k

Nie byłbym taki pewiem.

Logicznie rzecz biorąc to osoba która ma problemy z sercem może umrzeć na zawał podczas takiego snu.
Ale prawdopodobieństwo tego jest takie same jak podczas zwykłego snu albo na jawie.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

1
(+1|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 20:59:01
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Za to umieranie wewnątrz LD jest całkiem ciekawe, kiedyś skoczyłem z wysokości na główkę, zrobiło się ciemno i czułem jak kark robi chrup ^^

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:04:58
Puma
Anthro
Cóż, jak już pisałam - świadome śnienie dla mnie jest nic nieznaczące. Jak chcecie prawdziwych przeżyć to polecam podróże astralne. :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:16:26
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Może po prostu śnisz o LD zamiast je mieć, skoro jak twierdzisz w każdym śnie masz świadomość ale brak kontroli. Robisz testy rzeczywistości?

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:18:25
moon moon
Zwierzę
Cytat z "Shepard": (Link »)
Cóż, jak już pisałam - świadome śnienie dla mnie jest nic nieznaczące. Jak chcecie prawdziwych przeżyć to polecam podróże astralne. :-Dk

Pytanie gdzie się zaczyna granica śnienia a podróży, kto jest w stanie powiedzieć że jako osoba 100% poczytalna stawia się na stanowisku osoby, która duszą opuszcza ciało i hasa wśród duszków by następnie wrócić. Cudowne sposoby by odróżnić sen od jawy, jeśli jakaś sytuacja dzieje się na tej samej płaszczyźnie - nieodczuwalnej cieleśnie, zdolnej do przeżywania, wzbudzającej emocje, odczucia, obrazy, zapachy? Jeśli LD charakteryzuje się możliwością samodzielnego wywołania snu i jego treści... Well.

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:24:21
Puma
Anthro
Nie śnię o LD, ja je MAM. Czasami jak atakuje mnie jakiś potwór we śnie, to po prostu siadam i nic nie robię, bo wiem że to nie dzieje się naprawdę. Często po prostu chodzę w kółko i oglądam świat, który stworzyła moja podświadomość.

A podróż astralna nie opiera się na "hasaniu wśród duszków"... To coś bardziej skomplikowanego. I to bardziej wpasowuje się w definicję "świadomego śnienia". W astralu robię co chcę, albo odwiedzam sobie mojego chłopaka. Wszystko widzę tak, jak normalnie patrzę na otaczający mnie świat.

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:28:56
moon moon
Zwierzę
Cytat z "Shepard": (Link »)
Nie śnię o LD, ja je MAM. Czasami jak atakuje mnie jakiś potwór we śnie, to po prostu siadam i nic nie robię, bo wiem że to nie dzieje się naprawdę. Często po prostu chodzę w kółko i oglądam świat, który stworzyła moja podświadomość.

A podróż astralna nie opiera się na "hasaniu wśród duszków"... To coś bardziej skomplikowanego. I to bardziej wpasowuje się w definicję "świadomego śnienia". W astralu robię co chcę, albo odwiedzam sobie mojego chłopaka. Wszystko widzę tak, jak normalnie patrzę na otaczający mnie świat.


Pewność i zaufanie w stosunku do własnej osoby w sprawach mistycyzmu to jak skakanie przez płotki z zawiązanymi oczami - problem w tym że nie wiesz czy w ogóle są. Tak naprawdę równie dobrze możesz się autosugerować przed snem, działanie podobne, sen przynosi Ci odczucia których już oczekiwałaś. I wcale nie musisz być świadoma w śnie, żeby w pewnym momencie "usiąść i się nie przejmować", często ta prawdziwa świadomość, pełna, przychodzi już po przebudzeniu, i pewność że to na 100% była twoja decyzja i twój wybór.
Drugie że nie jesteś w stanie powiedzieć, czy nie śnisz o odwiedzaniu swojego chłopaka...

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:33:59
Wilko-szop
Anthro
Combo 10 Fail...
10 prób nie udanych ...
a od 7 dni tracę świadomość za szybko
Jak w końcu nie będzie u mnie postępu to chyba po prostu położę się na ziemi żeby utrzymać świadomość ...
Ostatnio kotwice nie pomagają. używam takich:
-liczę do 100 i od nowa
-gumki recepturki na rękach (2)
-słownik katem do góry pod plecami
-Metalowa latarka pod plecami

efekt jest taki że normalnie zasnę ale przez całą noc się budzę co godzinę (ale i tak się wysypiam)

I dalej nie mogę dojść do paraliżu sennego...

O czym najlepiej myśleć żeby to się udało ?
Bo ja chyba zbyt skupiam się na bodźcach z ciała (śledzę najdrobniejsze reakcje układu nerwowego) i odrętwienie się nie pojawia przy tym ...
staram się o niczym nie myśleć bo mi przeróżne myśli mogą wpaść i mogę stracić świadomość lub się zbyt pobudzić emocjonlnie :rollk:

I chce to koniecznie zrobić WILD'em .

Miałem ostatnio w nocy dziwną sytuacje:
Budzę się , sprawdzam godzinę, 5:59, to wstaje zapalić światło żeby było mi za 1 godzinę łatwiej się ogarnąć , patrze znowu na zegarek a tu 2:29, i myślę sobie "Czy jestem w świadomym śnie?" odwracam wzrok na ok.5sekund patrze , dalej 2:29 więc olałem to i poszedłem dalej spać.

They hate me , do not know why.

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:53:09
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Rób najpierw DILDem xD Wszyscy cisną w wilda, a to jest trudne. Jedz banany, rób proste testy rzeczywistości (polecam oddychanie przez zatkany nos), będąc w LD możesz dalej próbować wejść w paraliż i OOBE.
Ostatnio edytowany przez Kuc dnia 15.01.2015 21:53:35

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:55:25
Wilko-szop
Anthro
Doprecyzuj jak się robi to z zatkanym nosem taka prośba :)

They hate me , do not know why.

1
(+1|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.01.2015 21:57:03
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Łapiesz się za nos i ściskasz go tak żeby zatkać nozdrza, próbujesz zrobić wdech. We śnie to się uda.

2
(+2|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 20.01.2015 18:03:01
Człowiek
No to nie wiecie o czym mowicie : ) LD to nie tylko ogarniecie otoczenia podczas kiedy podświadomość nas do siebie wpuszcza. Edukujcie sie, edukujcie : )
Born to be [h/a/t/e/d]

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 20.01.2015 21:47:09
Wilk Śnieżny
Zmiennokształtny
kurczę, długo mnie nie było, no nic.
jak umrzesz to albo tracisz świadomość i cię "wywala", albo wracasz do hipnagogów, albo zostajesz i nic sobie nie robisz i dalej ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ hamburgera. co do kotwic, to ja ostatnio zdobyłem sobie nową postać, znaczy moja fursona łazi koło mnie ale na 4 łapach, a pozatym mam zegarek casio żółty na ręce, zawsze na prawej, chodź nosze taki sam czarny na lewej, gdy tracę świadomośc to albo patrzę na wilczka, albo na zegarek, czasami zmienia kolor, więc zawsze jakas kotwica :3

-1
(+0|-1)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 20.01.2015 22:58:30
Wilko-szop
Anthro
A ja za chiny nie mogę się teraz wprowadzić chociaż do paraliżu... (pewnie jestem zbyt zmęczony i tracę świadomość za szybko)
Koniec taryfy ulgowej jeżeli dzisiaj mi się nie uda to jutro wsypuje pudło klocków lego do łóżka żeby nie stracić świadomości przy próbie !
a dzisiaj użyje metalowego zepsutego zegarka bo nie nosze więc może to mi pomorze ...

Gdzieś wyczytałem że nie wolno się skupiać na paraliżu kiedy wystąpi bo może zniknąć (krok do przodu i 2 w tył...)
-1
(+0|-1)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 24.01.2015 13:35:29
Dobra zmieniam technikę na coś podobnego do WBTB bo zwykłym WILD'em raczej mi się nie uda :rollk:
-1
(+0|-1)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 25.01.2015 10:25:14
Mam pytanie, jeżeli np. miałem świadomy sen, ale nie prowadzę dziennika, to mogę nie mieć świadomości że miałem świadomy sen po obudzeniu się ?

They hate me , do not know why.

3
(+3|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 25.01.2015 10:29:31
Arachne
Taur
Faza REM w której śnisz następuje w 15-45 minutowych cyklach. Ile snów z danej nocy pamiętasz? Jak się nie obudzisz będąc w fazie REM to nie zapamiętasz snu niezależnie od tego jaki by był.

Prowadzenie dziennika zapobiega innemu problemowi. Naucza cię wolniej zapominać sny. Zapobiega temu:

Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 25.01.2015 10:31:12

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 25.01.2015 10:39:25
Wilko-szop
Anthro
Tak, tylko że ja pamiętam że "coś" mi się śniło (nawet jeżeli nie wiem co) po obudzeniu ale dzisiaj miałem wrażenie że wyszło ale po obudzeniu nie miałem żadnego 1 obrazu który by potwierdził że miałem sen...

They hate me , do not know why.

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 23.02.2015 22:50:56
Wilk Śnieżny
Zmiennokształtny
Wracam do żywych, ciekawy sposób znalazłem. Ostatnio po imprezie dość często chodziłem do toalety (dużo piwa). Uznałem to za taką jakby kotwicę. To co ciało czuje w realu odczuwasz we śnie. Jeśli podczas snu zachce mi się sikać to w śnie pujdę i zrobię to jako kotwicę(a w realu jaksie obudzę).
PS. Czemu nie ma tapatalka na vorum?

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 23.02.2015 23:14:40
Bestia nieznanego pochodzenia
Anthro
Nie znalazłeś, pierwsi byli co poznali lecz suche łóżko nad doznania przekładali :-Dk
Wszystko kwestią wiary.

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 6.03.2015 22:52:56
Wilk Śnieżny
Zmiennokształtny
aj tam, teraz wole sobie do elektryka przed spaniem nalać amol i spalić 1,5 ml przed snem

0
(+0|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 14.03.2015 15:13:24
wilk
Zwierzę
Cytat z "volf360": (Link »)
Mam pytanie, jeżeli np. miałem świadomy sen, ale nie prowadzę dziennika, to mogę nie mieć świadomości że miałem świadomy sen po obudzeniu się ?

Tak.

Bardzo efektywną, ale też trudną metodą jest All Day Awareness/świadomość świadka. Jeśli ktoś jest wytrwały, to polecam, bo można mieć LD nawet co noc i to o dobrej jakości. Jest to tak naprawdę medytacja, która wyostrza świadomość w ciągu dnia, więc oprócz LD przynosi też inne pozytywne efekty. Oprócz tego dziennik snów i autosugestia+RT. Nie polecam FILD'ów (nigdy się nie udaje) i innych tego typu, gdzie potrzebna jest kotwica, bo niesamowicie łatwo jest zasnąć, a poza tym może się zdarzyć niezbyt przyjemny paraliż.

volf360 - może za bardzo się starasz? Trzeba mieć odpowiednie nastawienie, tak trochę luzacko do tego podchodzić, bo inaczej może się nie udać. Radzę spróbować wizualizacji (tej twórczej wizualizacji wg. prawa przyciągania), pomyśleć trochę przed snem i wyobrazić sobie w czasie teraźniejszym, że Ci się udaje. To, czy wierzysz i jak podchodzisz do świadomego śnienia, jest dużo ważniejsze od samej techniki.

0
(+1|-1)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 1.09.2015 0:38:22
Rrrudy lis :3
Zwierzę
To o czym pisze noname jak najbardziej się sprawdza. Podobnie pomaga myślenie cały dzień o jakimś śnie, który ma się zamiar śnić w nocy, a nawet same gadanie o snach z jakąś osobą przed pójściem spać. Swego czasu, gdy prowadziłem dziennik snów, spamiętałem rekordowo aż 10 z jednej nocy i minimum wynosiło 4. Z tego dowiedziałem się jak wyrywkowe głupoty najczęściej się śnią - miałem np sen w którym obierałem jajko i próbowałem znaleźć sposób jak to zrobić jednym mistrzowskim puknięciem łyżeczki, niczym jakiś mistrz kung fu, a potem próbowałem to obliczyć bo żadne sposoby nie działały xD
Dodając coś od siebie, mogę podzielić się nieco wiedzą o rozmaitych roślinach/ziołach. Swego czasu eksperymentowałem z roślinami, które w Afryce od wieków są wykorzystywane do wywoływania świadomych snów. Jedną z pierwszych mieszanek była afrykańska mieszanka znana jako Ubulawu. W jej skład wchodzi kilka różnych składników o egzotycznych nazwach i jest to najczęściej kora różnych drzew, z której robi się ekstrakt na zimno poprzez zalanie wodą, a następnie potrząsanie. Niestety nic z tego nie wyszło... Próbowałem też African Dream Herb (takie dziwne kasztanki, które się pali albo je) i po nim też nic. Jedyną rośliną która faktycznie wykazała spory potencjał było Silene Capensis, znane również jako african dream root, ale cena/dawkę jest trochę odstraszająca, bo wychodzi koło 10zł, a najlepiej brać to przez kilka dni. Co ciekawe - z tego co wiem, to do dziś nie wiadomo w jaki sposób, czy też za sprawą jakiej substancji którekolwiek z tych ziół wywołuje świadome śnienie.
Ciekawe rezultaty odnotował ostatnio mój współlokator - kupiłem sporą ilość Ephedra Sinica, które sprowadziłem z Chin (w Polsce praktycznie niedostępne ze względu na wysoką zawartość efedryny, która jest prekursorem do produkcji metamfetaminy). Poza efedryną oraz małą ilością pseudoefedryny, roślina ta nie zawiera raczej niczego ciekawego, więc można by było spodziewać się działania pobudzającego, a na nas działa zgoła inaczej. Ja mam po tym 10x lepszą koncentrację niż normalnie i definitywnie nie dałbym rady zasnąć, z kolei współlokator brał to parę razy w małej ilości przed zaśnięciem i już drugą noc z rzędu ma świadome sny, co jak twierdzi tylko parę razy w życiu mu się przytrafiło. Tak na marginesie - polecam tą ostatnia roślinę na odchudzanie oraz jako świetny substytut kofeiny :P
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - A.C. Clarke
"Im bardziej zaawansowane technicznie medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane" - S. Lem

1
(+1|-0)
Re: Świadomy Sen (Lucid Dream)
Wysłano: 15.11.2015 22:14:28
Wilk Śnieżny
Zmiennokształtny
Dość długo mnie nie było, ale. Pomyślmy co robi nasze ciało w nocy. Ostatnio przez 5 nocy nagrywałem kamerą(przy świetle z ulicy) co robię podczas snu. Szczerze powiem że dość dziwne uczucie oglądać samego siebie. Pomogło mi to w 50% nawet. Wiem teraz jak ułożyć żeby nie zrobić sobie krzywdy. Raz uderzyłem ręką o kant szafki, co poskutkowało ranny bólem i raną. To samo tyczy się LD. Czasem ciało potrafi się odblokować podczas LD więc radzę uważać.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane